Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Разбор на акцията в помощ на закъсалите коли край Николаево

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Разбор на акцията в помощ на закъсалите коли край Николаево

    Първоначално публикуван от Evgeni Enduro Преглед на мнение
    Всеки ме пита: "Колко пари дават"!? След отговора ми следва контра въпрос: "А тогава каква ми е файдата"!?
    Аз съм патил и знам. Затова бях един от първите записали се
    И не само. Много обичат хората да се говори, че "държавната машина е тромава", но като се стигне до размърдване на собствените задници - то не било същото, щото на онез им плащали, а на нас не. Да, да, да...

    Независими примери:

    1. Засаждахме като доброволци смърчове на Витоша тази година. Вярно, дойдоха много хора - даже се изненадах. Но кажи речи около 1/4 от предварително заявилите участие и "твърдо подкрепящи инициативата". Апаратът ми прегря да звъня на мърди, които отговарят с "оххх... леле успах се копеле...", "абе изникна ми тук нещо..." и подобни.

    2. Мой съученик реши да организира събиране на випуска от училище. Не за бачкане - за кръчма, т.е. очаква се повече. Пуснал инициатива във Фейсбук. Огромен интерес - ура, супер идея, евала! Записали се за участие има няма 250 души - та дори сред тях незнайно как се мъдрили един от Испания и един от Венецуела. РезИлтат - човекът резервира заведение за 100 души... и дойдоха точно 7. Като един от тях бях аз и понеже нямам акаунт във Фейсбуук - не съм заявявал участие в инициативата.


    Стига отклонение - темата е друга. Тук очевидно има хора, които усърдно ще се занимават с тази дейност. Правили са го и ще продължават да го правят, за което дълбок поклон. Но когато се прави план за спасяване на човешки животи в евентуална кризисна ситуация, то спонтанната реакция на група членове на форума никак не е достатъчна. Какво щеше да стане ако на един от тях му се бе повредил джипа, друг лупнал болен на легло, трети в момента шефа му диша във врата да спасява фирменото положение, четвърти жената го завлекла на гости при тъщата... Все случайности, които могат да се натрупат. А една организация не може да работи на принципа на случайността.
    Последно редактирано от Wattie; 23-12-11, 11:02. Причина: не миналата, а тази година

    Коментар


    • #17
      От: Разбор на акцията в помощ на закъсалите коли край Николаево

      Първоначално публикуван от Wattie Преглед на мнение
      Защо не?



      А някой пробвал ли е да се свърже и да преговаря с тях или просто си говорим, че са тромави без дори да сме опитали?

      Така например влезнах в тежък спор с мой познат, който твърдеше, че сътруднитечството между фирми и университети имало потенциал, но машината в държавните била толкова тромава, че... Е, хванах го за ушите и го закарах полунасила да проведе един що годе кратък разговор с който трябваше, където трябваше. Още на следващата седмица нещата бяха уредени.

      Според мен и с ГЗ (или както сега му казват) ще е така - въпрос на представяне на подходящ проект. Едно е на вратата пред директора да се изсипе една тайфа хора, които на думи да обещават велики дела, съвсем друго е документно да се оформи проект за взаимопомощ, в който да влизат всякакви планове - финансиране, организация по региони, правила за членство, начини за връзка, правила за безопасност, тренировки, и т.н. - а не просто пет снимки на десет много подготвени джипа затънали в кал.

      А иначе кой би свършил тази принципно огромна бумащина, кой после би се нагърбил с теглото на такава работа - срам не срам, но определено няма да участвам аз. И аз като повечето хора ще си чешам езика и ще ръся мъдрости. Създаването на подобна организация не е шега работа.

      @Evgeni Enduro - именно за граничещия с нула интерес става дума. Всеки иска да се впусне в плаването в дълбоките води, т.е. да върши реалната работа. На никой не му се губи време за предварителната организация.


      Точно за тази "не шега " говоря .. трябва да го направим .. ние ...сами .... аз съм готов да да се отдам изцяло на подобна кауза .....
      Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
      За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

      A1+

      Коментар


      • #18
        От: Разбор на акцията в помощ на закъсалите коли край Николаево

        Първоначално публикуван от Wattie Преглед на мнение
        ......


        .. А една организация не може да работи на принципа на случайността.
        Точно за това трябва да има Организация , в която хората да се занимават само с това , не да им се налага да ходят на работа , за да могат да си позволят да спасяват човешки животи.


        Знам че нещата не са прости , знам че е много трудно , но също така знам и след снощи се убедих , че тук има нужния ресурс това да се получи.
        Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
        За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

        A1+

        Коментар


        • #19
          От: Разбор на акцията в помощ на закъсалите коли край Николаево

          Пожелавам ви най-сърдечно успех. Дано ентусиазмът не е само еуфоричен на базата на случилото се вчера, а да е реален и траен.

          Аз ще съм честен и откровен и ще си призная, че лично моят напоследък постепенно угасва. Независимо за каква инициатива ала "в полза Родину" става дума. Аз нямам нито сериозна техника, нито опит, та тук няма и как да се пробвам. Затова няма да мътя и да дразня повече с глупавите си мнения.

          Коментар


          • #20
            От: Разбор на акцията в помощ на закъсалите коли край Николаево

            Колеги, за София идеята е добра, който може да се включи в курсове, в подготовка за екстремни спортове, всякакви умения и знания са полезни. Но това са лични решения и лична подготовка. Всеки може да участва в колкото иска и колкото са му възможностите организации.

            Тук по-скоро темата е вътрешната организация и подготовка в рамките на форума, на МСС и ДВИП, които са специфични за възможностите на хората и интересите им тук. Нека да си подредим нашия двор, преди да искаме да орем чуждите. Надявам се, никой не мисли, че в ГЗ, пожарната и полицията има някакви извънземни магьосници, които да ни решат всички проблеми.. И там са хора като нас, но им е професия, и трябва да се съобразяват със законите и началниците си, за да не загубят хляба. Ако покажем, при такива възникнали ситуации, че можем и трябва да бъдем на ниво, разговорите и контактите ще дойдат от само себе си. Нека бъдем търпеливи оптимисти.

            По отношение на уважението и компенсацията към съфорумците, работили през нощта край Николаево, съм готов да помогна с каквото мога. Но нека по-близките им да преценят кой от какво има нужда, и ако не е удачно да им дадем пари, да намерим друга форма за благодарност.
            Show must go on!
            LZ1VES

            Коментар


            • #21
              От: Разбор на акцията в помощ на закъсалите коли край Николаево

              Първоначално публикуван от Wattie Преглед на мнение
              А една организация не може да работи на принципа на случайността.
              Идеята е да се избегне умишленото спиране на хора можещи да помогнат, и отишли вече на мястото без да се успат и без на някой да се е повредила джипката по пътя. Никой не е тръгнал да замества или изземва функциите на ГЗ, полиция, пожарна и т.н. То няма и как, реално, освен че не е и нужно.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #22
                От: Разбор на акцията в помощ на закъсалите коли край Николаево

                Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                Идеята е да се избегне умишленото спиране на хора можещи да помогнат, и отишли вече на мястото без да се успат и без на някой да се е повредила джипката по пътя. Никой не е тръгнал да замества или изземва функциите на ГЗ, полиция, пожарна и т.н. То няма и как, реално, освен че не е и нужно.
                За да стане това трябва да има ясна организация и юридическо лице, което я представлява.
                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                Коментар


                • #23
                  От: Разбор на акцията в помощ на закъсалите коли край Николаево

                  Ето според мен няколко начални стъпки в правилната посока:

                  0. Критерии за това кой е подготвен и кой не е;
                  1. Да се създаде списък с хора, които искат и могат да помагат в такива ситуации;
                  2. Да се създаде списък с хора, които искат, но все още не са достатъчно подготвени;
                  3. Измежду хората по-горе да се организират редовни срещи за взаимно обучение с учители от 1. на ученици от 2.;
                  4. Да се създаде добре организирана система, в която всеки един човек от списък 1. да се знае къде се намира и наличен ли е за съответната помощ в този момент или не е;
                  5. Някаква финансова рамка няма как да не се окаже необходима от известен момент нататък;
                  6. Подробен предварително изготвен проект с конкретни предложения насочени към институциите.

                  и то май в точно тази поредност...

                  Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                  Идеята е да се избегне умишленото спиране на хора можещи да помогнат, и отишли вече на мястото без да се успат и без на някой да се е повредила джипката по пътя. Никой не е тръгнал да замества или изземва функциите на ГЗ, полиция, пожарна и т.н. То няма и как, реално, освен че не е и нужно.
                  Добре де, ами ако бях тръгнал аз - пишман оффроудър, с някаква джипка с уж хубави гуми, примерно отговаряща на описанието "подготвена"? Ако там имаше мой близък - сигурно импулсивно щях да тръгна, не се съмнявайте. И съм убеден, че ако в този момент ме спрат, то ще е именно правилното им решение. А кой определя кой може да мине и кой не може?
                  Последно редактирано от Wattie; 23-12-11, 11:13.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Разбор на акцията в помощ на закъсалите коли край Николаево

                    Първоначално публикуван от Wattie Преглед на мнение
                    Пожелавам ви най-сърдечно успех. Дано ентусиазмът не е само еуфоричен на базата на случилото се вчера, а да е реален и траен.

                    Аз ще съм честен и откровен и ще си призная, че лично моят напоследък постепенно угасва. Независимо за каква инициатива ала "в полза Родину" става дума. Аз нямам нито сериозна техника, нито опит, та тук няма и как да се пробвам. Затова няма да мътя и да дразня повече с глупавите си мнения.
                    Колега , за също нямам техника , но преди 2 години на 8-ми случайно пак бях в същата ситуация край Плевен, само че със служебен джип .... не казах "аз нямам " .. помагах колкото можах... идеята е ,че в подобна организация не е само техниката , има много други задачи , аз лично се занимавам с катерене , член съм в скаутската организация ... все неща които мислч , е могат да помогнат , сигурен съм , че и ти можеш да помогнеш с нещо . Има много задачи в една такава организация , не само полевите действия. Мога да изброявам ако искаш , не те обвинявам в нищо .. не ме разбирай грешно .... прост не се отчайвай защото мислиш, че си безполезен

                    Относно моя ентусиазъм от 2-3 години се опитвам да си купя джип , даже минала готина почти успях , преди да остана без работа , та идеята ми беше за една фондация .....както и да е ...аз съм още по - надъхан , просто вече си мисля , че не трябва сам да се опитвам да правя нещо .. а да се присъединя към хората , които вече го правят

                    Първоначално публикуван от Веско Преглед на мнение
                    Колеги, за София идеята е добра, който може да се включи в курсове, в подготовка за екстремни спортове, всякакви умения и знания са полезни. Но това са лични решения и лична подготовка. Всеки може да участва в колкото иска и колкото са му възможностите организации.

                    Тук по-скоро темата е вътрешната организация и подготовка в рамките на форума, на МСС и ДВИП, които са специфични за възможностите на хората и интересите им тук. Нека да си подредим нашия двор, преди да искаме да орем чуждите. Надявам се, никой не мисли, че в ГЗ, пожарната и полицията има някакви извънземни магьосници, които да ни решат всички проблеми.. И там са хора като нас, но им е професия, и трябва да се съобразяват със законите и началниците си, за да не загубят хляба. Ако покажем, при такива възникнали ситуации, че можем и трябва да бъдем на ниво, разговорите и контактите ще дойдат от само себе си. Нека бъдем търпеливи оптимисти.
                    Колега , ако се получат нещата и ние ще трябва да действаме според законите .... поне според човешките


                    Първоначално публикуван от Веско Преглед на мнение
                    ......По отношение на уважението и компенсацията към съфорумците, работили през нощта край Николаево, съм готов да помогна с каквото мога. Но нека по-близките им да преценят кой от какво има нужда, и ако не е удачно да им дадем пари, да намерим друга форма за благодарност.
                    Искам също да се отблагодаря по някакъв начин , в момента ми е доста сложно , но ще намеря как ... само ако може да разбера имената на вчерашните ГЕРОИ , да такива са за мен , макар че аз лично не усетих никаква заплаха за собствения си живот , съмнявам се всички във вчерашния капан да са били подготвени като мен ..... аз наи съм си скаут .. ."Винаги готови "
                    Последно редактирано от ИВАН НЕДОКЛАНОВ; 23-12-11, 11:25.
                    Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                    За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                    A1+

                    Коментар


                    • #25
                      От: Разбор на акцията в помощ на закъсалите коли край Николаево

                      Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                      За да стане това трябва да има ясна организация и юридическо лице, което я представлява.
                      Това е началото , после

                      това :

                      Първоначално публикуван от Wattie Преглед на мнение
                      Ето според мен няколко начални стъпки в правилната посока:

                      1. Да се създаде списък с хора, които искат и могат да помагат в такива ситуации;
                      2. Да се създаде списък с хора, които искат, но все още не са достатъчно подготвени;
                      3. Измежду хората по-горе да се организират редовни срещи за взаимно обучение с учители от 1. на ученици от 2.;
                      4. Да се създаде добре организирана система, в която всеки един човек от списък 1. да се знае къде се намира и наличен ли е за съответната помощ в този момент или не е;
                      5. Някаква финансова рамка няма как да не се окаже необходима от известен момент нататък;
                      6. Подробен предварително изготвен проект с конкретни предложения насочени към институциите.

                      и то май в точно тази поредност...
                      Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                      За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                      A1+

                      Коментар


                      • #26
                        От: Разбор на акцията в помощ на закъсалите коли край Николаево

                        Първоначално публикуван от ИВАН НЕДОКЛАНОВ Преглед на мнение
                        Това е началото , после

                        това :
                        Добавих в последствие и една точка 0., която впрочем е първото голямо "разколниче". Досетете се какво имам в предвид.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Разбор на акцията в помощ на закъсалите коли край Николаево

                          Първоначално публикуван от Веско Преглед на мнение
                          ...Тук по-скоро темата е вътрешната организация и подготовка в рамките на форума, на МСС и ДВИП, които са специфични за възможностите на хората и интересите им тук. Нека да си подредим нашия двор...
                          Именно!Мойте наблюдения и опит тук(форум и участници в него)показват,че системата ни работи и то не хаотично.На някой може да не му се вярва,но има система.Простичка ,но работи.
                          Първоначално публикуван от Веско Преглед на мнение
                          ...По отношение на уважението и компенсацията към съфорумците, работили през нощта край Николаево, съм готов да помогна с каквото мога. Но нека по-близките им да преценят кой от какво има нужда, и ако не е удачно да им дадем пари, да намерим друга форма за благодарност.
                          Подкрепям!
                          П.П.Всяка разходка в гората си е вид тренировка и трупане на опит.Не случайно колегите от Стара Загора и Пловдив са стигнали до мястото и са помогнали.Те имат опит!

                          Коментар


                          • #28
                            От: Разбор на акцията в помощ на закъсалите коли край Николаево

                            Първоначално публикуван от Wattie Преглед на мнение
                            Добре де, ами ако бях тръгнал аз - пишман оффроудър, с някаква джипка с уж хубави гуми, примерно отговаряща на описанието "подготвена"? Ако там имаше мой близък - сигурно импулсивно щях да тръгна, не се съмнявайте. И съм убеден, че ако в този момент ме спрат, то ще е именно правилното им решение. А кой определя кой може да мине и кой не може?
                            Отиваш на курсове, придобиваш знания и опит, ако трябва си ги и плащаш, дават ти документ, с който да можеш да удостовериш това, и всичко е наред. Тоест, удостоверяваш че си наясно какво се прави и какво се иска от теб в такива ситуации. Това хем е полезно за самите хора - те ще са подготвени за критични ситуации, ако се случи на тях, хем когато такъв човек е на място, където може да помогне по някаква причина по-бързо или по-добре докато други хора с друга техника, на които това им е професия, дойдат и започнат да се намесват професионално и според задълженията си.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Разбор на акцията в помощ на закъсалите коли край Николаево

                              Първоначално публикуван от Wattie Преглед на мнение
                              ... Да се създаде списък с хора, които искат и могат да помагат в такива ситуации...
                              МСС и ДВиП има списък с имена,координати.....Кой с каква техника разполага.Не откривай топлата вода моля!

                              Коментар


                              • #30
                                От: Разбор на акцията в помощ на закъсалите коли край Николаево

                                Мисля си, че МСС отговаря в доста голяма степен на това което се мъчим да формулираме като група за подпомагане на ГЗ. Или нека е пожарната...
                                Ако се намери кой да се заеме с бягането и въртенето на документацията, може и да се получи нещо.
                                А трябва. Едно заради самата помощ към оказалите се в трудно положение, и друго заради изчистването на името ни.
                                Има ли желание-има и начин!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X