Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Наръчник на начинаещия офроудър

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Наръчник на начинаещия офроудър

    Дълго време се чудих в коя част от форума да пусна темата,та реших да е тук.Не е за екстремно оцеляване или нещо по-крайно,а просто една основа.
    А именно:
    Какво трябва да носим в машините си за извън пътя ?
    Като питам,като пряко заинтересувана страна,защото искам да си запълня тази празнина от незнания,за да не се окаже,че отиваме няколко лаици в предвиждането по пресечен терен и нямаме нужните (дори и елементарните за някои) елементи в колите.
    Например-въже,лопатка,кирка и пр.

    За сега имам брадве и доста силен ремък за теглене.Мисля да сложа лопатка и една две дъски.

    Дайте съвет,какво е нужно по дефолт да се носи.Ясни са жилетката и пожарогасителя.
    Opel Frontera B 2.2 DTI,Пасат Б5 4motion
    feikot@abv.bg
    Обратно дороги - НЕТ !

  • #2
    От: Наръчник на начинаещия офроудър

    Има теми по въпроса, някои май са и залепени във съответните подраздели.
    Но за да не е съвсем извън темата: Най-елементарните неща са пълен резервоар; крик (популярният тук "джек") - добре е да возиш и жената (най-надеждният навигатор)
    Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

    Коментар


    • #3
      От: Наръчник на начинаещия офроудър

      Хайде вземи да почетеш - http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=31985

      А междувременно освен другия инвентар си носи телефон със заредена батерия.
      Ние не сме неутрални!

      Коментар


      • #4
        От: Наръчник на начинаещия офроудър

        Носи си и акъла. Като швейцарско ножче е.....
        "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

        Коментар


        • #5
          От: Наръчник на начинаещия офроудър

          Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
          Хайде вземи да почетеш - http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=31985

          А междувременно освен другия инвентар си носи телефон със заредена батерия.
          Е аз като разглеждах тия теми,точно тази погледнах,но ми се стори от стила на "кой какво носи в колата си" за това не и обърнах достатъчно внимание.Мерси.
          Opel Frontera B 2.2 DTI,Пасат Б5 4motion
          feikot@abv.bg
          Обратно дороги - НЕТ !

          Коментар


          • #6
            От: Наръчник на начинаещия офроудър

            Първоначално публикуван от feikot Преглед на мнение
            Е аз като разглеждах тия теми,точно тази погледнах,но ми се стори от стила на "кой какво носи в колата си" ...
            Е ти нали точно това питаше?

            Какво трябва да носим в машините си за извън пътя ?
            Ние не сме неутрални!

            Коментар


            • #7
              От: Наръчник на начинаещия офроудър

              Кой какво носи постоянно,а аз питам като се тръгва на офф разходка.Примерно,аз си вземам нивата и отивам да покарам някъде в гората,а попринцип нивата се ползва като ежедневка.Това ми беше идеята
              Opel Frontera B 2.2 DTI,Пасат Б5 4motion
              feikot@abv.bg
              Обратно дороги - НЕТ !

              Коментар


              • #8
                От: Наръчник на начинаещия офроудър

                Първоначално публикуван от feikot Преглед на мнение
                попринцип нивата се ползва като ежедневка.
                В този случай си взимаш зареден телефон и списък на хората от двип
                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                Коментар


                • #9
                  От: Наръчник на начинаещия офроудър

                  Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                  В този случай си взимаш зареден телефон и списък на хората от двип
                  А най добре спазвай правилото " В гората не се кара сам"
                  Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                  Към модераторите-А изтрийте го сега.
                  Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                  Коментар


                  • #10
                    От: Наръчник на начинаещия офроудър

                    Първоначално публикуван от drukman Преглед на мнение
                    А най добре спазвай правилото " В гората не се кара сам"
                    Бая хора от форума постоянно не са "сами".

                    Когато тръгваш на някъде се обади на колега или близък.
                    В голяма част от случаите GSM в гората става само за фенерче.
                    Сложи някъде в колата високоалкохолна напитка, в много от случаите не се ползва само за пиене.
                    TOYOTA LJ70 3D Common Rail
                    TOYOTA BJ40 3.5D
                    Венци 0887551059

                    Коментар


                    • #11
                      От: Наръчник на начинаещия офроудър

                      Първоначално публикуван от venci67 Преглед на мнение
                      Сложи някъде в колата високоалкохолна напитка, в много от случаите не се ползва само за пиене.
                      Да ама водка примерно не става - най-добре ром
                      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                      Коментар


                      • #12
                        От: Наръчник на начинаещия офроудър

                        Първоначално публикуван от drukman Преглед на мнение
                        А най добре спазвай правилото " В гората не се кара сам"
                        Това съм се отказал да го казвам, защото става "Слушай ме както ти говоря, а не ме гледай какво правя".

                        Често пъти изборът е да караш сам или да не караш изобщо ...
                        Ние не сме неутрални!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Наръчник на начинаещия офроудър

                          Само да не направите някой списък, че "те" гледат и слушат, и като нищо утре ще спишат една наредбичка и организират службичка дето да проверява дали ги има всичките неща в джипките по горите
                          Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

                          Коментар


                          • #14
                            От: Наръчник на начинаещия офроудър

                            Аз сам няма да тръгна,но нямам познати,фенове на офф-а,а и да имам,нямат машини.Като кола,само моята и още един приятел примерно.Брадва,въже,дъски.

                            За алкохола от патило знам.Една снежна нощ до Копитото,като ходихме да дрифтим с една Лада 5ца и и хвръкна задната джанта.Това в 3 сутринта,носих едно шише рикийка,направо ми върна душата в тялото.

                            Утре ако ми остане време,мисля да направя една-две обиколки на горите в по -софт вариант.

                            Иначе аз подадох искане да ме включат в двип,но нещо писанията ми останаха във въздуха май.Колкото и да е,винаги мога да помогна на някой
                            Opel Frontera B 2.2 DTI,Пасат Б5 4motion
                            feikot@abv.bg
                            Обратно дороги - НЕТ !

                            Коментар


                            • #15
                              От: Наръчник на начинаещия офроудър

                              Само не казвай, че в София и в Казанлък няма болни.
                              Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                              Към модераторите-А изтрийте го сега.
                              Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X