Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Земетресението в София притесни ли ви?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Земетресението в София притесни ли ви?

    Откривам темата по повод на множествата твърдения в разни медии, че голяма част от населението е изпитала силен страх по време на земетресението, при това не малко хора продължават да имат проблеми... Вижда ми се много измислена тази работа, но за да не говоря наизуст пускам и анкета...

    Моля най-учтиво, в анкетата да не гласуват хора, които не били в София, Перник или околностите по време на земетресението, съвсем ясно е, че във Варна да речем със сигурност, никой не се е притеснил...
    182
    Не съм усетил земетресението.
    4.95%
    9
    Събуди ме, нямаше нищо сериозно и легнах пак
    30.77%
    56
    По най-бързият начин напуснах сградата
    10.44%
    19
    Застанах на най-безопасното място в жилището и изчаках там
    17.58%
    32
    Напуснахме по най-бързият начин и населеното място
    1.65%
    3
    Изпаднах в ужас, нямах идея какво да направя
    0.55%
    1
    Първоначално приех нещата спокойно, все повече обаче се страхувам
    8.79%
    16
    Изпитвам ужас от възможност за ново земетресение
    7.69%
    14
    Беше добра тренировка, ще си прегледам екипировката
    9.89%
    18
    Имам си план за такива ситуации, просто го изпълних
    7.69%
    14
    Последно редактирано от Венцислав Петров; 02-06-12, 22:37.
    VPetrov.photography

  • #2
    От: Земетресението в София притесни ли ви?

    Тцъ.
    Щом има ток, няма земетресение.
    Заспах си като пич.
    Виж втория път се събудих сърдит и казах на глас.
    - Ама к'во пра'ят тия бе ?
    Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

    Коментар


    • #3
      От: Земетресението в София притесни ли ви?

      На около 8-10 км. от епицентъра съм бил! Ами честно казано въобще не се уплаших, даже децата не се впечатлиха особенно! Както писа един колега се събуждах и на следващите трусове, теглех по една майна и пак заспивах! Само кучетата ме дразнеха, че лаеха дълго след трусовете!
      יעבור
      «И това ще мине»

      Коментар


      • #4
        От: Земетресението в София притесни ли ви?

        Жена ми ме събужда с тупаник по главата и вик "Земетръъъъъъъс"...."Е, и" отговрям, обръщам се на другата страна и заспивм ( не съм го усетил ).....на сутринта трябва да си правя сам кафето ( дежурната чаша приготвена от жена ми я няма ) Ужасно е още 5-6 труса ....и развод
        0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

        Коментар


        • #5
          От: Земетресението в София притесни ли ви?

          Както писах и по-рано (в специализираният МСС форум) аз имах предимството да съм буден и съответно реакциите ми бяха спокойни и адекватни. За съжаление именно поради това, че бях напълно буден и работещ не можах да се проверя как бих реагирал в "реални условия" (спейки) по това време. Беше ми полезна "тренировка" в реални условия, открих сериозни пропуски в екипировката.
          Дела трябват, а не думи.

          Коментар


          • #6
            От: Земетресението в София притесни ли ви?

            Неприятно усещане.
            Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
            „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
            LZ1EMS

            Коментар


            • #7
              От: Земетресението в София притесни ли ви?

              И в другата тема се учудих на паниката при някои, но се намери индивид, който изтри поста ми. Е, тук свободно повтарям: Не пресилвата ли нещата? Това си е отдавнашна слабост на хомосапиенсите...
              Не мога да гласувам. Няма модел на реакцията ми. Каква ли? Не съм и ставал от леглото.
              Последно редактирано от bojitch; 02-06-12, 23:13.
              Lancia Delta HF Integrale Evolucione

              Коментар


              • #8
                От: Земетресението в София притесни ли ви?

                Събуди ме по-скоро бученето, спя леко. Дъщерята се разпищя здраво, първо земетресение в живота и е. Успокоих я, цяла лекция изнесох и си заспах отново.
                Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                Коментар


                • #9
                  От: Земетресението в София притесни ли ви?

                  Страх и паника-не, може би защото не бях заспал-тъкмо щях да излизам от форума.Но жена ми, /беше заспала/,също не се паникьоса.За секунда скочи под най-здравата каса и се хвана за мен.Час след това направо си легна,без никакви желания да излизаме навън и си заспа.
                  Обективно:Люлеенето на 7-ми етаж в панел е доста сериозно,блока е перепендикулярен на посоката на вълната.Най-неприятното са звуците на сградата и оставащите пукнатини.
                  Субективно:Изпитано при втория трус-Раздразнение, че не можеш още да заспиш.Неприятно чувство,подобно на това след обир на жилището.
                  Последно редактирано от ALEX_Z; 02-06-12, 23:22.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Земетресението в София притесни ли ви?

                    При самото земетресение едва се събудих и целия екшън мина в просъница. Чувството беше сякаш някой от камионите, зареждащи близкия магазин, беше паркирал малко по-наблизо, и цялостно чувството ми беше сравнително познато.

                    След това просто отидох в тъмното, светейки си само с мобилен телефон, да изключа алармата на колата. После се сетих, че мога да видя информация из форумите (защото официалните "медии" спят спокойно) и се почна едночасов рефреш на няколко сайта... Премерих си и кръвното налягане и беше спаднало (принципно ми е високо), сякаш се е разрешил някакъв проблем.

                    Други трусове не съм усещал след това, може би защото съм на първи етаж в отдалечения край на София.

                    Има и нещо, за което бях чел, че е присъщо при доста хора след земетресение: имах разтройство на стомаха - първо беше веднага след като спрях алармата и после (както се оказа) на всеки половин час, т.е. точно по времето на по-леките трусове. И тъй като съм любопитен, разпитах познати и при повечето от тях е имало същия признак. Разбира се, може и да се заблуждавам, но това е което усетих тогава.

                    По-странно е, че следващите дни все повече се засилваше странно чувство на тревога. Още първата нощ се сетих, че мога да си приготвя някакъв багаж в раницата, ако случайно се наложи бързо изнасяне, та си подредих багаж за преживяване в голямата раница (палатка, спален чувал, дрехи, малко храна, вода, резервен телефон с GPS и т.н.). И всеки следващ ден по светло почвах да преподреждам основния багаж и да подбирам по-подходящи неща и така отново и отново по няколко пъти...

                    Чувството за тревожност обаче не намаляваше и започна да се изразява в постоянно поглеждане на полюлея и нервни тикове в седалищната част, сякаш всичко се люлее. Последното може да е свързано и с люлеещия механизъм на стола, но все пак допринася за стреса

                    

                    Коментар


                    • #11
                      От: Земетресението в София притесни ли ви?

                      С изненада установих, че доста хора сред познати и приятели продължават да имат проблеми. След като го чух първоначално от медиите реших, че е журналистическо преувеличение, но не би.
                      Наоколо виждам хора, които се стряскат от всеки по-странен шум, непрекъснато усещане за трусове, проблеми със съня.

                      Аз лично се събудих в края на първия трус. На първия етаж съм, люлеенето не се усещаше силно, но тътенът беше доста силен. Реално шумът ме събуди. В първия момент реших, че пред прозорците е спрял камион или нещо подобно, но в комбинация с "вибрацията" на леглото нещата бързо се изясниха.
                      Станах, огледах наоколо и си легнах. Вторият трус го усетих в просъница. След това всички следващи не се усещаха.
                      Аз не вярвам в чудеса!
                      Разчитам на тях!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Земетресението в София притесни ли ви?

                        Гласувах, че съм застанал на най-безопасното място в жилището, но де факто не съм. Просто ми беше интересно и знаех, че няма причина за безпокойство. Паниката е нещо типично за хората и тя е породена предимно от неизвестността. Аз веднага си спомних земетресението от Вранча - тогава бях на 8 и не ме беше страх. Защо пък сега да се страхувам!?

                        Вкъщи и жената и децата по същия начин не изпаднаха в паника, а даже поседяхме на дивана в хола и си приказвахме. Дъщеря ми даже не се събуди.

                        Единствено се притесних да не ми е паднал аквариума в офиса, че 400 литра не са шега. Слава богу, нищо му нямаше.
                        ДНЕВНИКЪТ НА СТАС
                        СВЕТЪТ НА МАИТЕ. ГВАТЕМАЛА, БЕЛИЗ И ХОНДУРАС

                        Коментар


                        • #13
                          От: Земетресението в София притесни ли ви?

                          Моя отговор го няма. Голямото шубе ме хвана, но паника (в смисъл, загуба на здрав разум) нямаше. Отидох в стаята на малкия да крепя шкафовете. Изобщо не го будихме. Следващия усетен трус (май час-два по-късно) - пак така, но не чак до такава степен. Аз успях да заспя едва към 7:30. След самия трус ми трябваше сигурно половин час да се върна в що-годе нормално състояние.

                          През всичкото това време мислех единствено какво да правя, ако започнат по-сериозни щети. Не че измислих нещо кой-знае колко смислено, освен да си спомня къде според мен са най-сигурните места в жилището ми.

                          Факт е че такова шубе съм изпитвал само 2-3 пъти в живота си до сега, но за мое щастие съм оставал със здрав разум, макар и с треперещи ръце. Явно така ми действа "машинката", защото по никакъв начин не е тренирана за такива преживявания. Аз и по горските разходки на моменти се шубелисвам, в общия случай без особено основание, ама това е друга тема.

                          ПП: Уточнявам че към момента нямам проблеми. 2 дни по-късно при следващия усетен трус пишех мнение в темата за земетресението, когато пак друсна. Като друсна си спомням че си помислих "Сега да си дописвам ли мнението, или да ида да погледна малкия....". Към момента разликата е само някой и друг поглед към лампата в повече, евентуално.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Земетресението в София притесни ли ви?

                            При първия трус не станах от леглото, но при втория ми се припика. Тогава видях навън да се мотаят хора с фенерчета. Повечето бяха пред входа и по алеята до блока. Първото, което си помислих, че това са най-сигурните места за загиване от паднали саксии ...
                            ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                            Коментар


                            • #15
                              От: Земетресението в София притесни ли ви?

                              Застанахме на най-безопасното място в жилището и изчакахме там, след втория трус жена ми ме попита трябва ли да слизаме(6 етаж) аз казах не и тя заспа, аз бях във форума и пишех. Паника не е имало, имаше първоначално стряскане все пак човек спи и изведнъж земетресение, но мойте наблюдения са че разлините хора го приемат по различен начин.
                              На моя шеф дъщеря му си е получила паническа криза та е взимала хапчета даже. При всеки различно. Но според мен малко медиите преувеличват. Но не знам мой познати да продължават да имат стрес или каквото и да е било там. А разните твърдения, че не могат да спят и само чакат пак да трусне ми е малко несериозно.
                              LZ1ZAH

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X