Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Балистичен нож

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Балистичен нож

    Здравейте, не успях да намеря информация за балистичния нож във форума.
    Според вас може ли да се намери такова нещо у нас и дали ще е легално да се носи изобщо.

    http://en.wikipedia.org/wiki/Ballistic_knife
    Александър

  • #2
    От: Балистичен нож

    Може ли да обясниш малко по-подробно за какво става точно въпрос, че не мога да схвана. Каква му е функцията ?
    Танки грязи не боятся!

    Коментар


    • #3
      От: Балистичен нож

      http://www.youtube.com/watch?v=OrlzBj2lIJg

      По принцип е нож, но при необходимост се дърпа един щифт и се изстрелва с натискане на бутон...
      Александър

      Коментар


      • #4
        От: Балистичен нож

        Има тема из форума точно за тези изделия и то доста се изписа.
        Ланд Ровър-Дискавъри,ТД5-1999 год.,готин е.
        "Мъжко е да обещаеш,човешко да не го изпълниш."
        "Правото на глас,не винаги означава да имаш право на избор."

        Коментар


        • #5
          От: Балистичен нож

          Този нож не е ли на спецназ,ако е така съм сигурен 100%,че върши работа .
          По малко, ама с хляб!

          Коментар


          • #6
            От: Балистичен нож

            Първоначално публикуван от IcOMencheV Преглед на мнение
            Този нож не е ли на спецназ,ако е така съм сигурен 100%,че върши работа .
            Точно.Даже имаше наскоро едно измислено шоу-Спецназ vs. Зелените барети...Там благодарение на тази ножка Спецназ спечелиха...евтиното шоу...
            Виден столичен ихтиолог

            Коментар


            • #7
              От: Балистичен нож

              Ако има тема, моля да се заключи тази или да се слеят. Аз обаче така и не успях да намеря другата тема...
              Да ножа се използва от Спецназ а онова шоу ... Според мен това си е доста сериозно оръжие, както колегата по горе казва - щом те го използват, значи не е случайно.
              Александър

              Коментар


              • #8
                От: Балистичен нож

                Вижте сами какво се исползва в СпН - http://bratishka.ru/archiv/2005/10/2005_10_7.php и ако намерите този тн "балистичен" нож, то свиркайте.

                Коментар


                • #9
                  От: Балистичен нож

                  Според уикипедия (ако може да им се вярва) тези ножове са се използвали от спецназ през 80-те, като част от пратките са попаднали в САЩ и са се използвали от престъпници, вседствие на което са забранени там през 1986. Иначе стрешящия нож определено е стъпка напред, но там вече навлизаме в друг раздел на форума.
                  Въпроса е - притежава ли някой такова нещо, доколко е ефективно е то и доколко е легално. Абе екзотики разни, едва ли е по-ефективно от 5-6 ножа за хвърляне. Просто ми стана интересно дали се продава някъде и дали някой е ползвал такова.
                  Александър

                  Коментар


                  • #10
                    От: Балистичен нож

                    БСК! Това се расшифрува като Бред Сивой Кобылы! Нищо подобно не се срещало в СпН, да и нямало защо. Това нещо сигурно тежи, ако стане дилема да се взема някаква такава изгъзица или БК или вода, познай какво ще се вземе.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Балистичен нож

                      За мен това е пълно безумие. Според вас колко далечко ще може тая пружина да изстреля острието? Как ще успее да си запази треакторията на полет?каква ще му е пробивната сила?
                      Общо взето болни мозъци навсякъде.

                      Вторият вариант с патрон в дръжката ми се струва по-удачен
                      • Toyota Hilux DLX, 05.2007 • MB E 320 CDI, 05.2007 • Mazda 3 BL 08.2011 • Punto 1,2 SPI 10.1998 •

                      Коментар


                      • #12
                        От: Балистичен нож

                        Първоначално публикуван от KPAHK Преглед на мнение
                        За мен това е пълно безумие. Според вас колко далечко ще може тая пружина да изстреля острието? Как ще успее да си запази треакторията на полет?каква ще му е пробивната сила?
                        Общо взето болни мозъци навсякъде.
                        Вторият вариант с патрон в дръжката ми се струва по-удачен
                        Аз мисля същото. Такова оръжие би имало място само във филмите-екшъни. Колкото до "патрон в дръжката" - нищо ново, ножове с огнестрелна цев са правени още преди няколко стотин години.
                        ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                        Коментар


                        • #13
                          От: Балистичен нож

                          След като проучих малко въпроса се оказа, че забраната им за продажба в САЩ е по-скоро поради опасността да се самоизстреля. Произвеждани са от някаква руска компания "Остблок" през 80-те с идеята да се използват от Спецназ, но явно не са ги харесали и са ги изнесли в САЩ, където след това са ги забранили. В крайна сметка са решили да използват лопатката. Аз такава си имам съвсем същата, само че не е подострена. Добре, че с този щифт не са решили да напъхат тротил в ножа и да го използват като лимонка.
                          Александър

                          Коментар


                          • #14
                            От: Балистичен нож

                            Има една изгъзица НРС-2, не е лоша за боншанс, но трябва да имаш яки ташаци за да стреляш от такова нещо. Пък и има голям шанс да си отстрелиш някое пърстче. АЗ стрелях от сей девайз, не ми харесвало.

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X