Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ха познайте магнитуда!

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Ха познайте магнитуда!

    Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
    може и от бирите да е било.
    E, поне знаем кой го е направил тоя път.

    Коментар


    • Re: Ха познайте магнитуда!

      В Балчик нищо не се усети. Горскио, щеше да разбере))
      "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

      Коментар


      • От: Ха познайте магнитуда!

        У Балкана над Своге никак не се усети.
        Иначе тук у Софията: Рибите са добре - аквариумите не са се разплискали.
        Изобщо: Щети - 0
        Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

        Коментар


        • От: Ха познайте магнитуда!

          Ето пак ни друсало ама този път нищо не съм разбрал
          http://www.emsc-csem.org/Earthquake/....php?id=280033
          LZ1ZAH

          Коментар


          • От: Ха познайте магнитуда!

            Еднократно разтръсване,събудих се,очаквах да повтори но слава богу не повтори.Вече тотално къщата се е наместила.
            Няма невъзможни работи.Тел.0888344659

            Коментар


            • От: Ха познайте магнитуда!

              Аз съм бил буден, ама нищо не усетих.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • От: Ха познайте магнитуда!

                Събуди ни със жената и бе проведен следния сънен диалог:
                - Пак ли земетресение?
                - Ъхъ!
                И обръщане на другата страна!
                יעבור
                «И това ще мине»

                Коментар


                • От: Ха познайте магнитуда!

                  Аз пък го проспах.

                  Коментар


                  • От: Ха познайте магнитуда!

                    И аз съм го проспал най-нахално
                    Дела трябват, а не думи.

                    Коментар


                    • От: Ха познайте магнитуда!

                      Чух го по радиото,ма съобщението си беше казано така все едно си нещо нормално!Както се казва,всяко чудо за три дена.
                      HONDA DOMINATOR 650
                      ОРЕЛ ASTRA
                      РСПБЗН-Приморско

                      Коментар


                      • От: Ха познайте магнитуда!

                        А аз се чудех защо съм се събудил, явно заради това.
                        подаръци за мъже от FACOM
                        промоция на читави инструменти

                        и на хоби такива

                        тел. О879 Ч8Ч 2З5

                        Коментар


                        • От: Ха познайте магнитуда!

                          По край тия земетресения така се наплаших и за пореден път се замислям за здравината на кооперацията в която живея. Все си спомням думите на баща ми, че основите са плитки и не е мн здрава работата като цяло . Иначе къщата е 3етажа + приземен има и колони, но основно се държи на подпорни стени, които са тухлени, а както знаем тухлите не са особено устойчиви на земетресение.
                          И тъй като в момента нямам пари да сменя къщата се замислих , ако взема да укрепя примерно банята в апартамента /да се крием там при земетресение/ дали е реална приложима и ефективна идея или просто не си ги представям правилно нещата. Идеята ми най общо е да направя един куб от метални греди с размерите на банята , та според вас това би ли било сигурно място при евентуално земетресение? Примерно, ако къщата падне не дай си Боже, този куб дали би издържал .
                          Не знам дали зададох въпроса на точното място, ако не преместете го .
                          gsm - 0899388807

                          Коментар


                          • От: Ха познайте магнитуда!

                            Това че има тухлени стени не е задължително да означава че сградата е нестабилна. Селото ми е на 2 километра от Перник, съседната къща е дърта, и само тухли - няма нито една колона, даже не съм сигурен и дали има плочи, или е гредоред. Не е мръднала, а в селото има доста по-нови къщи с поражения по тях.

                            ...сега, вярно че стените са дебели едни 40 сантиметра поне...

                            ПП: Няма и дълбоки основи предполагам. Района е с плитки подпочвени води и при всеки по-сериозен дъжд, който се е излъгал да прави мазе, си има басейн задължително, освен ако не се вземат сериозни мерки - дренажи+изолация+помпа. При сериозни дъждове нивото на водата в кладанеца е буквално на доста по-малко от метър от повърхността. Поне не е песъкливо де.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • От: Ха познайте магнитуда!

                              Първоначално публикуван от dradonov Преглед на мнение
                              ...Идеята ми най общо е да направя един куб от метални греди с размерите на банята , та според вас това би ли било сигурно място при евентуално земетресение? Примерно, ако къщата падне не дай си Боже, този куб дали би издържал ...
                              Може. Може да се направи достатъчно здраво и така и по други начини. Да се сметне не е проблем.
                              Въпросът е - ти ще можеш ли за секундите, през които трае земетресението да скочиш в банята...

                              При "онзи" трус в три през нощта, аз се събудих едва на привършване, преди да приключи успях да стана от леглото. Жената още по-късно, а децата ги събудихме ние.
                              Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                              Коментар


                              • От: Ха познайте магнитуда!

                                Колеги, темата е за магнитута, не е за строителство и врачки. Моля пишете в други теми защото като си видя абонаментните и видя тази тема актуална изтръпвам. Нека да я оставим като информативна бюлетин при земетресения в БГ както си беше до сега.
                                no signature no problems

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X