Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Активен стрелец- що е то и готови ли сте за среща с него?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Активен стрелец- що е то и готови ли сте за среща с него?

    Стрелеца е убил човек на съседната пресечка! Очевидец казва на полицаите и те опитват да го задържат, стрелеца оказва съпротива и ченгетата го очистват! Кое му е сложното за разбиране в случая..?!! Работника е видял как по сред бял ден някой вади пистолет и опушква друг до сами топ туристическа атракция която ври от хора - това е и казал на полицаите! Полицаите са действали според наличната информация - този може да е всякакъв (терорист, активен стрелец, бандит, рогоносец и т.н.).. Онзи оказал съпротива - застреляли го! Това, че са пострадали и невинни в случая е лошо стечение на обстоятелствата! Никой няма да ги пипне с пръст... Гарантирам ви,че ако подобно нещо се случи и в България - най вероятно ще завърши по същия начин! Така ще е и на всякъде по света..

    Коментар


    • От: Активен стрелец- що е то и готови ли сте за среща с него?

      Куздов поздравления за хванатия,сериозно го казвам.

      Вьпросче,ако искаш не отговаряй ако това е против практиката ви.Как се действа при получаването на информация за убиец който току що е застрелял някой,прибрал си е пистолета с джоба и се е отправил кьм място пьлно с туристи?Опитвате се да го задьржите,той не спира,вади патлака и ви почва - вие какво правите?
      Не се опитвате да го задьржите и чакате развой на случката?Чакате да ги почне на кьс пас и тогава го стреляте или "бьрз или мьртав"?

      После на кантара ще сложим правата на тукашните полицаи и най-вече охранителите в Ню Йорк на някои по туристически места и ще я докараме до някьде.

      Поне не сьм наясно и питам - ще го стреляте или не?


      За идея защо тук е така- кьм мен приближава с рька на пищова,а моите са на волана.Вади пищова след като си смькна рьцете от там и повече не сьм ги пробвал,ако размахам пищов или пьк грьмна по него ммммммм друг да го пробва,аз сьм сьс слаби нерви и имам деца.
      TOYOTA SEQUOIA ‘11
      W140 S420 '99

      Коментар


      • От: Активен стрелец- що е то и готови ли сте за среща с него?

        Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
        ...Гарантирам ви,че ако подобно нещо се случи и в България - най вероятно ще завърши по същия начин! Така ще е и на всякъде по света..
        Ха дано ! Щото за момент като четях по-горе и се замислих - ако в България ченгета видят стрелец с пистолет примерно на някой от изходите на стадион Васил Левски след оспорван мач - дали ще се опитат да го неутрализират веднага, или ще го помолят благо да ги последва някъде по-навътре в парка, да се разберат като мъже

        Между другото пак да питам - какво казва закона в България по въпроса - човек носещ законно оръжие да го използва за да спре и обезоръжи друг човек, току-що извършил убийство пред очите му, но с оръжие прибрано в чантата ?

        Питам с ясното съзнание че не знам тук какво ще се случи (в щат в който носенето на оръжие е разрешено). Вадейки патлак да заплаша човек който не е с изваден патлак - оня технически мисля че ще може да пледира че съм го нападнал с оръжие докато неговото е било в чантата, по кроткия му път към полицейския участък, за където е бил тръгнал за да информира полицията че някакъв без да иска е попаднал по пътя на куршума който е излетял от цевта при нещастен технически инцидент, а именно - патрона сам гръмнал докато пистолета е бил в ръката му.
        Издъних се на Тюринг теста

        Коментар


        • От: Активен стрелец- що е то и готови ли сте за среща с него?

          Темата не е за публично пространство и не може да се отговори еднозначно, но няма да му белим ябълки, вЕрвай ми ... А оръжие, придобито от цивилен може да се използва законно само при самоотбрана. И тук има много варианти, но няма начин цивилен да извади патлака и да хукне да гони престъпника и после да няма неприятности. Най-малкото адвокатите на айдука ще го гризнат за закуска.
          "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
          Неизвестен мъдрец

          Коментар


          • От: Активен стрелец- що е то и готови ли сте за среща с него?

            Kuzdov, може да се каже и публично - това си е деяние с "особено висока степен на обществена опасност" - т.е. полицая има правото да употреби пропорционална възпираща сила! В случая имаме индивид убил, друг индивид, неизпълнил полицейско разпореждане и оказал въоръжена съпротива на обществено място, застрашавайки директно живота на трети лица! По kuzdov - ще има белени ябълки, ама оловни....

            Коментар


            • От: Активен стрелец- що е то и готови ли сте за среща с него?

              Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
              ...няма начин цивилен да извади патлака и да хукне да гони престъпника и после да няма неприятности. Най-малкото адвокатите на айдука ще го гризнат за закуска.
              Благодаря за информацията.

              За протокола - мисля че и тук ще е същото.
              Издъних се на Тюринг теста

              Коментар


              • От: Активен стрелец- що е то и готови ли сте за среща с него?

                Имах предвид обсъждане на тактически действия. Не, че са някаква супер секретна разработка, ама все пак не трябва да са достояние на всеки.
                Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
                Благодаря за информацията. За протокола - мисля че и тук ще е същото.
                Имам приятел, който служи в полицията във Флорида и с него често сме сравнявали българските и американските закони. Извода е, че вероятно българските са преписани от американските . Дори в някои ситуации българската полиция има повече правомощия от американската. Разликите идват от разни простотии в НК и НПК, които дават възможност адвокатите да разиграват съда, а и съда да си прави каквото иска при (не)желание от негова страна.
                Последно редактирано от kuzdov; 24-08-12, 23:25.
                "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                Неизвестен мъдрец

                Коментар


                • От: Активен стрелец- що е то и готови ли сте за среща с него?

                  Кажи де,няма да се пробвам и при нас и при вас,ефекта казват много болял
                  TOYOTA SEQUOIA ‘11
                  W140 S420 '99

                  Коментар


                  • От: Активен стрелец- що е то и готови ли сте за среща с него?

                    Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                    Кажи де,няма да се пробвам и при нас и при вас,ефекта казват много болял
                    Умирате за готови рецепти, а то имунизациите са само за познатите вируси. За догодина - на база събраните щамове и пилците в моргата, няма как иначе.

                    Коментар


                    • От: Активен стрелец- що е то и готови ли сте за среща с него?

                      Първоначално публикуван от сто Преглед на мнение
                      Умирате за готови рецепти, а то имунизациите са само за познатите вируси. За догодина - на база събраните щамове и пилците в моргата, няма как иначе.

                      Ми да,нали знаеш - невинен до доказване на противното.Грьмнал някакьв,прибрал си пищова,нареждат му униформени да спре,а той бичи кьм туристите,че и стреля по охранителите.От това по-тьпо няма на кьде,типично самоубийство с помоща на полицай.

                      Ония кьде са пуцали е друга тема която отивам да ровя,все някой е заснел нещо и го има в нета.

                      За идея само - прегледай едни клипове с един който го свитнаха преди около месец или там някьде.Взел нож,порязал някакьв по лицето и не пуска ножа,а куките по него.Финала беше сьщия като тоя и по някакво чудо нямаше ранени.Тук си говорим за вьорьжен ненормалник,сьвсем правилно са му опьнали жартиерите.
                      Последно редактирано от BENZBOSS; 24-08-12, 23:55.
                      TOYOTA SEQUOIA ‘11
                      W140 S420 '99

                      Коментар


                      • От: Активен стрелец- що е то и готови ли сте за среща с него?

                        Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
                        ... Между другото пак да питам - какво казва закона в България по въпроса - човек носещ законно оръжие да го използва за да спре и обезоръжи друг човек, току-що извършил убийство пред очите му, но с оръжие прибрано в чантата ? ...
                        По принцип в НК има предвидена възможност за освобождаване от отговорност за нещо, което си е т.нар. "граждански арест", поради което не съм напълно съгласен с Куздов.

                        Чл. 12а. (1) Не е общественоопасно причиняването на вреди на лице, извършило престъпление при неговото задържане за предаване на органите на властта и предотвратяване на възможността за извършване на друго престъпление, ако няма друг начин за неговото задържане и ако при това задържане не е допуснато превишаване на необходимите и законосъобразни мерки.

                        (2) Необходимите мерки за задържане на лице, извършило престъпление, се превишават тогава, когато има явно несъответствие между характера и степента на обществената опасност на извършеното от задържаното лице престъпление и обстоятелствата по задържането, както и когато на лицето без необходимост се причинява явно прекомерна вреда. В тези случаи наказателна отговорност се носи само в случаите на умишлено причиняване на вредата.
                        Ама в случай, че онзи си е прибрал пищова в чантичката, а наблизо има представители на "компетентните органи", ще е въпрос на тълкувания дали е имало друг начин, пък дали има превишаване ...
                        Ние не сме неутрални!

                        Коментар


                        • От: Активен стрелец- що е то и готови ли сте за среща с него?

                          Да попитам- все още ли според вас темата не е актуална у нас
                          Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                          No man left's behind !!!!

                          Коментар


                          • От: Активен стрелец- що е то и готови ли сте за среща с него?

                            Първоначално публикуван от Mad Dog Преглед на мнение
                            Да попитам- все още ли според вас темата не е актуална у нас
                            Продължава да не е - в аспекта конкретно на тероризъм.

                            Коментар


                            • От: Активен стрелец- що е то и готови ли сте за среща с него?

                              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                              Продължава да не е - в аспекта конкретно на тероризъм.
                              То не виждам къде е актуална тая тема - като гледам как и кога ги спират активните стрелци и по САЩ и по Европа....... Въобще това с носенето на огнестрелни оръжия по улиците трябва да е разрешено само на представители на силови ведомства и НИКОЙ друг според мен. Каквито сме тъмни субекти и сме готови да се изтрепем по светофарите ще стане у нас "какво беше неактивен стрелец" ( или се казва пасивен ). Аз досега не съм срещнал случай "подготвен" да се е оказал на подходящото място и да е спрял на време всичко. А според мен наистина "подготвен" е този, който е провел превенция на такива случки.
                              висете отпуснато

                              Коментар


                              • От: Активен стрелец- що е то и готови ли сте за среща с него?

                                Първоначално публикуван от Mad Dog Преглед на мнение
                                Да попитам- все още ли според вас темата не е актуална у нас
                                Пце бясно, кога ще ми дойдеш на гости?
                                П.П. Темата е актуална!
                                0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X