Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Разбор на акцията в помощ на закъсалите коли край Николаево

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Разбор на акцията в помощ на закъсалите коли край Николаево

    Не.
    Ако не бяха изсекли лесозаградителните пояси, понеже в тях се разбивали коли, тоя проблем нямаше да го има. А ги махнаха, за да дадат толкова милиона кубометра дървен материал даром на турците, по волята на доган.
    Сега ще местят рекламните табели не знам си колко метра встрани от пътя, по същата причина. Макар че проблемът който създават е заслепяването, а не че колите се блъскат в тях. Но пак се разглежда измисления факт, и в никакъв случай - не причината.

    Писали сме заедно. Не, несъществуващата ни армия няма никаква техника. В архивите на тоя форум има много въпроси за сапьорните полкове, но няма отговори. Забрави.

    Коментар


    • #92
      От: Разбор на акцията в помощ на закъсалите коли край Николаево

      Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
      Добре де около Стара Загора няма ли някое военно подделение ? Какъв им е проблема вадят две три АТСета и за няколко часа проблема е решен . Поне по конституция БА още е част от тая държавах да вземат да си заработят парите които получават.
      Мина времето, когато такива неща можеха да се решават на локално ниво от командирите на поделения. Сега за всяка помощ от армията трябва разрешението на Министъра на отбраната, дори и за една Уазка.
      Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

      Коментар


      • #93
        От: Разбор на акцията в помощ на закъсалите коли край Николаево

        Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
        ... Сега за всяка помощ от армията трябва разрешението на Министъра на отбраната, дори и за една Уазка.
        Те Военните отдавна са на розови Беемвета . Какви ти тук Уазки ?

        Сега сериозно, държавата се е превърнала в нещо, което симулира дейности, на всяко едно ниво, в очакване да го нахранят с помощи.
        А снежните бури и други природни бедствия не са се променили.
        Единственото, което бихме могли да искаме е да не ни спират. Ама как ще стане - не виждам.
        Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

        Коментар


        • #94
          От: Разбор на акцията в помощ на закъсалите коли край Николаево

          Понеже много се изписа искам само да вметна:
          Не плюите цялата ГЗ комплект.
          Момчетата които работят там, бяха успяли да стигнат с перфектно оборудваня си 3-тонен джип със смешните гуми по-далече от колкото можеше да се очаква дори теоретично.
          С толкова неподходяща и толкова малко техника няма как да стане.
          Ако подобно нещо се случи в тунел хората ще изпукат докато ония в канцелариите се стят, че е напечено.
          Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
          Към модераторите-А изтрийте го сега.
          Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

          Коментар


          • #95
            От: Разбор на акцията в помощ на закъсалите коли край Николаево

            Първоначално публикуван от Grigor_Kolev Преглед на мнение
            Здравейте! Искам предварително да се извеня ако обидя някого или бъда разбран погрешно! А също така и за прекалено късното вклучване в темата.
            За в бъдеще за да се избчгват подобни ситоации трябва всеки на който му се преиска да се предвижи от точка А. до точка В. да прецени дали наистина това е разумно, "че пък аз що да не взема да ида да видя брадчеда който ми е ей тка на 120-130км. за 1,5ч. съм там. Че таман ще взема жената и детето, нищо че вън вали снчг,духа вятър, пътната обстановка в страната се влошава (поне така говорят по радио и телевизя, ама те преувеличават). Нали има фирми които са наети да потдържат пътищата. Които независимо от това че вчтърът е 100км/ч. и непрекъснато разрива постоянно възстоноваяващите се преспи. Пък и няма я този вятър да помогне на някой много бързащ тираджия със ограничени умения като шофьор, износени гуми и уверен във себе си и вазможностите на камьона, да се завърти и препречи птя пред мен.
            Пък ако нещо такова няма да е само моята кола, стане ще званя по телефона на ГЗ те нали за това взимат заплати?
            Иначе ще ги осъдя защото за природни стихии и бедствя винаги има някой виновен който нее можал да се прбори с природата и тези които не спазват правилата за движение!
            Колега .. не се обиждам , само че ти следващия път се запознай със фактите преди да даваш акъл на другите ....
            Та за протокола и да избегнем бъдещи такива публикации
            1. Аз тръгнах от Хасково за Русе , защото исках да бъда със жена си на празниците.
            2. Тръгнах тази вечер , точно защото проверих обстановката в страната ,метеорологичните прогнози и разбрах , че вечерта ще паднат температурите до -10 градуса, което според мен означава , че на другия ден нямаше да мога да пресека Балкана.
            3. Избрах прохода на републиката , защото от дежурния телефон на АПИ ми каза, че Шипка е затворен за почистване и единствения вариант е Хаинбоаза
            4. Взех служебния лаптоп и мобилен интернет с нагласата , че нещо може да се промени докато стигна до там .
            5. Когато се озовах там снега не беше повече от 10 санта ... навяванията се получиха заради колоната .
            6. В колата си имах вериги за сняг , оборудвана е с чисто нови гуми за сняг , имах спален чувал , вода и храна за едно денонощие , дрехи за 5 човека имах даже и две радиостанции.
            ......
            Ако и сега продължаваш да твърдиш, че съм тръгнал ей така "юнашката " където ми видят очите .. големи преспи , за да видя защо хората са прости и си купуват жипки като аз с мойта бабичка минавам от всякъде ....



            На финала отново

            БЛАГОДАРЯ НА КОЛЕГИТЕ КОИТО БЯХА ТАМ И ПОМОГНАХА НА МЕН И ОСТАНАЛИТЕ БЕДСТВАЩИ



            Весели празници на всички ....
            Последно редактирано от ИВАН НЕДОКЛАНОВ; 24-12-11, 10:19. Причина: правописни грешки :)
            Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
            За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

            A1+

            Коментар


            • #96
              От: Разбор на акцията в помощ на закъсалите коли край Николаево

              Недей слуша глупости!
              Че то ако се пишеш офроудър и не потеглиш в такова време за къв х.. ти е джип.

              Някой да слуша Веско Маринов?
              Като падне сняг да вадим куките и преждата.
              Sent from my Nokia s fenerche

              Коментар


              • #97
                От: Разбор на акцията в помощ на закъсалите коли край Николаево

                Познавам част от участниците в екшъна и знам, че са железни пичове. Не се съмнявам и в останалите!
                Искам да спомена за нещо "незначително", но за мен поне - свързано с начина на мислене на свестните хора в този форум (и не само).
                Бях споменал на Кольо, че ще пътувам към Шумен и че евентуално може да се видим за малко. Така се случи, че закъснях доста с тръгването и по някое време привечер телефона ми звъни. Колето. Ей така, проверява дали всичко е благополучно и дали нямам нужда от помощ.
                Едно обаждане, нали? Уж нищо особено. Но топли!

                Живи и здрави, момчета!

                П.П. Само за протокола и за някои писатели: Да, бях с леката кола. И да, тръгнах в 4 следобед, щото така ми беше кеф. С 5 зимни гуми, вериги, тел, някакъв инструмент (достатъчен), топли дрехи за пред хора, много топли дрехи за в гората, лопата, две въжета, колан, 20 литра бензин и 40 газ (при разход 6 и 8 на 100 съответно) и така нататък.
                Далеч съм от мисълта, че всички трябва да пътуват по този начин, но определено не всички сме случайно попаднали и разчитащи единствено на милоста на времето и държавата!
                О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                Коментар


                • #98
                  От: Разбор на акцията в помощ на закъсалите коли край Николаево

                  БРАВО колеги! Хубаво е , че все още има хора като Вас, които с готовност помагат на хора в беда! Свалям Ви шапка, за успешната акция и Ви пожелавам да продължавате да сте все така ДОБРИ ! ВЕСЕЛИ ПРАЗНИЦИ, да сте ЖИВИ и ЗДРАВИ,Вие и Вашите близки!!!
                  Лада-2107 , 1.5л, 1989г

                  Коментар


                  • #99
                    От: Разбор на акцията в помощ на закъсалите коли край Николаево

                    Радвам се,че колегите са помогнали.Респект на всички които са тръгнали.За съжаление аз не бях от тях.Бях на топло далеч от и-нет ,но близко до събитията(село Борилово).За съжаление чак сега разбирам.Не знам как стоят нещата с оповестяването, но има ли начин хора от даден район остави ли си телефоните да им се изпрати един смс или нещо такова.Не съм запознат как точно работи МСС .Ще е хубаво в критични ситуации да има някой който да съобщава на хората без нет в района.Гордея се ,че съм част от тази общност заради ХОРАТА като вас ,тръгнали от загриженост и добро сърце да помагат на изпадналите в бедствена ситуация.Знам ,че винаги има кой да се отзове ,но ме е яд ,че съм бил съвсем на близо и не съм помогнал с нищо.
                    O888888-211

                    Коментар


                    • От: Разбор на акцията в помощ на закъсалите коли край Николаево

                      Първоначално публикуван от Тишо Преглед на мнение
                      .....Не знам как стоят нещата с оповестяването, но има ли начин хора от даден район остави ли си телефоните да им се изпрати един смс или нещо такова.Не съм запознат как точно работи МСС .Ще е хубаво в критични ситуации да има някой който да съобщава на хората без нет в района.....
                      Човече, вземи прочети малко за организацията МСС. Там това отдавна е мислено и писано от няколко десетки членове на групата.
                      Ако си неин член ще се знаят твоите координати /телефони и местонахождение/. Също така когато пътуваш някъде при желание от твоя стана пишеш в нарочна тема къде ще си през празниците от дата ХХ.ХХ.ХХХХ до дата ХХ.ХХ.ХХХХ. Когато дойде подобна тема във форума се прави бърза справка кой къде е. Ако си близо се свързват с теб и ако можеш действаш...... Не е задължително да имаш винаги нет, важно е тези, които трябва да знаят къде си, начини за връзка с теб, каква подготовка, оборудване и знания имаш и с какво можеш да си полезен. Айде да не преписвам написаното вече, прочети малко по въпроса и ако след това имаш въпроси или предложения тогава пиши, там има теми и за това.
                      LZ1PER

                      Коментар


                      • От: Разбор на акцията в помощ на закъсалите коли край Николаево

                        Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
                        Мина времето, когато такива неща можеха да се решават на локално ниво от командирите на поделения. Сега за всяка помощ от армията трябва разрешението на Министъра на отбраната, дори и за една Уазка.
                        Уволних се от БНА през 1990 година и след това промените в командно административната структура са ми непознати . Но дори и министъра да трябва да се разпореди какъв е проблема ? То вярно сега армията е професионално - чантаджийска и след 17.00 в подделенията няма почти никой .
                        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                        Коментар


                        • От: Разбор на акцията в помощ на закъсалите коли край Николаево

                          Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                          ... Но дори и министъра да трябва да се разпореди какъв е проблема ?
                          Ти виждал ли си го сегашния министър?
                          А и едно задръстване в един участък с такова присъствие на служби (МВР и ГЗ) не е въпрос от национално значение, за да звънят на министъра на отбраната и да го извадят от леглото.
                          "Ало! 'Звинявами са, ама тукъ на един участък от пътя има навявания и ни мойм са спрайм две служби. Ша мой ли малко МТЛБ-та или БТР-и да ни пратите, че и наш'та техника закъса..."
                          Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                          Коментар


                          • От: Разбор на акцията в помощ на закъсалите коли край Николаево

                            Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
                            Ти виждал ли си го сегашния министър?
                            А и едно задръстване в един участък с такова присъствие на служби (МВР и ГЗ) не е въпрос от национално значение, за да звънят на министъра на отбраната и да го извадят от леглото.
                            "Ало! 'Звинявами са, ама тукъ на един участък от пътя има навявания и ни мойм са спрайм две служби. Ша мой ли малко МТЛБ-та или БТР-и да ни пратите, че и наш'та техника закъса..."
                            Все още си мисля че БА е част от държавата ни . Тя трябва да защитава суверенитета на държавата и да помага на населението в такива кризисни ситуаций. А тя го може не лошо и има достатъчно техника спомнете си каква работа свършха инженерните екипи на БА по време на наводненията преди десетина години . Министъра си получава заплатата от данъците на закъсалите в преспите така че ако трябва да го събудят в 2 през ноща ще стане и ще даде нужните разпореждания . Ако не му харесва да си подаде оставката .
                            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                            Коментар


                            • От: Разбор на акцията в помощ на закъсалите коли край Николаево

                              Като лаик в упражнението "гражданска защита при бедствия, аварии и катастрофи", виждам следното от прочетеното до тук(радио не съм слушал):

                              1. Липса на връзка със службите, които по презумпция са за да има връзка между бедстващи и "защитници" по, до тук, неясни причини. Поправимо, ако се стигне до конкретната причина и се работи по преодоляването и.
                              2. Почистващи пътя фирми по договор, чиято техника се "бъгва" естествено - в най-неподходящия момент. Непреодолимо на този етап, но ме учудва липсата на комуникация с щаба и от там - адекватна реакция.
                              3. Съмнително-правилна намеса на контролиращите пътя органи. Все пак това, което е по силите им и отговарящо на подготовката им са опитали да направят.
                              4. Мобилният интернет и неговата полезност при такива ситуации - без коментар!
                              5. "Гражданска защита" - нямам идея как да се накарат да си подготвят хората, техниката и комуникациите за да са наистина гражданска защита! Тук има да се дълбае доста.
                              6. Акцията на ентусиастите - коментарът може да бъде само един - "Шапки долу!"

                              7. Трябва да има законова база за "любителска" помощ когато "професионалистите" са в безизсходица или ресурсите им са недостатъчни. Това не е мерене на п... с държавните служби, а опит да се спаси живот. Кой по закон ще "кара влака" няма никакво значение, но винаги е по-добре да е част от държавния апарат. Стига да знае защо е там.

                              Още веднъж - Шапки долу!

                              Коментар


                              • От: Разбор на акцията в помощ на закъсалите коли край Николаево

                                Първоначално публикуван от сто Преглед на мнение
                                Кой по закон ще "кара влака" няма никакво значение, но винаги е по-добре да е част от държавния апарат. Стига да знае защо е там.
                                Колега, ти лекичко си загатнал това, което ще кажа.
                                Е как да стане това, местния началник на ГЗ да поеме командването на някакви хора, необучени и с неясен праг на смелост, издържливост и погнуса? От обратната страна - как аз да се доверя на него да ме прати в лайната ако не съм сигурен, че ще умре, но няма да ме изостави? Ами като свърши работното време? Не става тая, да сме им подчинени или те на нас. По голям шанс според мен има схемата в която ние си имаме структура, подготовка, познаваме си техниката, местните познават местността и т.н.

                                Темата е много обширна и няма да се изчерпи тук. Дано по-умните да успеят да формулират по някакъв начин план за структуриране. Познавам доста хора, които ще се включат и ката обучаващи и като обучавани.
                                Росен Спасов (0+) LZ1SMY 0878110730
                                Най-добрите ми спомени са предстоящите!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X