Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Наводнения в Приморско след обилни дъждове

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Наводнения в Приморско след обилни дъждове

    Приморско обяви бедствено положение

    Положението е тревожно, алармира кметът на Приморско.
    - В следствие на обилните валежи има наводнения основно на територията на град Приморско и селата Ясна поляна и Веселие, – каза Димитър Германов по телефона в предаването “Денят започва”. – Река Дяволска е преляла. Река Ропотамо също е преляла в определени участъци. Има паднали дървета. Има наводнени приземни етажи на хотели и къщи… (Положението) в най-ниските части на града е най-сериозно.
    Тази сутрин е свикан кризисният щаб. Работи се по отводнявания, по отстраняване на паднали дървета, по прекъсване на електричество, съобщи още кметът Димитър Германов. През тел. 112 са получени три сигнала, които са проверени и е оказана помощ на двама души.
    Дъждът е спрял около 8:30 часа тази сутрин.
    Зрителка на БНТ са обади от Веселие за да събощи, че два пъти е подавала сигнал и все още не е получила помощ, а къщата й е наводнена. Водата в дома й е около 15 сантиметра. Жената каза, че дъждът е намалял, но не е спрял.
    - Гражданска защита въобще не е дошла, стана 9 часа- твърди жената. По думите й, тя е подала първия сигнал още в 5:38 часа.
    До часове ще бъде възстановено електрозахранването в района на общините Приморско и Созопол, където все още има селища без ток, съобщи БТА като се позова на информация от EVN. Има наводнени трафопостове заради обилните валежи от последното денонощие. Към момента няма цяло селище без ток. Екипи работят по отводняването на трафопостовете. Очаква се веднага след това електрозахранването да бъде възстановено.
    Временно е ограничено движението на моторни превозни средства по път II-99 Созопол-Приморско поради наводняване и паднали дървета, съобщиха от Агенция “Пътна инфраструктура”. От агенцията предупреждават шофьорите да използват обходен маршрут за Приморско през Царево.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:10384205_10204324875423925_2604120520088758913_n.jpg
Прегледи:1
Размер:122.3 КБ
ID:6063307Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Image_4194195_128.jpg
Прегледи:1
Размер:47.7 КБ
ID:6063308

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:10479468_10204557873935828_3591982917126655925_n.jpg
Прегледи:1
Размер:80.9 КБ
ID:6063313Натиснете снимката за да я уголемите

Име:10460232_10204557874295837_1217641228702540080_n.jpg
Прегледи:1
Размер:49.6 КБ
ID:6063311

    От бургаската полиция съветват шофьорите да не пътуват към общините Созопол, Приморско и Царево където има затворени участъци заради наводненията. Към момента пътната отсечка от с. Атия, общ. Созопол в южна посока е затворена, поради наводнения на главния път.

    Дъждовната вода е преляла в участъка на бензиностанция "Петрол" преди Созопол. Районът на с. Равадиново, местността "Пейчов мост" и детелината с вход с. Равадиново също са откъснати от стичащата се вода. Прекъснати са второстепенните пътища к-г "Каваци" и ваканционно селище "Дюни", както и пътя, преминаващ покрай резерват "Аркутино" и свързващ Бургас и Приморско.

    ЦЪК
    Прикачени файлове
    Последно редактирано от Zahari007; 16-07-14, 10:09.
    LZ1ZAH

  • #2
    От: Наводнения в Приморско след обилни дъждове

    Как ни е подкарало Ако и зимата ще има обилни валежи, ще стане тегаво.
    А пък като добавиш и кашите дето джуркат 240-те разбойници - ще стане мноООго тегаво.

    п.п. то май от година на година по-зле вървят нещата
    Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
    И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
    вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

    Коментар


    • #3
      От: Наводнения в Приморско след обилни дъждове

      Първоначално публикуван от mohera Преглед на мнение
      Как ни е подкарало Ако и зимата ще има обилни валежи, ще стане тегаво.
      Както ни е подкарало - зимата ще ходим на море.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • #4
        От: Наводнения в Приморско след обилни дъждове

        Сега говорих с приятел от Приморско..
        Каза, че доста е преувеличено това, което се пише в новинарските сайтове..

        Коментар


        • #5
          От: Наводнения в Приморско след обилни дъждове

          Созопол, детелината

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Photo0058.jpg
Прегледи:1
Размер:115.9 КБ
ID:5599893

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Photo0059.jpg
Прегледи:1
Размер:124.4 КБ
ID:5599895

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Photo0060.jpg
Прегледи:1
Размер:141.1 КБ
ID:5599896

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Photo0063.jpg
Прегледи:1
Размер:112.0 КБ
ID:5599897

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Photo0065.jpg
Прегледи:1
Размер:123.0 КБ
ID:5599898

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Photo0066.jpg
Прегледи:1
Размер:80.6 КБ
ID:5599899
          0885600006 - Чичо Коце

          Коментар


          • #6
            От: Наводнения в Приморско след обилни дъждове

            Заваля снощи към 2.30 ч. Казаха, че паднали към 200 л/м2
            0885600006 - Чичо Коце

            Коментар


            • #7
              От: Наводнения в Приморско след обилни дъждове

              Аз пък тази нощ лових риба в приморско директно от кревата.
              Но нещата не са розови.Южния плаж доста време ще е неизползваем защото река Дяволска е домъкнала някаква червена кал и е направила от морето боза.Отделно си е направила делта и сега от три места влиза в морето ама 100 -150 метра плаж ги няма а там май и бар някакъв имаше.Северния ще се свести по бързо,ама си трябва яко чистене.Дано чехите дето са тук втори ден като мен а имат още по осем ,са си взели по един резервен черен дроб ,щото не знам какво друго може да се прави ,като няма плаж,освен да се пие.Аз забравих моя и сега ще звъня в Перник да ми го пратят с куриер.Баче си е голям купон да гледаш рано сутринта ,как стаята ти се пълни пооолечка с вода.
              Румен Николов

              0888 358 572

              Коментар


              • #8
                От: Наводнения в Приморско след обилни дъждове

                Първоначално публикуван от Румен Николов-sineto Преглед на мнение
                голям купон да гледаш рано сутринта ,как стаята ти се пълни пооолечка с вода.

                Да бе, ама ако си на квартира!
                Щото и домашните са плИвали тая нощ в Приморско, обаче не им е до пиенье
                "Kолкото повече се превръщаме в свръхчовеци, толкова по-безчовечни ставаме"
                А+
                LZ1DRZ

                Коментар


                • #9
                  От: Наводнения в Приморско след обилни дъждове

                  Първоначално публикуван от Румен Николов-sineto Преглед на мнение
                  Аз пък тази нощ лових риба в приморско директно от кревата.
                  Но нещата не са розови.Южния плаж доста време ще е неизползваем защото река Дяволска е домъкнала някаква червена кал и е направила от морето боза.Отделно си е направила делта и сега от три места влиза в морето ама 100 -150 метра плаж ги няма а там май и бар някакъв имаше.Северния ще се свести по бързо,ама си трябва яко чистене.Дано чехите дето са тук втори ден като мен а имат още по осем ,са си взели по един резервен черен дроб ,щото не знам какво друго може да се прави ,като няма плаж,освен да се пие.Аз забравих моя и сега ще звъня в Перник да ми го пратят с куриер.Баче си е голям купон да гледаш рано сутринта ,как стаята ти се пълни пооолечка с вода.
                  Да бЕ щракнАл нЕкоя снимка ли....
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Наводнения в Приморско след обилни дъждове

                    Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                    Да бЕ щракнАл нЕкоя снимка ли....
                    Снимки от деня имам ама нетя е слаб щото освен моята стая в хотела се наводни целия етаж и подземното перално,а там нейде е и рутера за етажа.Хванах от съседно хотелче благодарение на сервитьорката ама едва върви и практически съм изолиран.И ментел умря.А през нощта не ми беше до снимане щото спасявах каквото съм захвърлил на пода,включително и лаптопа.
                    Румен Николов

                    0888 358 572

                    Коментар


                    • #11
                      От: Наводнения в Приморско след обилни дъждове

                      На местните със сигурност не им е много забавно, пък се съмнявам и да им е до пиене.

                      Сега пишеше и за някаква приливна вълна дето потрошила разни лодки .

                      На немотията ни, само такива работи ни липсват.
                      Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
                      И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
                      вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

                      Коментар


                      • #12
                        От: Наводнения в Приморско след обилни дъждове

                        Дано до петък да се нармализира времето че заминавам за Созопол

                        Коментар


                        • #13
                          От: Наводнения в Приморско след обилни дъждове

                          Мммда.Лоша работа.Утре ще пътувам и аз за Созопол.Каквото и да е времето екскурзиантите все ще бутнем седмицата.Жалко за местните че теглото с пороите те ще го теглят.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Наводнения в Приморско след обилни дъждове

                            Созопол - главният път към края на деня беше проходим на 1-ва с малко газ. Утре сигурно водата ще намалее. Сега няма облаци и прогноза за валежи.Има обходен път през с. Росен - с. Равадиново -> Созопол.
                            0885600006 - Чичо Коце

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X