Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Град Чернобил вече бил годен за живеене

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Град Чернобил вече бил годен за живеене

    Първоначално публикуван от GN2355 Преглед на мнение
    A стига бе туй "цифрите" за нищо ги нямате! Не пишете или разпространявайте откровенни глупости, че ей сега Ясен ще затръшка заради "радикални" промени настъпили в ядрената физика
    а, няма. Изотопите на плутония не ги знам наизуст и се гордея с това.

    Коментар


    • #17
      От: Град Чернобил вече бил годен за живеене

      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
      а, няма. Изотопите на плутония не ги знам наизуст и се гордея с това.
      Хайде, хайде не се оправдавай Знаеш, че само "плутоний" нищо не означава ако не е посочен изотопния състав и можеш да прецениш, че нещо с период на полуразпадане 200000 години на практика е стабилно.

      Коментар


      • #18
        От: Град Чернобил вече бил годен за живеене

        По време на аварията бях на НВО някои си спомнят начално военно обучение карахме го в село Опан но на 4 ден без да кажат каква е причината ни върнаха от лагера. А ето и един сайт които изгледах с интерес http://chernobyl.me/video.php

        Коментар


        • #19
          От: Град Чернобил вече бил годен за живеене

          Първоначално публикуван от prepodobni Преглед на мнение
          По време на аварията бях на НВО някои си спомнят начално военно обучение карахме го в село Опан но на 4 ден без да кажат каква е причината ни върнаха от лагера. А ето и един сайт които изгледах с интерес http://chernobyl.me/video.php
          Благодаря,за споделянето на сайта!Разгледах всички снимки от галерията!Че,много машинарии използвани за евакуацията,бре!Железата си стоят там,а някои вандали,вземат каквото им падне,от тез машини,обгърнати от радиация и после го предават на вторични!А Украйна,чака със всеки изминал дъжд,радиацията да намалява!Е,съмнявам се,да намалее!
          Fiat Panda 4x4 , Opel Astra 1.7 TDI , Opel Tigra 1.4 Ecotec

          Коментар


          • #20
            От: Град Чернобил вече бил годен за живеене

            Първоначално публикуван от Driftacha Преглед на мнение
            Благодаря,за споделянето на сайта!Разгледах всички снимки от галерията!Че,много машинарии използвани за евакуацията,бре!Железата си стоят там,а някои вандали,вземат каквото им падне,от тез машини,обгърнати от радиация и после го предават на вторични!А Украйна,чака със всеки изминал дъжд,радиацията да намалява!Е,съмнявам се,да намалее!
            Ами, намалява. Къде защото радиоактивността така си прави, къде защото гадостите се размиват от водата и отиват в морето.

            Коментар


            • #21
              От: Град Чернобил вече бил годен за живеене

              Нещо интересно по темата: Миналото лято тук беше един субект, охранител на баровски имоти по р. Припят Да, не е грешка! Изкупени от хора с пари, които се разхождат по реката с доста луксозни возила за още повече пари. Докато го разхождах да закупи ендура за охраната ми разказа интересни неща. Не светеше в тъмното, специално го наблюдавах Според неговите думи, имоти там имат основно чужденци и местни с възможности на олигарси. И други люде от форума го познават и казват че може да му се вярва.
              Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
              Селска фурна аспух нема. Пак същият.
              В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

              Коментар


              • #22
                От: Град Чернобил вече бил годен за живеене

                При руснаците всичко е възможно Поне аз не съм чул западните богаташи да се изтрепват да купуват имоти по разните атоли Бикини и другите на които са изпитвани ядрени оръжия и имат сходен гама фон .
                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                Коментар


                • #23
                  От: Град Чернобил вече бил годен за живеене

                  Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                  При руснаците всичко е възможно Поне аз не съм чул западните богаташи да се изтрепват да купуват имоти по разните атоли Бикини и другите на които са изпитвани ядрени оръжия и имат сходен гама фон .
                  Има принципна разлика - военен полигон никой няма да ти продаде, било то на запад или в Русия. Ще видим какво ще стане с местата около Фукушима.

                  Иначе тази идея аз я имам от преди 15 години, хем тогава сигурно щеше да е по-евтино. Не, че тогава аз бях паралия, де.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Град Чернобил вече бил годен за живеене

                    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                    Има принципна разлика - военен полигон никой няма да ти продаде, било то на запад или в Русия. Ще видим какво ще стане с местата около Фукушима.

                    Иначе тази идея аз я имам от преди 15 години, хем тогава сигурно щеше да е по-евтино. Не, че тогава аз бях паралия, де.
                    Специално атол Бикини е обявяван на няколко пъти за безопасен но няма много желаещи да се завърнат там въпреки че през годините са проведени редица рекултивационни мероприятия като отстраняване на 40 сантиметра от повърхностния почвен слой.
                    http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%91%...2%D0%BE%D0%BB)
                    Последно редактирано от sek.1; 25-08-12, 09:14.
                    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                    Коментар


                    • #25
                      От: Град Чернобил вече бил годен за живеене

                      Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                      Специално атол Бикини е обявяван на няколко пъти за безопасен но няма много желаещи да се завърнат там въпреки че през годините са проведени редица рекултивационни мероприятия като отстраняване на 40 сантиметра от повърхностния почвен слой.
                      http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%91%...2%D0%BE%D0%BB)
                      По едно време,ако не се бъркам имаше и идея,за посяване и залесяване,с идеята,че растенията,ще измъкнат малко от радиацията в почвата,но дали се работи по този план???А пък и дори да се е работело и да е извършен(съмнявам се) има места,които са изключително замърсени и каквото и да правят,няма как да се премахне(например:около самия реактор)!
                      Fiat Panda 4x4 , Opel Astra 1.7 TDI , Opel Tigra 1.4 Ecotec

                      Коментар


                      • #26
                        От: Град Чернобил вече бил годен за живеене

                        Обикновено природата се справя по добре от нас да ни почисти лайната които оставяме след себе си . Като цяло тази наука е сравнително нова има няма 50 - 60 години и още има много да учим за последиците от радиоактивното заразяване .
                        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                        Коментар


                        • #27
                          От: Град Чернобил вече бил годен за живеене

                          Първоначално публикуван от peichev68 Преглед на мнение
                          Ако беше годен за живеене, нямаше сега да се наливат милиони за нов съркофаг, който да обгръща 4-тия реактор, заради изтичащата радиация!
                          Ако някой се задълбочи в темата "Чернобил", доста ще си почете. Има много хубави български и руски книги. Аз лично си ги бях поръчал още преди 2 години. От едната ми останаха 40 страници и така я оставих - няма време.
                          Само да допълня, ако не ме лъже паметта, общата стойност по бетонирането на реактора беше към 2 милиарда евро.
                          Преди доста месеци се сформираше екип ( май в Холандия беше главният офис, но месторабота беше в Украйна) от хора с опит в проектирането на мрежа за видео наблюдение и дистанционно управление на кранове.( за радиацията). Финансирането е от Европейската банка за развитие. А щом тази банка се е намесила, явно има по голяма цел от екологията и животът на хората там.
                          В наши дни Вазов щеше да напише " Под Егото", а Алеко само "До Чикаго".
                          В. Иванов

                          Коментар


                          • #28
                            От: Град Чернобил вече бил годен за живеене

                            Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                            Обикновено природата се справя по добре от нас да ни почисти лайната които оставяме след себе си . Като цяло тази наука е сравнително нова има няма 50 - 60 години и още има много да учим за последиците от радиоактивното заразяване .
                            Всичко е известно, поне за практически цели. Още повече, че природни ядрени реактори са действали до преди няколко десетки милиона години, т.е. до малко преди слизането на маймуните от клоните. Така че живинките по света общо взето са се приспособили към подобни проблеми много отпреди ние да решим да съберем остатъците от годния за употреба уран.

                            Първоначално публикуван от Жоро Байкушев Преглед на мнение
                            в Холандия беше главният офис, но месторабота беше в Украйна ... Европейската банка за развитие...
                            Общо взето си близо до истината.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Град Чернобил вече бил годен за живеене

                              За който се справя с руския на www.pripyat.com има интересна информация.
                              Животът е харизан кон според мен...

                              Теди

                              Коментар


                              • #30
                                От: Град Чернобил вече бил годен за живеене

                                Всеки може да открие дали това е вярно, основното излъчване на радиация около чернобил е от цезий-137(както й при фукушима), това е един от най-опасните елементи с полуразпад 30 години, заедно със стронций 90(полуразпад 29 години). Разбира се това не означава, че след 30г. всичко ще е мед и масло, но определено след 30г ще е доста по-добре.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X