Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос за "умно" зарядно Turnigy

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Въпрос за "умно" зарядно Turnigy

    Не знам колко са "умни" умните зарядни,но щом аз ще му казвам какъв е акумулатора и коя програма да ползва явно не са от умните.
    (На зарядното ВИ най вероятно нищо му няма и си работи)

    Коментар


    • #32
      От: Въпрос за "умно" зарядно Turnigy

      Нямам идея дали работи, но акомулатора не се зареди, чудя се дали не се бърка от ниския волтаж в началото да го мисли за 6 волтов, ама то тогава за какво ми е такова зарядно....
      0-

      Коментар


      • #33
        От: Въпрос за "умно" зарядно Turnigy

        Така са умните зардядни, писано е по темата.
        С такъв тип не можеш да заредиш акумулатор разреден напълно, както в случая.
        Най-верятно не е дефектно, просто в този случай е неизползваемо.
        Обикновено батерията се "вдига" донякъде с нещо друго и след това то завършва процеса.
        Враг усраине

        Коментар


        • #34
          От: Въпрос за "умно" зарядно Turnigy

          Умното е разпознало акумулатора като 6-волтов, за това го е заредило до 7.

          Коментар


          • #35
            От: Въпрос за "умно" зарядно Turnigy

            Ако въобще приемем, че е заредило каквото и да било.
            Възможно е батерията просто да е вдигнала напрежение до толкова след като са спряли фаровете.

            Все тая - не е важно.
            С това устройство няма да заредиш батерията нормално не защото е дефектно а защото то така си работи.
            Враг усраине

            Коментар


            • #36
              От: Въпрос за "умно" зарядно Turnigy

              Ако акумулатора не е паднал под определено ниво-умните зарядни са си много готино нещо.
              Обаче като паднат много...
              Аз в такъв случай ползвам едно Тодорживковско зарядно за да повдигне малко напрежението, та да може умното да разбере, че е закачено към акумулатор, а не към гума да речем...
              И след това може да го забравиш за седмица, ако щеш.

              Според мен умните може да се направят и по-умни-например да им се сложи режим "принудителен старт"-да кажем за половин час, или колкото там, и след това да си превключи в нормалния режим на работа.
              Има ли желание-има и начин!

              Коментар


              • #37
                От: Въпрос за "умно" зарядно Turnigy

                Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                Според мен умните може да се направят и по-умни-например да им се сложи режим "принудителен старт"-да кажем за половин час, или колкото там, и след това да си превключи в нормалния режим на работа.
                Има и такива, няма нужда някой едва сега да открива топлата вода.
                Не мога да цитирам модели но със сигурност съм виждал в описанието, че започват процес при напълно заредени батерии.
                Това пише, до колко го правят не зная.
                Враг усраине

                Коментар


                • #38
                  От: Въпрос за "умно" зарядно Turnigy

                  То в такъв случаи все едно го нямам, добре че беше тоя случаи да разбера какви ги върши. Просто всеки път когато ми се е налагало да зареждам акомулатор в последните години е било винаги след нещо забравено. И съответно съборен до 0 акомулатор... това може да е готино за поддръжка на стоящ акомулатор но за спешни случаи не става....
                  0-

                  Коментар


                  • #39
                    От: Въпрос за "умно" зарядно Turnigy

                    Щом го ползваш основно в такива ситуации е факт, че твоето не ти върши работа.
                    Ако искаш мога да си опресня спомените за "умно", което ще се опита да го вдигне от нула но много вероятно цената да не ти хареса.
                    Мисля, че автомобилните на Optimate бяха едните но тая марка няма зарядно под 100лв та ако ще за велосипед да е
                    Може да има и такъв китаец но там няма никакво значение какво пише - някой трябва да го е проверил.
                    А и да го е направил шанса да купиш същото е...

                    Абе я си ползвай онова от времето на Тата - за твоите цели си е екстра
                    Враг усраине

                    Коментар


                    • #40
                      От: Въпрос за "умно" зарядно Turnigy

                      Да не отварям нова тема искам да попитам лидълското умно зарядно ще върши ли работа за зареждане на 190 амперчасов АГМ акумулатор,понеже пише на зарядното че е до 120 ампера макс.
                      0 8 76 36 8 542

                      Коментар


                      • #41
                        От: Въпрос за "умно" зарядно Turnigy

                        Първоначално публикуван от Esper Преглед на мнение
                        Това пише, до колко го правят не зная.
                        Правят го.
                        Първо си прави "анализ" разбира какъв е акумулатора,избира си програма и почва да чагърка. Като приключи "седи" и чака..........................избирам само между два ампеража-2 или 12А.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Въпрос за "умно" зарядно Turnigy

                          Първоначално публикуван от petkov_bb Преглед на мнение
                          ...Първо си прави "анализ" разбира какъв е акумулатора,избира си програма и почва да чагърка. Като приключи "седи" и чака..........................избирам само между два ампеража-2 или 12А.
                          Това си го прочел в инструкцията или само предполагаш, що се отнася за AGM?
                          Вероятно е второто защото е невъзможно което и да било зарядно да анализира дали батерията е AGM или не е.
                          Колкото и "умно" да е.
                          Плод-зеленчуковите не ги познавам но ако едно зарядно е предвиждано да работи оптимално с AGM има бутон с който се указва типа на акумулатора.
                          Ако няма такъв то го зарежда като конвенционален.
                          Което не е особена драма, просто не го зарежда на 100% както би заредил обикновен такъв.
                          Между другото това също е обсъждано не веднъж в други теми.
                          Далеч, далеч не веднъж

                          П.С: Сега видях, че не си имал предвид AGM.
                          Вдигането от 0 не е някаква ракетна нАука - просто повечето смарт устройства не го правят а го приемат за дефектен.
                          CTEK от ниският и среден клас също.
                          Аз също съм имал случаи за паднал до 0 акумулатор заради забравено осветление.
                          Палил съм с кабели от друга кола и след запалване / работа няколко минути върши работата на соц-зарядното.
                          След това няма проблем да го захапе което и да било умно.
                          Дори след няколко дни.
                          От кръгла нула обаче без чужда помощ - аз нямам такова
                          Последно редактирано от Esper; 12-02-19, 19:48.
                          Враг усраине

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X