Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Каква е разликата между зарядни за NiCd и NiMH акумулатори?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    Първоначално публикуван от Стефан
    С техния си. Имат едно термисторче, и зарядното следи температурата.
    E там е работата, че зарядните за NiCd май нямат никакви такива глезотии, които да позволяват правилно зареждане (по-точно - избягване на презареждане) на NiMH.
    Ние не сме неутрални!

    Коментар


    • #17
      С техния си. Имат едно термисторче, и зарядното следи температурата.
      Еее, V93 сигурно говори за отделни елементи АА или ААА. Те си нямат вграден. Ако слагаш термометър, който само показва а не спира заряда няма смисъл, все едно ги пипаш с ръка от време на време. И като забравиш...
      Имах зарядно, което имаше на капачето затварящо батериите термисторче и от него взимаше сигнал за температурата но не съм виждал скоро такива. Вариант е да си го направи човек сам. Аз така направих и ги зареждам за един час с голям ток когато бързам.
      За човек, който не може да си го направи остава да се надява да попадне на добро зарядно. Простото правило е - от него батерийте трябва да излизат леко загрели на пипане, това е гаранция за заряд "догоре"

      Коментар


      • #18
        Първоначално публикуван от V93
        E там е работата, че зарядните за NiCd май нямат никакви такива глезотии, които да позволяват правилно зареждане (по-точно - избягване на презареждане) на NiMH.
        Има. Не си обърнал внимание на това което написах. По онова време имаше само NiCd батерий. И със сигурност си изкараха 1000-та цикъла.
        http://ftp.domainbg.com/ymk/1/11.jpg

        Коментар


        • #19
          Първоначално публикуван от Паджеровод
          Простото правило е - от него батерийте трябва да излизат леко загрели на пипане, това е гаранция за заряд "догоре"
          Абсолютно правилно. А бързите зарядни ги напичат на около 40 градуса. Това май не е особено добре.
          http://ftp.domainbg.com/ymk/1/11.jpg

          Коментар


          • #20
            Първоначално публикуван от Yordan Kolev
            Има. Не си обърнал внимание на това което написах. По онова време имаше само NiCd батерий. И със сигурност си изкараха 1000-та цикъла.
            Видях какво си написал. Ама може зарядните да са били и с таймер и да спират като мине времето, за което ще се зареди батерията.
            Ние не сме неутрални!

            Коментар


            • #21
              Първоначално публикуван от V93
              Първоначално публикуван от Yordan Kolev
              Има. Не си обърнал внимание на това което написах. По онова време имаше само NiCd батерий. И със сигурност си изкараха 1000-та цикъла.
              Видях какво си написал. Ама може зарядните да са били и с таймер и да спират като мине времето, за което ще се зареди батерията.
              Е па знам ли?
              http://ftp.domainbg.com/ymk/1/11.jpg

              Коментар


              • #22
                Първоначално публикуван от Yordan Kolev
                Е па знам ли?
                Както и да е. Питах, щото ми доставиха нещо, което е с NiMH батерия, но със стар модел зарядно за NiCd. Общо взето, установих, че трудно ще я скапе, но ще я зарежда бавно - къде 18 часа.
                Ние не сме неутрални!

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X