Обява

Свий
Няма добавени обяви.

EDC или (Every Day Carry)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: EDC или (Every Day Carry)

    Ех, ама как се подредихте в двата последни поста...
    И Фил - с Бласта, и Асен - със Сърджа..

    Направо се виждам заедно с вас на една маса..

    Благодаря и на двамата.

    Коментар


    • От: EDC или (Every Day Carry)

      Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
      Ех, ама как се подредихте в двата последни поста...
      И Фил - с Бласта, и Асен - със Сърджа..

      Направо се виждам заедно с вас на една маса..

      Благодаря и на двамата.
      Ти си ми наблизо, амЪ тоя Асен,,,,Асен Презокеански...
      Скоро, Вени

      п.п.
      Сори за спама...поне е позитивен

      Коментар


      • От: EDC или (Every Day Carry)

        Ключове (три различни комплекта) с най-малкия Викторинокс на едната връзка, документи, цигари, запалка, телефон и малко (рядко нося повече от 20 лв.) пари. Тези неща ме оправят, поне до момента. Е, ако имам и тефтерче за писане под вода, вероятно ще намеря повод да го ползувам, но засега, не съм усетил липсата му.
        Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

        Коментар


        • От: EDC или (Every Day Carry)

          Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
          ...може и на плажа да е с теб,а там мултитула трябва да си го фууууит в дупето.
          На мен лично ми е по-удобно да си го държа в чантата...
          О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

          Коментар


          • От: EDC или (Every Day Carry)

            Е кой как му е удобно.И моя Сьрдж идва с нам си колко бидс ма не са закачени на него та и това трябва да го мисли човек.
            TOYOTA SEQUOIA ‘11
            W140 S420 '99

            Коментар


            • От: EDC или (Every Day Carry)

              Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
              Може да го носиш на места където с мултитула не става,летище примерно,може и на плажа да е с теб,а там мултитула трябва да си го фууууит в дупето.
              Мислиш ли, че реално ще те пуснат на летище с тая верига за резачка на ръката? Още като излезе го рекламираха това с летището, ама на практика не минава номера.... За мен си е пълен боклук тоа ланец . Въобще тая сървайвалистко тактическа индустрия мислех, че ще поувехне след уайтукей, 2013 и т.н... , ама маркетолозите 'се намират приближаващо "реално" бедствие, пък и изглежда, че ( основно зад океана май) всички мислят, че трябва да носят поне 3 ножа, 2 тактически фенерчета с по 1000 лумена и 5 резервни батерии за всяко. Пищов поне с 3 пълнителя и комплект за радиационна защита и пречистване за вода поне за 50К галона. Общото в цялата тактико сървайвалия е май дебелите цени и инструменти никога ненадрсквани дори . Ще падна от смях как някой обсъждат например, че канията щяла да надраска ножа за "сървайвъл".... Индустрия братче
              висете отпуснато

              Коментар


              • От: EDC или (Every Day Carry)

                Първоначално публикуван от Tony33 Преглед на мнение
                ...Ще падна от смях как някой обсъждат например, че канията щяла да надраска ножа за "сървайвъл".... Индустрия братче
                Това е показателно за процента на безмислените неща, които индустрията бълва и успява да ни убеди, че са ни нужни!
                Враг усраине

                Коментар


                • От: EDC или (Every Day Carry)

                  Първоначално публикуван от Esper Преглед на мнение
                  Това е показателно за процента на безмислените неща, които индустрията бълва и успява да ни убеди, че са ни нужни!
                  Не само убеждава, но направо си ги и продава. Безсмислени джунджурийки, на егати цените, които почти никога не влизат в употреба, защото като си свършиш работата с нормалните инструменти, тогава се сещаш за гУемите сървайвал-тактикул-мулти-куул и т.н. простотийки..
                  Only after the last tree has been cut down,
                  Only after the last river has been poisoned,
                  Only after the last fish has been caught,
                  Only then will you find that money cannot be eaten.

                  Коментар


                  • От: EDC или (Every Day Carry)

                    Писано е вече за т.нар. "създаване на потребности". Писано е и за основния мултитул (сивата топка в кратуната). За мен е много по- важно как ще си разпределя по джобовете шепата неща, които нося. Изключително неприятно е да си пребъркаш всички джобове, за да си намериш ключовете за колата, докато носиш две торби зарзават и тенджерата "йенаглас", която току що си купил на жената. Последствията могат да са необратими. Дори, бих заформил сериозен спор, дали цигарите и запалката да са в един джоб, или е по- добре едното да е в левия, другото в десния. В единия случай, с едно бръкване докопваш и двете, ама само ако помниш в кой джоб са. В другия случай, в който и джоб да бръкнеш- празно няма....
                    Да, при мен двете връзки ключове са на карабинерчета, а на едната, вместо оригиналното синджирче имам собственоръчно оплетена връвчица, която за 5 - 8 секунди става от 25 см. на 3 м. и т.н. При наличие на "основния мултитул) можеш и с минимализъм да постигнеш задоволителен резултат. Е винаги е по- удобно да си счупиш главата с чук, но ако нямаш, някоя по- яка стена би свършила същата работа.
                    Има си определени професии и начини на живот, които оправдават постоянното висене на колана на 2 кила джаджи, но много внимателно трябва да се прецени "неудобство и пречки при носене" vs "честота на употреба и полезност". Аз, за мен (само и единствено за мен) съм редуцирал нещата до гореописаното.
                    Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                    Коментар


                    • От: EDC или (Every Day Carry)

                      Чичо придоби тактическа и започва реденето на едецето!

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20160212_075622.jpg
Прегледи:1
Размер:72.3 КБ
ID:5702598
                      0885600006 - Чичо Коце

                      Коментар


                      • От: EDC или (Every Day Carry)

                        Ха честито Сега ще минеш през няколко вида чанти за EDC и после ще разбереш, че ти трябва нещо дето се побира в джоба и най-много на колана В крайна сметка ,както един колега писа " за 72 часа един мъж се нуждае само от топки...."
                        ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

                        Коментар


                        • От: EDC или (Every Day Carry)

                          Първоначално публикуван от kozeboy Преглед на мнение
                          Чичо придоби тактическа и започва реденето на едецето!

                          [ATTACH=CONFIG]851632[/ATTACH]
                          Чичо много бързо ще установи, че всъщност чантата въобще не е толкова голяма колкото си е мислил в началото и ще бъде изправен пред тежкия избор - радиото с компактната антена ли да бъде или със стандартната?...
                          42

                          Коментар


                          • От: EDC или (Every Day Carry)

                            Първоначално публикуван от kozeboy Преглед на мнение
                            Чичо придоби тактическа и започва реденето на едецето!

                            [ATTACH=CONFIG]851632[/ATTACH]

                            Първоначално публикуван от slaf4u Преглед на мнение
                            Чичо много бързо ще установи, че всъщност чантата въобще не е толкова голяма колкото си е мислил в началото и ще бъде изправен пред тежкия избор - радиото с компактната антена ли да бъде или със стандартната?...
                            Всъщност е по-голяма отколкото изглежда. Поне оригинала...

                            Тва китаеца не знае почивка. Ако е наполовина здрава колкото оригинала, ще те изкара 6-7 години
                            О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

                            Коментар


                            • От: EDC или (Every Day Carry)

                              Китаеца е велик! Здрава е. Не е малка, ще събере всичко предвидено. Взел съм я наистина за всеки ден. Сега чакам два муле калъфа за телефон да я закича. На ципчетата нанизах термошлаух, да стане по-удобно. И жми градо. Единствено презрамката в долния край не е както трябва, но търпи корекции. Макспедишън калъфчета няма да взимам, предвидил съм друго за нещицата. И понеже и аз имах съмнения колко е здрава, взех няколко, да има за подаръци.
                              0885600006 - Чичо Коце

                              Коментар


                              • От: EDC или (Every Day Carry)

                                Първоначално публикуван от kozeboy Преглед на мнение
                                Китаеца е велик! Здрава е. Не е малка...
                                Да си я пълниш със здраве
                                О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X