Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Сандъчета за "края на света"

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Сандъчета за "края на света"

    Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
    Еми чети де. То си е написано черно на бяло. И не според мен, а според автора на историята. Апропо - ако нещо не бъркам генерално - историята е на босненски мюсюлманин при обсадата на Сараево. Та прочети му историята още веднъж, и ако наистина смяташ че притежанието на оръжие е било ключово за оцеляването на него и семейството му - драсни тук и ще ти напиша защо според мен не е така.
    Приеми, че съм ярък представител на аватара си. Което не би трябвало да е много трудно, след като най-вероятно е вярно.


    Само за подсказка - в колко престрелки автора споменава че е бил по време на цялото оцеляване?
    Чудно за какво му е било цялото това оръжие? Хванала го е колекционерска страст по никое време?
    Само за подсказка - при престрелка често има ранени или директно убити, а ранените в така описаната обстановка твърде бързо стават и те убити. Колко хора биха си писали ей така за участие в престрелка с твърде вероятно останали трупове след нея?

    Коментар


    • #62
      От: Сандъчета за "края на света"

      И тая тема си замина,а имаше мисъл в нея.
      .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
      Киа спортаж2000тди 98г
      Ауди А3 1.9ТДИ
      Каравана Аdria 390Q

      Коментар


      • #63
        От: Сандъчета за "края на света"

        Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
        Приеми, че съм ярък представител на аватара си. Което не би трябвало да е много трудно, след като най-вероятно е вярно.




        Чудно за какво му е било цялото това оръжие? Хванала го е колекционерска страст по никое време?
        Само за подсказка - при престрелка често има ранени или директно убити, а ранените в така описаната обстановка твърде бързо стават и те убити. Колко хора биха си писали ей така за участие в престрелка с твърде вероятно останали трупове след нея?
        ОК нека приемем правилото на Парето. Как го предпочиташ - дедукция или индукция. Отвътре навън или наопаки?
        Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

        Коментар


        • #64
          От: Сандъчета за "края на света"

          Парето не го познавам, дедукция ми звучи като изваждене, а аз не обичам тази операция.

          Коментар


          • #65
            От: Сандъчета за "края на света"

            Първоначално публикуван от traktorist Преглед на мнение
            Имам спомен, че този разказ от Босна е коментиран във форума и преди.Преобладаващото мнение беше, че е фейк.
            Да, така е.
            Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

            Коментар


            • #66
              От: Сандъчета за "края на света"

              Разказа за Босна е перфектен!
              /За буквалистите - не показва човешката деградация именувана "война" в пълния и блясък разбира се! На събратята на въпросния в Сребреница никак не им помогнаха ни "размяната", ни мижавата чужда помощ, ни АК-тата... Всичко е въпрос главно на КЪСМЕТ!/

              А темата (и усилията на автора) и също са образец за правилността!
              Мога само да добавя:
              - солта да е в някаква херметична кутия (тия за фризер са идеални повечето);
              /от други хран. припаси не виждам смисъл също. Може би - пакет карамелени бонбони./
              - някакво евтино портативно радио (тук аз примерно срещам реален проблем (щото прерових магазините) -в днешно време никой не прави приемници с ръчна настройка на честотата...).
              Към това - едно соларно зарядно (също са евтинджос вече);
              Покрай "сандъка" се заравят барем пет шишета (стъкло, капачката защитена със тиксо) с качествен алкохол (ракия, уйски, водка - по избор);
              ��

              П.П.: Забравих (и не видях в комплекта) - едно магнезиево огниво също е задължително (вече са и евтини )

              Коментар


              • #67
                От: Сандъчета за "края на света"

                Като я закъсате аз съм си в нас,имам от всичко по малко,паролата брата я знае.


                Интересна тема
                TOYOTA SEQUOIA ‘11
                W140 S420 '99

                Коментар


                • #68
                  От: Сандъчета за "края на света"

                  Босна е човешка трагедия, която тук трудно бихме разбрали, защото в нашата история ние никога не сме водили подобна война. Познавах лично човек, оцелял в Сребреница. Казваше се Златан, като футболиста. Прекара доста години в БГ, сега живее в Нови Сад. Цялото му семейство е избито там-майка, баща, сестра и по-голям брат. Женен е за българка. Такова нещо при нас може да се твърди, че последно са преживели тракийските българи в началото на миналия век.
                  Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                  Коментар


                  • #69
                    От: Сандъчета за "края на света"

                    Тракийските българи са били просто бежанци, кои съвсем доброволно, кои доброзорно. Нищо подобно не са преживели.
                    Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                    Коментар


                    • #70
                      От: Сандъчета за "края на света"

                      Трупането на боеприпаси е незаконно. Вместо да се осигуряваш за бъдещето, може още сега да влезеш на топло и защитено място.
                      А консерви?
                      Изкарват доста над написания срок.
                      Тука някъде имаше клип - руснаци извадиха от блатото месна консерва от войната и изглежда още ставаше за ядене.
                      Dacia Duster 1.5 dci 4х4 (екзотичен автомобил)

                      Коментар


                      • #71
                        От: Сандъчета за "края на света"

                        Той като свърши закона ще ти е все тая как е било преди това,ти се запасяват като закона е в миналото

                        Това все едно не съм го писал
                        TOYOTA SEQUOIA ‘11
                        W140 S420 '99

                        Коментар


                        • #72
                          От: Сандъчета за "края на света"

                          Тука нали все още за България говорим? Начи даже няма смисъл и да го споменаваме - за оръжие и боеприпаси към момента си има ясни закони и разпоредби. Босненският разказ е коментиран многократно, аз лично не мисля че е едно към едно с реалията. Някои неща пък са въобще немислими за наший бит и душевност.
                          За късмета, Негово Величество Късмета, съм напълно съгласен.

                          Коментар


                          • #73
                            От: Сандъчета за "края на света"

                            Първоначално публикуван от BulAf Преглед на мнение
                            ..(ракия, уйски, водка - по избор)..
                            Изброените се мъкнат само ако нямаш спирт 99%

                            От спирт 99% + вода, получаваш и дезинфектант и гориво и храна
                            байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                            Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                            Суперспам - спама на суперите

                            Коментар


                            • #74
                              От: Сандъчета за "края на света"

                              Първоначално публикуван от DBRS Преглед на мнение
                              Изброените се мъкнат само ако нямаш спирт 99%

                              От спирт 99% + вода, получаваш и дезинфектант и гориво и храна
                              95 от аптеката. И имайте предвид, че пластмасовите шишета често им пропуска капачката (като ги стиснеш) , а пък стъклените ... съвсем очевидно си се чупят.

                              99,9 абсолютен е по-трудно достъпен и към два пъти по-скъп. Няма смисъл.
                              - Зверь, самый лютый, жалости не чужд.
                              - Я, леди, чужд. Так, значит, я не зверь.

                              Коментар


                              • #75
                                От: Сандъчета за "края на света"

                                Първоначално публикуван от deyan_h Преглед на мнение
                                ...
                                99,9 абсолютен е по-трудно достъпен и към два пъти по-скъп.
                                ... и доста по-опасен при неправилна употреба.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X