Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Препоръчайте ми зарядно за акумулатори.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Препоръчайте ми зарядно за акумулатори.

    Наскоро имхте възможност да промените това и то на разумна цена [emoji4]
    Враг усраине

    Коментар


    • #92
      От: Препоръчайте ми зарядно за акумулатори.

      Така е. Освен това - на които ни е трябвал, сме намерили начин да се сдобием с такъв...
      Не чета коментари и не отговарям на такива.

      И коментаторите...

      Коментар


      • #93
        От: Препоръчайте ми зарядно за акумулатори.

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:10003695_880_FR_neu_10.JPG
Прегледи:1
Размер:11.1 КБ
ID:5617514Моето след като 5-6 месеца стоеше закачено /без да съм погледнал акумулатора/ на мотоциклета- 14Ач Иксайд, изпари дестилираната вода и остави един пръст киселина.....Долях му и заредих.Трудно се справи, но се справи с акумулатора.На третия месец след "възстановяването" светна лампата-за изхвърляне, но мотора си палеше без проблеми.Странна работа!Вероятно му съкратих животеца на акумулатора с моята небрежност.Интересното е, че след като покарах мотоциклета, го закачих обратно на зарядното, а то показа, че въобще не е за изхвърляне.Сега си зарежда добре, преминава в режим на поддържане, а после и в р-м десулфатизация.
        Струва 103 лева от Луис мото с доставката.

        Коментар


        • #94
          От: Препоръчайте ми зарядно за акумулатори.

          А дали като си го закачил първоначално е бил зареден с киселина до където трябва,поддържащия режим няма начин да изпари водата, или поне така си мисля
          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
          Анатолий Пейчинов o8875о9815
          https://dvrbg.com/

          Коментар


          • #95
            От: Препоръчайте ми зарядно за акумулатори.

            И аз мисля, че тази загуба не може да стане при нормални обстоятелства. Или е нямало електролит или е презареждан упорито. Ясен много ги разбира акумулаторите, той може да каже с по-голяма сигурост.

            Коментар


            • #96
              От: Препоръчайте ми зарядно за акумулатори.

              Първоначално публикуван от Esper Преглед на мнение
              Наскоро имхте възможност да промените това и то на разумна цена [emoji4]
              Това съм го пропуснал.
              Сподели пак за заспалите, моля.

              ..ааа скоро изрових един комбиниран Симанс. Красота..ама няма сонди а комплекта дето съм го харесал е 300 кинта, мамка му.
              Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
              Към модераторите-А изтрийте го сега.
              Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

              Коментар


              • #97
                От: Препоръчайте ми зарядно за акумулатори.

                Аз имам по-малкият вариант от Луис, на същата марка и ги прави тези неща, да.
                На някои аку-та свети червен индикатор за дефектна батерия, спира да зарежда а аку-то си върти стартер та ще се скъса.
                Така се мота из гаража и почти не го ползвам.
                Или го падарих на някой... Не помня ама не беше китка за мирисане!


                Първоначално публикуван от drukman Преглед на мнение
                Това съм го пропуснал.
                Сподели пак за заспалите, моля.

                ..ааа скоро изрових един комбиниран Симанс. Красота..ама няма сонди а комплекта дето съм го харесал е 300 кинта, мамка му.
                Имаше Fluke в продажба наскоро във форума на добра цена но замина - това имах предвид.
                На мен не ми допадна заради автоматичните обхвати.
                А и нямам никаква нужда от още един прибор.
                Нямаше никаква нужда да си гъделичкам его-то с купуването на още един.
                Наскоро придобих един Unigor 6 с което запълних празнината за аналогов такъв.
                Пък и той е досътатъчно известен за чесалка на его [emoji4]
                Враг усраине

                Коментар


                • #98
                  От: Препоръчайте ми зарядно за акумулатори.

                  Понеже аз отнесох темата към грешна посока - fluke са чудесни уреди, но за мен придобиването на такъв уред е все едно да си купя 20 тонен влекач + ремарке за пренасянето на диван три пъти годишно и да имам книжка кат. В.


                  Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
                  Така е. Освен това - на които ни е трябвал, сме намерили начин да се сдобием с такъв...
                  Точно!

                  Коментар


                  • #99
                    От: Препоръчайте ми зарядно за акумулатори.

                    Първоначално публикуван от nola Преглед на мнение
                    Колеги, вчера и аз се сдобих със зарядно от Лидъл. Веднага го закачих на един стар акумулатор и разбира се боднах мултицета за справка. Зареждането започна от 11,75 В, но 24 часа по-късно видях, че показва 17.02 В. Предполагам, че не е проблема в зарядното, а по-скоро в акумулатора, но не би ли трябвало максималния волтаж да е 14.2В?
                    Имам такова. Зареждал съм два вида 12V акумулатори. Зарежда до 14,4V максимум и изключва.

                    Коментар


                    • От: Препоръчайте ми зарядно за акумулатори.

                      Грешката се разбра къде е. Сега в режим "поддържане" волтажа е 13.9V и ако имах Fluke вероятно можеше да прибавя още няколко цифри след десетичната запетая, ама мисля че е излишно
                      [I][FONT=Comic Sans MS]NISSAN Terrano II R20 2.7TD '93[/FONT][/I]

                      Коментар


                      • От: Препоръчайте ми зарядно за акумулатори.

                        13.7
                        Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                        Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                        Анатолий Пейчинов o8875о9815
                        https://dvrbg.com/

                        Коментар


                        • От: Препоръчайте ми зарядно за акумулатори.

                          Първоначално публикуван от nola Преглед на мнение
                          Грешката се разбра къде е. Сега в режим "поддържане" волтажа е 13.9V и ако имах Fluke вероятно можеше да прибавя още няколко цифри след десетичната запетая, ама мисля че е излишно
                          Марката и класа на точност са различни неща.
                          Това което ни липсва ни кара да мечтаем.

                          Коментар


                          • От: Препоръчайте ми зарядно за акумулатори.

                            Колеги здравейте.
                            Тези дни купих едно импулсно зарядно за зареждане на акумулатор ето такова




                            Честно казано не съм очарован, понеже сложих да заредя един акумулатор който не съм бутвал от една година.
                            Като цяло той си е ок, не е загинал на 3-4години е.Та така , закачих му зарядното на програмата за автомобил и го зарежда точно 5 мин. и спря, което за мен е меко казано несериозно.Просто не вярвам за една година стоене и след 5 мин заряд да го покаже като зареден.Някакви идеи?

                            Коментар


                            • От: Препоръчайте ми зарядно за акумулатори.

                              Какво точно означава "спря"?
                              По какво определяш, че е спряло да зарежда?
                              Враг усраине

                              Коментар


                              • От: Препоръчайте ми зарядно за акумулатори.

                                Ми, връщай го.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X