Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Автоматичен Външен Дефибрилатор

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    Първоначално публикуван от deyan_h Преглед на мнение
    ...Този тип уреди са специално мислени за да се използват от медицински та и от функционално неграмотни люде...

    И въпреки това да помогнат.

    Стига ората да не се страхуват да лепнат електродо....
    Не че нещо,ама....карал съм обучение за работа с такова. Инструкцията в сбит вид гласи: трябва да си НАИСТИНА сигурен, че човекът е умрял, преди да го закачиш на това. Умрял в смисъл- няма пулс, няма дишане, абе клинично...таковата. В противен случай можеш да береш НАИСТИНА големи ядове. Достатъчен е един близък роднина на недоумрелия с мераци за забогатяване. Горното по повод страховете на хората.
    And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

    Коментар


    • icerunner
      icerunner коментира
      Редактиране на коментар
      Ако не е конфиденциално, моля кажи къде са ви наслагали тези уреди и какви са. Може и на лично. Благодаря!
      Вероятно е и да се окаже, че ние сме ги наслагали

    • icos
      icos коментира
      Редактиране на коментар
      За Германия став въпрос, едва ли. Точният ми въпрос гласеше "Спазването на инструкциите за употреба освобождава ли ме от отговорност, ако някой реши да ме съди, понеже човекът не е оживял?" Точният отговор на обучаващия гласеше "Аааа...ъъъъ.мммм...емиии....тооооо....абе май не" Можеш ли да дадеш друг?
      П.П. Не че нещо, но когато поседиш с колега с трудова злополука счупен крак/примерно/ два часа в болницата, докато сестричките снемат всички възможни данни и пациентът подпише два различни вида декларации за освобождаване на лекарите от отговорност...почваш да задаваш и такива въпроси.

    • icerunner
      icerunner коментира
      Редактиране на коментар
      Не знам как е в Германия. В много държави има т.нар. закон за добрия самарянин, който експлицитно освобождава от отговорност човек, който добросъвестно се е опитал да помогне на нуждаещ се, независимо от последствията. В други държави има закони, които те задължават да окажеш помощ "според възможностите си" ако си свидетел на инцидент. В България също има такива закони, вкл. и този за движение по пътищата. За съжаление няма от първия вид.

      В допълнение, производителя с който работихме , американска компания, имаше клауза, която казваше, че компанията поема правна защита на потребител, който е използвал техен АВД. Сега компанията майка е друга и не знам дали са запазили този текст, но е показателно.

  • #47
    Първоначално публикуван от icos Преглед на мнение

    ....карал съм обучение за работа с такова. Инструкцията в сбит вид гласи: трябва да си НАИСТИНА сигурен, че човекът е умрял, преди да го закачиш на това. Умрял в смисъл- няма пулс, няма дишане, абе клинично...таковата. .....
    Колега, пиша с най-добро чувство. Това, което сте написали е логично, но не е напълно точно.
    В целия свят съществува еднозначен и пределно ясен протокол за Basic Life Support - в официялно приетия превод на български - основно поддържане на живота. Този протокол обхваща безусловно всички случаи касашещи пострадал в безсъзнание и без дишане (едно разклонение на алгоритъма разглежда и безсъзнание с нормално дишане). Този протокол е утвърден от Европейски съвет по ресусцитация и Американска сърдечна асоцияция и НЕ съществува алтернативен, противоречащ на този алгоритъм протокол, издаден или подкрепен от авторитетна медицинска организация.

    Стъпките в този протокол са:

    1. Огледай се / осигури собствената си безопасност.
    2. Проверка за съзнание чрез внимателно разтърсване на раменете и повикване на пострадалия "Добре ли сте?"

    (при липса на отговор)
    3. Осигуряване на проходимост на дихателните пътища чрез отвеждане на главата назад и повдигане на брадичката нагоре.
    4. Проверка за наличие на нормално дишане чрез слушане, гледане и усещане за не повече от 10 сек.

    (при липса на нормално дишане)
    5. Незабавно повикване на спешна помощ от свидетел и инструкции да донесе АВД, ако има такъв.
    6. Незабавно започване на извънгръдни притискания - 30 последователни с темпо 100-120 в минута и дълбочина не по-малко от 5см и не повече от 6 см.
    7. Отваряне на дихателни пътища, запушване на носа и две последователни вдухвания с продължителност 1 сек. всяко и оставяне да издиша между тях.
    8. Продължаване на КПР в ритъм 30:2
    9. При наличие на АВД незабавно се включва и се следват неговите инструкции


    Това е всичко, никъде нищо не се споменава за това дали си НАИСТИНА сигурен, че някой е умрял. Никъде в алгоритъма няма проверка дали има или няма пулс. На кратко, АВД не се използва само АКО СИ НАИСТИНА СИГУРЕН, че пострадалия диша НОРМАЛНО. Случайни хрипове, звуци, неравномерни вдишвание НЕ СЕ ПРИЕМАТ ЗА НОРМАЛНО ДИШАНЕ И отново се използва АВД. Съвсем отделен въпрос е дали ще има дефибрилация или не, това вече го решава компютъра, ако е НАИСТИНА сигурен, че сърцето е във фибрилации.

    Нататък са подробности, но ще спомена някои от тях:
    Има проучвания, които доказват, че и напълно необучен човек, може да окаже адекватна помощ следвайки единствено инструкциите на АВД. (Което по никакъв начин не омаловажава задължителната необходимост от обучение)
    Няма документирани (в света) случай на фатално пострадал в следствие на правилна или неправилна употреба на АВД човек.
    В Европа човек умира от внезапен сърдечен арест на всеки 45 секунди.
    Средната преживяемост при извън болничен сърдечен арест е 2 %.
    Дефибрилация в първата минута има над 90 % вероятност да възстанови нормалната функция на сърцето.
    При оказана незабавна първа помощ и дефибрилация до 3-5 минути шанса за оцеляване е над 60%.

    В тези данни, човек може да бъде сигурен...




    Technical Rescue Direct - life lies in courage
    http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

    Коментар


    • MM1980
      MM1980 коментира
      Редактиране на коментар
      Татко лека му пръст, почина от инфаркт. Горния пост предлагам да бъде закачен някъде където може повече хора да го видят.

      Дали заради татко или нещо друго, но си направих труда да участвам в обучения по първа помощ, предлагани от фирмата в която работя (по - скоро нещо друго, и на шофьорските курсове преди 25 години си направих труда да слушам внимателно). Преди около месец тези уроци ми помогнаха, ако не за друго, да дам точна информация на бърза помощ, какво е състоянието на дете, което падна лошо от лостове на главата/врата си (детето губеше съзнание, когато беше в съзнание, беше неадекватно).

  • #48
    Първоначално публикуван от icerunner Преглед на мнение
    ...В Европа човек умира от внезапен сърдечен арест на всеки 45 секунди...
    Статистически какъв процент от горното са спасените благодарение на АВД, извънболнично, от неспециалист?
    Не чета коментари и не отговарям на такива.

    И коментаторите...

    Коментар


    • BatGeorgeone
      BatGeorgeone коментира
      Редактиране на коментар
      Ху гивс ъ шит, дори и 0.00001% да са спасени си струва всички усилия в опитването, според мен.

    • icerunner
      icerunner коментира
      Редактиране на коментар
      Дори в "напредналата" част от Европа, процента спасени от всички получили ВСА е доста нисък. Има отделни места (примерно градове като Копенхаген, където има наистина добре развити програми за ранна дефибрилация и обществени АВД, общо процента на преживяване се е удвоил за първите 5 години от програмата) Но пък от тези, които са оцелели, много голям процент са получили първа помощ и са били дефибрилирани преди пристигането на линейка. Т.е. има много голямо значение от коя страна си като гледаш статистиката... Има цитати като летище О'Хара например, за една година след въвеждане на програмата има 9 или 10, не помня точно, случая. Това с набирането на информация и статистика хич не е лесно. В България например изобщо няма официална на случайте на внезапен сърдечен арест. Има статистика смъртност в следствие за сърдечно - съдови заболявания, от там нататък се правят оценка на база Европейските статистики.

  • #49
    Живея в Фрайбург, в магазин Реал съм виждал на живо как една чистачка, спаси момче на не повече от 25г. Гледах и не знаех какво да помогна. Жената се оказа мед сестра от Латвия, която сега работи чистачка, понеже не знае език.
    Дошлите доктори казаха че без нея е нямал шанс. В въпросния магазин с големината на Метро в София съм видял 2 дефибрилатора.

    Коментар


    • Stbd
      Stbd коментира
      Редактиране на коментар
      Какво му имаше на 25 г човек?

  • #50
    Умишлено попитах за статистиката при намеса на неспациалист.
    Уви, не всеки комуто се е случило подобно нещо, би имал късмета точно в тоя момент наоколо да има медицинско лице (с подходящо обучение).
    Не чета коментари и не отговарям на такива.

    И коментаторите...

    Коментар


    • icerunner
      icerunner коментира
      Редактиране на коментар
      В целия цивилизован свят - в цяла Европа, Северна Америка, Австралия, в огромна част от Азия и Южна Америка и в развитите държави на Африка има развити и постоянно с експоненциялно нарастване (на броя инсталитрани АВД) се развиват програми за ранна дефибрилация от СВИДЕТЕЛ на инцидента. Ако свидетеля е медицинско лице, чудесно. Но веоятността да е такова е малка, а науката еднозначно е доказала, че който и да е свидетеля, това което трябва да направи е едно и също - КПР и ранна дефибрилация. В целия свят. Аз също непрекъснато търся информация и статистики, защото ми е работа. Но под вола теле не търся, щото няма.

      При разговор с изключително добър и световно известен кардио хирург, на тема автоматични и полу-автоматични АВД съм го питал директно - ако има пострадал на улицата с ВСА и налично АВД, какво различно би направил той от това което би направила учителка в детската градина, преминала обучение за КПР и АВД. Отговора беше - нямаш избор, абсолютно същото.

      Обучения по КПР и АВД се правят от ранните класове в училище, през университета и на работното място. Правят се редовно, има различни стандарти, но и специалисти и неспециалисти си карат курсовете наравно през 1,2 или 3 години. Лекари, медицински сестри и бавачки си карат BLS курсовете при нас заедно, в смесени групи, защото обучението е едно и също.

    • icerunner
      icerunner коментира
      Редактиране на коментар
      За да не остане некоректно, това което съм описал по-горе - да, всички са наясно, че ако вместо АВД, на всеки ъгъл има И оборудване за Advanced Life Support (ALS) и 80 % от населението се обучи за ALS, разбира се, теоретично би имало по-добри резултати. Оборудването би било само в пъти по-скъпо, което е постижимо. Обучението, обаче, е порядък или два по сложно... което вече значи, че дори на теория няма как толкова много хора да са подготвени. На практика, ресурса би позволил вместо 80 % да има 10 % обучени хора... което ни връща на проблема със специалистите, които просто няма как да са навсякъде. Та не е като да не са мислени и в двете посоки оптимизации... и това решение просто е най-доброто за конкретния проблем на този етап от развитието на цивилизацията ни. Нищо повече

      Това за БатЖоро, всъщност им пука (гивс а шит, дето казваш) на хората точно колко струва един спасен живот и тези решения се налагат именно защото са ефективни.
      Последно редактирано от icerunner; 03-07-21, 10:05.

  • #51
    Първоначално публикуван от vasil lazarov Преглед на мнение
    Живея в Фрайбург, в магазин Реал съм виждал на живо как една чистачка, спаси момче на не повече от 25г. Гледах и не знаех какво да помогна. Жената се оказа мед сестра от Латвия, която сега работи чистачка, понеже не знае език.
    Дошлите доктори казаха че без нея е нямал шанс. В въпросния магазин с големината на Метро в София съм видял 2 дефибрилатора.
    P. S. Нямам идея какво му е, просто видях че жената започна да прави сърдечен масаж около минута и след това два пъти го трясна с дефибрилатора. И продължи с масажа може би още 3,4 мин. Линейката дойде може би на 8,9 мин, но той вече си имаше сърдечна работа.

    Коментар


    • #52
      Разптвам каква е статистиката, тай като според скромните ми електротехнически познания, подобен уред в ръцете на паникьосан аматьор ще е по-скоро нещо опасно, а не полезно.
      ...и докато се установи че някъде имало припаднал човек, и докато се открие уреда и се прочете инструкцията, и докато се оцени защо е припаднал, има ли пулс, трябва ли да се полозва обсъждания уред, и то...
      Само за статистиката ще спомена и варианта в който уредът е заключен "в кабинета на директора" "за да не го гепят" и "да не си играят", а директорът в момента е на обяд, или все пак успяват да го донесат, но понеже е стоял заключен в долапа, батериите му не са зареждани от 1.5 г. и той в момента е безполезно куфарче с кабели...

      Иначе идеята на темата е готина, но според мен практическата полза е по-скоро в сферата на добрите пожелания. Поне в частта с употребата от случайно появили се зяпачи без медицинско образование.
      Не чета коментари и не отговарям на такива.

      И коментаторите...

      Коментар


      • vasil lazarov
        vasil lazarov коментира
        Редактиране на коментар
        Във въпросния магазин единя е закачен на входа на тоалетните, а втория на каса номер 6, тоест на средата от редицата от каси. На уреда седи стикер за преминат тюф, каквото и да значи това.

      • icerunner
        icerunner коментира
        Редактиране на коментар
        Разликата, Венци, е в това, че ти си виждал АВД на живо... Всичко написано по-горе недвусмислено показва, че това са лични разсъждения на човек, който нито е виждал как работи АВД, нито е вникнал в смисъла му. Като започнем с "четенето на инструкцията" - всички АВД дават гласови инструкции по време на спасяването, нищо не се чете по време на инцидента, хубаво е да се чете преди това... Като продължим с оценяването "защо е припаднал, има ли пулс, трябва ли да се полозва..." което просто не фигурира никъде в действията по спасяване, та като стигнем до "батериите на безполезното куфарче с кабели" - съвременните АВД имат системи за самоизпитване, които на определен интервал (обикновено 24 ч) правят пълни проверки на състоянието на батерия, електронен блок и електроди и си имат ясни сигнали за това дали всичко работи... включително със системи за дистанционна проверка и контрол. Шкафове, които не се заключват а са снабдени с аларма, връзка със 112 и т.н. Но за да знае това, човек трябва да се информира за развитието в съвременния свят, освен да разсъждава само на база собствените си представи. Не го казвам с лошо или упрек към колегата, разбира се, че всеки трябва да бъде критичен и да разсъждава със собствената си глава. Но все пак, за да са верни разсъжденията ни трябва да сме информирани с верните входни данни...

      • Венцислав Петров
        Венцислав Петров коментира
        Редактиране на коментар
        Сашо, аз не пиша изключително за този човек. Съвсем е ясно, че нищо не му е ясно. Аз пиша за който иска да научи и ще си направи труда... Има достатъчно информация, че даже и видеа, ако някому не му се чете... Ние колко изписахме за нещо толкова елементарно, чак ми става ясно защо сме на този хал с по-големи проекти... (Като човечество имам предвид, България в частност...)

    • #53
      Жалко, май сте прав. Няма да стане, няма смисъл пък и не е толкова важно.
      Technical Rescue Direct - life lies in courage
      http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

      Коментар


      • #54

        • #46.5
          icerunner коментира
          02-07-21, 14:49
          Не знам как е в Германия. В много държави има т.нар. закон за добрия самарянин, който експлицитно освобождава от отговорност човек, който добросъвестно се е опитал да помогне на нуждаещ се, независимо от последствията. ..


          Това е интересно. В кои държави го има?
        П.П. В момента съм отпускар, но ще погледна другата седмица модела на уред/ите и в инструкцията от производителя как е уреден въпросът с евентуалната неправилна употреба. Да бе, зная, няма неправилна употреба, ако следваш инструкциите, нооо доколкото /принципно/ всяка инструкция представлява тенекия на гъза, прехвърляща отговорността на някого другиго... предпочитам да прочета, преди да приказвам.
        And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

        Коментар


        • #55
          Първоначално публикуван от icerunner Преглед на мнение
          Жалко, май сте прав. Няма да стане, няма смисъл пък и не е толкова важно.
          Приеми, че не се заяждам и не мрънкам против идеята като такава, а се опитвам да разгледам въпроса от практическата страна - каква е ползата от подобен уред в ръцете на паникьосан аматьор.

          Примерът който си дал по-нагоре за футболиста е ОК. Там е имало полза, но е имал късмет (доколкото може да се говори за късмет при подобен инцидент) това да се случи на терена, където е имало подготвен медицински екип, в готовност да реагира при инцидент.

          По-напред се обсъждаше снабдяване на полярна станция с такъв уред. И там е ОК. Условията на живот там са такива, че няма много алтернативи.
          Отделно, че в подобна общност със сигурност има квалифицирани медицински лица, и куп хора обучени да оказват адекватна първа помощ.

          Наред с внезапния сърдечен арест, се случва при токов удар да спре сърдечната дейност.
          И, някой е припаднал, и в паниката го опухват няколко пъти с уреда и сърдечната му дейност спира. Е това не ми звучи ОК.

          Може и да греша в разсъжденията си де. Затова ще ми е интересно да чуя и други мнения.
          За статистиката спасени благодарение на уреда, извън медицинско заведение, от неспациалист няма да питам повече...
          Не чета коментари и не отговарям на такива.

          И коментаторите...

          Коментар


          • icerunner
            icerunner коментира
            Редактиране на коментар
            Колега, аз също не се заяждам. От тона ви е ясно, че не целите провокация и нямате лоши намерения. Проблема е, че просто не сте се запознали изобщо с това какво представлява АВД. Ако искате вижте, по горе съм описал подробно в коментар на предния пост.

            От това което пишете сега - да, удар от електрически ток е типична причина за внезапен сърдечен арест и ако това се е случило, отново ранната дефибрилация е животоспасяваща. А за "...някой е припаднал, и в паниката го опухват няколко пъти с уреда и сърдечната му дейност спира" - от къде да почна - АВД не може никога и при никави обстоятелства да направи електрошок на жив човек, дори при неправилно поставени електроди или друго, дори да има нарушения в сигнала, по простата причина, че електрошока не се подава при "липса на пулс", а при яснен сигнал за фибрилации, това няма как да дойде от грешен сигнал. И няма в света такъв документиран случай, нито един.

        • #56
          Притеснявате се за неправилна употреба? Какво, освен да ви съдят, щото сте лепнали единият електрод на челото, а другият на лявото копито?

          АВТОМАТИЧЕН дефибрилатор. Сработването на автоматиката е отговорност на производителя, а от вас се изисква просто да следвате картинките на капачката... ГОСПОДИ, моля те, слез....
          (и прочети им упътването...)
          - Зверь, самый лютый, жалости не чужд.
          - Я, леди, чужд. Так, значит, я не зверь.

          Коментар


          • deyan_h
            deyan_h коментира
            Редактиране на коментар
            Аз Звяр не съм, бате.... понякога ))

          • Ясен
            Ясен коментира
            Редактиране на коментар
            Малко ви е Деян. Ама като няма Стефан, ...

            Аз като съм благ слушате ли? Нееее

          • Primrouse
            Primrouse коментира
            Редактиране на коментар
            В царството на слепите едноокият е цар.

        • #57
          Първоначално публикуван от deyan_h Преглед на мнение
          ...АВТОМАТИЧЕН дефибрилатор. Сработването на автоматиката е отговорност на производителя, а от вас се изисква просто да следвате картинките на капачката... ГОСПОДИ, моля те, слез....
          (и прочети им упътването...)
          A аз видиш ли- точно упътването чета. На последната страница,под гаранцията. Преводът на български е малко шибан, но може да коментирВаш, ако искаш:


          ВАШЕТО ИЗКЛЮЧИТЕЛНО СРЕДСТВО ЗА ПРАВНА ЗАЩИТА ПО ОТНОШЕНИЕ
          НА КАКВАТО И ДА Е ПРИЧИНА, И ПО ОТНОШЕНИЕ НА ВСИЧКИ ЗАГУБИ
          ИЛИ ЩЕТИ, ПРОИЗТИЧАЩИ ОТ ТАКАВА ПРИЧИНА, Е КАКТО Е ПОСОЧЕНО
          ПО-ГОРЕ. ПРИ НИКАКВИ ОБСТОЯТЕЛСТВА CARDIAC SCIENCE НЯМА
          ДА НОСИ ОТГОВОРНОСТ ЗА НИКАКВИ СПЕЦИАЛНИ, НАКАЗАТЕЛНИ,
          НЕПРЕКИ, ПОСЛЕДВАЩИ ИЛИ СЛУЧАЙНИ ЩЕТИ ОТ КАКЪВТО И ДА Е ВИД,
          ВКЛЮЧИТЕЛНО, НО БЕЗ ОГРАНИЧЕНИЕ ДО НАКАЗАТЕЛНО ОБЕЗЩЕТЕНИЕ
          ЗА ВРЕДИ, ТЪРГОВСКИ ЗАГУБИ ПО КАКВАТО И ДА Е ПРИЧИНА, ПРЕКЪСВАНЕ
          НА ДЕЙНОСТТА ОТ КАКЪВТО И ДА Е ХАРАКТЕР, ЗАГУБА НА ПОЛЗИ
          ИЛИ НАРАНЯВАНЕ ИЛИ СМЪРТ, ДОРИ АКО CARDIAC SCIENCE Е БИЛА
          УВЕДОМЕНА ЗА ВЕРОЯТНОСТТА ОТ ТАКИВА ЩЕТИ, КАКТО И ДА СА
          НАСТЪПИЛИ ТЕ, ПОРАДИ НЕБРЕЖНОСТ ИЛИ ПО ДРУГА ПРИЧИНА


          П.П. Не, че е нещо особено. Стандартното измиване на ръцете на производителя от всякакви вредни последици, които биха могли да настъпят вследствие употребата на уреда.
          Последно редактирано от icos; 07-07-21, 09:57.
          And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

          Коментар


          • Savov
            Savov коментира
            Редактиране на коментар
            Ако съм пред дилемата дали някой ми умира в ръцете, или да го светна с уред, за който производителя си е измислен ръцете за отговорността - ще го светна, пък после ще мисля за съда.

          • icos
            icos коментира
            Редактиране на коментар
            Не става въпрос за това кой какво би или не би направил в екстремна ситуация, а за едностранно представената информация от страна на /предполагам/ заинтересовано, по един или друг начин лице. Наречи ме адвокат на дявола, ако искаш.

          • veskov
            veskov коментира
            Редактиране на коментар
            Нормално, когато от +40г на кутията с цигари ти е написано и нарисувано как да я отвориш, извадиш цигара, запалиш, колко пъти да дръпнеш и как да унищожиш фаса. Само дето вече е минало бешело, пълно е с неграмотници. И протоколът не случайно е в картинки, а тенекето на задника не е чуждо, съвсем пък да клатиш спасителя си. Спор няма, че е печелившо и доминира, но ме отвращава и не съм го правил. Не че винаги ми се е разминавало

        • #58
          Първоначално публикуван от icos Преглед на мнение

          A аз видиш ли- точно упътването чета. На последната страница,под гаранцията. Преводът на български е малко шибан, но може да коментирВаш, ако искаш:


          ВАШЕТО ИЗКЛЮЧИТЕЛНО СРЕДСТВО ЗА ПРАВНА ЗАЩИТА ПО ОТНОШЕНИЕ
          НА КАКВАТО И ДА Е ПРИЧИНА, И ПО ОТНОШЕНИЕ НА ВСИЧКИ ЗАГУБИ
          ИЛИ ЩЕТИ, ПРОИЗТИЧАЩИ ОТ ТАКАВА ПРИЧИНА, Е КАКТО Е ПОСОЧЕНО
          ПО-ГОРЕ. ПРИ НИКАКВИ ОБСТОЯТЕЛСТВА CARDIAC SCIENCE НЯМА
          ДА НОСИ ОТГОВОРНОСТ ЗА НИКАКВИ СПЕЦИАЛНИ, НАКАЗАТЕЛНИ,
          НЕПРЕКИ, ПОСЛЕДВАЩИ ИЛИ СЛУЧАЙНИ ЩЕТИ ОТ КАКЪВТО И ДА Е ВИД,
          ВКЛЮЧИТЕЛНО, НО БЕЗ ОГРАНИЧЕНИЕ ДО НАКАЗАТЕЛНО ОБЕЗЩЕТЕНИЕ
          ЗА ВРЕДИ, ТЪРГОВСКИ ЗАГУБИ ПО КАКВАТО И ДА Е ПРИЧИНА, ПРЕКЪСВАНЕ
          НА ДЕЙНОСТТА ОТ КАКЪВТО И ДА Е ХАРАКТЕР, ЗАГУБА НА ПОЛЗИ
          ИЛИ НАРАНЯВАНЕ ИЛИ СМЪРТ, ДОРИ АКО CARDIAC SCIENCE Е БИЛА
          УВЕДОМЕНА ЗА ВЕРОЯТНОСТТА ОТ ТАКИВА ЩЕТИ, КАКТО И ДА СА
          НАСТЪПИЛИ ТЕ, ПОРАДИ НЕБРЕЖНОСТ ИЛИ ПО ДРУГА ПРИЧИНА


          П.П. Не, че е нещо особено. Стандартното измиване на ръцете на производителя от всякакви вредни последици, които биха могли да настъпят вследствие употребата на уреда.
          Към какви разсъждения следва да ни насочи този цитат? Той не е е ПОД ГАРАНЦИЯТА, а е част от раздела с условия на "ОГРАНИЧЕНАТА ГАРАНЦИЯ". Има текст преди и след него и се отнася за гаранцията на продукта. Ако има специалист по търговско право, да дам целия текст да го разтълкува, стига на някой да му е интересно... Но какво общо има това с отогворността на потребителя? Всъщност потребилеля по смисъла на тези условия на гарсанцията е този, който си го е купил, а не, който го използва.

          Първоначално публикуван от Savov Преглед на мнение
          Ако съм пред дилемата дали някой ми умира в ръцете, или да го светна с уред, за който производителя си е измил ръцете за отговорността - ще го светна, пък после ще мисля за съда.
          Това казва човек, който като лекар носи наказателна отговорност за действията си като такъв. Всеки решава сам как би постъпил.
          Technical Rescue Direct - life lies in courage
          http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

          Коментар


          • #59
            Първоначално публикуван от icerunner Преглед на мнение
            Това казва човек, който като лекар носи наказателна отговорност за действията си като такъв. Всеки решава сам как би постъпил.
            Шегаджия. Ти да си видял или чул за лекар понесъл наказателна отговорност!?

            Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

            Коментар


            • #60
              Първоначално публикуван от icerunner Преглед на мнение

              Към какви разсъждения следва да ни насочи този цитат? Той не е е ПОД ГАРАНЦИЯТА, а е част от раздела с условия на "ОГРАНИЧЕНАТА ГАРАНЦИЯ"..... Но какво общо има това с отогворността на потребителя? Всъщност потребилеля по смисъла на тези условия на гарсанцията е този, който си го е купил, а не, който го използва.
              Cardiac Science Corporation („Cardiac Science“) гарантира на първоначалния купувач, че АВД и посочения срок на експлоатация на батерията няма да покажат никакви дефекти в материалите или изработката в съответствие с общите условия на тази ограничена гаранция („Ограничената гаранция“).
              Задължения и ограничения на гаранцията: Задължение по Ограничената гаранция: изключително средство за правна защита ПРЕДХОДНАТА ОГРАНИЧЕНА ГАРАНЦИЯ ЗАМЕНЯ И КОНКРЕТНО ИЗКЛЮЧВА И ЗАМЕСТВА ВСИЧКИ ДРУГИ ИЗРИЧНИ ИЛИ КОСВЕНИ ГАРАНЦИИ, ВКЛЮЧИТЕЛНО, НО БЕЗ ОГРАНИЧЕНИЕ ДО КОСВЕНИТЕ ГАРАНЦИИ ЗА ПРОДАВАЕМОСТ И ПРИГОДНОСТ ЗА КОНКРЕТНА ЦЕЛ. НИТО ЕДНО ЛИЦЕ (ВКЛЮЧИТЕЛНО СЛУЖИТЕЛ, ДИЛЪР ИЛИ ПРЕДСТАВИТЕЛ НА CARDIAC SCIENCE) НЕ Е УПЪЛНОМОЩЕН ДА ПРАВИ ПРЕДСТАВЯНЕ ИЛИ ДА ДАВА ГАРАНЦИЯ ЗА ПРОДУКТИТЕ НА CARDIAC SCIENCE С ИЗКЛЮЧЕНИЕ НА НАСОЧВАНЕ НА КУПУВАЧИТЕ КЪМ ТАЗИ ОГРАНИЧЕНА ГАРАНЦИЯ.


              Не ми трябва специалист по търговско право за това, ще прощаваш. Особено за оцветеното. Големи хора сме, предполага се и написаното, макар и леко усукано е недвусмислено.

              Първоначално публикуван от icerunner Преглед на мнение

              Това казва човек, който като лекар носи наказателна отговорност за действията си като такъв. Всеки решава сам как би постъпил.
              Лекарят-това е е друг случай под друг параграф. Той носи наказателна отговорност и за бездействието си като такъв.
              And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

              Коментар


              • Венцислав Петров
                Венцислав Петров коментира
                Редактиране на коментар
                Аз мисля, че много отрезвяващо ще е да се прочете какво пише в листовката на каквото и да е лекарствено средство... па било то и аспирин... Е, ако това е повод, може да не се използва нищо от аптеките...

              • deyan_h
                deyan_h коментира
                Редактиране на коментар
                е, те така...

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X