Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Спасителите, спасяването, и рисковете

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Спасителите, спасяването, и рисковете

    Ние хубаво обичаме да си говорим за спасяване, ама ей го какви работи стават:
    http://offnews.offroad-bulgaria.com/...syavajki-detsa

    Децата измъкнали, пък морето взело тях ...((( Смели хора са били.

  • #2
    От: Спасителите, спасяването, и рисковете

    Да и преди малко прочетох друго - Дете, тръгнало да спасява майка си, а то се удавило

    http://offnews.offroad-bulgaria.com/...vajki-majka-si

    Представяте ли си шока за тази жена!

    Коментар


    • #3
      От: Спасителите, спасяването, и рисковете

      Никой не е застрахован от това. Шока си е шок, трагедията си е трагедия, но това е, което ни прави хора. Мир на праха им.
      Ако не свършва добре, значи не е свършило!
      0888 315 794
      LZ1UPI
      A1 (Rh+)

      Коментар


      • #4
        От: Спасителите, спасяването, и рисковете

        Първоначално публикуван от Стефан ШОПОВ Преглед на мнение
        Да и преди малко прочетох друго - Дете, тръгнало да спасява майка си, а то се удавило

        http://offnews.offroad-bulgaria.com/...vajki-majka-si

        Представяте ли си шока за тази жена!
        Тук пък друго пише: http://www.blitz.bg/news/article/147401

        Коментар


        • #5
          От: Спасителите, спасяването, и рисковете

          Аз за това негодувам по култа към подготвеност по учебник. 'Щото дава илюзорни представи за действителността, за която няма как да си подготвен. Виж, да мислиш към момента и да преценяваш как да оцелееш или да откажеш да мислиш и преценяваш, но да действаш за да оцелее друг, се възпитава. Както в случая. Това ни прави хора, както каза upi.

          Коментар


          • #6
            От: Спасителите, спасяването, и рисковете

            Не съм спасител,но покривам Европейските нормативи за плуване,даже съм по добре!Плувам от малък,но преди години Посейдон явно реши да ме изпита и в спасяване! На Ахтопол извън охраняемата зона при 1.50,2.00 вълни един старец чужденец си изпуснал внучето с пояса,а вятъра духа яко от брега,видях го детето чак когато народа се развика за спасител,нямаше кой и влязох, плуването през големи вълни не ми е проблем,но със спасяване нямах опит ,докато плувах всичко беше като на филм отидох до стареца ,той на моменти изчезваше под водата на 100тина метра от брега, минах зад него да не ме види ив тоя момент дойде подкрепление като от нищото,спасителя от последният пост и един словак турист,със жестове се разбрахме и той продължи за детето ,то все пак беше с пояс и не много далече!Та със спасителя едвам го измъкнахме дядката около 123,130кг.,сам щях да го закъсам ,защото май го беше свило и сърце !Изкарахме го до плиткото и аз се оттеглих при семейството си,защото дойдоха и други спасители и от мен вече нямаше нужда,а не обичам и шумотевиците!И до днес помня думите на Спасителя Благодаря ти ,че беше там,а дъщеричката написа разказ по преживяно!С Жена ми ни свързва такъв спомен от Панчарево ,изчезна под водата ,като на майтап ,ама не беше ,не се усетих за какво време бях при нея !Не е нужно да си герой ,просто трябва да го направиш!Заради подобни случаи поддържам яка плувна форма,когато не ходя редовно на плуване,поне намирам време да се тествам25,30м. под вода и след това спринт,не се ли разтупка машинката и има ли въздух всичко е О.К.!Вчера се размазах от плуване,наблягам и много на плуване на една ръка!Когато прочета за някоя водна трагедия,съжалявам ,че не съм там !Респект от водата трябва да имат и най- добрите,подцениш ли я си го закъсал!!
            Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

            Коментар


            • #7
              От: Спасителите, спасяването, и рисковете

              Фастер, извличането е по - различно от плуването, аз го научих това на нудисткия плаж край Варна.

              Тръгнах да вадя един чичка дето беше "апнал и пийнал ама яко" и той като ме гепи през врата щеше да ме удуши, трябваше да му охладя ентусиазма за да ме пусне и после имаше претенции - "оти ма удари по глаа'вътъ"

              И въобще да се плува с още едно тяло прихванато с хватка за извличане е една доста трудоемка дейност дори за напреднали плувци.

              Въобще спасяването е една опасна дейност и за двете страни, макар да е силно благородна.И сега да видя човек да се дави ще помогна независимо от възможните последствия за мен.

              Коментар


              • #8
                От: Спасителите, спасяването, и рисковете

                Трудно ще изкарам без дрехи 2 дължини на басейна. С дрехи- малко над една. Знам едно- не те ли е шубе от морето- ще се удавиш. Един ден ще науча дъщеря си да плува /сега няма и 2 години/. И после ще и обясня, че са достатъчни два легена вода за да се удавиш.

                Бог да ги прости!

                Допълнение- "науча" имам в предвид някой ще я научи. Аз не мога да уча някой нещо което аз самия не го мога.
                https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                Коментар


                • #9
                  От: Спасителите, спасяването, и рисковете

                  Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
                  Трудно ще изкарам без дрехи 2 дължини на басейна. С дрехи- малко над една. Знам едно- не те ли е шубе от морето- ще се удавиш. Един ден ще науча дъщеря си да плува /сега няма и 2 години/. И после ще и обясня, че са достатъчни два легена вода за да се удавиш.

                  Бог да ги прости!

                  Допълнение- "науча" имам в предвид някой ще я научи. Аз не мога да уча някой нещо което аз самия не го мога.
                  Точно от тази възраст трябва да почнеш да я учиш, може и от по -малка.

                  Тук в София вече има бебешорски школи по плуване при вас също трябва да има.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Спасителите, спасяването, и рисковете

                    Има, ама за последните 6 месеца съм си бил в нас 8 дни. Иначе си прав. Мене ме учиха с шут в задните части и скок от моста като бях вече навършил 8 години. Е за това и толкова мога. Ама поне се знам та за това шубето ме държи жив. Е, поне за сега...
                    https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                    Коментар


                    • #11
                      От: Спасителите, спасяването, и рисковете

                      Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
                      Има, ама за последните 6 месеца съм си бил в нас 8 дни. Иначе си прав. Мене ме учиха с шут в задните части и скок от моста като бях вече навършил 8 години. Е за това и толкова мога. Ама поне се знам та за това шубето ме държи жив. Е, поне за сега...
                      Мобилизираш булката и баби и дядовци дето да я водят и прибират

                      Коментар


                      • #12
                        От: Спасителите, спасяването, и рисковете

                        Първоначално публикуван от Стефан ШОПОВ Преглед на мнение
                        Мобилизираш булката и баби и дядовци дето да я водят и прибират
                        Баба и на 8 години е преплувала Дунава ама ... Ще я запиша, сега като се замисля...
                        P.S издадох нареждане по телефона малката да започва курсове.

                        И за да сме малко и по темата- в морето сме длъжни да помогнем на изпаднал човек в беда. Има и допълнение- ако тази помощ не поставя нас самите в беда. Лошото е, че докато не нагазиш, не знаеш колко е дълбоко...
                        Последно редактирано от NIKSD; 20-07-12, 21:08.
                        https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                        Коментар


                        • #13
                          От: Спасителите, спасяването, и рисковете

                          Днес е Илинден - във вода не се влиза . Днес морето взема жертви , всяка година е така . Това го знам от дете и винаги съм се старал да го спазвам . Извън суеверията , чувал съм , че по това време минава много силно течение по нашето крайбрежие , което обръща водата (кача студената по високо и води до схващане на крайници ) и създава мъртво течение ..

                          А за водното спасяване мога само да се съглася , че си трябва сериозна подготовка ..
                          ‎По 2 литра са само млякото и сока !
                          WJ 4.7

                          Коментар


                          • #14
                            От: Спасителите, спасяването, и рисковете

                            Първо - мир на праха на хората, извадили децата дори и с цената на живота си.

                            Второ - що касае спасяването - нищо общо с плуването. Аз самият съм n-на брой пъти шампион на София и k-на брой пъти републикански шампион по плуване в различни дисциплини и възрастови групи. Имам бегла представа от курсовете за спасители - нищо общо, освен че и в двете присъства вода. Плуването в бурно море и плуването в "парникови" условия в топлото басейнче нямат нищо общо. Средната ми тренировка в басейна беше 5 км, във вълнисто море и 500 метра са ми идвали байгън. Отделно от това, както каза и Стефан Шопов - да вадиш още едно тяло от водата и то в неудобната хватка през врата, съвсем не е като да си шпориш дължините в басейна - навремето (като тинейджър) вадих едно германче ли, чехче ли беше, и то на нема и 100 метра от брега, колко вода изгълтах не е истина. Та тя тая работа не е като оная работа.
                            Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Спасителите, спасяването, и рисковете

                              За давене е нужна едва една супена лъжица с вода!С теглене на една ръка свикнах отдавна да тегля още един човек,единствения проблем е укротяването на удавника ,ако все още има сили ,върху това трябва да се набляга и въобще не трябва да се пести и бруталност,ако се наложи!П.С.Току що прочетох за новата черна статистика на Илинден в Синеморец!Памет за Героите спасили два млади живота и дали своя !С такива неща трябва да сме съпричастни!
                              Последно редактирано от faster; 20-07-12, 23:40.
                              Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X