Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Активен стрелец- що е то и готови ли сте за среща с него?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Активен стрелец- що е то и готови ли сте за среща с него?

    Не разбрах подобни лекции от какви се изнасят?(Като правило от суперпрофесиналист,минал всички нива на обучение,даскал не става-примери в спорта и науката бол,защо и сега да не е така).
    Последно редактирано от veskov; 12-08-12, 13:55.
    А тези простотии се правят от името на всички ни.
    Даника
    Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

    Коментар


    • #92
      От: Активен стрелец- що е то и готови ли сте за среща с него?

      Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
      Не разбрах подобни лекции от какви се изнасят?
      То това едно от предимствата на форума-не можеш да хванеш венерическа болест и да забременееш.Иначе клати глава,съгласявай се и си живей живота както знаеш.Но си регистрирай поне КБО,че като ти дойде до главата трябва да плюеш докато удавиш натрапника.България не е вече спокойно и пасторално място като преди 25 години.Вчера ми идваше(докато минавах 250 км от Ахтопол до Раднево за 7 часа)да извадя 20 пъти ''ютията''-то не беше калпава организация на движението от КАТ(звънях на 112 и те с удивление разбраха че има задръстване),то не беше дъжд,то не бяха нахални пътни терористи с рег.номера започващи със СА,СО,С,които си мислеха че ще стигнат по-бързо....После разбира се се държаха за шопските кратуни и си гледаха намачканите калници(лично аз и моето семейство видяхме 7 катастрофи с по 2 коли на пътя).Аааа.... И майните не оставаха по назад.Една майна беше нахендрила друга майна в пърдялника....май бяха от една компания,щото не се биеха и стреляха.
      МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

      Коментар


      • #93
        От: Активен стрелец- що е то и готови ли сте за среща с него?

        Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
        Мнението на бойците,теоретиците и може би практиците разбрах.Къде мога да видя и прочета това на психолозите?
        За теорията се сетих във връзка с това:http://dnes.dir.bg/news/teroristi-ka...-11770601?nt=4
        и тази книга вероятно е настолно учебно помагало и се издава и до днес,макар и в ограничени тиражи.
        Това си е чисто популистка статия....Доживяхме камериерките да ни спасяват от терористи Има го момента на информацията , която може да дойде от тях, но колко от "терористите" ще са със арабски шамии и ще си държат динамита под възглавницата...Хайде сега глупости...Откакто Осамата създаде "базата" /една уникална идея..макар и с обратен знак/ всеки може да се пише терорист ..пък дори и "активен" стрелец да е ....Бай бабо да не те срещне мечка...бих казал само...
        ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

        Коментар


        • #94
          От: Активен стрелец- що е то и готови ли сте за среща с него?

          Първоначално публикуван от mihov_1969 Преглед на мнение
          То това едно от предимствата на форума-не можеш да хванеш венерическа болест и да забременееш.Иначе клати глава,съгласявай се и си живей живота както знаеш.Но си регистрирай поне КБО,че като ти дойде до главата трябва да плюеш докато удавиш натрапника.България не е вече спокойно и пасторално място като преди 25 години.Вчера ми идваше(докато минавах 250 км от Ахтопол до Раднево за 7 часа)да извадя 20 пъти ''ютията''-то не беше калпава организация на движението от КАТ(звънях на 112 и те с удивление разбраха че има задръстване),то не беше дъжд,то не бяха нахални пътни терористи с рег.номера започващи със СА,СО,С,които си мислеха че ще стигнат по-бързо....После разбира се се държаха за шопските кратуни и си гледаха намачканите калници(лично аз и моето семейство видяхме 7 катастрофи с по 2 коли на пътя).Аааа.... И майните не оставаха по назад.Една майна беше нахендрила друга майна в пърдялника....май бяха от една компания,щото не се биеха и стреляха.
          Ти сега да не станеш активен стрелец с уклон към определени регистрационни номера ? Е за това е опасно да се носи оръжие. Имаше един филм "Пропадане" едн време. Истината е,че може да се случи на всеки да превърти в даден момент. Важно е до колко може да спре да мисли и какво има под ръка.
          висете отпуснато

          Коментар


          • #95
            От: Активен стрелец- що е то и готови ли сте за среща с него?

            Първоначално публикуван от Tony33 Преглед на мнение
            Ти сега да не станеш активен стрелец с уклон към определени регистрационни номера ? Е за това е опасно да се носи оръжие. Имаше един филм "Пропадане" едн време. Истината е,че може да се случи на всеки да превърти в даден момент. Важно е до колко може да спре да мисли и какво има под ръка.
            Аз ти съчуствам и съм съпричастен с теб.Да живееш в София,да търсиш място за паркиране,да си участник в движението и да се придвижиш навреме си е изпитание и диагноза.Но да си мислиш че си нематериален дух и да се провираш нахално между колите в колоната за мене не е нормално нещо и винаги навежда на хомицидни мисли.Успокояващото е че след няколко км. нахалния и арогантен шоп е влязъл в кереча.За мене важното беше за закарам семейството си живо и здраво до вкъщи и да си запазя собствеността си читава(автомобил и багаж).Между впрочем се запознах с един колега от Форума ,от Хасково,с един хубав Ленд с Кобри и ако чете може да ме подкрепи какви ненормарници са визираните рег.табели.
            МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

            Коментар


            • #96
              От: Активен стрелец- що е то и готови ли сте за среща с него?

              Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
              Ето ви една родна новина от тази година: http://radar.bg/bg/2012-04-06/articl...%89%D0%B5.html
              Понеже някой смята, че тази новина няма нищо общо с темата - да поясня, па барем един-два реда от трудовата ми книжка, придобият повече смисъл и за мен самия! Така наречения "активен стрелец" е всяко лице, което употребявайки сила на обществено място - без значение на използваното оръжие, непредизвикано отнеме човешки живот или нанесе физическа травма! Толкоз! Няма общовалидни определящи психологически профили, няма определения по цвят, вкус и мирис и прочее алабализми! Да се върнем на новината - у въпросния пиян тъпанар липсва т.нар вътрешна психическа защита, която има у всеки нормален човек и му пречи да извади оръжие и да започне да заплашва хората или да го използва срещу тях! Това, че е бил пиян по никакъв начин не го оправдава - напротив! Възможно да е бил само на още 100 грама от момента в който да започне да стреля и да изтрепе всички на автобусната спирка и кръстовището! Възможно е да е бил и на "една псувня разстояние"... Не е задължително активния стрелец да е трезвен, нито предварително да е планирал атаката си! Има достатъчно случаи в които това е ставало спонтанно... Давам пример за съвсем неразбралите - в съседната циганска махала са вдигнали сватба... На третия ден ми писва от денонощната джабала, ставам, вземам си желязото и един джоб патрони и започвам да изтрепвам методично мургавите сватбари! Не съм го планирал - взел съм спонтанно решение и съм го осъществил на момента - превръщайки се в "активен стрелец", без значение колко алкохол съм изпил или пък дали съм си пил хапчетата! Посочването на новината (а такива има повече от колкото ми се иска) е, че в България вече има достатъчно случаи и ситуации в които има на лице несработване на тази вътрешна защита, а от там до заглавията с големи букви и удивителни ни дели само една крачка! Добре е - ако някой смята дали нещо казано в тази или друга тема, няма общо с темата, първо да го напише тук и да се обоснове, преди да се прави на "господ"! Има си начини всеки да бъде "приземен", а преценката му поставена под въпрос...
              Последно редактирано от Марто (Мартин Христов); 12-08-12, 17:35.

              Коментар


              • #97
                От: Активен стрелец- що е то и готови ли сте за среща с него?

                Първоначално публикуван от mihov_1969 Преглед на мнение
                ....Вчера ми идваше(докато минавах 250 км от Ахтопол до Раднево за 7 часа)да извадя 20 пъти ''ютията''-то не беше калпава организация на движението от КАТ...
                Вместо да се хващаш за ютията, що не се "гмурнеш" в политиката, че и ние да си се движим нормално по пътищата после, а? Или ако не знаеш за какво са ти дали разрешително - вземи го върни, щом си мъж. Недоумявам какви проблеми искат да решават някои с оръжие! Като в линка на Марто. И им съчувствам, че един плаж немогат да изкарат като хората със семейството си, заради уставното носене и съхранение на оръжие.

                Коментар


                • #98
                  От: Активен стрелец- що е то и готови ли сте за среща с него?

                  Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
                  ... Така наречения "активен стрелец" е всяко лице, което употребявайки сила на обществено място - без значение на използваното оръжие, непредизвикано отнеме човешки живот или нанесе физическа травма! ...
                  Я да видим какво пише в линка

                  ... Побеснял след отнето предимство от пешеходец, шофьорът размахал пистолет, ...
                  Ми той човекът е бил предизвикан бе! Горе-долу като един от нашите пистолероси ...

                  Първоначално публикуван от mihov_1969 Преглед на мнение
                  ... Вчера ми идваше(докато минавах 250 км от Ахтопол до Раднево за 7 часа)да извадя 20 пъти ''ютията''- ...
                  Ние не сме неутрални!

                  Коментар


                  • #99
                    От: Активен стрелец- що е то и готови ли сте за среща с него?

                    Ами Чаво, то всяка от изброените по-напред в темата от Mad Dog откачалки е била предизвикана от нещо според него си! Разликата между лудите и нормалните е единствено, че вторите не материализират тъмните си мисли и помисли...

                    Коментар


                    • От: Активен стрелец- що е то и готови ли сте за среща с него?

                      Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
                      Какво като има обир!?! Обира се проваля и двама "двукраки БТР-а" тръгват по улиците и изстрелват няколко хиляди патрона! Като по чудо няма убити, а само 14 ранени?!! В радиус от почти 500 метра от мястото на престрелката има надупчени офиси, заболекарски кабинет и частни домове, в които има нищо неподозиращи хора!

                      Е - те ако са подготвени за такъв стрелец - какво щяха да направят ?

                      Коментар


                      • От: Активен стрелец- що е то и готови ли сте за среща с него?

                        Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
                        [/B]Е - те ако са подготвени за такъв стрелец - какво щяха да направят ?
                        Ами щяха да се обадят в погребалната агенция овреме.
                        Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                        Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                        В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                        Коментар


                        • От: Активен стрелец- що е то и готови ли сте за среща с него?

                          Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
                          [/B]Е - те ако са подготвени за такъв стрелец - какво щяха да направят ?
                          Ами веднага правя препратка към новината от Бургас (която въобще не е по темата според някои овластени форумни "експерти"), където забележи - балконите на съседните блокове се напълнили със зяпачи (или сеирджии - по нашенски) - това със сигурност не трябва да се прави и говори за това колко въобще си "имат" представа хората, какво трябва да е поведението им в подобни ситуации! Този типичен нашенски "не*бателен" манталитет е предпоставка за много сериозни сакатлъци...
                          Последно редактирано от Марто (Мартин Христов); 12-08-12, 21:46.

                          Коментар


                          • От: Активен стрелец- що е то и готови ли сте за среща с него?

                            Според мен ние тук в темата сме странните. Нямам против да науча какво се прави.
                            Хората обаче си знаят къде живеят - в България. Тук такива неща (активен стрелец или атентат ) са рядкост. Да не казвам, че ги нямаме, ама са рядкост.
                            Дори взривовете на погреби и складове са по-чести.
                            Та - хората си знаят как да живеят. Знаят кога и колко да се пазят. Не вярвам да са загубили инстинкта за самосъхранение.
                            Да не говоря, че мнозина от нас сме смирени и помирени със самите себе си . Това дава спокойствие и почти нормално усещането за смъртта (собствената).
                            Как да действат хората в Бургас например - да се скрият в мазетата ?
                            Ти как би постъпил ?
                            Къде ще се скриеш или ... ще се навреш в обстановката ?
                            Аз - аз съм любопитен по произход. Просто до сега ме пази късмета .
                            Дори да науча, че в такива ситуации трябва да се скрия .......пак няма да постъпя както стадото.

                            Коментар


                            • От: Активен стрелец- що е то и готови ли сте за среща с него?

                              Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
                              Ти как би постъпил ?
                              Къде ще се скриеш или ... ще се навреш в обстановката ?
                              Аз - аз съм любопитен по произход. Просто до сега ме пази късмета .
                              Темата не е за това как бих постъпил аз или ти, а основно за това как да постъпят жените и децата ни - това първо!
                              Второ - ако срещу мен (разбирай като мястото на което се намирам, ако аз съм мишената и ме напълнят с олово - няма никакво значение как бих постъпил) открият масиран автоматичен огън - да! Първото нещо което ще направя е да се прикрия и да се опитам да се изнеса на безопасно разстояние! За разлика от повечето рамбовци тук - не ходя въоръжен до зъби в ежедневието си, защото просто не ми е необходимо да го правя! Дори и да имам възможност да отвърна на огъня - пак бих се замислил (след като съм се прикрил) и бих действал според обстановката - преценявайки възможността и вероятността да пострадат невинни - това на първо място (някак си се губи смисъла да започна да стрелям, ако това ще доведе до смъртта на още невинни хора).. Ако нямам такава възможност - бих се опитал да я създам (няма да навлизам в тактически лакърдии)! Пиша всичко това с уговорката, че в момента никой не стреля по мен или около мен и , че никога не ми се е случвало в живота (виж заредено оръжие са ми опирали в главата и после вадеха оръжието от задника на този който ми го опря - има и съфорумец който може да го потвърди)! По никакъв начин не бих гарантирал, че ще постъпя по този начин, докато не ми се случи и не постъпя по този начин! Ако семейството ми е със мен - със сигурност бих се погрижил на първо място за тяхната безопасност - ако ситуацията не изисква офанзивни действия - бих ги извел в сигурна (не относителна) безопасност! Ако това е невъзможно - ще си жертвам живота ако трябва, за да ги спася - това го твърдя със сигурност и няма нужда да ми се случва подобно нещо, за да го знам! Погрижил се веднъж за близките си - бих действал по начин - описан малко по-горе или бих оказал помощ и съдействие на органите на реда и/или физическата охрана ако има такава на мястото! Страшно много обичам децата и наличието на такива в една подобна ситуация е много вероятно да притъпи всякакви инстинкти за самосъхранение у мен, и да направя нещо, които иначе никога не бих направил! Въпреки това пак не съм сигурен, че ще го направя, докато не го направя... Що се отнася до случката в Бургас - ако подобно нещо се случи под балкона ми - първо бих се обадил на 112, после ще се погрижа на моя балкон и на съседните да няма никой (съседите просто ще предупредя, нямам намерение да изнасям никого на сила от собствения му балкон) и на края, ако ситуацията ескалира, а органите на реда ги няма все още - най-вероятно бих прегазил изрода с джипа си (както Джамбазов предложи) - като вариант излагащ мен и околните на най-малък риск! В никакъв случай не бих разчитал нито на собствения си, нито на нечий чужд късмет! От това по-честен и откровен отговор не мога да ти дам!

                              П.П. С цялото му уважение към теб - избий си тези дзен пинизи и философии от главата (за отношението към смъртта и т.н.)! Като ти засвирят куршумите покрай главата и не дай Боже, започнат да падат хора около теб - друга песен ще запееш! Сигурен съм почти на 100%...

                              П.П.П. Подобни неща не е необходимо да стават всеки ден! Достатъчно е да се случи само веднъж...
                              Последно редактирано от Марто (Мартин Христов); 13-08-12, 07:34.

                              Коментар


                              • От: Активен стрелец- що е то и готови ли сте за среща с него?

                                Ами по горния пост изчерпва темата ...Това е най-важното...Другото е "Made in Hollywood"
                                ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X