Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Има ли хляб в тази идея ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Има ли хляб в тази идея ?

    Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
    Ми как да ти кажа... до колкото мнението ми за частната собственост, за договорните взаимоотношения и защитата им е болезнено закостеняло спрямо твоите изключително творчески тълкувания когато дойде реч до оправдаването на откровена кражба с удобноморални скрижали - считам че нефта който законно са платили да изкопаят е техен, гените във формата до която са ги докарали с време и инвестиция са техни, и особено - че стоката (труд) която са им продали хората с които са били в предварително договорени отношения е тяхна по право.

    Горе долу по същия начин по който ако бях пластичен хирург - нямаше да претендирам да мачкам на доживотно ползване всеки чифт цици които съм направил съвършени. Колкото и да ми се иска И някак щях да остана с впечатлението че си остават собственост и в разпореждане на носителката им
    Това си го записвам за вечни времена!
    п.с. По БГ законите - всякакви полезни изкопаеми, намерени в моята нива са собственост на т.нар държава. Без право на привилегии, дори ти вземат нивицата. После следват концесии като на златодобива. Ако искаш мога да потърся кой е собственик на част от неактивните (не си спомням учения термин) гени в генома ни, само ако не ти е досадно.
    Последно редактирано от Rabin; 14-05-13, 19:39.

    Коментар


    • #62
      От: Има ли хляб в тази идея ?

      Аз не виждам никакво тълкуване Гоблин, виждам само подигравателен или дори менторски тон ,очаквам дори да си изтървеш нервите, понеже си позволявам да ти опонирам "невъоръжен административно".
      Какво пречи да се пише с нормален тон ,без да се отнасяш така с другите ,дори да не ти допада това което мислят ? Или поне направи усилие да докажеш твърдението си и го направи добронамерено, за да предизвикаш възхищение с интелектуалното си превъзходство .
      Последно редактирано от stivemaster; 14-05-13, 19:49.
      Посетете сайта ми : http://mashini-plazmeno-riazane.com

      Коментар


      • #63
        От: Има ли хляб в тази идея ?

        Първоначално публикуван от Rabin Преглед на мнение
        Ако искаш мога да потърся кой е собственик на част от неактивните (не си спомням учения термин) гени в генома ни, само ако не ти е досадно.
        Давай. Но с дословния текст на патента.

        Коментар


        • #64
          От: Има ли хляб в тази идея ?

          Не, с теб нямам спор. Най-малкото защото не съм те чувал да отричаш цитати или филми (п.с. без причина).
          Последно редактирано от Rabin; 14-05-13, 20:05.

          Коментар


          • #65
            От: Има ли хляб в тази идея ?

            Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение

            КОГА науката не е била насочена в посока който плаща ?
            Писах го и питах най-рано по-лани.Та ми се струва,че не бива да слагаме в кюпа и всички ,,бивши академични учебни заведения",освен банските старчета.Де е парата,има ли я и какво искат за нея-реплики,пиратство?
            А тези простотии се правят от името на всички ни.
            Даника
            Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

            Коментар


            • #66
              От: Има ли хляб в тази идея ?

              Първоначално публикуван от stivemaster Преглед на мнение
              Аз не виждам никакво тълкуване Гоблин, виждам само подигравателен или дори менторски тон ,очаквам дори да си изтървеш нервите, понеже си позволявам да ти опонирам "невъоръжен административно".
              Какво пречи да се пише с нормален тон ,без да се отнасяш така с другите ,дори да не ти допада това което мислят ? Или поне направи усилие да докажеш твърдението си и го направи добронамерено, за да предизвикаш възхищение с интелектуалното си превъзходство .
              Не бъркай простото припомняне че забраната на религиозни проповеди и проповедници (независимо от религията )е част от основните правила на форума с някакъв опит да докажа превъзходство под каквато и да било форма. Просто си спестявам работа за по-нататък, давайки ти шанс да запазиш шансове за участие тук в теми които няма да те превключват в рошав режим и в които може да си полезен.

              Първоначално публикуван от Rabin Преглед на мнение
              Това си го записвам за вечни времена!
              п.с. По БГ законите - всякакви полезни изкопаеми, намерени в моята нива са собственост на т.нар държава...
              Рабин, направих си труда да го подчертая като го писах. Ако ти не можеш да си направиш труда да го прочетеш както е написано, а не както трябва да звучи за да контрираш с нещо нямащо абсолютно нищо общо - проблемът определено не е по моето трасе.

              Джокер: В България (и в повечето страни по света) полезните изкопаеми принадлежат на държавата. В САЩ принадлежат на собственика на земята. И в двата случая обаче, веднъж изкопани, и веднъж договорени/платени на собственика (бил той държавата или собственика на земята) - принадлежат на този който ги е платил. Съжалявам ако това го няма във филмчетата
              Последно редактирано от Goblin; 14-05-13, 21:06.
              Издъних се на Тюринг теста

              Коментар


              • #67
                От: Има ли хляб в тази идея ?

                Няма проблем по моето или твоето трасе. Всеки си има ценностна система, просто са диаметрално различни.
                Аз се опитах да говоря за наука, не за обществени взаимоотношения (където няма правилно и грешно).
                В момента съм в статус:
                Първоначално публикуван от Goblin
                ...горе долу като бацил на мазол на гъза на кучето което лае по кервана


                p.s. Бях се засилил да понапиша конкретни неща, ама като нямам БАН-ска титла и ще ме подиграеш.
                БАН: Извънземните са около нас, говорихме с тях
                http://dnes.dir.bg/news.php?id=5420847
                Последно редактирано от Rabin; 14-05-13, 23:18.

                Коментар


                • #68
                  От: Има ли хляб в тази идея ?

                  Рабин, бих искал да те попитам как тълкуваш и възприемаш написаното в статията от линка?Предварително се извинявам за отклонението, ако с това ви размивам темата.
                  Всеки трети е шести

                  Коментар


                  • #69
                    От: Има ли хляб в тази идея ?

                    Тълкувам го, че не робувам на изкуствено създадени авторитети. А в Корпорация имам 9 годишен стаж, вземали сме сертификати, бил съм на предния фронт. Отвращението ми към опитите да създават немислещи зъбчатки на голямата машина е от първо лице. Като си заминавах ми засвириха на тънката струна, че инвестирали в обучението ми.

                    Коментар


                    • #70
                      От: Има ли хляб в тази идея ?

                      Друго имах в предвид, но както и да е.Беше ми интересно да чуя мнението ти по някои подточки, конкретно по три от тях.
                      Всеки трети е шести

                      Коментар


                      • #71
                        От: Има ли хляб в тази идея ?

                        Първоначално публикуван от Rabin Преглед на мнение
                        Никому в БАН не е забранено да заработва пари и известност настрани. Докато подобни неща не се появят в годишника на БАН или не бъдат изпратени в някое научно издание, всичко е наред. Освен имиджово, ама там конкретно БАН май няма какво да губи.

                        От една страна, това е институционален проблем на БАН заради ей такива случки.
                        От друга страна, не може да се рискува по-нататъшно обезлюдяване на БАН.
                        От трета страна, може пък да е за добро - редовата аудитория на подобни текстове ще се приобщи донякъде към каузата на Науката (хи-хи)
                        От четвърта пък страна, да може да намине Стефан, който скоро напусна ИКИ. Няма начин да не познава лично човека.

                        Коментар


                        • #72
                          От: Има ли хляб в тази идея ?

                          В нашия бранш идват доста кадърни хора от БАН, успешно им лекуват идеализма. Да наемеш такъв е като да уцелиш от тотото. В БГ науката се свежда до прогнозиране на времето, горе-долу за това се сещам. А модата да се вярва на авторитети явно е минала. И био-продуктите си имат клиенти, и се множат, и по опаковките редовно се появява "без консерванти". Що да няма нещо, което "не е вредно"? Да се довериш на правилния източник е въпрос на оцеляване. Конкретно по темата - аз за мен си съм преценил на кого да се доверявам, не на празни и подкупни публикации.

                          Коментар


                          • #73
                            От: Има ли хляб в тази идея ?

                            Тази тема също се превърна в заяждане м/у участници в нея.
                            Нека ако някой наистина знае нещо по въпросите от цитираните статии да го напише.
                            Защото в този си вид темата е поредния пи*комер с предупреждения за големи банани от властимащите тук.
                            Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                            "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                            Коментар


                            • #74
                              От: Има ли хляб в тази идея ?

                              Какво значи "заяждане", ако няма еталон за истина? Яко изчезват мнения и участници по подобни теми, по неясни за мен причини. Да напишат коя е правата вяра, да се съобразяваме - и няма проблеми. Писах нагоре на какво съм се нагледал, а повечето не е за приказка дори. В реалния живот смених не едно работно място заради непоносимостта ми към измислени постулати. Корпорацията, и науката финансирана от нея е бездушна машина за пари, и ако трябва ще си понеса "бан по медицинска линия" за което. Иначе това "за бацила на кучия ГЗ" го крадвам от Гоблин, як лаф!
                              Последно редактирано от Rabin; 15-05-13, 13:56.

                              Коментар


                              • #75
                                От: Има ли хляб в тази идея ?

                                Първоначално публикуван от Rabin Преглед на мнение
                                Яко изчезват мнения и участници по подобни теми
                                Айде и ти като политик след костинбродски скандал. От тая тема нищо не е изтривано.

                                Еталон за истина няма.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X