Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос за зимен преход на Витоша

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Въпрос за зимен преход на Витоша

    Здравейте,

    Миналата години си купих Ауди А4 B8 143 кс мултитроникр предно предаване. През лятото го пробвах на магистралата за скрост, а сега искам да го пробвам и в планината. Решил съм да изчакам да падне сняг през Януари и да се кача на Витоша да го пробвам (не да си правя на гъзар, просто да видя как върви в дълбок сняг за да знам какво колата ми може и какво не). Целта и идеята ми е да стигна до хижа Звездица. Гумите са ми нови Michelin Alpin 6. Интересува ме дали на изчистен и опесечен път е ок да ходя зимата там, като не съм 4х4. Също така от къде трябва да си сложа вериги на гумите и дали има някакъв шанс да стигна до там без вериги.

  • #2
    До Звездица нямаш никакъв проблем. Горе няма толкова сняг, който да спре автомобил със зимни гуми.

    Коментар


    • Пенчо
      Пенчо коментира
      Редактиране на коментар
      Стига да не е навалял през ноща!
      Едни вериги и една лопата в багажника - няма да навредят. Както и обувки различни от маратонки.
      Зимната планина не трябва да се подценява. Все пак Звездица е на около 1800метра. Времето се разваля за минути.

  • #3
    Страхотно, честно казано очаквах да ми отговорите по обратиня начин - къде си трътнал с тая ниска кола ще закъсаш.
    Ще си купя едни верги, гледам в Практикер има промоция и са по 30 лв. https://praktiker.bg/bg/Verigi-za-sn...SNYaG/p/432415
    Въпроса ми ако е навалял сняг презн ноща (все пак деня е малък и искам да се върна по светло и ще тръгна рано) и има преспи по пътя, има ли някаква техника на каране или просто си караш (с вериги) през преспата и си проправяш път. Има ли варянт колата нещо да се прецака и да забоксува колата, ако си карам кротко по пътя?

    Коментар


    • sek.1
      sek.1 коментира
      Редактиране на коментар
      Качва ти се предницата върху преспата гумите ти увисват и си до там . Лопатата и ако успееш се откопаваш .

  • #4
    Ще ти станат ли като размер?

    https://mr-bricolage.bg/verigi-za-sn...stpka/p/988057

    Коментар


    • #5
      Не се набивай със скорост в преспите,че ще я набуташ яко и как си сам няма излизане-драска ли остави я да драска в снега,като спре леко се измъкваш на задна и пак леко напред,то голямата техника де ма пази от преспиване в колата.

      Колата си е кола,оборудването за сняг е друга бира,аз примерно нося 2 куфара с боклуци та като се окопам да ми отнеме повечко време да се извадя / ако не вали и не духа /.

      Не тръгвай сам,носете си пиене и топли спални чували
      TOYOTA SEQUOIA ‘11
      W140 S420 '99

      Коментар


      • #6
        Зареди до горе!
        ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

        Коментар


        • #7
          Тази година май сянг няма да има, затова нещо ми падна ентусязма. На Ветровала ми показва 40 см.

          Коментар


          • #8
            Сняг ще навали по някое време, ама гледай да не се набуташ така, та да трябва да те спасяват.
            Че след последния сняг, някакви пишман офроудъри с май 3-4 джипа са се изхитрили да се оровят в планината над Кладница, не са се оправили сами и са приплакали на 112 (срам и позор!), след което връзката се загубила. В резултат на което посред нощ хората са вдигнали двама спасители от ПСС + хора от горското и пожарната да газят през снега да ги търсят (щото офройдърите не могли да дадат точна локация). Накрая успели да се свържат с тях по телефона и юнаците най-нагло вдигнали скандал, че те били поискали някой да дойде да им извади от снега тенекетата.
            Та, в текущия момент май в ПСС малко нещо не са популярни тези, които тръгват да се навират в планината с автомобили и после плачат за спасяване ...
            Ние не сме неутрални!

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X