Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Препоръчайте ми зарядно за акумулатори.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Препоръчайте ми зарядно за акумулатори.

    Първи проби









    Това май ми е пето по ред от тоя тип.
    Отделно горе на стелажа има едно 10 Амперово тиристорно самоделно.
    Отделно още едно двуканално в един корпус около 2х15 Ампера пак самоделно.Нека да има,три работят във поддържащ режим нонстоп!


    п.п Между впрочем,за пръв път оставям клемите на мотора на батерията и зарядното едновременно.Единствен недостатък,алармата има токов датчик и при спиране или идване на тока,свири един цикъл!

    [emoji3] Днес работих по въпроса,да запълня капацитета и на петте броя[emoji1] ,6-тото резервно,мисля да е бош
    Последно редактирано от Roninn; 30-07-17, 22:09.
    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
    Анатолий Пейчинов o8875о9815
    https://dvrbg.com/

    Коментар


    • От: Препоръчайте ми зарядно за акумулатори.

      След тестовете установявам следното.Стека си помни последния зададен режим ако не откача клемите на батерията докато няма ток .Това значи че си храни паметта от акумулатора,тогава става още по лесно да преправя лидълското да помни последния режим,вместо сегашния да тръгва в режим мотор.
      Последно редактирано от Roninn; 05-08-17, 12:36.
      Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
      Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
      Анатолий Пейчинов o8875о9815
      https://dvrbg.com/

      Коментар


      • От: Препоръчайте ми зарядно за акумулатори.

        Това не е валидно за всеки модел на ситек.
        Поне за 5 амперовото MXS 5 със сигурност не е валидно.
        На каквото го оставя - на това тръгва след произволен период от време.
        Демо:



        Малко офтопик но се удивлявам на манията по тези устройства.
        Аз също имам няколко чарджъра, за оловни аку-та имам 2 от които едното ми е определено излишно.
        Ситека на мен е достатъчен за 3 мотора в експлоатацаия и една кола.
        Но пък и ме тресе тежка венерическа болест относно марката на маслото в двигателя.
        И каква прах за пране да купя като свърши текущата.
        Явно на който от каквото му става - човещинка е
        Враг усраине

        Коментар


        • От: Препоръчайте ми зарядно за акумулатори.

          Въобще нищо не ме тресе,просто съм насъбрал МПС които не карам,но пък може да се наложи да изкарам примерно утре,и ги държа в кондиция.В момента имам четири акумулатора на подзаряд,Мисля да вземам още едно МПС,и кията ще ходи на подзаряд а е с топпла батерия на два месеца.
          Гаража ми е на десетина км.от дома дето живея целогодишно,и въобще не искам да го мисля.Просто го правя и толкоз.
          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
          Анатолий Пейчинов o8875о9815
          https://dvrbg.com/

          Коментар


          • От: Препоръчайте ми зарядно за акумулатори.

            Не че нещо ама..И мойта кола седи по месец без да се кара.И винаги трябва да е в готовност.И затова наистина дозареждам понякога акумулатора. Ама то вашто е мания наистина.А пък ме е срам да кажа че зарядното аз съм си го правил.Трафче грец и два мощни резистора.Резисторите ограничават тока а са два щото за мотор режим(по малък ток) и за автомобилни. И това е.Няма умиране. Ако трябва толкоз да се грижиш за акумулатора значи тоз акумулатор не е много в кондиция.
            Ронин братко разбирам това дето правиш ама това си е една сериозна грижа за доста хора.Те не искат да се занимават толкоз.Иначе стават роби на МПС-то. Те искат (като мен) да натиснат дистанционно на гаража и да изкарат колата без да мислят дали е заредено и да разкачат кабели..

            Коментар


            • От: Препоръчайте ми зарядно за акумулатори.

              Първоначално публикуван от mishomishev Преглед на мнение
              Ронин братко разбирам това дето правиш ама това си е една сериозна грижа за доста хора.Те не искат да се занимават толкоз.Иначе стават роби на МПС-то. Те искат (като мен) да натиснат дистанционно на гаража и да изкарат колата без да мислят дали е заредено и да разкачат кабели..
              Повечето не са наясно,и като не им запали колата след едномесечно седене първо се ядосват,псуват и смятат че колата е длъжна да запали,ми нали палеше като я оставих,после търсят някой комшия или ходят в сервиза или от там от където са купили акумулатора да го връщат че не "работи"
              Повечето дори не подозират какво се случва за едномесечно седене на кола,джип,мотор.
              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
              Анатолий Пейчинов o8875о9815
              https://dvrbg.com/

              Коментар


              • От: Препоръчайте ми зарядно за акумулатори.

                Ако колата не запали след 1-2 месеца престой то това със сигурност не е защото акумулаторът не е стоял на интелЕгентно зарядно устройство през това време.
                Враг усраине

                Коментар


                • От: Препоръчайте ми зарядно за акумулатори.

                  Що си пишем глупости,нормалния ток на "утечка" бута 44 амперчаса акумулатор до 0 за два месеца
                  Ако акумулатора е 62 амперчаса вероятността да запали след два месеца клони към нула,един път всеки акумулатор губи от капацитета си и дори да приемем че е идеален му остават едни 18 амперчаса някакъв ток с който трябва да запали МПС.
                  Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                  Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                  Анатолий Пейчинов o8875о9815
                  https://dvrbg.com/

                  Коментар


                  • От: Препоръчайте ми зарядно за акумулатори.

                    Зависи колко ти е нормалният ток на утечка.

                    Тука на една от колите се оказа 300ма и като спрях да я карам всяка седмица получих "видими резултати".

                    Коментар


                    • От: Препоръчайте ми зарядно за акумулатори.

                      Приемам че 30 милиамперчаса е нормално.
                      Какъв се оказа проблема
                      Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                      Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                      Анатолий Пейчинов o8875о9815
                      https://dvrbg.com/

                      Коментар


                      • От: Препоръчайте ми зарядно за акумулатори.

                        А, просто камерата съм я свързал постоянно. Такъв ток намерих до огледалото.

                        Коментар


                        • От: Препоръчайте ми зарядно за акумулатори.

                          Отдавна не зареждам и подзареждам акумулатори повече от месец, отвън. Приблизително откакто не им сменявам клетки и ги има на пазара с гаранция. Зарядните на МПСтата се грижат за това, аз за тях. С годините времето до първи и последен заряд и опит за съживяване се промени. Примерно срокът до кофата се съкрати 2-3 пъти, пропорционално и с този за МПСто. От 2+ г имам един отписан, със слънчев панел, но той се уплаши от студа и все още има мощ за един удар.
                          Не давам акъл някой да го опитва.
                          А тези простотии се правят от името на всички ни.
                          Даника
                          Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                          Коментар


                          • От: Препоръчайте ми зарядно за акумулатори.

                            Я кажете може ли сравнително безболезнено да се преправи лидълското зарядно да започва да зарежда без да изпада в нирвана, ако напрежението на акумулатора е под някаква граница?
                            Че имам един полужив акумулатор който ползвам единствено да захранва старото радио от Франко в гаража. И естествено-сещам се да го заредя когато радиото съвсем спре.
                            А тогава лидълското не го разпознава като акумулатор, а като тухла, и не пуска ток.
                            Тогава слагам тодорживковото зарядно, и то понеже е тъпо-след малко радиото пак свири.

                            Мамка му и модерен свят...
                            Има ли желание-има и начин!

                            Коментар


                            • От: Препоръчайте ми зарядно за акумулатори.

                              Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                              Я кажете може ли сравнително безболезнено да се преправи лидълското зарядно да започва да зарежда без да изпада в нирвана, ако напрежението на акумулатора е под някаква граница?
                              Че имам един полужив акумулатор който ползвам единствено да захранва старото радио от Франко в гаража. И естествено-сещам се да го заредя когато радиото съвсем спре.
                              А тогава лидълското не го разпознава като акумулатор, а като тухла, и не пуска ток.
                              Тогава слагам тодорживковото зарядно, и то понеже е тъпо-след малко радиото пак свири.

                              Мамка му и модерен свят...
                              Абе може. То вътре си работи на 15 волта или нещо такова, трябва да му се пусне едно съпротивленийце.

                              Ама ако ти ще го правиш, продължавай с тодорживковото.

                              Коментар


                              • От: Препоръчайте ми зарядно за акумулатори.

                                Само да ти кажа, че съм дипломиран телевизионен техник.

                                Акцента е върху "дипломиран", че до там.
                                Ама все пак не съм съвсем неук де.
                                Има ли желание-има и начин!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X