Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ел. тротинетка зимна експлоатация

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Ел. тротинетка зимна експлоатация

    Реших да пробвам модерен начин на придвижване до работа предвид проблемите с паркирането в Зелена зона, купих си Segway D28E 300W от Технополис и сега го тествам. Въпреки рекламираните до 15% наклон, едно късо баирче от 10% си ме спира много успешно и се чудя доколко причината може да е от студа в който карам?! В гаража е 20 градуса и за 5 минути път до офиса, батерията успява да изстине до към 15 - това доколко е критично или има значение и това, че на мотора му е студено? Сега зимата съм към 90кг товар при допустими 120, а тестовете май са правени от 75кг юнак!
    Honda XL600LM, 1987
    Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
    Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

  • #2
    При мен също беше така с наклона и с ми365, с жената изкачва сериозни наклони, но аз съм 92 кг и с мен не иска да катери баири с охота. Флашнах си я с едно туулче и сега по равно я карам в еко режима а като видя баир я пускам с нормалния, защото точи батерията яко. За сметка на батерията обаче стана по-динамична. Максималната скорост си остана 30км/ч а на еко е 25.
    Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
    Ford Fiesta 1.4 Tdci

    Коментар


    • #3
      Карам ел. тротинетки от много време, каквато и да е тротинетката дори да е на Dualtron струващ от 10К лева, едно не обичат, водата, пръски може, но не и при обилни локви и дъждове, също така никакво миене с водоструйки, особено към моторите и корпуса на дъската където се съхранява батерията с контролерите, всичко друго няма проблеми.

      Студа влияе само на батерията като и се намалява с около 20% пробега, иначе не е проблем да се кара, другото е не допускай разреждане докрай на батерията, особено в студовете, батериите не обичат нисък разряд и това ги компрометира.

      Коментар


      • #4
        Мерси за мненията колеги! Нямам никакъв опит с такива играчки - пробега показва 13км в момента! Значи да не очаквам като се постопли да почне да качва баира! Батерията ми е слабичка ( 7.65Ah ) и май е по-добре да се побутва от време на време с крак отколкото да се тунингова.
        Honda XL600LM, 1987
        Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
        Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

        Коментар


        • piron45
          piron45 коментира
          Редактиране на коментар
          Какъвто и тунинг да се направи, не очаквай много от двигател 300W.

        • s_s1
          s_s1 коментира
          Редактиране на коментар
          Батерията ( 7.65Ah ) на какво напрежение е?

        • Edo
          Edo коментира
          Редактиране на коментар
          Батерията е 36V, вчера реших да проверя гумите и бяха на 1 атм вместо 3 (колкото трябва) и сега върви по-леко, довечера пак ще пробвам баира!

      Активност за темата

      Свий

      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

      Зареждам...
      X