Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Курсове по офроуд и техники за оцеляване - Списък и номера

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Курсове по офроуд и техники за оцеляване - Списък и номера

    Започваме серия от курсове обединени под общия знаменател - офроуд. Смисъла на отделните курсове е да дадат подготовка на всеки участник, която би му позволила да избегне типичната поредица от грешки при избора, тунинга, преустройството и експлоатацията на високо проходим автомобил при всякакви условия.

    Всеки отделен курс ще се обявява е този форум и съответно ще се провежда след като се съберат около 15 участника. Разполагаме със собствена зала за обучение където ще се провеждат курсовете - намира се в София, кв. Лозенец. За практическите занятия местата ще бъдат подбрани така че да дават максимални възможности за усвояване на материалите. Лекторите са измежду най-добрите в своята област.

    След успешното завършване на всеки отделен курс ще бъде издаван и съответен сертификат.

    Списък на курсовете към момента:

    *1. Ориентиране, навигация по карта, компас, GPS и техники за планиране на маршрут.
    *2. Практическо обучение по ориентиране в непозната местност.
    3. Устройство на автомобила, принцип на работа на отделните възли на автомобила. Отстраняване на повреди. Видове и модели високо проходими автомобили, избор на автомобил.
    4. Практическо обучение по отстраняване на повреда и ремонт в полеви условия.
    5. Пещери, въжета, възли, техники за оцеляване под земята, приспособления и пособия.
    *6. Геология и разпознаване на основни скали и минерали, теория за земята и основните и елементи, строеж и елементи на земната кора, планини, долини, пустини и равнини.
    *7. Приспособления към автомобила, специално оборудване, тунинг, инсталация на лебедки, брони и проектиране на необходимите промени по автомобила в зависимост от начина на експлоатация, радиовръзка.
    8. Практически курс по използване на Hi-Lift, лебедка, теглене с въже, изваждане на автомобила от тежка ситуация.
    *9. Теория по управление на автомобил в сложни пътни условия.
    10. Практическо обучение по управление в сложна местност, преодоляване на препятствия, спускане и изкачване на големи наклони.
    *11. Оцеляване, първа помощ, необходимо оборудване и инструменти, аптечка и материали за първа помощ.
    VPetrov.photography

  • #2
    Супер! Смятай ме записан на всички курсове!

    Коментар


    • #3
      И мен!

      Коментар


      • #4
        Re: Присъствени курсове по офроуд и техники за оцеляване

        Нараво СУПЕР...
        кога ще се провеждат, и ще има ли такси за записване ????
        LZ1RED

        Коментар


        • #5
          Аз мисля да се запиша за №4 и №10 но все пак трябва да знам какви са условията-заплащането и мога ли с моя автомобил да участвам
          УАЗ - Where I go there are no roads!!!

          Коментар


          • #6
            Като начало най-важното е да уточните каква ще бъде продължителноста на курсовете.Не всички са от София и всеки си имам някаква работа.

            Коментар


            • #7
              Re: Присъствени курсове по офроуд и техники за оцеляване

              И мен ме бройте за повечето!Само дайте изисквания и готово!
              https://www.youtube.com/watch?v=xvZ7xkufXn4 HEAVY BONE RACING TEAM

              Коментар


              • #8
                diavol koleda

                супер почти съм убеден че ще участвам в 80%от курсовете те са направо супер само казваите поне седмица предварително кога и къде ще се провеждата както и колко струват
                ДИМИТЪР ДОРОСИЕВ(Дявол Коледа)Хард Suzuki Samurai 1.6(каквото е останало от него),и паркетен Samurai 1.3.
                тел.088четири 9едно9 4нула4
                -------------------------------------------------------

                Коментар


                • #9
                  инициативата е много добра и похвална. Всички теми са ми интересни и малко познати.

                  но, наистина, може ли малко повечко конкретна информация по 'логистиката'? мен специално ме интересува:
                  1. Цена на курса.
                  2. Предварително насрочени начални дати, за да могат да се записват желаещите и да се събере небходимия брой участници.
                  3. Продължителност на курса.
                  4. Курсовете през почивните дни ли ще бъдат или през работните дни, вечерно време?
                  5. Всеки един от изброените курсове като отделен курс ли ще е или като отделна тема от серията курсове?
                  6. Ако може да напишете и имената на лекторите. може пък да има предпочитания за определен лектор.

                  хайде, успех!

                  Коментар


                  • #10
                    Да, още малко инфо не би навредило

                    Коментар


                    • #11
                      Понеже "milen" е най-добре систематизирал въпросите отговарям последователно:

                      1. Цена на курса.
                      Ще се постараем особено в началото цените да бъдат минимални, колкото да покрият преките разходи за зала, компютри, проектори, лектори и т.н. Все още не сме готови с крайни цени, но смятаме, че ще са десетки лева за курс на човек.

                      2. Предварително насрочени начални дати, за да могат да се записват желаещите и да се събере необходимия брой участници.
                      Смятам първо да обявим съответния курс и едва след като се запишат достатъчно хора заедно с всички участници да определим дата и час удобна на всички.

                      3. Продължителност на курса.
                      Различните курсове различно, ще се опитаме максимално стегнато да представим материала, но за един час няма да стане...

                      4. Курсовете през почивните дни ли ще бъдат или през работните дни, вечерно време?
                      Както е най-удобно за всички, ще се решава отделно за всяка група курсисти...

                      5. Всеки един от изброените курсове като отделен курс ли ще е или като отделна тема от серията курсове?
                      Да всеки от изброените курсове е отделен от другите и всеки ще решава кое знае и кое не, за да избере интересуващите го курсове. Материята е много и няма никакъв шанс да бъде събрана в един курс.
                      VPetrov.photography

                      Коментар


                      • #12
                        Бих се записал с удоволствие на някой от курсовете стига да са привечер или събота и неделя.Очаквам дати, цени и място на провеждане.

                        Коментар


                        • #13
                          Вече сме септември. Ще подновите ли темата?

                          Коментар


                          • #14
                            Всички сме налице след поредицата мероприятия през лятото. Лекторите са готови започваме записване по отделните курсове. Моля записвайте се в съответния обявен курс. В тази тема ще публикуваме само информация касаеща всички курсове.
                            VPetrov.photography

                            Коментар


                            • #15
                              Господин,Петров имам едно предложение и искам сериозно да помислите.Защо не заснемате с камера тези курсове после да ги продавате на желаещите да се научат.Сигурен съм,че ще има толкова желаещи,че няма да ви стигнат касетите:-).Като начало може да записвате само теоритичните,но при добро желание и практическите.Разберете,че не всеки може да пропътува до София колкото и да му се иска за всеки курс.Поздрави!!!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X