Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ха познайте магнитуда!

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Ха познайте магнитуда!

    Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
    Ако ни тресне като в Чили, ама онова от 60-та година (магнитуд 9.5), пиши ни бегАли. Тухла върху тухла няма да остане.
    Стига ни и 6.5 ...
    Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

    Коментар


    • От: Ха познайте магнитуда!

      Усети се доста силно и в Якоруда... Падна един свещник у нас...... И аз понеже спя на легло, с пружина и се събудих от земетресението, играейки "Кючек"
      За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
      Honda Dominator 650
      088ЧЧ93979-->Борис
      0878956Ч38-->Борис

      Коментар


      • От: Ха познайте магнитуда!

        Появиха се и вицове по темата:


        ***
        Бой в пернишка дискотека беше усетен и в София.

        ***
        От Перник съобщават след земетресенията, че положението е стабиУно.

        ***
        Крайно време е Б. Б. да помоли Искра Фидосова да спре да скача на въже.

        ***
        От Велико Търново: "Извинявам се пред цяла България за бурната нощ"
        Митьо Пищова

        ***
        Какво е пернишки будилник? Земетресение 6 по рихтер в 3 през нощта. Ставаш от първия път и нямаш възможност да дремнеш повече.

        ***
        Причини за земетресението:
        Гюро Кюмюру е изпуснал винкел.
        Яко меле в пернишка дискотека.
        Ускорителят на елементарни частици (АМ “Люлин”) се е повредил.
        Два голфа са се блъснали на АМ “Люлин”.

        ***
        По какво си приличат мъжа и земетресението?
        - Не знаеш, кога ще дойдат, не знаеш, колко ще продължат и не знаеш, дали ще се върнат

        ***
        Каква е първата реакция на перничани след земетресението?
        Грабват винкела! Искат да пребият Рихтер!

        ***
        (събрани тук-там от нета)
        О899 2б2 1З2

        Коментар


        • От: Ха познайте магнитуда!

          Крайно време е да има осъдени журналисти...За всяване на смут с непроверени информации!
          Виден столичен ихтиолог

          Коментар


          • От: Ха познайте магнитуда!

            Между впрочем - така и така си говорим - някой знае ли дали някъде има публикувана сеизмичната карта на България. Уж потърсих в нета, ама не открих таквоз нещо...
            Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

            Коментар


            • От: Ха познайте магнитуда!

              "Тихо се сипят тухлите пак,
              всички се друсат бавно в такт,
              де е на двора целият блок,
              съседи се кръстят и молят на Бог."

              "Смъртта е по-лека от перо, Дългът е тежък като планина" - Мейджи, император на Япония

              2007' Jeep Cherokee KJ 2,8 CRD

              Коментар


              • От: Ха познайте магнитуда!

                Първоначално публикуван от CAESAR Преглед на мнение
                Между впрочем - така и така си говорим - някой знае ли дали някъде има публикувана сеизмичната карта на България. Уж потърсих в нета, ама не открих таквоз нещо...
                Воала:

                http://disasters.freehosting.bg/inde...20Bulgaria.htm

                Един ученик засрами цялата държава.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • От: Ха познайте магнитуда!

                  Първоначално публикуван от CAESAR Преглед на мнение
                  Между впрочем - така и така си говорим - някой знае ли дали някъде има публикувана сеизмичната карта на България. Уж потърсих в нета, ама не открих таквоз нещо...
                  Тези стават ли?




                  "Смъртта е по-лека от перо, Дългът е тежък като планина" - Мейджи, император на Япония

                  2007' Jeep Cherokee KJ 2,8 CRD

                  Коментар


                  • От: Ха познайте магнитуда!

                    През 2011 бяхме в Чили и ги беше люляло здраво.Никой от местните не говореше за това.За разлика от стотиците телефонни обаждания от България които получихме на четири телефона.Проблема е че хората или не са или са грешно информирани за това как трябва да се действа в такъв момент.Ако някои си мисли че при силен трус тичането по стълби е по сигурно отколкото да си в кутията.Вчера е имало и такива дето са се смяли на евакуиращите се от терасите на блоковете.Има и случаи на хора които скачат в паниката си през прозорците по време на труса.Ако има нещо по лошо от бедствието то това е паниката по време на него.Така и само се стресират децата и после стават пълни страхливци и реагират неадекватно при такива и подобни ситуации.Споко Бойко е тръгнал към Перник да бори земетръса.Шоуто продължава.
                    Последно редактирано от PETER BLIZNAKA; 22-05-12, 22:46.

                    Коментар


                    • От: Ха познайте магнитуда!

                      Ето едно документче, дето казва някои неща:
                      Прикачени файлове
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • От: Ха познайте магнитуда!

                        Незнам как не сгазиха някой! хората изпадаха от входовете със сумарна скорост около 30 км/ч, направо на улицата, а там някои вече се движеха с 70.... Пълно с пешеходци и "граждани" раздали сичката гас... Тъпото също беше стоенето пред входа и возенето с асансьора. Като обявих на комшиите, че при сериозни катаклизми не се стои пред входа или на бензиностанцията, а трябва да се ходи в двора на училището ме гледаха като се едно съм някъв луд... Като стана дума за земетръси и подготвеност, им казах, че трябва да стигна само до багажника на тойотата, като видяха какво има вътре някой решиха, че не съм в ред. А то само неща ползвани почти всяка седмица.. Стол, палатка, ракиика , примусче, вода, бая аптека - ма това си се вози и се ползва... На 20 тата минута стоене пред блока след като никой не пожела да отиде за бира, се прибрах и сега са сигурни че съм луд. Тия 20 минути не спрях да бъзикам съседите, ама май не ми се получаваха смешките, или по - точно бандата беше изтръпнала... направо други хора.... И да, пушештите по терасите бяха много, па аз като пълен страхливец си внесох компа от терасата за пушене, в хола...

                        Коментар


                        • От: Ха познайте магнитуда!

                          без да искам да звуча тип екстрасенс тия неща ги усещам известно време преди това - вие ми се свят кръвното играе терсене ми е - вчера нищо такова ляганка при първия трус се събудих тичайки към трегера като стигнах там почнах да си мисля толкоз ли сам зле халюцинирам ли етц - втория трус вече ме вкара в реалността и след малко бях навънка :> както каза един колега - поне видяхме на целия квартал пижамите.
                          When I'm good, I'm very good. When I'm bad, I'm even better!

                          Коментар


                          • От: Ха познайте магнитуда!

                            Така ми се струва или от време на време подрусва за кратко? Мноко кратко и вертикално. 3 или 4 пъти за последния час?
                            Аз не вярвам в чудеса!
                            Разчитам на тях!

                            Коментар


                            • От: Ха познайте магнитуда!

                              Първоначално публикуван от Иван Горчев Преглед на мнение
                              Така ми се струва или от време на време подрусва за кратко? Мноко кратко и вертикално. 3 или 4 пъти за последния час?
                              Последният за момента по-сериозен тласък от земните недра е бил засечен в 22,58 ч. от Сеизмологичния център към Геофизичния институт на БАН. Епицентърът е на около 25 км югозападно от София на територията на България.

                              Информацията е на в-к Дневник и е от 23:56 (22.05.2012)
                              Дела трябват, а не думи.

                              Коментар


                              • От: Ха познайте магнитуда!

                                Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                                Ето едно документче, дето казва някои неща:

                                Неотектонските движения на Балканския полуостров са контролирани от екстензионалния колапс на късно алпийския ороген
                                Е това обяснява всичко - кратко, точно и ясно. Пък аз бях тръгнал да се притеснявам... А то екстензионния колапс бил напълно под контрол. Само за алпийския ороген де, да не си помислите нещо.
                                Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X