Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Отново за доброволческите отряди.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Отново за доброволческите отряди.

    Първоначално публикуван от icos Преглед на мнение
    А реално си е черен гаден труд без екстри и привилегии.
    Точно така е. Може в някое кътче на някой общински вестник да напишат два реда или в някоя телевизия да отделят две минути, ама никой от нас не е отишъл заради двата реда или двете минути!
    Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

    Коментар


    • #47
      От: Отново за доброволческите отряди.

      Аз пък от 4-те коли дето съм ги гасил само последната реално угасих. Защото поучен от предишните скромни успехи имах пожарогасител от 6кг и предишния, повторно зареден 3 или 4кг.

      С един от неуспешните опити попаднах в новините - в гръб.

      Коментар


      • #48
        От: Отново за доброволческите отряди.

        След един тривиален случай на 5м от гьола и в малката ми е 6кг. Използван и срещу автобус 112, посред бял ден, на спирка с други ПС на Градския транспорт.
        А тези простотии се правят от името на всички ни.
        Даника
        Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

        Коментар


        • #49
          От: Отново за доброволческите отряди.

          На мен кола не ми е попадала за гасене, сигурно зависи колко гори .
          0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

          Коментар


          • #50
            От: Отново за доброволческите отряди.

            Теорията е от изключително значение. Първия път другия доброволец беше автобусен шофьор и в миг издаде команда, нещо от рода ,,аз отварям капака, пламва веднага и тогава гасиш, сигурен ли си в пожарогасителя или бързо да се махаме ".
            А тези простотии се правят от името на всички ни.
            Даника
            Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

            Коментар


            • #51
              От: Отново за доброволческите отряди.

              Първоначално публикуван от Frysco Преглед на мнение
              Няма начин една доброволческа организация да не работи заедно с държавните. Първо трябва да получава задачите си по линия на 112, после става дума за поемане на сериозна отговорност - трябва съответните служби да проверят и да кажат "да, тези хора могат да поемат такива и такива задачи". Иначе по стандарт, ти не с два пожарогасителя, ами и с пълно обмундироване и оборудване да си в зоната на пожара - за пожарникарите си цивилно лице подлежащо на евакуация. Е да, ако извадиш някого от пушека и му спасиш живота, ще ти благодарят, но това че си с куртка, панталон, ботуши, каска и кислороден апарат на гърба несъмнено ще породи подозрение.
              Тъй че при всички положения, първо трябва да се мине през административната част и да се уреди някак нормативно. Така че, когато те видят от службите на място, да ти стиснат ръката, а не да те обвиняват в самодейство и да пишеш после по районните. Прочее, по сегашната наредба, кметствата се грижат за доброволците, а те не са най-лошия възможен вариант.

              Но това е по-малкия проблем. На мен ми е интересно, възможно ли е да се окомплектова такава организация с хора, тоест - имам ли съмишленици...
              Имам въпрос. Какво ще стане ,ако доброволеца/ите им писне ,и откажат да поемат някой случай. Или отидат и кажат "ама това е много гадно ,махаме се." И от това пострада някой.
              Калин Владов,09РСПБЗН

              Коментар


              • #52
                От: Отново за доброволческите отряди.

                Първоначално публикуван от kalin09 Преглед на мнение
                Имам въпрос. Какво ще стане ,ако доброволеца/ите им писне ,и откажат да поемат някой случай. Или отидат и кажат "ама това е много гадно ,махаме се." И от това пострада някой.
                Ми каквото и когато тия, които им е работа се откажат, щото им писнало или е много гадно.

                Някой пострадва и толкова.

                Не е да няма примери - и в спешната помощ, и в полицията, и в пожарната, че и в горското ако искаш.

                Борбата с този проблем е една и съща.

                Коментар


                • #53
                  От: Отново за доброволческите отряди.

                  Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                  Аз пък от 4-те коли дето съм ги гасил само последната реално угасих. Защото поучен от предишните скромни успехи имах пожарогасител от 6кг и предишния, повторно зареден 3 или 4кг.

                  С един от неуспешните опити попаднах в новините - в гръб.
                  Прахов пожарогасител свръшва за секунди, ако е от 1 килограм ,знам го от опит. Гасих дърворезачка отлята с бензин. За гасене на кола или джипка си трябва поне 2 ,3 килограма и разумна употреба. Паниката е голяма и човек без опит само хаби пожарогасителите.

                  Коментар


                  • #54
                    От: Отново за доброволческите отряди.

                    Какъв карък трябва да си, че да придобиеш и опит с пожарогасителите? Еее освен да си учил за пожарникар.

                    Коментар


                    • #55
                      От: Отново за доброволческите отряди.

                      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                      Какъв карък трябва да си, че да придобиеш и опит с пожарогасителите? Еее освен да си учил за пожарникар.
                      Шофьор на УАЗ в казармата ,не затваряща игла на карбуратора. Има и други ,не искам да си ги спомням.

                      Коментар


                      • #56
                        От: Отново за доброволческите отряди.

                        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                        Ми каквото и когато тия, които им е работа се откажат, щото им писнало или е много гадно.

                        Някой пострадва и толкова.

                        Не е да няма примери - и в спешната помощ, и в полицията, и в пожарната, че и в горското ако искаш.

                        Борбата с този проблем е една и съща.
                        Ммм, не точно. Преди девоенизирането можеше да се търси и наказателна отговорост, сега е само дисциплинарна, но пак е нещо в сравнение с никаквата отговорност, която би носил един доброволец, ако оголи критична позиция.

                        Коментар


                        • #57
                          От: Отново за доброволческите отряди.

                          Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
                          Ммм, не точно. Преди девоенизирането можеше да се търси и наказателна отговорост, сега е само дисциплинарна, но пак е нещо в сравнение с никаквата отговорност, която би носил един доброволец, ако оголи критична позиция.
                          Теоретично и сега може и наказателна. За тежки случаи. Ама трябва много да се е размирисало, пък и стандартите за доказване са други.

                          А на доброволеца не могат да му преметнат критична задача, ако не е обвързан по някакъв начин.

                          Коментар


                          • #58
                            От: Отново за доброволческите отряди.

                            Май повечето пишещи по темата въобще си нямат идея кога, при какви условия и в какви ситуации се викат доброволците. Но така или иначе, в последно време почти всички теми се развиват по тоя начин. Та нищо ново под слънцето.
                            Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                            Коментар


                            • #59
                              От: Отново за доброволческите отряди.

                              Тенденцията за близкото бъдеще е в малките населени места изобщо да няма пожарна ,а доброволци. Та какво ще стане ,ако на бъдни вечер "смяната" е със семейството си? Или на нова година са се почерпили? Или на двамата отишли на ПТП им става лошо от кръв? За тези ситуации говоря. Няма как без обвързване по някакъв начин. А с обвързването идват и курсовете ,а се инвестира в човек само ако има сигурност че човека няма да си бие камшика. Навремето като постъпвах в МВР (2001г) имаше условие че до 5-ата година ако напусна-заплащам 6 месечната школа във Варна.
                              Калин Владов,09РСПБЗН

                              Коментар


                              • #60
                                От: Отново за доброволческите отряди.

                                Първоначално публикуван от kalin09 Преглед на мнение
                                Тенденцията за близкото бъдеще е в малките населени места изобщо да няма пожарна ,а доброволци. Та какво ще стане ,ако на бъдни вечер "смяната" е със семейството си? Или на нова година са се почерпили?
                                Нямате ли си стари кокали из службата да ви разказват какво е било около средата на 90-те? Че случки като тия дето ги предполагаш в "малките населени места" около София се случваха и без да е Бъдни вечер или Нова година.

                                И какво става - изпраща се по-адекватен екип от другаде, свършва се каквото може от работата при съответното закъснение, а разликата от това какво може и какво би могло си остава за сметка на тоя който имал нужда от помощ. После на тоя дето не е свършил работа, ако не е много връзкар, му коват нещо на главата.

                                А по цивилизования свят, това че си доброволец примерно пожарникар изобщо не отменя факта че за някаква работа може да си обучен да я вършиш и даже че си длъжен да я вършиш (и да си в състояние и местонахождение да можеш да я свършиш, когато си дежурен по разписание). И нищо че си доброволец - да те чака пандела ако не се явиш при тревога.

                                Има си начини за всичко.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X