Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Антарктида - Дефибрилатор за Българската полярна база

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Антарктида - Дефибрилатор за Българската полярна база

    Стартираме една много бърза кампания за осигуряване на автоматичен дефибрилатор за Българската полярна база на Антарктида.

    Кампанията се реализира от фондация "Първите три минути" по молба на Антарктическия институт към Софийския университет Св. Климент Охридски.

    Няма време за събиране на акумулатори, щото момчетата заминават..., както ми казаха "след малко"
    Не се очаква кампанията да бъде ограничена до offroad-bulgaria.com, но считам за привилегия да я стартирам от тук, пък да видим...

    Контакти с мен 0897 802 302, на страницата на фондацията www.FirstAid.bg или на office@firstaidbg.com
    Technical Rescue Direct - life lies in courage
    http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

  • #2


    Антарктическата база на Софийския университет „Св. Климент Охрисдки“ на остров Ливингстън е най-отдалечената точка на България. Учените работещи там, освен, че за да я достигнат преплават най-бурното море в света – пролива на Дрейк, са изправени пред ураганни ветрове, движещи се ледници, полярен студ… Но най-голямата опасност за тях е същата, като за всеки друг човек работещ в България, Европа или Америка… Опасността от внезапен сърдечен арест е по-голяма от всички други инциденти взети заедно. Разликата е в това, че на Анктартида няма линейки и няма дори и малък шанс в случай на такъв инцидент помощта да пристигне за няколко минути.

    Единствения известен начин за терапия на сърцето в случай на сърдечен арест е ранната дефибрилация. Незабавно оказаната първа помощ и дефибрилация в първите 3 минути след инцидента повишава шансовете за спасяване повече от 20 пъти. Оцелелите след извънболничен сърдечен арест, дори в населените места, са едва 2-5 %, а при наличие на автоматичен дефибрилатор шансовете за спасяване достигат до над 50-70 %. Наличието на такъв животоспасяващ уред на нашата база в Антарктида е задължително условие за осигуряване на безопасност на учените работещи там.
    Последно редактирано от icerunner; 19-11-19, 22:50.
    Technical Rescue Direct - life lies in courage
    http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

    Коментар


    • #3



      За Закупуване на Автоматичен външен дефибрилатор Powerheart G5 е необходимо набирането на сумата от 3955 лв без ДДС или 4 746 лв. общо.




      Българския Антарктически Институт, Софийски университет Св. Климент Охридски и Фондация „Първите три минути“ високо ценят Вашата помощ и подкрепа и с радост искат да споделят с вас тръпката на полярния изследовател. Затова сме подбрали тези символични форми на благодарност за всеки присъединил се към нашата кауза.

      дарение 100 лв. - Книга „Антарктида – студеният юг“ (200 страници с висококачествени фотографии, твърди корици) с лично посвещение от автора – полярния изследовател проф. Христо Пимпирев

      дарение 50 лв. – оригинална тениска на експедиция Антарктида 2019 / 2020 г.

      дарение 25 лв. – Оригинанлна фотография от Българската полярна база на Антарктида

      дарение 200 - 1000 лв. - Корпоративно дарение - лично свидетелство за дарение от Председателя на Българския антарктически институт или Ректора на СУ „Св. Климент Охридки"

      дарение 4746 лв. – табела с име или корпоративно лого на дарителя при монтажа на дефибрилатора в полярната база на Антарктида и лична среща / работен обяд с полярните изследователи по време на подготовката на експедиция Антарктида 2019/2020

      Това разбира се са само "идеи" за формат на даренията, отворени сме към предложения и всяка форма на подкрепа!
      Последно редактирано от icerunner; 18-11-19, 15:47.
      Technical Rescue Direct - life lies in courage
      http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

      Коментар


      • #4
        Дай някакви начини за превод на даренията.

        Банкова сметка, пеипал, револют.. и т.н.

        Едит:

        Намерих ги.
        ФОНДАЦИЯ Първите три минути

        ЕИК: 205272668

        тел: 0888 246151

        email: office@firstaidbg.com

        Банка ДСК

        IBAN: BG55STSA93000025773843

        PAYPAL: first.3.minutes.foundation@gmail.com

        Коментар


        • #5
          Ей, с 10 пръста пиша и пак съм по-бавен от моряците....

          Може банков превод към фондацията, може пейпал, може Еконт, може лично в Училище по първа помощ, може всякак, само да е изрично упоменато, че е за Дефибрилатор за Антарктическия институт (или за Антарктида, или за Полярната база на Ливингстън или както и да е, но да е ясно за какво са парите, щото ако ги пратите за пиене от фондацията не мога ги измъкна


          Дарения по Еконт се изпращат чрез паричен превод в полза на Фондация първите три минути. Упълномощено лице Александър Манушев. Основание за превода - дарение.
          Последно редактирано от icerunner; 18-11-19, 17:02.
          Technical Rescue Direct - life lies in courage
          http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

          Коментар


          • #6
            Конкретен въпрос към администрацията на Форума - защо тази тема не е залепена в началото на Форума? Аз лично попаднах на нея по случайност.

            При цялото ми уважение към инструментите на Паркасайд и съфорумците правещи техни ревюта - едва ли можем дори да сравняваме обществената значимост на каузите.
            Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

            Коментар


            • #7
              Защото Сашо си е такъв, на никой не е казал... И аз така я видях, добре че се старая да преглеждам повече работи...
              VPetrov.photography

              Коментар


              • #8
                Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
                Конкретен въпрос към администрацията на Форума - защо тази тема не е залепена в началото на Форума? Аз лично попаднах на нея по случайност.

                При цялото ми уважение към инструментите на Паркасайд и съфорумците правещи техни ревюта - едва ли можем дори да сравняваме обществената значимост на каузите.
                Жоро, мерси за оценката, всеки си се бори за каузите в които вярва и сравнението им е безсмислено... Нито рекламата на зегета по някакъв начин ни пречи, напротив, подозирам, че благоприядства съществуването на форума и възможността да намериш И моята тема в него

                Иначе по отношение на "залепените" теми - топката е изцяло в мен, темата не е побутната от администраторите, защото не съм ги уведомил за това... Малко набързо я изстрелях вчера, като получихме потвърждение от института, че е спешно осигуряването на АЕД-то. Моя грешка, администраторите на форума винаги са удряли по едно рамо, когато съм ги помолил.

                Също така не съм пуснал лични съобщения до всичките си приятели, както съм правил друг път, защото не искам никой да се чувства притиснат. В крайна сметка, който иска АЕД може да си купи... В случая аз приемам за гордост да осигурим такова на Антарктида и се опитваме и кампанията да е в този дух - всеки да участва с кеф и съпричастност към приключението, а не с презумцията да си къса от залака, защото някой умира... Позитивна кампания дето викат кметовете

                Така че приятели, участвайте с удоволствие и мярка, само, ако Ви е кеф и това ще Ви накара да се почувствате добре.
                Technical Rescue Direct - life lies in courage
                http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

                Коментар


                • #9
                  Има ли някакъв срок ,до определена дата например?
                  Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                  Коментар


                  • #10
                    Първоначално публикуван от icerunner Преглед на мнение


                    За Закупуване на Автоматичен външен дефибрилатор Powerheart G5 е необходимо набирането на сумата от 3955 лв без ДДС или 4 746 лв. общо.


                    Предвид употребата на този уред извън митническата територия на РБ - мисля, че не е невъзможно да бъде ползван без или с възстановен ДДС.

                    Коментар


                    • windwarrior
                      windwarrior коментира
                      Редактиране на коментар
                      Т. Е. Ако си купя чорапи в БГ, но ще ги ползвам на екскурзия в Австралия, НАП следва да ми възстанови ДДС-то върху тях?

                    • bokomo
                      bokomo коментира
                      Редактиране на коментар
                      Темата не е "курс по външнотърговска дейност за начинаещи". А и да беше - не съм достатъчно квалифициран да го водя.

                    • windwarrior
                      windwarrior коментира
                      Редактиране на коментар
                      Жалко, а така увлекателно започна. Едно време в МИО на УНСС беше по скучно.

                      Та, нека се фокусираме към събирането на сумата с ДДС, за всеки случай.

                  • #11
                    Не че нещо ,ма 5000лева за животоспасяващо средство, да се смуче от пръстите ???Е жалко за всякакви институции,но не ме учудва с нищо.!
                    Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                    Коментар


                    • #12
                      Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
                      Има ли някакъв срок ,до определена дата например?
                      На 11 декември лети следващата група.

                      Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
                      Не че нещо ,ма 5000лева за животоспасяващо средство, да се смуче от пръстите ???Е жалко за всякакви институции,но не ме учудва с нищо.!
                      Нищо ново под слънцето. Ако мислите, че всички дефибрилатори закачени по тротоарите между селските къщи в Норвегия са купени от правителството се лъжете. Ние гледаме какво полезно можем да свършим баш ние..., какво не е свършил някой друг хич не ме вълнува... Работата на фондацията е пряко насочена към въвеждането на съвременни стандарти за първа помощ и внедряването на АВД е важна чат от тази мисия.
                      Technical Rescue Direct - life lies in courage
                      http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

                      Коментар


                      • #13
                        Значи до 11 декември ..
                        Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                        Коментар


                        • #14
                          Е, за медиите сигурно ще е забавно да ги гоним по пистата с дефибрилатор в ръка, но ще опитаме малко по-рано и по по-конвенционален начин да им го дадем.
                          Последно редактирано от icerunner; 23-11-19, 11:28.
                          Technical Rescue Direct - life lies in courage
                          http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

                          Коментар


                          • #15
                            Човек като свикне да заобикаля горния панел, ей така, по навик, зер нищо интересно няма там...
                            Сашо, за пореден път показваш "как се прави", желая успех на кампанията.
                            Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X