Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Препоръчайте ми зарядно за акумулатори.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Препоръчайте ми зарядно за акумулатори.

    Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
    постоянна консумация от 15 до 30-40 милиамперчаса....................утечката му е 18 милиамперчаса
    Консумация..........утечка - милиампера - протичащ ток. Милиамперчаса е капацитет.

    Оправяйте ги тия работи. Пък и не си единствен.
    Lancia Delta HF Integrale Evolucione

    Коментар


    • От: Препоръчайте ми зарядно за акумулатори.

      Излизаме от темата.
      Трябва си зарядно.
      Не трябва зарядно за всеки неизползван редовно акумулатор.
      Просто е излишно.
      Враг усраине

      Коментар


      • От: Препоръчайте ми зарядно за акумулатори.

        Не мога да твърдя че се случва редовно с всяка кола и с всеки акумулатор ,обаче имах един ескорт 1,6 бензин с газ и той запали след една година престоял в гаража с откачени клеми . Нарочно носехме още един акумулатор и кабели ако има проблем . Аз бях много изненадан и човека на когото му го подарих се зарадва . Уточнявам че се случи септември . Нали Форд не пали зимата !
        По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

        Коментар


        • От: Препоръчайте ми зарядно за акумулатори.

          Първоначално публикуван от alexalex69 Преглед на мнение
          ...Нали Форд не пали зимата !
          Естествено, кой ще тръгне да пали ФорТ зимата?!?
          Обаче пък патентованата им система за подгрев на стоповете е супер - никога няма да ти замръзнат ръцете докато го буташ

          По темата - вчера случайно влязох в магазин на Хускварна, че трябва да се купува моторен тример за трева
          Изненадах се от вида на някакво CTEK зарядно брандиранно за Husqvarna на рафта.
          Около 130 лв на етикет.
          Разрових се - намерих го:

          http://www.husqvarna.com/us/accessor...ger/585445101/

          Супер-дупер елементарно, без управление с 1 режим на работа и вероятно няма нужда от никакви доработки за поддържащ режим.
          И поради липсата на режими вероятно ще тръгва винаги на заряд. Но това е само предположение...
          На мен не ми изглежда точно като покупка, която не е за изпускане, най вече заради цената но просто споделям.
          Враг усраине

          Коментар


          • От: Препоръчайте ми зарядно за акумулатори.

            За около скромните суми които цитирате, нормалните производители на захранвания, предлагаха това или това, а не зарядни за електрически цигари...
            Не чета коментари и не отговарям на такива.

            И коментаторите...

            Коментар


            • От: Препоръчайте ми зарядно за акумулатори.

              Да ама това е тъпо захранване с единствен алгоритъм да прави постоянно напрежение независимо колко му пречат консуматорите.
              А пък чарджърите е-ееее... Не се знае дали няма да те бият и на шах
              И в интерес на истината има и по-скъпи зарядни за цигари.
              Всеки го тресе тока на някаква тема.
              А некои сме се хванали и за трите фази
              Враг усраине

              Коментар


              • От: Препоръчайте ми зарядно за акумулатори.

                Ключовия момент е:
                Първоначално публикуван от alexalex69 Преглед на мнение
                ... с откачени клеми ....
                Чисто нов акумулатор 44Ah на чисто нова кола на втория месец е достатъчно паднал за да превърта едва-едва и да запали на ръба в топло време. Лично изпробвано. Това към съфорумника горе, според който не трябва да има драстична разлика между откачен и закачен акумулатор.

                Колко е драстична разликата може и да се сметне - 44Ah се източва от 22mA консумация за 2000 часа или 81 дни. Това при 100% капацитет на акумулатора, 100% зареден и 100% КПД. 22mA консумация в покой или около това имат сигурно 80% от колите с аларма, независимо дали заводска или не. Същия чисто нов акумулатор може да стои в магазин и цяла година и като го закачиш да запалиш безгрижно.

                Достатъчно драстична ли е разликата?
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • От: Препоръчайте ми зарядно за акумулатори.

                  Първоначално публикуван от Esper Преглед на мнение
                  Да ама това е тъпо захранване с единствен алгоритъм да прави постоянно напрежение независимо колко му пречат консуматорите.
                  А пък чарджърите е-ееее... Не се знае дали няма да те бият и на шах
                  И в интерес на истината има и по-скъпи зарядни за цигари...
                  Предполагам че си установил горното само по картинка, или се подлъга по името на производителя?
                  Това е зарядно, с 3 или 4 стъпки на зареждане...
                  А, да, и за разлика от умните си събратя, при включване в стената, всеки път тръгва еднотипно - с банална програма за заряд на акумулатор.
                  Не чета коментари и не отговарям на такива.

                  И коментаторите...

                  Коментар


                  • От: Препоръчайте ми зарядно за акумулатори.

                    Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
                    За около скромните суми които цитирате, нормалните производители на захранвания, предлагаха това или това, а не зарядни за електрически цигари...
                    Без да досаждам при мен стои на съхранение същото зарядно на Вальо (Drunkman) ама никога не съм го пускал,тва е повод да се видим с него.

                    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                    Анатолий Пейчинов o8875о9815
                    https://dvrbg.com/

                    Коментар


                    • От: Препоръчайте ми зарядно за акумулатори.

                      Съдейки по суфикса -24, е много вероятно да е за 24 волтова система...
                      По спомен, 12 волтовото беше доста "по-кораво" - над 20А.
                      Не чета коментари и не отговарям на такива.

                      И коментаторите...

                      Коментар


                      • От: Препоръчайте ми зарядно за акумулатори.

                        Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
                        Съдейки по суфикса -24, е много вероятно да е за 24 волтова система...
                        По спомен, 12 волтовото беше доста "по-кораво" - над 20А.
                        Да,12 волта мисля 15 ампера или 20 ампера е ,трябваше да го тунинговам и така и не ми е останало време.
                        Вальо искаше да му изкарам тримери за регулиране на тока и напрежението.
                        Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                        Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                        Анатолий Пейчинов o8875о9815
                        https://dvrbg.com/

                        Коментар


                        • От: Препоръчайте ми зарядно за акумулатори.

                          http://eu.mouser.com/ProductDetail/M...IgeDOO8VoNHg==
                          Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                          Коментар


                          • От: Препоръчайте ми зарядно за акумулатори.

                            Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                            Да,12 волта мисля 15 ампера или 20 ампера е ,трябваше да го тунинговам и така и не ми е останало време.
                            Вальо искаше да му изкарам тримери за регулиране на тока и напрежението.
                            Мда, това го права откакто съм го купил - има, нема, 7 - 8 лета...

                            Първоначално публикуван от bojitch Преглед на мнение
                            Моето съм го купувал от нашенски магазин. Имаше на склад при един от двама та вносители на Meanwell. По спомен, беше по-евтино, но от тогава мина не малко време, та може и това да е актуалната му цена...
                            Не чета коментари и не отговарям на такива.

                            И коментаторите...

                            Коментар


                            • От: Препоръчайте ми зарядно за акумулатори.

                              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                              ....

                              Колко е драстична разликата може и да се сметне - 44Ah се източва от 22mA консумация за 2000 часа или 81 дни. Това при 100% капацитет на акумулатора, 100% зареден и 100% КПД. 22mA консумация в покой или около това имат сигурно 80% от колите с аларма, независимо дали заводска или не. Същия чисто нов акумулатор може да стои в магазин и цяла година и като го закачиш да запалиш безгрижно.

                              Достатъчно драстична ли е разликата?

                              Математиката не ми е силна страна но дотолкова мога да смятам.
                              20 mA и повече в покой върху 40 Ah акумулатор и по-малък по моят аршин е проблем.
                              Ако това е фабрично решение както казваш вероятно в owner manual-a на новият автомобил пише, че не трябва да остава в покой повече от няколко месеца?
                              Не зная от кога е прието, че в алармата може, тоест е нормално да изтича толкова ток но на една италианска, за мотор, когато я монтирах преди време премерих под 2mA ток в покой.
                              Със статус LED. Тоест може и така.

                              Признавам, че нямам кола с такъв малък акумулатор.
                              И признавам, че моторите ми са били с найлони по седалките преди 15 години да кажем.
                              Тогава разхода при изваден ключ е бил 0mA - такива са били времената.
                              Когато е изключено е изключено.
                              Така го разбирам аз но и си признах си по-горе, че съм мухъл!


                              Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
                              Предполагам че си установил горното само по картинка, или се подлъга по името на производителя?

                              По малко и от двете, съжалявам.
                              Последно редактирано от Esper; 11-08-17, 08:02. Причина: Допълване.
                              Враг усраине

                              Коментар


                              • От: Препоръчайте ми зарядно за акумулатори.

                                Уви, това с нулевата консумация е безвъзвратно отминал период.
                                Ще се опитам да изброя консуматорите в стендбай режим в един относително съвременен автомобил, като вероятно ще има пропуснати...

                                модул за централно заключване
                                фабрична аларма
                                радио / музика

                                като опции:
                                допълнително монтирана аларма
                                GPS тракер или нещо подобно

                                Ако автомобилът е по-лачен, могат да се добавят още няколко десетки модула, с които са пълни телесните му кухини...
                                Не чета коментари и не отговарям на такива.

                                И коментаторите...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X