Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Лееекичка реставрация на брадва

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Лееекичка реставрация на брадва

    Преди доста време се сдобих с това:

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1010251.JPG
Прегледи:1
Размер:777.0 КБ
ID:6137063

    Но все няма време да го почна. Най малко година виси на тавана. Днес му дойде реда.

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1010250.JPG
Прегледи:1
Размер:728.1 КБ
ID:6137062

    Острието се държи към дръжката посредством две планки.

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1010252.JPG
Прегледи:1
Размер:360.3 КБ
ID:6137056

    След един час игра с най-разнообразни шкурки се получи това:

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1010253.JPG
Прегледи:1
Размер:601.0 КБ
ID:6137057
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1010254.JPG
Прегледи:1
Размер:552.7 КБ
ID:6137058
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1010255.JPG
Прегледи:1
Размер:599.6 КБ
ID:6137059
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1010256.JPG
Прегледи:1
Размер:597.0 КБ
ID:6137060
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1010257.JPG
Прегледи:1
Размер:712.5 КБ
ID:6137061

    По нататък се чудя как да продължа... По острието има язвечки от ръжда. В оцет ли да го кисна- цялата ръжда ще падне, но язвите ще останат. Да го полирам ли- много търкане ще падне. После да оксидирам или да хромирам.
    Дръжката ми се ще да остане бяла, но е много изсъхнала с годините- да я кисна ли преди да я лакирам или да я обработя по друг начин.
    Трите О-та на неудачниците: Оплакване, Оправдаване, Обвиняване.

  • #2
    От: Лееекичка реставрация на брадва

    Я вземи да звъннеш.

    Ще го коментираме на по бира.

    Коментар


    • #3
      От: Лееекичка реставрация на брадва

      Нататък, много(10+) слоеве натурално масло(нещо за дърво), ама работи само дървото на разглобена брадва.

      Метала, както е груб с язвичките, ако е помазнен леко няма да става по-зле и ще си запази автентичния вид.

      Метал с язви не може да се шкури, или се пили до здраво, което е минимум 2-3мм отнемане с което губиш автентичния вид или махаш ръждата отгоре отгоре лекичко с мека метална четка и после "консервираш".
      Бъдете живи и здрави!

      Коментар


      • #4
        От: Лееекичка реставрация на брадва

        Дръжката с ленено масло. Мажеш, търкаш с вълнено парцалче, съхне и пак поне още 5 пъти и готово. Лак не трябва
        LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
        www.ADV-Bulgaria.com

        Коментар


        • #5
          От: Лееекичка реставрация на брадва

          Ленено масло има в магазините за художници за по 3-4 лева и стга за 50 дръжки
          LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
          www.ADV-Bulgaria.com

          Коментар


          • #6
            От: Лееекичка реставрация на брадва

            Металната част на песакоструйка и после ръждопреобразовател на вюрд.Ще стане като оксидирано.

            Коментар


            • #7
              Първоначално публикуван от zzlatev Преглед на мнение
              Дръжката с ленено масло. Мажеш, търкаш с вълнено парцалче, съхне и пак поне още 5 пъти и готово. Лак не трябва
              Благодаря! И аз за това си мислех, но дървото е много старо и сухо и ме е страх да не се пукне при монтажа на планките( до сега са се държали с по една рапидка, но мисля да ги разпробия и да им сложа поне по три).

              Първоначално публикуван от ivo-police Преглед на мнение
              Металната част на песакоструйка и после ръждопреобразовател на вюрд.Ще стане като оксидирано.
              Иво повярвай ми оцета(в случая) прави същите чудеса. Проблема ми е, че за желязото още не съм решил дали искам да е лъскаво и гладко или грапаво и черно.
              (как ли го правят това с няколкото цитата в едно мнение)
              Последно редактирано от Чавдар (V93); 01-11-17, 06:52.
              Трите О-та на неудачниците: Оплакване, Оправдаване, Обвиняване.

              Коментар


              • #8
                От: Лееекичка реставрация на брадва

                Според мен, ако искаш го позачисти с оцет и си го остави така, това предполагам ще е работно брадве, няма какво да му се притесняваш от вида. Виж може да го заточиш, че да бъде пълноценно и работно

                И евентуално нещо за калъф, да не се търкаля така голо.
                Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
                И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
                вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

                Коментар


                • #9
                  От: Лееекичка реставрация на брадва

                  Първоначално публикуван от siem
                  ..
                  (как ли го правят това с няколкото цитата в едно мнение)
                  Долу имаш три клавиша - "Отговор", "Отговори с цитат", и още един - най-десния, с който отбелязваш мненията, които искаш да цитираш.

                  После отиваш в "Иди в напреднали", и там виждаш цитираните постове, като можеш да отговаряш на всеки един от тях под него.

                  Успех с томахавката.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Лееекичка реставрация на брадва

                    И аз си мислех да предложа с ръждопреобразувател на Вюрт, но така ще се загуби автентичния вид, а нали се прави реставрация все пак и се цели автентичен вид. С такъв ръждопреобразувател намазах един нож- стана чисто черен- като оксидиран ;-)

                    Коментар


                    • #11
                      От: Лееекичка реставрация на брадва

                      Това е пожарникарска киркобрадва които до скоро бяха на въоръжение в пожарната, а предполагам, че на места все още ги ползват.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Лееекичка реставрация на брадва

                        Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
                        Долу имаш три клавиша - "Отговор", "Отговори с цитат", и още един - най-десния, с който отбелязваш мненията, които искаш да цитираш.

                        После отиваш в "Иди в напреднали", и там виждаш цитираните постове, като можеш да отговаряш на всеки един от тях под него.

                        Успех с томахавката.
                        Много благодаря! След 7 години ползване на форума пак научих нещо ново.

                        Първоначално публикуван от dadko Преглед на мнение
                        И аз си мислех да предложа с ръждопреобразувател на Вюрт, но така ще се загуби автентичния вид, а нали се прави реставрация все пак и се цели автентичен вид. С такъв ръждопреобразувател намазах един нож- стана чисто черен- като оксидиран ;-)
                        Не целя чак автентичен вид- по скоро май някакво обновяване.

                        Първоначално публикуван от voda4a71 Преглед на мнение
                        Това е пожарникарска киркобрадва които до скоро бяха на въоръжение в пожарната, а предполагам, че на места все още ги ползват.
                        Благодаря, честно казано не знаех какъв и е произхода.

                        Първоначално публикуван от mohera Преглед на мнение
                        Според мен, ако искаш го позачисти с оцет и си го остави така, това предполагам ще е работно брадве, няма какво да му се притесняваш от вида. Виж може да го заточиш, че да бъде пълноценно и работно

                        И евентуално нещо за калъф, да не се търкаля така голо.
                        И калъф ще има...
                        Трите О-та на неудачниците: Оплакване, Оправдаване, Обвиняване.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Лееекичка реставрация на брадва

                          Още не съм я оправил тази, а ми дадоха друга.

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1010258.JPG
Прегледи:1
Размер:530.9 КБ
ID:5765768
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1010262.JPG
Прегледи:1
Размер:674.6 КБ
ID:5765769
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1010259.JPG
Прегледи:1
Размер:763.6 КБ
ID:5765770

                          Трябва да и се лъсне острието и да се намери подходяща дръжка. Има и някакви чуждоземски букви от едната страна ма не можах да ги разчета и не се виждат на снимките.
                          Трите О-та на неудачниците: Оплакване, Оправдаване, Обвиняване.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Лееекичка реставрация на брадва

                            Здрасти,

                            Напоследък заглеждам за почистване на ръжди - лимонената киселина - "готварското лимонтузу". Бях се засилил да потопя един газоф фенер, но колегите тук ме разубедиха(и с право!), тъй като метала на фенера е много тънък и може да пробие. На подобни дебели железа - със сигурност бих опитал. После се измива с вода, след което с малко сода за хляб, пак се измива - сушене примерно с пистолет за горещ въздух и готово.
                            Клипчета има доста, например: https://www.youtube.com/watch?v=W2qWc8xkegU

                            Успех!

                            Коментар


                            • #15
                              От: Лееекичка реставрация на брадва

                              Първоначално публикуван от Onzi Преглед на мнение
                              Здрасти,

                              Напоследък заглеждам за почистване на ръжди - лимонената киселина - "готварското лимонтузу". Бях се засилил да потопя един газоф фенер, но колегите тук ме разубедиха(и с право!), тъй като метала на фенера е много тънък и може да пробие. На подобни дебели железа - със сигурност бих опитал. После се измива с вода, след което с малко сода за хляб, пак се измива - сушене примерно с пистолет за горещ въздух и готово.
                              Клипчета има доста, например: https://www.youtube.com/watch?v=W2qWc8xkegU

                              Успех!
                              Благодаря!
                              Аз за грубата ръжда по дебел метал ползвам обикновен оцет, или по скоро това което наричат "оцетен подкисилител" и върши добра работа. За жалост когато е дълбока ръждата оставя язви които ме дразнят, а тяхното заглаждане става само механично.
                              За после съм приготвил "течна оксидация"
                              Трите О-та на неудачниците: Оплакване, Оправдаване, Обвиняване.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X