Обява

Свий
Няма добавени обяви.

EDC или (Every Day Carry)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: EDC или (Every Day Carry)

    Първоначално публикуван от Esper Преглед на мнение
    Не зная дали някой е имал възможност да огледа и пипне на живо новият ледермански тул - Leatherman Tread:



    Имах възможността да го обарам на живо.
    Много откачено и нестандартно.
    Трудно ми е да кажа дали ще е фунционално но определено е оригинално.
    На моята ръка обаче стои нелепо голямо и грубо.
    Толкова нелепо, колкото се оказа, че ми стои един класически "водомер" на Breitling [emoji2]
    А и ще трябва да се махнат поне 3 звена за да ми стане, което не е проблем.

    Признавам си, че ми допадна като аксесоар.
    За сега обаче пас.
    Може би ще го поръчам на Дедо Мраз за следващата нова година [emoji5]
    С часовника ли го гледа или само гривната. Толкова ли е здрава, че да можеш да отвъртиш един винт или болт??? Харесвам го,но се съм нявам във възможностите за реална работа
    ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

    Коментар


    • От: EDC или (Every Day Carry)

      Не, само ланеца [emoji4]
      На мен също ми се струва, че далеч не всички болтове на света за завити така, че да могат да се отвият с точно този ледерман.
      Преди всичко е ефектен аксесоар но за разлика от прост ланец може да свършиш и нещо полезно, понякога!
      Враг усраине

      Коментар


      • От: EDC или (Every Day Carry)

        За скромната сума от 300+ лева,този аксесоар е повече от безмислен.
        Пътят е целта.

        Коментар


        • От: EDC или (Every Day Carry)

          Така е докато гледаш на него като на мулти-тул, какъвто не е.
          Ако се приеме като фешън аксесоар с който понякога може и да се свърши някаква работа нещата се наместват някакси.
          С един златен ланец например освен да ти помогне да свалиш некоя дивойка нищо друго полезно не може да свърши
          Аз също не бих платил тази цена.
          Просто ми хареса изработката и идеята.
          Цената не я коментирам...
          Враг усраине

          Коментар


          • От: EDC или (Every Day Carry)

            Първоначално публикуван от Esper Преглед на мнение
            С един златен ланец например освен да ти помогне да свалиш некоя дивойка нищо друго полезно не може да свърши
            Пропускаш факта, че златния ланец в повечето случаи е направен от злато, та цената му донякъде е оправдана
            О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

            Коментар


            • От: EDC или (Every Day Carry)

              Да де ама не променя факта, че има много по-ограничено приложение, не е ли така?
              Е... и стойноста му не се променя за разлика от ледермана
              Абе готино е. Не знам колко ще свърши работа ама е готин
              Враг усраине

              Коментар


              • От: EDC или (Every Day Carry)

                И на мен на пръв поглед ми хареса много .... после след цената се поразколебах малкооо .... и накрая като видях, че почти всичко е в инчови размери тотално ме изгубиха
                ... to be continued

                Коментар


                • Re: EDC или (Every Day Carry)

                  Хареса ми идеята, но веднага ме загубиха с цената

                  Коментар


                  • От: EDC или (Every Day Carry)

                    Ето ви една идейка за тези, които искат да са фешън, а не им се дават 300 кинта

                    http://toolguyd.com/3d-printed-tool-...therman-tread/

                    Only after the last tree has been cut down,
                    Only after the last river has been poisoned,
                    Only after the last fish has been caught,
                    Only then will you find that money cannot be eaten.

                    Коментар


                    • От: EDC или (Every Day Carry)

                      Първоначално публикуван от blackfirefly Преглед на мнение
                      Ето ви една идейка за тези, които искат да са фешън, а не им се дават 300 кинта
                      Че то като не е "фешън" за какво им е?
                      В смисъл-няма вид да струва 300 лева...
                      Има ли желание-има и начин!

                      Коментар


                      • От: EDC или (Every Day Carry)

                        Първоначално публикуван от Ivich Преглед на мнение
                        И на мен на пръв поглед ми хареса много .... после след цената се поразколебах малкооо .... и накрая като видях, че почти всичко е в инчови размери тотално ме изгубиха
                        Аз чак до такива подробности не изпаднах - подходих към него точно като блондинка.
                        Но сега поглеждайки картинката виждам, че двата шестограма на снимката са милиметрови.
                        Което не променя факта, че един класически мултитул с к-кт битове и един удължител е с пъти по-използваем.
                        Вярно не седи толкова красиво и то на китката, не че е по-евтин но е по-вършещ работа определено.
                        Враг усраине

                        Коментар


                        • От: EDC или (Every Day Carry)

                          Интересно, че на сайта на Ледърман ревютата също не са много положителни.

                          29 инструмента в една гривна е добър резултат, но най-вероятно ще продължа да си нося ежедневния Ледърман Бласт, или тежката категория - Сърдж - за извън града

                          https://youtu.be/qey5rs7_b4c

                          Коментар


                          • От: EDC или (Every Day Carry)

                            Биха подобрили доста рейтинга му ако редуцират цената.
                            Няма как да е на цената на Charge TTi и да има същият успех.
                            Абе няма какво да го коментираме - за всеки влак има пътници.
                            Враг усраине

                            Коментар


                            • От: EDC или (Every Day Carry)

                              Гривната е ужасно груба и голяма и би била подходяща само за човек с по-солидни размери, не само на ръст, ами и като размери на ръка и китка.
                              Определено който и да е вид от по високия клас инструменти на ледърман, ще е много по-удачен избор, като цяло.

                              Лично мнение, разбира се.

                              И за да не оспамвам съвсем темата:
                              оказа се че и аз нося доста неща, но основно в раница, която пък винаги е с мен, но само когато съм извън зоната си на комфорт (стотина метра от колата):
                              два фенера, два комбинирани инструмента, късоцевно оръжие, допълнителни външни батерии, един милион вида кабели, два вида слушалки, електронен часовник с разни функции и неизменно телефон.

                              Вероятно носенето на цялата менажерия описана в постовете преди моя, а и в моя, се дължи на работа, навици и други силно специфични и определящи фактори, но както казаха много хора преди мен-такова оборудване няма как да е необходимо в ежедневието, в града, в цивилизована държава,,,но пък е добре да се чувства човек подготвен.
                              Да не казвам, че колкото си по-подготвен, толкова по-често ти се налага да ползваш това което имаш, което пък е една друга психологическа бира и така нататък
                              Като се замисля, колата ми е пълна с всякакви подготвености...така че явно и аз съм от "сбърканите"

                              Надявам се, че няма много да се обидите, ако отбележа, че се забелязва тенденция да си хвалите играчките
                              Хубавото на горното е, че ако някой си търси качествено оборудване, ще може да прочете директно какви са му позитивите, съответно и негативите...

                              Поздрави
                              Последно редактирано от paragraf 22; 28-12-15, 18:01.

                              Коментар


                              • От: EDC или (Every Day Carry)

                                Може да го носиш на места където с мултитула не става,летище примерно,може и на плажа да е с теб,а там мултитула трябва да си го фууууит в дупето.
                                TOYOTA SEQUOIA ‘11
                                W140 S420 '99

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X