Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Сандъчета за "края на света"

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Сандъчета за "края на света"

    Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение

    На лошо нема, копайте бункери и окопи, складирайте сандъци с патрони. Ако чак толкоз ви требе извинителна бележка да притежавате джепане - зомби апокалипсиса също е вариант за пред жената.

    Нищо лично.
    Инвестирай у вазелин,ако ти излезе късмета в ситуация с извинителни бележки.

    За да пазиш каквото имаш трябва да имаш с какво да пазиш,че за курса по първа помощ ще ти трябва марля - нея как я опазваш или караш на гол вазелин?
    TOYOTA SEQUOIA ‘11
    W140 S420 '99

    Коментар


    • От: Сандъчета за "края на света"

      Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение

      Още веднъж: Не съм фен на оръжието, не съм препър и не мисля, че препърите без организация и въоръжение имат каквито и да е предимства пред всички останали.
      Имат те имат,имат и аптечки,и превързочни и хигиенни и почистващи и дрехи и огън да запалят,лекарства и антибиотици,кафе и цигари,батерии,консерви,филтри за вода..........а патрон е бил 50 марки,ти смятай дали е имало смисъл да се има или да караме на късмет.

      Много обичам да ми дава някой пример с живите,мъртвите къде ги оставяме,колко от тях са имали и са оказали каквато и да е съпротива?

      Сам си за никъде,двама става,цялата рода в кръгова отбрана е супер ма да има с какво да пази........че иначе баси побоя,няма да стигне вазелина.

      Дай пак на темата - сложи вътре една лупа от по-яките,евтинки са пък палят огън поне 6 месеца в годината.
      TOYOTA SEQUOIA ‘11
      W140 S420 '99

      Коментар


      • От: Сандъчета за "края на света"

        От разказа, у мене остана впечатлението, че срещу патрони може да получиш всичко. Не че ги е изстрелял всичките.
        Dacia Duster 1.5 dci 4х4 (екзотичен автомобил)

        Коментар


        • От: Сандъчета за "края на света"

          Първоначално публикуван от kbot Преглед на мнение
          От разказа, у мене остана впечатлението, че срещу патрони може да получиш всичко. Не че ги е изстрелял всичките.
          Точно
          TOYOTA SEQUOIA ‘11
          W140 S420 '99

          Коментар


          • От: Сандъчета за "края на света"

            Първоначално публикуван от deyan_h Преглед на мнение
            ...
            И при все, че имам къде 5 кила CaCl2 в мазето
            Става, така ще укрепва и костите
            байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
            Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
            Суперспам - спама на суперите

            Коментар


            • От: Сандъчета за "края на света"

              Първоначално публикуван от kbot Преглед на мнение
              От разказа, у мене остана впечатлението, че срещу патрони може да получиш всичко. Не че ги е изстрелял всичките.
              Ииии ценността на патроните е дошла откъде?

              Коментар


              • От: Сандъчета за "края на света"

                Идеята е интересна, и темата можеше да има по голяма полезност ако не беше взела обрат към тежко въоръжение и барутни погреби.
                Изобщо не е необходимо да избухне война, зомби апокалипсис или край на света. Едно наводнение ще е достатъчно да разберем колко е хубаво да има един чифт сухи дрехи дето да си ги качим на гърба. Иначе да - помощ ще има ама чак след няколко дни.
                Примерно в село "Бисер" на колко човека им беше нужно огнестрелно оръжие? На повечето им трябваха сухи дрехи.

                Коментар


                • От: Сандъчета за "края на света"

                  В село Бисер нямаше ни бошняци ни сърби, натрупана злоба също предполагам, изолация и време всичко да втаса ...
                  Dacia Duster 1.5 dci 4х4 (екзотичен автомобил)

                  Коментар


                  • От: Сандъчета за "края на света"

                    При каква са е дандания, омаже ли се достатъчно положението, много индивиди ше се превърнат в безкрупулно животни. В такива ситуации най-важни са уменията. Ама тях не можеш да ги заровиш в сандъче в гората. Веднага след уменията е мешката, сандъчето в гората, запасите в мазето. Ама за да ги опазиш тия неща, само с умения ще е много трудно. “Врага” ще има оръжие, складове ще се разграбят, магазини, ще се извади законното и незаконното оръжие на улицата. Шансовете ти да оцелееш се увеличават значително, ако освен добра подготовка, си и добре въоръжен.

                    Не съм от тия “препърите”. Живея в пустиня. И около мене са двайсетина милиона други индивиди. Да копая няма смисъл. Плана е с бой до лодките, и от там е лесно. Оцеляваме със седмици и месеци в морето, това ни е работата. И всичко необходимо така или иначе ми стои готово в сака до вратата. Ама трябва да стигна до лодка. И ще е бой.
                    При нас е лесно- лимитиращия фактор е носимоспособността на пода в къщи- 40 паунда на квадратен фут. Което, ако говорим за 30 калибър и нагоре муниции, не е “много” хахаха! Теорията на Мечо Пух... Странно, нали? Ама и “за какво ми е оръжие, това са глупости” е меко казано странна. Дано не го видим на живо и да е късно за Мечо Пух!
                    https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                    Коментар


                    • От: Сандъчета за "края на света"

                      Колегата с бидона е идеен,но залагам и на много други неща и на по сигурно място.Даже лък не е лошо да има човек,ако може да борави с него ,беоприпаса е скъп верно ,става за замяна ,но трещи.Има полза от огнестрелно ,но и не само!Провизии и материали от всякакъв вид са нужни задължително и най-вече медицински медикаменти,независимо за военен колапс или какъвто и да било друг.При дълъг период мародерството е неизбежно .
                      Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                      Коментар


                      • От: Сандъчета за "края на света"

                        Имам вкъщи в килера едно миниатюрно дървено сандъче с батерии от лаптоп. Сигурно да десетина, скоро ги зареждах и си мислех, че при яката работа вероятно няма да имам късмета и комфорта толкова да си светя с фенера.
                        Всеки трети е шести

                        Коментар


                        • От: Сандъчета за "края на света"

                          А кое гарантира кой ще е мародер и кой не ?
                          Всеки сега си мисли че ще е от другата страна но пък никой не знае още като какъв ще е.
                          Няма лошо да си мислиш че си от добрите но да ли ще можеш е въпроса който няма реален отговор.
                          До тук има три отговора за мен-
                          1 Оцеляващ
                          2 мародер
                          3 мъртвец

                          Как би реагирал добрия оцеляващ със свършващи продукти и на среща му мародер с огромно количество което е заграбил ?
                          Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

                          Коментар


                          • От: Сандъчета за "края на света"

                            Първоначално публикуван от Даниел Чобанов Преглед на мнение
                            Как би реагирал добрия оцеляващ със свършващи продукти и на среща му мародер с огромно количество което е заграбил ?
                            Знаеш отговора - превръща се в мародер. Изобщо въпроса за моралните и човешки ценности и задръжки в ситуация на оцеляване е интересен.
                            Всеки трети е шести

                            Коментар


                            • От: Сандъчета за "края на света"

                              Точно !Мародер,но не и с цената на всичко!Истински мародер си ,когато си готов до отнемаш или да убиваш от майки,деца и въобще безпомощни и беззащитни хора.Философията и определението за индивид и личност повечето я знаят предполагам.Разликата между двете е съществена.Личност си когато и в най -тежка ситуация запазваш човешкия си облик и принципи,другото е индивид.
                              Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                              Коментар


                              • От: Сандъчета за "края на света"

                                Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
                                Знаеш отговора - превръща се в мародер. Изобщо въпроса за моралните и човешки ценности и задръжки в ситуация на оцеляване е интересен.
                                Е, аз по-горе споменах един въпрос, от отговорът на който зависи как и дали да се подготвяме.
                                Оръжието не го мислете, мислете как от притежание на въоръжения да се превърне във ваше. Дали защото нямате пък ви е връхлетяла нужда, дали защото неговото по-ви харесва и дава повече възможности - все тая. Има начин, ако някой си мисли че нЕма как да се случи това с неговото оръжие.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X