Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Някой да се е сблъсквал със следния генератор ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Някой да се е сблъсквал със следния генератор ?

    Здравейте колеги, днес попаднах на копие на добре познатата инверторна Хонда, която ми е мерак от доста време, ама все не стигат финанси за нея.Някой от вас отварял ли е този генератор и има ли наблюдения, как са се справили с изкопирането китайците ? В момента ползвам Geko, но ми се иска нещо по-леко и мобилно, а и да не забравяме че инвертора си е благинка при захранването на диджейската ми апаратура.

    Зарибяващото инфо:

    2200i е идеален за разнообразни развлечения на открито и вътрешни приложения. Вградената инвертерна технология от Honda предлага ненадмината мощност и стабилност в преносим генератор. Енергията се управлява от специален микропроцесор, което го прави отличен за захранване на компютри и други чувствителни към електрическо оборудване системи . 2200i е с функция EcoThrottle, която предлага отлична икономия на гориво чрез включването на товар, които определя скоростта на контрола за управление. Той автоматично регулира скоростта на двигателя до оптималното ниво. Нисък шум и отличен дизайн произвежда само 52 db от 7 метра, което е еквивалентно на нивото на шум в типичен бизнес офис.2200i има възможност за паралелна работа с друг 2200i и магат да бъдат свързани в паралел за да предоставят двойно по-голяма мощност. Технически данни Генератор Максимална мощност 2200 W Номинална мощност 1700 W Постоянна мощност 1700 W Постоянен ток 7 A Фази 1 Напрежение 230 V Фактор на мощност 1 Честота 50 Hz Напрежение на зареждане 12 V Ток на зареждане 8 А Външен тип Затворен Двигател Тип на двигателя HONDA 4 такта бензин Модел на двигателя GXH100 Брой цилиндри 1 Работен обем 98 cc/ 2.5 HP Стартиране ръчно Охлаждане въздушно Разход на гориво при 100% 0.4л / час Непр. работа с един рез. 10 часа Вместимост на резервоара 4,1 литра Вместимост на картера 0,6литра Ниво на шум при 7м 52 dB Габарити Д Х Ш Х В 510 Х 290 Х 425 мм Тегло 21 кг Допълнителна информация Паралелно свръзване – да, Авт.рег. на напрежението - да Защита от ниско ниво на масло – да.

    и доста неясните снимки

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:287921_563087_big.jpg
Прегледи:1
Размер:3.2 КБ
ID:5956700Натиснете снимката за да я уголемите

Име:287921_563080_big.jpg
Прегледи:1
Размер:19.9 КБ
ID:5956701
    DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
    Skype: pach_bs

  • #2
    От: Някой да се е сблъсквал със следния генератор ?

    Здравейте. Като го гледам това чудо добре изглежда при 1700вата е 2.312к.с. но при максималните му 2200вата е 2.992к.с. а двигатела е 2.5к.с. а и не може всичките 2.5к.с. на двигатела да се превърнат в ток има си и загуби не че двикатела няма да понесе леко претоварване ама все пак... Според мен трябва да го пробвош 1час на 2000вата консуматор но не електромотор защото няма да бъде натоварен а с нагревател печка тип духало или нещо подобно. Не че каквото пише по електро уредите много точо де. Хубаво е да се включи и волтмер. Разхода на гориво за 1час като цена е няма нищо спрямо цената на агрегата. Успех. Бъдете здрави.

    Коментар


    • #3
      От: Някой да се е сблъсквал със следния генератор ?

      Доста е обсъждан тук из Форума по-ранният му събрат с кръгло 2000 в названието. Всички много му се кефят, но с ужас си спомнят момента на заплащането на цената. Ти за колко го намери?

      В момента съществуват и доста алтернативи, тогава инверторните не бяха много често срещани.

      п.п. това 2200 май не е оригинален - не намирам сведения за такъв от смислени източници. Ама по-късно ще проверя, че и мен ме интересува живо въпросът.
      Последно редактирано от Ясен; 16-01-12, 07:35.

      Коментар


      • #4
        От: Някой да се е сблъсквал със следния генератор ?

        От вида на външните пластмаси съдя, че изделието не е от най-евтиния поток на Китайската промишленост.
        Те, в зависимост от цената, имат няколко потока на производство особено в частта, която касае едросерийните технологични операции.
        Изливането на пластмаси е една такава операция. Можеха да поръчат многократно по-евтина кутия, ако нямат големи амбиции.
        Китайската силова електроника напоследък, много задобря. Моят съвет е взимай и пробвай.
        Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

        Коментар


        • #5
          От: Някой да се е сблъсквал със следния генератор ?

          Хммм... на сайта откъдето колегата е пуснал снимките, този генертор струва 850лв, което ми се струва безумно много предвид генетичната му обремененост.
          Георги Тонев

          Коментар


          • #6
            От: Някой да се е сблъсквал със следния генератор ?

            Първоначално публикуван от VECTOR Преглед на мнение
            Хммм... на сайта откъдето колегата е пуснал снимките, този генертор струва 850лв, което ми се струва безумно много предвид генетичната му обремененост.
            Да е много, да е много, колко да е много - оригиналът (honda eu2000i) последно като го гледах беше 2000лв +/- 200

            Коментар


            • #7
              От: Някой да се е сблъсквал със следния генератор ?

              Първоначално публикуван от Nik Nikolov Преглед на мнение
              От вида на външните пластмаси съдя, че изделието не е от най-евтиния поток на Китайската промишленост. Те, в зависимост от цената, имат няколко потока на производство особено в частта, която касае едросерийните технологични операции. Изливането на пластмаси е една такава операция. Можеха да поръчат многократно по-евтина кутия, ако нямат големи амбиции. Китайската силова електроника напоследък, много задобря. Моят съвет е взимай и пробвай.
              Определено хваща око, ще взема да звънна на Изето от Хасково, да отиде да тества един с духалка, да видим как ще се представи.Търговеца се намира там, само не знам дали ще се навие на такъв тест.Ако постигнем някакъв резултат, ще пиша в темата за бъдещо ползване на инфото.Още веднъж припомням че това е китайско копие на Хонда, не говорим за оригинала, за който Ясен сподели цена
              DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
              Skype: pach_bs

              Коментар


              • #8
                От: Някой да се е сблъсквал със следния генератор ?

                Ако оригинална HONDA 10i ти върши работа имам една за 800 лв.

                Коментар


                • #9
                  От: Някой да се е сблъсквал със следния генератор ?

                  Първоначално публикуван от ивайло Преглед на мнение
                  Ако оригинална HONDA 10i ти върши работа имам една за 800 лв.
                  Пусни едно лично с повече инфо за нея, състояние, колко време е ползвана и т.н.
                  DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
                  Skype: pach_bs

                  Коментар


                  • #10
                    От: Някой да се е сблъсквал със следния генератор ?

                    Здравейте,
                    На генераторите обикновенно пишат kVA, което се различава от kW.
                    Смятането е kW=0,8xkVA в общия случай.
                    Духалката е почти само активен товар. 2000W реотани и 20W вентилатор. Имам в предвид, че в този случай ще могат да се почти приравнят kVA и kW.
                    Приятни забавления!
                    АИГ-Заваряване ООД
                    Производител на заваръчни апарати "DEL"
                    http://www.aigwelding.com
                    0889 522 036

                    Коментар


                    • #11
                      От: Някой да се е сблъсквал със следния генератор ?

                      Това какво е, китайска хонда, на която пише китайска фирма? И е тиха?
                      Тогава я вземай, сигурно е "фабричен китай", той и "правилен китай". Имахме такова на Ладогата - много хубаво нещо.
                      В голям джип може да го зарежеш между предните седалки, и да не го стоварваш всеки път. Само ще оставяш вратите отворени като работи. Обаче го вържи с нещо, да не ти затисне лостовете като започнеш да подскачаш по бабуните.
                      За лагера става, за електрожен - не, за него ти трябват 6 кВт.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Някой да се е сблъсквал със следния генератор ?

                        Абе, китайска хонда....

                        Тоя, същия продавач, е вносител на бензновите триони с търговска марка Мега, Вики, Хун-Дун, и още нещо - те са еднакви, де, но с различни лепенки по тях.
                        Десена им е почти като на Щил, ама не съвсем.
                        И цената им е вече шейсетина лева, срещу 460 на оригинала.
                        Донякъде е показателно.

                        поогледай се и за нещо друго..

                        Коментар


                        • #13
                          От: Някой да се е сблъсквал със следния генератор ?

                          Именно... За китаец, разликата в цената от едва около 2.5 пъти ми се струва твърде голям риск.
                          Отделно, както спомена Ясен, зад тази марка (така и не можах да разбера коя е точно, няма име) не стои нито един сериозен търговец, който да гарантира нещо с името си или пък да предложи адекватен сервиз.
                          Ако ще е китаец, да е китаец, ако ще е за повече пари нека да е оригинал, пък макар и секъндхенд.
                          Георги Тонев

                          Коментар


                          • #14
                            От: Някой да се е сблъсквал със следния генератор ?

                            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                            Да е много, да е много, колко да е много - оригиналът (honda eu2000i) последно като го гледах беше 2000лв +/- 200
                            Днес гледах оригинала ХОНДА в една българска строителна верига струваше 2180лв
                            O888888-211

                            Коментар


                            • #15
                              От: Някой да се е сблъсквал със следния генератор ?

                              Аз съм хвърлил око на тази, дето ми я предложи колегата
                              DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
                              Skype: pach_bs

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X