Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ха познайте магнитуда!

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Ха познайте магнитуда!

    Първоначално публикуван от Stas Преглед на мнение
    Бях в Япония по време на земетресението. Първо, че не можах да го усетя (някои успяха, но аз нали спя като къпан всяка нощ...) и второ, че абсолютно никаква паника нямаше. Просто вървяха по телевизията едни репортажи със снимки на разцепила се земя и толкова. Никой не си позволи да пуска снимки на трупове или да всява излишна паника. Само предупредиха, че са възможни цунамита. Това беше. А, и като има някаква опасност и всички телефони на хората около нас започват да писукат и да получават съобщения. Явно имат някаква глобална система за известяване през мобилните мрежи.
    Тия дни някой разправяше - системата е автоматична - при засичане на първите пристигнали вълни до станцията (а те не са най-разрушителните), автоматично разпраща съобщения. Поне имаш някакви секунди за реакция.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • От: Ха познайте магнитуда!

      Да, при последното земетресение имаха 10 секунди за реакция.
      ДНЕВНИКЪТ НА СТАС
      СВЕТЪТ НА МАИТЕ. ГВАТЕМАЛА, БЕЛИЗ И ХОНДУРАС

      Коментар


      • От: Ха познайте магнитуда!

        Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
        Списувателите списват, но не четат.
        Чукчата ... и той..

        Журналя, с извинение.
        Вени, те ония пишат това, което се чете и продава. Каквито читателите, такива и писателите- на принципа "няма ли кръв или сперма, не е новина"... Ако новина беше "Боко тиквата прекарва сума и $ през банката на любовницата си", нямаше да сме на това положение.
        https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

        Коментар


        • От: Ха познайте магнитуда!

          Ама то и обективно погледнато - земетресение в Япония, не е новина (освен, ако не бутне някоя АЕЦ).
          Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

          Коментар


          • От: Ха познайте магнитуда!

            Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
            Ама то и обективно погледнато - земетресение в Япония, не е новина (освен, ако не бутне някоя АЕЦ).

            Да де, точно колкото е и новина "Боко тиквата..." в България. Ежедневие.
            https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

            Коментар


            • От: Ха познайте магнитуда!

              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
              Тия дни някой разправяше - системата е автоматична - при засичане на първите пристигнали вълни до станцията (а те не са най-разрушителните), автоматично разпраща съобщения. Поне имаш някакви секунди за реакция.
              Има приложение за смартфон, но не се знае колко бързо се ъпдейтват данните.
              Jeep KJ 3.7 V6 Ltd.

              Коментар


              • От: Ха познайте магнитуда!

                Колкото и бързо да се ъпдейтват, ще дойдат след земетресението. Тук дори ако имаш собствена станция, дето пуска автоматично SMS-и на роднините ти, е твърде вероятно SMS-а да се забави и доста повече от 10 секунди. Автоматизирана система дето да е в състояние за секунди да разпрати няколкостотин хиляди SMS-а нито имаме, нито някога ще имаме. Дори си мисля че при бедствие GSM мрежата ни ще е измежду първите неща, които ще излязат извън строя. Всъщност аз дори не знам дали японската мрежа използва GSM мрежата и и ако да, дали изпраща SMS-и, или има някакъв друг механизъм за глобално излъчване на спешни съобщения по нея. Склонен съм да мисля че е последното, тоест система само за това.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • От: Ха познайте магнитуда!

                  Пък и тук, дори 10 минути по-рано да оповестят за земетресение, надали ще е повече полезно, отколкото опасно и вредно . Аз залагам на поредица от необясними действия, водещи до доста смъртни случаи, преди още да е започнало земетресение (ако недай боже у нас въведат такава система )...
                  Ако не свършва добре, значи не е свършило!
                  0888 315 794
                  LZ1UPI
                  A1 (Rh+)

                  Коментар


                  • От: Ха познайте магнитуда!

                    Първоначално публикуван от valkiller Преглед на мнение
                    Има приложение за смартфон, но не се знае колко бързо се ъпдейтват данните.
                    Това не е като японската система и не е в реално време.

                    В Япония нещото е интегрирано в самите мобилни мрежи и работи извън каналите за комуникация точка-точка (глас, смс, интернет). Основната му идея е че сеизмичните вълни се разпространяват с някаква крайна скорост (1-3 км/с) която позволява при сработване на сензорите които са близо до епицентъра да се предупреди населението което е на поне 20-50км разстояние (това разстояние вълната ще го измине за 10-30 секунди).

                    Коментар


                    • От: Ха познайте магнитуда!

                      Току що имаше слабо земетресение - София, Симеоново...
                      VPetrov.photography

                      Коментар


                      • От: Ха познайте магнитуда!

                        Ей, мислех, че ще съм пръв. И тук (Лозенец).
                        Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                        Коментар


                        • От: Ха познайте магнитуда!

                          Усетих го. Тук в Овча купел се усети съвсем слабо. Не повече от 3.
                          Suzuki Jimny, 1.3, 2009

                          Коментар


                          • От: Ха познайте магнитуда!

                            Съобщиха го 4.5, епицентър Сандански..
                            0899 шест5313нула
                            За всекиго по нещо

                            Коментар


                            • От: Ха познайте магнитуда!

                              По Медведев!
                              Иво (таксито) Андреев
                              0988 91 80 50
                              Каджива Елефант 750 Лъки Експлорър 89-та

                              Коментар


                              • От: Ха познайте магнитуда!

                                На 10 километра съм от Сандански , за миг се чу силно бучене ,все едно покрай теб минава камион с голяма скорост ,,,аз съм до багжника на джипа и го виждам как се премести назад ,,,после осъзнах какво се е случило .
                                На нас клиренс ни трябва , не скорост

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X