Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Загубих майка си в Катастрофата с незрящите край с.Микре. Как да постъпя!?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Загубих майка си в Катастрофата с незрящите край с.Микре. Как да постъпя!?

    Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
    Всъщност, може и да "няма виновни" ако и двамата водачи са загинали - наказателното производство ще го прекратят. Едва ли ще им се занимава на прокуратурата да разследват нарушения на фирмата-превозвач или "неправителствената организация", възложила превоза. Затова - застрахователя, застрахователя и пак застрахователя!
    Единият водач (на камиона, в чието платно за движение е станал сблъсъкът) е жив или поне такова впечатление оставиха новините.

    Коментар


    • #62
      От: Загубих майка си в Катастрофата с незрящите край с.Микре. Как да постъпя!?

      Първоначално публикуван от Danika Преглед на мнение
      Искате ли да не се заяждате? Поне не и в такава тема?
      Аз не се заяждам. За другия цитиран колега не знам, но за себе си мога да кажа, че не само в такава тема, а и въобще във форума не се заяждам. Избягвам и да правя квалификации.

      Коментар


      • #63
        От: Загубих майка си в Катастрофата с незрящите край с.Микре. Как да постъпя!?

        Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
        Всъщност, може и да "няма виновни" ако и двамата водачи са загинали - наказателното производство ще го прекратят. Едва ли ще им се занимава на прокуратурата да разследват нарушения на фирмата-превозвач или "неправителствената организация", възложила превоза. Затова - застрахователя, застрахователя и пак застрахователя!
        Всъщност има един основен ВИНОВНИК който се спотайва-ДЪРЖАВАТА с неадекватната си пътна мрежа по която ежедневно рискуват живота си хиляди хора.
        В новинарските емисии бе съобщено ,че при Микре е отсечката на смъртта,преди това отсечката беше при Бяла русенко......всъщност се оказва че България е отсечка на смъртта.
        Трагичното не е смъртта, а животът, който
        хората живеят или не изживяват до смъртта си.
        Чарлз Буковски

        Коментар


        • #64
          От: Загубих майка си в Катастрофата с незрящите край с.Микре. Как да постъпя!?

          Първоначално публикуван от stelio Преглед на мнение
          Всъщност има един основен ВИНОВНИК който се спотайва-ДЪРЖАВАТА с неадекватната си пътна мрежа
          Пътната мрежа е точно толкова адекватна колкото и шофьорите които я ползват, полицаите които ги контролират, законодателите които са накъдрили всичко това, избирателите които са ги издигнали и тн.

          Съжалявам че трябва да го повтарям ама откъдето и да се подхване въпросът все има страшно много работа.

          Коментар


          • #65
            От: Загубих майка си в Катастрофата с незрящите край с.Микре. Как да постъпя!?

            Докато не наслагат мантинели или бордюри, вместо двойна непрекъсната линия, все ще има подобни случки.

            Коментар


            • #66
              От: Загубих майка си в Катастрофата с незрящите край с.Микре. Как да постъпя!?

              Там и без мантинели в средата е тясно. С едни пари по-широк път може да се направи и това ще донесе най-различни ползи, но е крайно неикономичен и неефективен начин за подобряване на безопасността.

              На първо време има смисъл да се махне административният чадър над големите превозвачи. Само не ми разказвайте че няма такъв.

              Коментар


              • #67
                От: Загубих майка си в Катастрофата с незрящите край с.Микре. Как да постъпя!?

                Първоначално публикуван от stelio Преглед на мнение
                ....всъщност се оказва че България е отсечка на смъртта.
                Практически всеки прав участък с прекрасна видимост и добър асфалт е отсечка на смъртта. Всеки завой без никаква видимост- също. Оня ден точно на превала Шипка ми изскочи насреща един тип, изпреварващ ТИР и направо си спря срещу мен...щото просто нямаше къде да иде. За щастие бях с джипката и успях да го заобиколя през банкета. Не е до държава.
                And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

                Коментар


                • #68
                  От: Загубих майка си в Катастрофата с незрящите край с.Микре. Как да постъпя!?

                  Първоначално публикуван от Danika Преглед на мнение
                  Искате ли да не се заяждате? ...
                  Попитал съм, възможен ли е и дали да се занимава с иск срещу наследниците на виновен,не жив водач.
                  Мисля, че отговора ще е в помощ на пострадали(те)я.
                  Последно редактирано от DBRS; 26-11-17, 10:15.
                  байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                  Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                  Суперспам - спама на суперите

                  Коментар


                  • #69
                    От: Загубих майка си в Катастрофата с незрящите край с.Микре. Как да постъпя!?

                    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                    Единият водач (на камиона, в чието платно за движение е станал сблъсъкът) е жив или поне такова впечатление оставиха новините.
                    И двамата шофьори на камиона могат да кажат какво точно е станало
                    GSM 0877 08 99 19
                    Jeep Grand Cherokee 5.2 V8

                    Коментар


                    • #70
                      От: Загубих майка си в Катастрофата с незрящите край с.Микре. Как да постъпя!?

                      Първоначално публикуван от icos Преглед на мнение
                      Практически всеки прав участък с прекрасна видимост и добър асфалт е отсечка на смъртта. Всеки завой без никаква видимост- също. Оня ден точно на превала Шипка ми изскочи насреща един тип, изпреварващ ТИР и направо си спря срещу мен...щото просто нямаше къде да иде. За щастие бях с джипката и успях да го заобиколя през банкета. Не е до държава.
                      Точно до държава е. В цивилизацията съществуват серия от механизми, с които подобни идиоти бързо слизат до възможност да карат до скейтборд, поради финансови и/ли административни ограничения. Тия механизми са много добре познати и в интерес на истината се правят някакви опити да се въвеждат, но страшно бавно и понякога с неприемливи странични ефекти.


                      При всяко минаване през кресненското дефиле виждам поне двама кръгли идиоти, които изпреварват без никаква видимост и имам 2 спирания в банкета, щото идиота ми се пада на мен. Ама там има участъци, където от едната страна няма банкет, а от другата си в реката.

                      Как пък за хилядите ми километри по първокласната мрежа в други държави не видях и един такъв идиот.
                      Последно редактирано от bokomo; 26-11-17, 11:48.

                      Коментар


                      • #71
                        Загубих майка си в Катастрофата с незрящите край с.Микре. Как да постъпя!?

                        Първоначално публикуван от Danika Преглед на мнение
                        Искате ли да не се заяждате? Поне не и в такава тема?
                        И двамата ли водачи са загинали? Кой от тях е виновният и как се установява това? Прочетохте ли, че някой тук вече му е дал съвет да чака наказателния процес и да предяви там граждански иск?
                        Аман от "разбирачи".

                        P.S. Бих си изтрила предишния пост, за да не давам повод за спам, но системата не ме пуска вече.
                        Предишният ти пост е доста полезен, разбира се. Това надвишава съпътстващите го вредни последствия.

                        Коментар


                        • #72
                          Загубих майка си в Катастрофата с незрящите край с.Микре. Как да постъпя!?

                          Първоначално публикуван от stelio Преглед на мнение
                          Всъщност има един основен ВИНОВНИК който се спотайва-ДЪРЖАВАТА с неадекватната си пътна мрежа по която ежедневно рискуват живота си хиляди хора.
                          В новинарските емисии бе съобщено ,че при Микре е отсечката на смъртта,преди това отсечката беше при Бяла русенко......всъщност се оказва че България е отсечка на смъртта.
                          Много рядко “неадекватната пътна мрежа” може да е основна причина за катастрофа. Опитай да минеш по този път с 30км. в час, очаквам да е снизходителна към теб пътната мрежа.
                          А иначе, и в най-адекватна пътна мрежа ще намеря начин да убия себе си и няколко околни.

                          Коментар


                          • #73
                            От: Загубих майка си в Катастрофата с незрящите край с.Микре. Как да постъпя!?

                            Когато караш из българия разбираш че неандерталците не са измрели а просто са се оттеглили из българските простори за десет години тираджия е освен у нас не съм видел такава простотия по пътищата

                            и у албания 95 не беше като у нас----
                            К мирной жизни не пригоден.
                            Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
                            ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

                            Коментар


                            • #74
                              От: Загубих майка си в Катастрофата с незрящите край с.Микре. Как да постъпя!?

                              Първоначално публикуван от stelio Преглед на мнение
                              Всъщност има един основен ВИНОВНИК който се спотайва-ДЪРЖАВАТА с неадекватната си пътна мрежа по която ежедневно рискуват живота си хиляди хора.
                              В новинарските емисии бе съобщено ,че при Микре е отсечката на смъртта,преди това отсечката беше при Бяла русенко......всъщност се оказва че България е отсечка на смъртта.
                              Първо моите съболезнования към колегата pe4en!Чиновниците са си измислили и закон в който ,ако паднеш в дупка или придизвикаш катастрофа избягвайки дупка виновния си ти защото караш с несъобрезена скорост!А не Държавата , че не е оправила пътищта!
                              "Човек е толкова голям колкото са големи мечтите му"

                              Коментар


                              • #75
                                От: Загубих майка си в Катастрофата с незрящите край с.Микре. Как да постъпя!?

                                Първоначално публикуван от goran Преглед на мнение
                                Чиновниците са си измислили и закон в който ,ако паднеш в дупка или придизвикаш катастрофа избягвайки дупка виновния си ти защото караш с несъобрезена скорост!А не Държавата , че не е оправила пътищта!
                                Изобщо казано, това за закона не е вярно. Няма такъв закон. А законите не ги приемат чиновници.
                                Но пък ако не можеш безопасно да шофираш по някакъв път защото той има дупки значи скоростта ти е реално несъобразена и освен заради дупка ти можеш да катастрофираш заради куче, неадекватен пешеходец или аварирал автомобил.

                                И за да е картинката пълна - на участъка, в който е станала катастрофата, няма никакви дупки.


                                Давайте по-умерено с плюенето.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X