Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Антарктида - Дефибрилатор за Българската полярна база

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    Първоначално публикуван от Njoy Преглед на мнение
    Ако правилно разбирам, не са досъбрани пари за първия (СУ)...
    Съвсем правилно разбирате, с акумулаторите все още не сме събрали всички средства за дарения на СУ дефибрилатор. Събраните средства от първото и второто предаване на акумулатори са малко над 2000 лв. На първото (2018 г) бяха около 1700 лв. (по-точно 1674.00), a на второто (2019 г) - 500 лв. И за двете предавания в пункт за изкупуване има бележки на хвърчащ лист... причината е, че предаването на акумулаторите от ЮЛ с документ е мисия невъзможна без лиценз за търговия с цветни метали... Издаването на такъв лиценз е много далеч от нашата дейност, но продължаваме да търсим решение на този проблем. Дефбрилатора е предоставен на СУ, кампанията не е закрита. Този проект има по-големи амбиции (за осигуряване на дефибрилатори за всички сгради и факултети на СУ "Климент охридски" и ще продължи и след събирането на средствата за първия дефибрилатор.

    Първоначално публикуван от Njoy Преглед на мнение
    ..., но се събират пари за следващия (вече в БЧК)...,
    Тук вече сте изпуснали малко нишката на обясненията ми в предишния пост - дефибрилатора дарен на БЧК е дарен директно от представителя на компанията за България и за това не е правена никаква кампания и никакви пари не са събирани. Отбелязал съм го в "дарените от нас...", защото имам пръст във взимането за решението за това дарение.

    Първоначално публикуван от Njoy Преглед на мнение
    ...третият също е даден, като някой (вероятно icerunner) покрива разликата за собствена сметка...
    За третия, по-горе описах съображенията да го предадем преди финализирането на кампанията. Тази кампания по всичко личи, че ще е образец за "успешна кампания", затова нямам никакви притеснения. Вече са събрани малко над 4400 лв и независимо дали ще се съберат останалите 300 лв или не на 31 януари кампанията ще бъде закрита. icerunner няма как да покрива за своя сметка много дефибрилатори, затова работи в компания на която това и е работата и във фондация на която това и е работата и така с доста работа се намира начин да се свърши работа Не за пръв път ще кажа, че "няма пари" е аргумент само за да не свършиш нещо, ако искаш да го свършиш може да намериш много начини.

    Първоначално публикуван от Njoy Преглед на мнение
    ...При това положение в мен възниква следният простичък въпрос - ако в този момент реша да даря пари или акумулатор, те за какво ще отидат - за първият, вторият, третият или за следващ дефибрилатор...
    Тук не трябва да има никакво объркване. Всяка кампания е конкретна и независима и средства от една за друга не се прехвърлят. Акумулаторите си се събират за СУ, а парите от тази кампания са САМО за базата на Антарктида. Щом ги съберем закриваме кампанията, а като се появи следваща обоснована и персеспективна цел ще стартираме нова кампания.

    Първоначално публикуван от Njoy Преглед на мнение
    Не искам да се заяждам, просто считам, че малко повече отчетност ще бъде от полза за инициативата.
    В това съм напулно сигурен, дори знам, че един от последните дарени акумулатори беше именно от Вас, за което благодаря! И да, в такива дейности прозрачността е от жизнено важно значение, затова и се извинявам за дългия пост, но се надявам, че съм отговорил на въпросите изчерпателно.
    Последно редактирано от icerunner; 08-01-20, 23:50.
    Technical Rescue Direct - life lies in courage
    http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

    Коментар


    • #32
      Не съм на ясно и явно бъркам някъде, но в този сайт например с тяхно ДДС цената излиза по ниска дори в най-пълният вариант:

      https://www.defibshop.co.uk/defibril...ardiac-science
      Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

      Коментар


      • icerunner
        icerunner коментира
        Редактиране на коментар
        Да, електродите са за еднократна употреба. Те са предварително подготвени с електропроводящ гел и запечатани в херметична опаковка. Такава тенденция (за еднократни електроди) започва да има и в болничните дефибрилатори.

      • disko04
        disko04 коментира
        Редактиране на коментар
        Човешкият живот е безценен, няма спор, но след всяко ползване се налага инвестиране на 400лв за нови електроди. Няма ли други работещи решения?

      • icerunner
        icerunner коментира
        Редактиране на коментар
        "....Няма ли други работещи решения?"

        Други решения има. Това е най-добре работещото решение. Не е като доста по-умни от мен глави да не го мислят години наред, но ще се опитам да го илюстрирам:

        Представете си, че сте мениджър на фирма с 80 служителя. Отговорен сте, показват ви малко анализи и взимате решение да поставите дефибрилатор на рецепцията. Пращате част от персонала на обучение. Някои са заинтересовани, други имат по-важна работа през това време... Дните си минават и всички забравят за това, въпреки, че вие сте съвестен и се грижите да повтаряте това обучение всяка година... както и десетки други обучения свързани с работата... След 6 години, на 8-ми март следобед в един от офисите на търговците куриер на DHL, носещ документи, припада пред погледа на трима ваши колеги. Никой не се е подготвял за ситуацията предварително. След 3 минути всичко ще свърши. Рецепцията е на същия етаж на 1 минута тичане през 3 врати... Колко решения, освен най-лесното бихте избрали? Мога да опиша всичко друго, което трябва да се случи, освен тичането 2 пъти по 1 минута във всяка посока, но ще оставя малко на Вашето въображение... 3 минути...

        п.с. Само още едно уточнение, трябва да успеете от първия път. Какво сте сбъркали, защото се случва за пръв път и следващия път бихте направили както трябва няма никакво значение...
        Последно редактирано от icerunner; 11-01-20, 00:33.

    • #33
      Не е много по темата, ама аз да питам. Как стои въпроса с поставяне на АВД в учебни заведения? В смисъл - училище, не университет. Има ли програми по които може да се кандидатства за съ-финансиране? Някаква статистика за рискови фактори сред малки деца - 1-3 клас?
      Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

      Коментар


      • icerunner
        icerunner коментира
        Редактиране на коментар
        В по-напредналите държави поставянето на АВД в училищата е масово. Б България няма такива програми за сега. И там орем - миналата година сме обучили повече от 300 учители в югозападна България по официален Basic Life Support and AED курс на Европейския съвет по ресусцитация. От това разбира се дефибрилатори в училищата не са се появили, но има два важни резултата: 1. десетки директори и стотици учители знаят, че ТРЯБВА да се появят и 2. знаят какво да правят, КОГАТО се появят. Информираността и обучението са от изключително значение, защото утре някой министър ще се събуди с мисълта да изхарчи няколко милиона и дефибрилатори ще се появят на всеки ъгъл, но каквото и да извади от кесията не можеш да обучиш населението за два дни, още по-трудно да му промениш нагласата да гледа настрани, когато се случи инцидент...

    • #34
      Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
      Не е много по темата, ама аз да питам. Как стои въпроса с поставяне на АВД в учебни заведения? В смисъл - училище, не университет. Има ли програми по които може да се кандидатства за съ-финансиране? Някаква статистика за рискови фактори сред малки деца - 1-3 клас?
      Аз бих се записал в Абенерде за СЗБ с един
      Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

      Коментар


      • icerunner
        icerunner коментира
        Редактиране на коментар
        Ако не представлява класифицирана информация, дали може да напишете по-подробно какво имате предвид и какво означават абривиатурите Абенерде и СЗБ? Благодаря.

    • #35
      Моя грешка,почти нарочна.
      Аненербе,но и там е било тайна какво се търси в южния континент
      СевероЗападна България -нямаме ги много там , но моем се напъна за незнайна цел
      ........
      Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

      Коментар


      • #36
        Кампанията приключи днес със 100 % успех. Т.е. събрана е цялата необходима сума и в следващите дни ще бъде преведена на СУ "Климент Охридски" за да бъде платен дефибрилатора.
        Очаквайте скоро снимки от Антарктида (не от мен за съжаление)!
        От името на фондация "Първите три минути", Антарктическия институт и СУ "Климент Охридски" благодаря на всички които подкрепиха по някакъв начин начинанието. Не е първото и няма да е последното, но аз лично наистина съм доволен от начина по който стана всичко. Надявам се и Вие също. Надявам се и, че, ако някой от Вас иска да направи нещо хубаво и е смятал, че само липсата на средства го спират, вече знае, че има различни начини. Този не е най-лесния, уверявам Ви, доста по-лесно е да си купиш това, което си си наумил, но и този начин работи! Работи! Има ли желание, има и начин! Цитирам Кольо и му Благодаря и на него
        Technical Rescue Direct - life lies in courage
        http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

        Коментар


        • Кольо
          Кольо коментира
          Редактиране на коментар
          На мен пък за какво? Благодаря все пак за благодарността, но не виждам с какво съм я заслужил.
          Не съм участвал в акцията, по мои си причини.

          Но да напомня за пост 19 в темата, бидейки технически форум ще ни е интересна такава информация.

        • icerunner
          icerunner коментира
          Редактиране на коментар
          За цитата Кольо, за цитата който ти седеше в подписа и използвах няколко пъти ти благодаря.
          А въпросите от пост 19 са интересни, но аз не мога да отговоря, защото (за съжаление) никога не съм бил там.

        • Кольо
          Кольо коментира
          Редактиране на коментар
          Еее, не се иска от теб. Просто щом имаш познати които знаят какво е там и как се живее, абе изобщо-всичко което може да се каже-може да помолим да напишат нещо. На много хора ще им е интересно.

      • #37
        Имам още 2 акумулатора , няма ли кампания за нещо друго?

        Коментар


        • icerunner
          icerunner коментира
          Редактиране на коментар
          Кампанията за Антарктида беше независима от проекта с акумулаторите и приключи бързо и успешно.
          Проекта "Сливи за смет или стар акумулатор за нов дефибрилатор" е активен и продължаваме да събираме акумулатори за ВТОРИ дефибрилатор. Първия отдавна е купен и поставен. Подробности може да прочетете тук: https://firstaid.bg/projects/star-akumulator/
          Ако искате да дарите акумулатор, може да се свържете директно с мен - 0897 802 302 Александър

      Активност за темата

      Свий

      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

      Зареждам...
      X