Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Курс N:1 Ориентиране (октомври 2005)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Курс N:1 Ориентиране (октомври 2005)

    Ориентиране, навигация по карта, компас, GPS и техники за планиране на маршрут.

    Цена: 20 лв. на курсист.
    Продължителност: няколко часа. (четвъртък 06-10-2005 от 18:30ч)
    Място на провеждане: София - Лозенец, ул. "Галичица" 37 - зала на фирма "СОЛИКС" ЕООД.
    лектор Иван Алексиев

    Цел на курса е да се придобият първоначални познания за ориентиране в непознат терен с помощта на карта компас и GPS. По време на курса желаещите ще бъдат запознати със съществуващите в нашата страна видове картни материали както и с практическата възможност за тяхното използване.
    Основна тема на курса ще е възможността за съвместното използване на картата и GPS с най-достъпните картни основи, голям проблем възможен само в нашата страна.
    Топографски карти за целите на курса ще бъдат осигурени от организаторите. Желателно е, който има възможност да си осигури компас (без значение какъв е моделът, само да не е играчка), граден или градусов кръг, листа за драскане, триъгълник (желателно е два) моливи, гума. Ще покажем на желаещите някои елементарни практически прийоми за проектиране върху карта на линеен или точков маршрут (trak, root) и зареждането им в GPS. Времетраенето на курса ще позволи да се получат елементарни представи и да се дадат насоки за развитието на бъдещи умения (от там нататък всичко е въпрос на практика и желание). Предвиждаме курса да е основно с практическа насоченост и ще се опитаме да сведем професионалната терминология до минимум.
    VPetrov.photography

  • #2
    Мен ме бройте записан, а и ще доведа още 1 човек. Значи сме двама
    Лошото е, че аз заминавам след 16-ти юни за около седмица до 10 дни и ако курса се провежда в този промеждутък няма да мога да дойда , но ще следя темата и ще направя всичко по силите ми да се включа, тъй като изпуснах миналия.

    Коментар


    • #3
      diavol koleda

      Аз също се записвам твърдо съм там само Венци да каже как да стигна до тази улица галичица по точно с какво да стиган от централна гара щото лозенц ми е малко непознат иначе съм там
      ДИМИТЪР ДОРОСИЕВ(Дявол Коледа)Хард Suzuki Samurai 1.6(каквото е останало от него),и паркетен Samurai 1.3.
      тел.088четири 9едно9 4нула4
      -------------------------------------------------------

      Коментар


      • #4
        Аз също имам желание за този курс(дори може да сме двама)

        Коментар


        • #5
          diavol koleda

          Насов мерси ма кажи къв транспорт да хвана та да стигна до там и в ква посока да го хвана та да не стане да изкарам предварителен практически курс по ориентиране без да го искам аз
          ДИМИТЪР ДОРОСИЕВ(Дявол Коледа)Хард Suzuki Samurai 1.6(каквото е останало от него),и паркетен Samurai 1.3.
          тел.088четири 9едно9 4нула4
          -------------------------------------------------------

          Коментар


          • #6
            Re: Записване за Курс N:1 Ориентиране (06.05)

            И мен ме бройте.Това е важно за всеки който има амбиций да обикаля планини и гори!

            DIAVOL KOLEDA аз ще те заведа до точното място.Знам каде е!
            https://www.youtube.com/watch?v=xvZ7xkufXn4 HEAVY BONE RACING TEAM

            Коментар


            • #7
              И аз идвам, бройте ме записан.

              Коментар


              • #8
                Аз също се записвам...
                само кажете датата поне 3 дни предварително
                LZ1RED

                Коментар


                • #9
                  Първоначално публикуван от redair
                  Аз също се записвам...
                  само кажете датата поне 3 дни предварително
                  Ало горския ти каде бе?
                  нестига, че знаеш витоша наизуст пък и на курс по ориентиране си тръгнал.

                  П.С. Добре дошъл във форума брат.
                  no signature no problems

                  Коментар


                  • #10
                    Първоначално публикуван от fanatic
                    Първоначално публикуван от redair
                    Аз също се записвам...
                    само кажете датата поне 3 дни предварително
                    Ало горския ти каде бе?
                    нестига, че знаеш витоша наизуст пък и на курс по ориентиране си тръгнал.

                    П.С. Добре дошъл във форума брат.
                    нали ми подари компас и трябва да се науча да го ползвам...
                    LZ1RED

                    Коментар


                    • #11
                      здравейте и привети от Шумен,аз съм още един кандидат за участие вкурсовете и конкретно в този

                      Коментар


                      • #12
                        здравейте и привети от Шумен,аз съм още един кандидат за участие вкурсовете и конкретно в този

                        Коментар


                        • #13
                          Здравейте! Аз съм кандидат за всичките курсове, ама този кога ще започне?

                          Коментар


                          • #14
                            Курса ще започне когато се съберат достатъчно хора и е в удобно време за всички. За съжаление много наближиха и състезанието и Ком-Емине та май ще е след тях...
                            VPetrov.photography

                            Коментар


                            • #15
                              Аз също идвам на курса.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X