Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Сливи за смет или нов дефибрилатор за стар акумулатор!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Сливи за смет или нов дефибрилатор за стар акумулатор!

    Здравейте, имам един акумулатор с който подприрам разни работи, знам че не приемате пари, НО предлгам да го предам на вторични и тогава да ви изпратя парите с документа за предаване в пункта ?
    Така смятам, че ще е спазена идеята, а не давам пари от джоба си... Друг варант няма как да помогна...

    Коментар


    • От: Сливи за смет или нов дефибрилатор за стар акумулатор!

      Първоначално публикуван от resistbody Преглед на мнение
      Здравейте, имам един акумулатор с който подприрам разни работи, знам че не приемате пари, НО предлгам да го предам на вторични и тогава да ви изпратя парите с документа за предаване в пункта ?
      Така смятам, че ще е спазена идеята, а не давам пари от джоба си... Друг варант няма как да помогна...
      Здравейте. Благодаря за предложението, няма да го откажа, би било глупаво. Искам да използвам повода и да направя някои допълнителни разяснения. Идеята за акумулатори за дефибрилатори се роди съвсем спонтанно и като такава има много организационни кусури Когато събирането набра скорост въртях яко километри в събиране, мотаех хора със седмици в опити да оптимизирам времето и маршрутите, отказах на много хора които искаха да помогнат за да запазя концепцията. В същото време, обаче, тук в OFFRoad-bulgaria се видя, че потенциал има и ние ще работим за развитието и и в бъдеще. Има много какво да разказвам и ще го направя тук в тази тема като довършим започнатото. Основната визия си остава непроменена - наясно съм, че акумулаторите струват пари. Нсаясно съм, че срещу акумулатори се дават отстъпки за нови... Също така съм наясно, обаче, че по мазета, тавани и скрити ъгли продължават да се крият хиляди акумулатори, които никой не му се занимава да "осребри". А тези хиляди акумулатори имат стойността на десетки и дори стотици дефибрилатори... които имат стойността на спасени човешки животи. Те са нашата цел.

      Опитаме се да развием този проект в няколко насоки:

      1. Да превърнем събирането на акумулатори в корпоративна политика - тук ще съм благодарен на всеки, който иска да помогне с това. Средно голяма фирма може да извоюва един дефибрилатор за сградата в която се намира, за училище, университет или спортен обект за нула време... На предната страница може да видите брошурите, бих изпратил на всеки, желаещ да помогне с разпространение на идеята в тази посока.

      2. Да развием кампанията в други градове - също ще ни трябва помощ, най вече организационна.

      3. Да намерим партньори (вече има такива, които са декларирали желание да го направят, вкл. от този форум) които да предоставят отстъпки за нови акумулатори при даряване. Отстъпки по-големи от стандартно предлаганите при връщане на акумулатор.

      Приемам идеи, съвети и препоръки и най-вече всякаква помощ в разпространяването на идеята. И още по-най-вече... още акумулатори
      Technical Rescue Direct - life lies in courage
      http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

      Коментар


      • От: Сливи за смет или нов дефибрилатор за стар акумулатор!

        Един 45Ah до Зоопарка - 0886 02 94 35 - Кольо.
        Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
        Из "Златния телец"

        Коментар


        • От: Сливи за смет или нов дефибрилатор за стар акумулатор!

          Първоначално публикуван от icerunner Преглед на мнение
          Имаме сериозна заявка за обезпечаване на печата на брошурата, разбира се от компания с активен представител във форума... Щом имаме резултат ще пиша подробности.
          Не разбрах, има ли готови брошури. Има къде да раздам стотина броя.

          Коментар


          • От: Сливи за смет или нов дефибрилатор за стар акумулатор!

            Първоначално публикуван от icerunner Преглед на мнение
            Благодаря. Удобен начин за връзка с вас?
            Здрасти, изпратил съм си контактите на лично

            Коментар


            • От: Сливи за смет или нов дефибрилатор за стар акумулатор!

              Първоначално публикуван от nissan_gr Преглед на мнение
              Здрасти, изпратил съм си контактите на лично
              Благодаря. Ще се обадя.
              Technical Rescue Direct - life lies in courage
              http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

              Коментар


              • От: Сливи за смет или нов дефибрилатор за стар акумулатор!

                Първоначално публикуван от Savov Преглед на мнение
                Не разбрах, има ли готови брошури. Има къде да раздам стотина броя.
                О, да. При това са много хубави. Ще се чуем да ти донеса.Поздрави
                Technical Rescue Direct - life lies in courage
                http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

                Коментар


                • От: Сливи за смет или нов дефибрилатор за стар акумулатор!

                  Имам 1-2 броя за отпадъци, къде да ги занеса?
                  После смерти плохие десептиконы попадают в Автоваз

                  Коментар


                  • От: Сливи за смет или нов дефибрилатор за стар акумулатор!

                    Ако има възможност дайте телефон за връзка. Моят е 0897 802 302. Благодаря.
                    Technical Rescue Direct - life lies in courage
                    http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

                    Коментар


                    • От: Сливи за смет или нов дефибрилатор за стар акумулатор!

                      Кратка ретроспекция на развитието от края на изминалата година.

                      Най-важното: Дефибрилатора във Физическия факултет на СУ "Св. Климент Охридски" е факт! Доставен, предаден, приет с благодарствено писмо от ректора на университета!

                      Тази работа с "подаряването" се оказа не много проста, май почти като събирането на акумулаторите Току така не може да подариш нещо скъпо на Факултет на СУ, без одобрението на ректората, дарение и т.н. Малко на майтап, ама след поредната размяна на официална комуникация, както си му е реда се наложи да се използват и лични връзки за да се финализира "дарението" Това е кратката версия, малко по дългата включва много междинни стъпки, включително създаването фондация "Първите три минути" - от астофизик инструктор по първа помощ какво име да очакваме

                      Работата продължава. Имаме още поне 50 акумулатора да съберем за да изплатим това АЕД, но в един момент рашихме, че като вече сме го доставили е безумно да седи в кашон, вместо на мястото за което е предвидено... Това, разбира се не е най-важното. Най-важното е, че продължаваме да работим в посока да превърнем този проект в устойчив начин за осигуряване на дефибрилатори на обществени места в България. Ще ви държа в течение и ще съм благодарен на всеки, който помогне с идеи, контакти... и акумулатори

                      Успешна Нова година на всички!
                      Technical Rescue Direct - life lies in courage
                      http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

                      Коментар


                      • От: Сливи за смет или нов дефибрилатор за стар акумулатор!

                        49 акумулатора, при мен има един.
                        LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                        www.ADV-Bulgaria.com

                        Коментар


                        • От: Сливи за смет или нов дефибрилатор за стар акумулатор!

                          И аз имам един, но организация за Пловдив и региона има ли?
                          -Чем занимаетесь по жизни?
                          -Ну в последнее время - в основном офигеваю от происходящего.
                          -Историята се пише с кръв, а се чете с пот!

                          Коментар


                          • От: Сливи за смет или нов дефибрилатор за стар акумулатор!

                            В Пловдив и другите големи градове нямаме организация за момента, но работим по въпроса. Вчера Тропчо донесе един голям акумулатор от там, ама кой да знае да се синхронизираме. Благодаря за желанието, ако имате път към София се обадете, ако ли не, надявам се скоро да решим логистиката с другите градове.
                            Technical Rescue Direct - life lies in courage
                            http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

                            Коментар


                            • От: Сливи за смет или нов дефибрилатор за стар акумулатор!

                              Първоначално публикуван от zzlatev Преглед на мнение
                              49 акумулатора, при мен има един.
                              Супер!
                              Technical Rescue Direct - life lies in courage
                              http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

                              Коментар


                              • От: Сливи за смет или нов дефибрилатор за стар акумулатор!

                                И при мен има един - пращам ЛС.
                                "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X