Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Сравнение на акумулаторни батерии, марки - истински капацитет?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    До: Сравнение на акумулаторни батерии, марки - истински капацитет?

    Оказва се, че след внасяне на малко изменения (на снимката) MHC-9000 е способна съвсем адекватно да определя капацитета при разреждане на литиево-йонни и (не съм пробвал още) литиево-полимерни батерии. Е, не може да ги зарежда. Просветлението, както можете да се досетите, дойде след горещи молитви към богинята-майка на мобилните телефони по празниците.

    Имам известно подозрение, че и тези производители доста лежерно определят понятието "амперчас". Нямам още резултати, но ако има интерес, ще преслушам няколко батерийки.

    Ако на някой му е интересно, мога да опиша и как се вкарва MHC-9000 в нужния режим.
    Прикачени файлове
    Последно редактирано от Ясен; 03-01-09, 14:07.

    Коментар


    • #62
      До: Сравнение на акумулаторни батерии, марки - истински капацитет?

      Вижте в прикачения файл едно интересно сравнение на капацитета между различни марки батерии.
      Прикачени файлове

      Коментар


      • #63
        От: До: Сравнение на акумулаторни батерии, марки - истински капацитет?

        По ваши съвети си купих батерии GP - все още нямам обаче впечатления от тях. Голям фен съм на Еnergizer, но не можах да намеря.
        Имам обаче следното запитване - зарядното ми Sony bc-cs2a започва да мига след известно време от началото на зареждането. Досега не ми се е случвало. По принцип когато зарежда свети нон-стоп, когато ги зареди - гасне. Сега мига и не знам какво означава. Някой ако има информация, която да помогне ще е много хубаво. Благодаря!

        Коментар


        • #64
          От: Сравнение на акумулаторни батерии, марки - истински капацитет?

          Да, така е - когато зарежда батериите, индикатора свети. Заредят ли се батериите, индикатора угасва. Ако мига, както е в твоя случай - нещо не работи правилно. Провери си батериите или постави други акумулаторни батерии за които си сигурен, че работят на това зарядно у - во. Така ще установиш дали проблема е в батериите или в зарядното у - во.

          Коментар


          • #65
            От: Сравнение на акумулаторни батерии, марки - истински капацитет?

            Откъде купувате тия индустриални NiMh батерии? Предлагат ли най-разпространените размери като AA и AAA?

            Коментар


            • #66
              NiMH акумулаторни батерии?

              Няколко години ползвах акумулаторни батерии (АА) на Sanyo, първо 2100, после 2500 mAh и бях доволен. Напоследък обаче установих, че новите от 2700 mAh са доста зле и държат по-малко, отколкото старите 2500, които още са живи.

              Дали са ментета или и Саньо са се изкалпазанили, не е ясно.

              Какви са вашите наблюдения и от какви батерии сте доволни сега?
              Ние не сме неутрални!

              Коментар


              • #67
                От: NiMH акумулаторни батерии?

                http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=27188

                ама в резюме:
                вземи си Sanyo Eneloop.

                Новите 2700 не са лоши, ама имат чудовищен саморазряд и са полезни само 3-5 дни след зареждането, особено като поостареят.

                Коментар


                • #68
                  От: NiMH акумулаторни батерии?

                  Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                  ... Новите 2700 не са лоши, ама имат чудовищен саморазряд и са полезни само 3-5 дни след зареждането, особено като поостареят.

                  Е какво им е не лошото, при положение, че трябва да се "консумират" прясно заредени, което тотално ги изключва като опция за резервни батерии. Миналата година на състезание заради тях щях да остана без GPS, защото си мислех, че имам зареден комплект.

                  В момента в GPS-а от над 2 седмици стоят едни стари 2500 и сигурно ще ме изкарат един цял ден. А в неизползваните 2700 няма ток да запали ...
                  Ние не сме неутрални!

                  Коментар


                  • #69
                    От: NiMH акумулаторни батерии?

                    И аз се родих, след като се сдобих с Eneloop.

                    Коментар


                    • #70
                      От: NiMH акумулаторни батерии?

                      Различните типове батерии имат различно приложение. Тези които споменаваш (2700) са направени за голям капацитет, което имайки предвид физическите ограничения наложени от размера, автоматично изключва възможността да имат малък саморазряд. Но са много смислени ако да речем се занимаваш със сватбена фотография и днес трябва да направиш много снимки. В този случай саморазряда не е въобще важен, но още малко капацитет отгоре ти е добре дошъл... Та с други думи просто не си избрал правилните за твоите нужни батерии. както и Ясен, те насочвам към 2100 енелооп... Ще останеш много доволен...
                      VPetrov.photography

                      Коментар


                      • #71
                        От: Сравнение на акумулаторни батерии, марки - истински капацитет?

                        Батерии най-често си пазарувам от hobbyking. Не за друго, ами са евтини и се оказа, че написаното отговаря на реалното. За АА батерии (NiMH) предлагат едни Turnigy AA LSD 2200mah дето наистина са толкова. И са LSD - т.е. бавно се разреждат. За челника ползвам такива, но ААА - ей, половин година не го бях ползвал и след това си изкара цяла седмица без да се замисли.

                        За зарядно - http://www.hobbyking.com/hobbyking/s..._GENUINE_.html . Зарежда к'вото се сетиш - LiIon, LiPo, LiPoFe4, NiMH, оловни акумулатори. Само дето е само 50W и за акумулаторите малко бавно става . Иначе може и да се ползва в кола - има си 12V вход. И вграден инвертор който му позволва дори при 12V захранване да зарежда батерии с напрежение над 12V.

                        От LiPo батериите съм пробвал UltraFire 18650 3.7V с различни капацитети. Една свястна не уцелих дето да е над 2000mAh. Но поне бързо се зареждат и си вършат идеално работата за която ги ползвам - къмпинг лампа.

                        Коментар


                        • #72
                          От: Сравнение на акумулаторни батерии, марки - истински капацитет?

                          Всички тези "зарядни" за акумулаторни батерии за модели (Turnigy, IMAX, HobbyKing, iCharger, Futaba, Hyperion и др.) всъщност представляват зарядно-разрядни контролери и повечето от тях изискват външно захранване с доста сериозни параметри. След дълго ровене по съответните моделни и специализирани сайтове (Exide, Helvi, Main Well, Enstick, Steca, Graupner, Junsi, SkyRC, Булгари Електроникс, Елстар, Инкомс и др.), и след продължителни и безрезултатни кореспонденции с руснаците от Балсат за техния зарядно-захранващ блок Кулон-715d (опити за прецакване чрез начина на плащане, курса и най-вече куриерската доставка с Flip Post ), се спрях на Fusion PS200ADJ:
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Fusion PS200ADJ.jpg
Прегледи:1
Размер:33.1 КБ
ID:5380683

                          Основни тех.параметри:
                          - изх. напреж.: 5~15V DC регулируемо
                          - изх. ток: 0 ~ 15A регулируеми

                          Коментар


                          • #73
                            От: Сравнение на акумулаторни батерии, марки - истински капацитет?

                            Първоначално публикуван от DiTBul Преглед на мнение
                            Всички тези "зарядни" за акумулаторни батерии за модели (Turnigy, IMAX, HobbyKing, iCharger, Futaba, Hyperion и др.) всъщност представляват зарядно-разрядни контролери и повечето от тях изискват външно захранване с доста сериозни параметри. След дълго ровене по съответните моделни и специализирани сайтове (Exide, Helvi, Main Well, Enstick, Steca, Graupner, Junsi, SkyRC, Булгари Електроникс, Елстар, Инкомс и др.), и след продължителни и безрезултатни кореспонденции с руснаците от Балсат за техния зарядно-захранващ блок Кулон-715d (опити за прецакване чрез начина на плащане, курса и най-вече куриерската доставка с Flip Post ), се спрях на Fusion PS200ADJ:
                            [ATTACH=CONFIG]459442[/ATTACH]

                            Основни тех.параметри:
                            - изх. напреж.: 5~15V DC регулируемо
                            - изх. ток: 0 ~ 15A регулируеми
                            Това няма нищо общо със зарядно за батерии. Просто един захранващ блок с цифрово управление на ограничението на тока и напрежението и дотам. В описнаите по-горе контролери се използват специални алгоритми за зареждането на различните типове батерии.

                            Коментар


                            • #74
                              От: Сравнение на акумулаторни батерии, марки - истински капацитет?

                              Първоначално публикуван от icpart Преглед на мнение
                              Това няма нищо общо със зарядно за батерии. Просто един захранващ блок с цифрово управление на ограничението на тока и напрежението и дотам. В описнаите по-горе контролери се използват специални алгоритми за зареждането на различните типове батерии.
                              Наясно съм с това. А общото с повечето зарядни за батерии тип "контролер" е очевадно - те изискват отделен захранващ блок. Мощните "контролери", които не зареждат само АА или ААА батерии, а и Li-ion пакети, си изискват и мощно захранване. Именно такова решение съм описал (след доста изчерпателно проучване) - балансирано по цена/параметри.

                              Коментар


                              • #75
                                От: Сравнение на акумулаторни батерии, марки - истински капацитет?

                                А сега разбрах каква ти е идеята да ползваш този токозахранващ блок за захранване на въпросните контролери. Интересното е че видя че на IMAX-а си има вградено захранване де. Но ако държиш на външно захранване един захранващ блок от компютър пак би свършил работа че и повече ток може да се изцеди от него. По принцип ако на това захранване са реални параметрите за изходния ток е доста добре като цяло. Имай обаче на предвид че тея 15 Ампера дето ги рекламират надали може да ги осигури особено при 15 волта изходно напрежение. Проста сметка 15*15=225 вата. А на картинката се вижда че пише 200 вата че е захранването и това на входа на изхода ако има примерно 80% КПД може би към 160-170 вата в най-добрия случай ще изкара. Ако си решил да го вземаш най-добре се свържи с магазина или производителя ако могат да ти дадат по подробни технически данни на съответното захранване.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X