Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Препоръчайте ми зарядно за акумулатори.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Препоръчайте ми зарядно за акумулатори.

    Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
    Имам задачка:

    На силно епизодично използвана кола в гараж трябва да се поддържа акумулатора в прилично състояние. Случва се да не се ползва и по 6-8 и повече месеца. В гаража има 220V. Трябва ми устройство, което при паркиране в гаража да се завира в запалката и да поддържа акумулатора неограничено и независимо от временни прекъсвания на тока. Запалката е с непрекъснат +.

    Има ли алтернатива на:
    - ctek
    - lidl зарядно зад ups
    - откачане на клема/ключ маса

    ?
    Аз използвам една джаджа от Кауфланд - battery trainer. Изглежда приблизително така:
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:81g88zoEdDL._SX355_.jpg
Прегледи:1
Размер:11.9 КБ
ID:5769968
    Мисля, че струваше около 15 лева.
    Зарежда до 14.6 волта, после разрежда до 13.2 волта и така цикли.
    На щипки директно за акумулатора на мен ми е по-удобно, защото може да се закачи както на монтиран, така и на свален акумултор. Ако държиш на буксата за запалка, можеш да си го преправиш.
    Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

    Коментар


    • От: Препоръчайте ми зарядно за акумулатори.

      Малко извън темата, но подобна кауфландска джаджа дали би могла да захранва постоянно консуматор на 12V 80 W?


      Изпратено от моят Apollo Lite с помощта на Tapatalk

      Коментар


      • От: Препоръчайте ми зарядно за акумулатори.

        Абсурд - Кауфландското то навярно дава до 0.3А, а 80W са около 7А ток...
        Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
        Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

        Коментар


        • От: Препоръчайте ми зарядно за акумулатори.

          Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
          Абсурд - Кауфландското то навярно дава до 0.3А, а 80W са около 7А ток...
          Даже и лидълското е само 3.8А и то на книга. Грубо сметнато, около 40 вата.
          Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
          Из "Златния телец"

          Коментар


          • От: Препоръчайте ми зарядно за акумулатори.

            Ясно, благодаря.

            Изпратено от моят Apollo Lite с помощта на Tapatalk

            Коментар


            • От: Препоръчайте ми зарядно за акумулатори.

              Първоначално публикуван от Savov Преглед на мнение
              Малко извън темата, но подобна кауфландска джаджа дали би могла да захранва постоянно консуматорна 12V 80 W?
              Ако е променливотоков бюджетно е захранване за ,,лунички" 11,8v.
              А тези простотии се правят от името на всички ни.
              Даника
              Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

              Коментар


              • От: Препоръчайте ми зарядно за акумулатори.

                Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
                Някой ползвал ли е или да има мнение за употреба на хубав ups с умрели батерии за поддържащо зарядно?
                Всички парнаджийски помпи и мн. други са така (с външен акумулатор).
                Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
                Не съм го изключвал, даже е на първо място. Просто се чудя дали не пропускам нещо очевидно и евтино.
                От това
                http://vi.raptor.ebaydesc.com/ws/eBa...61&cspheader=1
                + захранване за лаптоп (или друго) вместо панел бягат всички, нищо че работи по- добре от лидълско
                А тези простотии се правят от името на всички ни.
                Даника
                Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                Коментар


                • От: Препоръчайте ми зарядно за акумулатори.

                  Първоначално публикуван от Savov Преглед на мнение
                  Малко извън темата, но подобна кауфландска джаджа дали би могла да захранва постоянно консуматор на 12V 80 W?


                  Изпратено от моят Apollo Lite с помощта на Tapatalk
                  До колкото си спомням (че в момента съм бая далеч от джаджата) беше 3 или 5 W. Единствено може да захрани алармата и часовника на колата. Това е и идеята - да прави лек заряд/разряд на акумулатора, колкото да не му клеясват електроните от бездействие. Не е предвиден да се ползва като зарядно или захранващо устройство.
                  Теоретично може да зареди разреден акумулатор, но би отнело седмици, ако не и повече от месец.
                  Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                  Коментар


                  • От: Препоръчайте ми зарядно за акумулатори.

                    Първоначално публикуван от Alexfield Преглед на мнение
                    Аз използвам една джаджа от Кауфланд - battery trainer. Изглежда приблизително така:
                    [ATTACH=CONFIG]934426[/ATTACH]
                    Мисля, че струваше около 15 лева.
                    Зарежда до 14.6 волта, после разрежда до 13.2 волта и така цикли.
                    На щипки директно за акумулатора на мен ми е по-удобно, защото може да се закачи както на монтиран, така и на свален акумултор. Ако държиш на буксата за запалка, можеш да си го преправиш.
                    Не ми е попадала пред погледа тази играчка в кауфланд но изглежда подобна на българската, за която споменах.
                    Даже се сетих, че имаше и снимки за това какво има вътре в ето тази тема.
                    С една идея по-скъпо но е налично.
                    Освен това предпочитам да платя малко повече и да ги дам на българин отколкото нещо на жълтите...
                    Враг усраине

                    Коментар


                    • От: Препоръчайте ми зарядно за акумулатори.

                      В името на н.в. Експериментът заръчах едно такова:

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:apc.PNG
Прегледи:1
Размер:213.9 КБ
ID:5770071

                      С липсваща батерия за трийсетина лева франко София. Щатната му батерия е била 7.2Аh, което с голяма степен на вероятност означава, че ще носи към акумулатора нещо от рода на 720mA. Дали има по-хитри режими за поддръжка на батерията - божа работа, по-скоро не. Може да се наложи да му се изкърти пищялката, ако има.

                      Ако собственикът го закачи към изтощен акумулатор, силно се надявам да не се запали, а след 100-150 часа да го зареди. :-)

                      Най-вероятно накрая ще се мине на вариант ctek, ама пуста българска черта да се мине еФтино...

                      Коментар


                      • От: Препоръчайте ми зарядно за акумулатори.

                        Има вероятност да не свърши работа.
                        Едно време, в дивите ланаджийски години търсихме УПС, който да работи с обикновен автомобилен, стартов акумулатор.
                        Смарт сериятя на APC се сърдеше и не щеше да запали с такива. Бекъп серията - работеше, поне на пръв поглед.
                        Накрая намерихме онлайн модел на TripLite който нямаше нищо против 45Ач акумулатори и години работеха по тавани и мазета, при това добре.
                        Та това как и дали ще свърши работа сам ще разбереш.

                        Ако обаче не ти свърши работа и ако изхода му е 12V мога да те отърва от него.
                        Пак от Голямото Добрутро, без куриери.

                        Забавлявам се с интусиазЪма ви по ТНТМ-то...
                        И това и горната идея с контролер за соларен панел и лаптопски адаптор.
                        При това само и единствено да си зареждате акумулатора на колата от 220В.
                        Ако ги имате тези неща - ОК. Обаче да се купуват за зарядно някак...

                        Освен и аз да си потърся някоя гаубица в еб@лника, че ми писна от гадните враПци, които тенденциозно ми сер@т по мотора
                        Враг усраине

                        Коментар


                        • От: Препоръчайте ми зарядно за акумулатори.

                          Първоначално публикуван от Esper Преглед на мнение
                          Пловдивчанин прави за около 30лв зарядни за мотор.
                          Имам такова от 2 - 3 години. Работи коректно, спиранрто на тока не го бърка.
                          Става и за зареждане на големи акумулатори ама се чака по една седмица

                          Коментар


                          • От: Препоръчайте ми зарядно за акумулатори.

                            Аз съм поръчвал за двама познати - и двамата нямат оплаквания.
                            Единият мисля, че никога не го изключва - винаги има нещо на щипките
                            И не се налага да се търси друг чарджър ако се включи на напълно разреден акумулатор както други, по-смарт от него.
                            Въпреки, че едно време беше 25лв пак съм на мнение, че е идеално решение за дълготрайна поддръжка.
                            И не го чакаме от чайна а само от майна
                            Враг усраине

                            Коментар


                            • От: Препоръчайте ми зарядно за акумулатори.

                              Първоначално публикуван от Esper Преглед на мнение

                              Ако обаче не ти свърши работа и ако изхода му е 12V мога да те отърва от него.
                              Пак от Голямото Добрутро, без куриери.

                              По обява изх. е 48V, което беше още една причина да пробвам...

                              Пловдичанинът може да е пич, може да е българин, ама като видях снимките на платката ми се отщя да имам нещо общо с така направен дивайс.

                              Коментар


                              • От: Препоръчайте ми зарядно за акумулатори.

                                Първоначално публикуван от Esper Преглед на мнение
                                ...
                                Смарт сериятя на APC се сърдеше и не щеше да запали с такива.
                                Изобщо не съм попадал на такъв проблем.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X