Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Обявено е бедствено положение в Берковица

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Обявено е бедствено положение в Берковица

    http://offnews.bg/news/%D0%9E%D0%B1%...B8_384650.html

    http://www.vesti.bg/temi-v-razvitie/...neniia-6021622

    Никак не върви на добре работата
    Дъжд дъжд ама и държавата никаква я няма .... корита задръстени, безразборен сеч и т.н. ще ни излезе през носа всичкото това бездействие и нехайство.

    п.п. И тия от Берковица 'що са строили там не знам , ние в ниското тия на високото.
    Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
    И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
    вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

  • #2
    От: Обявено е бедствено положение в Берковица

    Гворих с Иван Димитров, тук познат като Hil, който живее и работи в Берковица, тази сутрин. Слава богу, ситуацията е тежка, но не е критична. Има 2 сериозно поразени къщи, едната вече е срутена, по улиците още тече вода. В самия град не е валяло обилно, но е дошла голяма вода от масива на Ком, влачила е дървета и други боклуци е са се задръстили 3 моста. Днес по-късно Иван ще излезе да види какво става и ако има нужда от помощ, ще пише тук. Но по първоначната му преценка водата се оттича, той е бил в 2 през ноща на място и сега ситуацията леко се успокоява, сравнено с тогава.
    LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
    www.ADV-Bulgaria.com

    Коментар


    • #3
      От: Обявено е бедствено положение в Берковица

      Потвърждавам думите на Златев...
      Снощи говорих с приятели в района на Берковска река (до офиса на Еконт) между Берковска Река и Николаевска..
      Думите им: тече водата по улиците, но вече се оттича.. Еконт се е наложило да си посъборят оградата явно за да се оттича по-лесно (офиса им е в приземен етаж).
      Берковица е що-годе стръмна и бързо се оттича.. А реката - наистина не е чистена от години. За съжаление местното население също дава своя дан - точно до бившия х-л Мрамор съм виждал стена около 1.5-2м довлечени и натрупани пластмасови бутилки (нагоре - кв.Беговица и кв.Заряница)... Освен клоните...
      Ако има нужда от помощ - ще съм в района в неделя...
      Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
      Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

      Коментар


      • #4
        От: Обявено е бедствено положение в Берковица

        Първоначално публикуван от mohera Преглед на мнение
        ... п.п. И тия от Берковица 'що са строили там не знам , ние в ниското тия на високото.

        Едни от хората в Берковица, които слушах тази сутрин, са си построили къщата до реката, точно на завой, където при по-силни води реката подкопавала брега. Е, този път е отнесла и двора, и част от къщата.

        Заливни тераси на реките има както в равното, така и в планините. Който строи в такива зони, следва да си има на ум, че все някога водата ще му дойде на гости ...
        Ние не сме неутрални!

        Коментар


        • #5
          От: Обявено е бедствено положение в Берковица

          И аз говорих сутринта с hil и след обяд тръгвам натам. В двата края на Берковица денивелацията е над 200 м. При повечето проливни дъждове има затруднено оттичане в долния край, особено в района на жп гарата, но не си спомням такова преливане на реката в градската част.
          edoors.bg- Джаджи за врати и врати

          Коментар


          • #6
            От: Обявено е бедствено положение в Берковица

            Приливната вълна в Берковица е била над 2 метра! В община Георги Дамяново над 17 села са без електричество,че има и няколко моста отнесени. Чипровци също е пострадало.
            А току-що разбирам,че в с.Долец,Дуловско се е била събрала много вода при моста на отбивката...Има ли колеги там да кажат как е ситуацията?
            Мога да тръгна веднага ако някой има нужда!

            Коментар


            • #7
              От: Обявено е бедствено положение в Берковица

              Говорих пак с Иван, докарали са тежка техника - багери Коматцу и почистват струпаните дървета. На места трябва да се насипят камъни, че до някакъв частен жилищен комплекс водата била на 20 метра, но като цяло ситуацията е овладяна. Според Иван няма нужда от наша намеса към момента, няма евакуация или нещо друго, багерите ще се справят. Но пороя от планината е бил страшен, горе сигурно е било воден ад.
              LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
              www.ADV-Bulgaria.com

              Коментар


              • #8
                От: Обявено е бедствено положение в Берковица

                Току що говорих с един друг Иван... След отпушването на моста до Лонджата реката е влязла в коритото си, макар и доста пълноводна и буйна.
                Според приятеля основния проблем, заради който се е качила водата по улиците на града е запушването точно на мостовете.
                А за съборената къща - на брега на реката без защитно съоръжение е било предвидимо, че може да се случи нещо подобно...
                Но хората се подлъгват по това, че реката е доста малка в нормалното си състояние - ей така изглежда обикновено лятото....
                Прикачени файлове
                Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                Коментар


                • #9
                  От: Обявено е бедствено положение в Берковица

                  Малките планински реки са непредвидими ...Благоевградска Бистрица - лятото Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка1881.jpg
Прегледи:1
Размер:285.1 КБ
ID:5608659 и същото място пролетта - Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка1055.jpg
Прегледи:4
Размер:196.7 КБ
ID:5608660
                  На нас клиренс ни трябва , не скорост

                  Коментар


                  • #10
                    От: Обявено е бедствено положение в Берковица

                    Преди час обиколих пак три моста. Реката е пълноводна и буйна, но си е в коритото. Личи къде е почиствано от машина и резултатът е налице. Жалко за хората, загубили къщите си! Утре с Иван ще се разходим да огледаме по-голям периметър, може би и до съседните села. Както каза Иван: Ако имаме кану, ще отидем по-далеч. И на къси разстояния трябват лебедки в гората..
                    Иначе времето е... МОКРО. И да не вали, въздухът пак е пълен с вода. Без чистачки не става. А в Петрохан беше гарнирано с гъста мъгла. Ако не се излее нещо друго, нещата бавно вървят към нормализиране. В магазините е свършила минералната вода, но всички пътища до града са нормални за ползване и търговците казаха, че сутринта ще е заредено. За сега имам само това и нямам информация как е по селата.


                    П.П. Това за кануто беше шега, ей! Да не се втурнат сега рафтъри и други плаватели + Юпи с неговия сал.
                    edoors.bg- Джаджи за врати и врати

                    Коментар


                    • #11
                      От: Обявено е бедствено положение в Берковица

                      Андроидското ми приложение за времето днес ме разочарова за първи път. Не знам от къде се взема информация, но ако планираш пътуване прим. през Петрохан, докато си още в София или по-далече, ще видиш това:

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Screenshot_2014-09-05-19-17-23.png
Прегледи:1
Размер:448.5 КБ
ID:5608679

                      А в същото време е това:

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2014-09-05 19.16.07.jpg
Прегледи:1
Размер:53.6 КБ
ID:5608680

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2014-09-05 19.16.34.jpg
Прегледи:1
Размер:58.5 КБ
ID:5608681

                      и се кара на парно...

                      Ето един-два фотоса от единия проблемен по-рано мост:

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2014-09-05 19.57.14.jpg
Прегледи:1
Размер:116.3 КБ
ID:5608682

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00003.jpg
Прегледи:1
Размер:175.8 КБ
ID:5608683
                      edoors.bg- Джаджи за врати и врати

                      Коментар


                      • #12
                        От: Обявено е бедствено положение в Берковица

                        Първоначално публикуван от edoors Преглед на мнение
                        Андроидското ми приложение за времето днес ме разочарова за първи път. Не знам от къде се взема информация, но ако планираш пътуване прим. през Петрохан, докато си още в София или по-далече, ще видиш това:
                        ....
                        Специално Петрохан много пъти ме е изненадвал... Миналата късна пролет (май беше месец Май) долу над +20С, горе -2С...
                        А знаеш, че лятото и между Хайдушките водопади и Берковица често разликата в температурите е по-голяма от 8С, въпреки, че са на по-малко от 5км и на почти една и съща надморска височина...
                        Природа....
                        Приложенията не могат да изчислят точно какво ще е времето в дадената точка. Във Варна също често грешат когато идва фронт, защото морето го 'подпира'. И фронта го виждаш на 10-20км дистанция, а прогнозата се мени 'вали/няма да вали'... И дефакто в част от града вали, а в друга - не...
                        Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                        Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Обявено е бедствено положение в Берковица

                          Мене не ме изненада Петрохан, а приложението. Времето е без промяна втори ден. Обновяване и снимките ги направих на 100 м от мястото, от което докладват. 20 градуса не е било и по обяд...
                          Но това може да го нищим в темата за приложенията.
                          edoors.bg- Джаджи за врати и врати

                          Коментар


                          • #14
                            От: Обявено е бедствено положение в Берковица

                            Тука положението.... не се подобрява! Цяла нощ валя! Под най-ниския мост е заклещено дърво като бент. До минути ще прелее. В ж.к. Заряница има десетина метра до първия жилищен блок. За сега нещата се крепят от един голям багер, който освобождава критичн места и насипва диги. Има още два-три багера. За жива сила почти няма работа. Има представители на жандармерията, Пбзн, канал 1 и т.н. Ние с Иван отиваме до гората по течението, ама май нямало път... Имам снимки от телефоня, но нямам нет
                            edoors.bg- Джаджи за врати и врати

                            Коментар


                            • #15
                              От: Обявено е бедствено положение в Берковица

                              Пфу... Гледам на камерата че продължава да вали... Прогнозата - силен дъжд до около 24:00 днес... След това - спиране на дъжда до понеделник... После - пак...
                              Дано се оттече...
                              Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                              Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X