Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ха познайте магнитуда!

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Ха познайте магнитуда!

    Първоначално публикуван от SMITH 357 Преглед на мнение
    Малко допълнение. Съседът през две къщи, и той новоизлюпен селянин, изобщо не се трогна от трусовете. Беше си дошъл сам на къщата си. През деня като се видяхме каза, че само отключил вратата и си приготвил дрехите в коридора. Щял да се изнесе при нужда. Тежи над 130 кг. и е 1.90 висок, към 55 годишен. Имал си човека свое виждане, ако щял да загива, то нищо нямало да го спаси. Иначе само предизвиквал природата. Не го попитах дали съпругата му изповядва същата философия.
    Аз изповядвам същата религия-народът е казал-"Ако ти е писано да те обесят , няма да се удавиш".След първия трус насилствено ме изритаха навън.Издържах двайсетина минути.Толкова ми се спеше , че почти заспах на пейката пред блока. Реших , че ако ще се мре по-добре да е с кеф. По време на втория и третия вече бях в леглото-събудил съм се колкото да изпsuвам. През останалата част от нощта имах усещането , че спя(то беше полусън) в желе. С едно съм абсолютно съгласен-гадно е да те събуди земетресение.
    ПП.Живея в панелка на деветия етаж...
    Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


    "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
    Джон Кенеди

    Коментар


    • От: Ха познайте магнитуда!

      Усетих го като леко побутване на канапето. А то било 3.6. Хм?!
      LR Discovery I, 300 TDI+Grigri+велосипед и кънки+Nitrox+Icom ID-51

      Коментар


      • От: Ха познайте магнитуда!

        Почвам да се чустеам като на кораб, все ми се клати нещо и за съжаление не само в главата ми

        Коментар


        • От: Ха познайте магнитуда!

          Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
          Сега като поотмина (пу пу пу) - да питам:
          Животните ви реагираха ли предварително ?
          Пълно разочарование! Живея в краен пловдивски квартал и дворни кучета и домашни котки има "на корем". Хайде, котките не съм ги отбелязал снощи, но до момента на труса- "ни звук- ни стон" от песовете! В момента на земетресението доста от кучетата залаяха и минута след това всичко утихна. Имам си куче на двора и две домашни котки. Това, да скимтят, драскат, вият предварително и превантивно... много си падах по идеята за ранно предупреждение. Уви!
          След 1986г. (земетресението в Стражица) се отказах от "системата за земетръсните барометри". Бях на улицата през онази година когато разтресе и веднага се огледах за котки- имаше си. Лежаха си две- на един дувар, друга пък се прицелваше да скочи в коша за смет. Ежедневие, нищо особено...

          Коментар


          • От: Ха познайте магнитуда!

            Първоначално публикуван от Владимир Йончев Преглед на мнение
            Това последното усетихте ли го? Аз не, но девойките в редакцията веднага реагираха.
            Към Гоблин - и аз цял ден разпитвам дали животните са реагирали предварително. 99% отговорът е не, само а някакви свраки се чу из медиите, но може и да е измислено. За сметка на това 80% са били уплашени или поне нервни по време и след земетресението. Моят мопс не се впечатли.
            Toзи трус не. Моя колега каза че котките 10 секунди преди труса са почнали да се крият, колко е вярно или просто са усетили труса по-отрано не знам.
            LZ1ZAH

            Коментар


            • От: Ха познайте магнитуда!

              В Клисура,до Банкя,усещането не е много приятно! Чува се един грозен тътен преди повечето трусове ( особено оня от 5,13 сутринта) и след това едно изпадане в бестегловност,силен удар във вертикална посока и после...нищо!
              Кучето (кокер на 5 години) реагира лаеики на тътена и после...нищо!
              Много съм близо до единия епицентър,та...незнам!

              Шубе си е,мамка му!

              Коментар


              • От: Ха познайте магнитуда!

                Първоначално публикуван от Владимир Йончев Преглед на мнение
                Това последното усетихте ли го? Аз не, но девойките в редакцията веднага реагираха.
                Към Гоблин - и аз цял ден разпитвам дали животните са реагирали предварително. 99% отговорът е не, само а някакви свраки се чу из медиите, но може и да е измислено. За сметка на това 80% са били уплашени или поне нервни по време и след земетресението. Моят мопс не се впечатли.
                Свраките пред блока ми "дрънкаха" по време на труса. Дали е било и преди него - не знам. Мен първия трус "ме изрита" от дивана, на който бях задремал. 9-и етаж, пълзящ кофраж. Нищо не е падало вкъщи, само подрънкваха чаши. Няма пукнатини или други видими последствия.

                Последния 3.5 може да се каже че не го усетих. Пак пушех на същото място, нещо леко попрескърца по едно време, ама реших че съм психясал.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • От: Ха познайте магнитуда!

                  По между другото,в 7 часа сутринта реших да си налея вода от минералния извор в Банкя ( до завода) и се оказа,че е мътна!- Лошо!

                  Коментар


                  • От: Ха познайте магнитуда!

                    Първоначално публикуван от Златков Преглед на мнение
                    По между другото,в 7 часа сутринта реших да си налея вода от минералния извор в Банкя ( до завода) и се оказа,че е мътна!- Лошо!
                    Не е нито лошо, нито хубаво. Нормални явления след земетресение. Може да е мътна, да си намали дебита, че дори и да пресъхне, и след месец например всичко да си дойде по старому. Или пък не...

                    ПП: То и минерални извори имаме въобще, защото сме в "подходящия" регион. Ама то и земетресенията идват с това. Пак няма пълно щастие.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • От: Ха познайте магнитуда!

                      Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                      Не е нито лошо, нито хубаво. Нормални явления след земетресение. Може да е мътна, да си намали дебита, че дори и да пресъхне, и след месец например всичко да си дойде по старому. Или пък не...

                      ПП: То и минерални извори имаме въобще, защото сме в "подходящия" регион. Ама то и земетресенията идват с това. Пак няма пълно щастие.
                      Лошо е и още как! После давах пари за вода!

                      Коментар


                      • От: Ха познайте магнитуда!

                        В момента по една от телевизиите говорят възможно ли е да стане ЦУНАМИ в България Някой са питали и дали атомната ни централа е здрава.Телефон 112 е прегрял от хора дето са "регистрирали" земетресението.Сигурно ни подготвят за още някоя задължителна застраховка..В Перник ще спят по Голфовете.Представям си ако ни тресне като в Чили сигурно ще има повече жертви от паниката и инфарктите след това.

                        Коментар


                        • От: Ха познайте магнитуда!

                          Първоначално публикуван от Златков Преглед на мнение
                          Лошо е и още как! После давах пари за вода!
                          Е що? Просто трябва да я оставиш да се утаи
                          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                          Коментар


                          • От: Ха познайте магнитуда!

                            Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
                            Сега като поотмина (пу пу пу) - да питам:

                            Животните ви реагираха ли предварително ?

                            Любопитно ми е. Оня от аватара ми преди години във Франция една вечер направо полудя. Почна да скимти и да дращи по вратата. Минути след това ни пораздруса. Кратко и солидно.
                            Едва ли има някой с повече животни от мене в двора само кравите са четири

                            Нарочно се услушвах да чуя как реагират животните.Никаква реакция.А съм чел че преди земетресение буйствали и дигали вряваПълни глупости Кой лъже по книгите и защо?

                            Щом токачките мълчаха а те реагират на нищо шум и са 10 броя

                            Иначе на Вакарел раздруса сериозно и ме събудиОтдадох го отначало на мастикатапосле се сетих че сигурно е землетресение ама се сетих че и еднъж се мрие и успокоен си заспах дълбоко

                            Сабале пихме по бира с комшиите че пак ни прескочи и всьо
                            К мирной жизни не пригоден.
                            Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
                            ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

                            Коментар


                            • От: Ха познайте магнитуда!

                              Първоначално публикуван от PETER BLIZNAKA Преглед на мнение
                              В момента по една от телевизиите говорят възможно ли е да стане ЦУНАМИ в България Някой са питали и дали атомната ни централа е здрава.Телефон 112 е прегрял от хора дето са "регистрирали" земетресението.Сигурно ни подготвят за още някоя задължителна застраховка..В Перник ще спят по Голфовете.Представям си ако ни тресне като в Чили сигурно ще има повече жертви от паниката и инфарктите след това.
                              Ако ни тресне като в Чили, ама онова от 60-та година (магнитуд 9.5), пиши ни бегАли. Тухла върху тухла няма да остане.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар


                              • От: Ха познайте магнитуда!

                                Брей значи,така не се е друсала спалнята дори като бях на 20!Както и да е.Искам да ви споделя за медиите,като цяло (без нета).След първия трус вече облечен и екипиран (в раницата бях набутал и шесте челника и бахкото).Веднага след това пуснах Хоризонт на телефона и мисля,че около 20-30 мин. след това дадоха първата информация.Със спането беше до тук.Така или иначе трява да ставам за работа дай да ида по-рано да помагам ако се наложи.Е наложи се и помагах.Там бяха пуснали Дарик и между 5 и 6 някакъв арх. обясняваше как заварките на почти всички панелки били компрометирани и следвало мазало...
                                -Споменахме майка му и спряхме радиото.
                                След малко по Нова:
                                -Моля ви стойе навън и не изключвайте скайпа си!?!Дебил!
                                Като цяло единствено държавните медии се държаха адекватно според мен.
                                Тома Томов
                                Вече с Kia Sportage.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X