Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Leatherman Charge vs Victorinox Spirit

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Leatherman Charge vs Victorinox Spirit

    Имам Victorinox от 2000 година. Не се разделям с него /не нося ключовете само/. Не мога да изброя колко работа съм свършил с него..от помощен инструмент при разни дребни ремонти по колата или мотора , до ремонт на апартамента. Не разбирам от стомани ,но в сравнение с други модели ,викторинокса си тежи в ръката...Здрав и солиден..Нищо излишно по него /май тирбушон все не ми стигаше/.

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:800px-Victorinox_Multitool.jpg
Прегледи:1
Размер:202.4 КБ
ID:5442580
    ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

    Коментар


    • #92
      От: Leatherman Charge vs Victorinox Spirit

      Гербера е хубав инструмент, но на мен ми е неудобно всеки път първо да вадя клещите и след това каквото ми трябва. Имам един и поради тази причина не го ползвам. Горния викторинокс го ползвам и съм много доволен от него.
      LZ1PER

      Коментар


      • #93
        От: Leatherman Charge vs Victorinox Spirit

        Първоначално публикуван от green Преглед на мнение
        ..Нищо излишно по него /май тирбушон все не ми стигаше/.
        Има и тирбушон. Може да се поръча отделно и с малка отвертка. Не е най-удобното решение, но върши работа. Калъфа, като твоя от снимката, има отделение за него.
        http://www.victorinox.com/ch/product...pouch/3.0338.L

        Коментар


        • #94
          От: Leatherman Charge vs Victorinox Spirit

          Аз преди 2 месеца купувах мултитуул Гербер за подарък и човека като го отвори ми идеше да потъна в земята от срам - отвратителна изработка, буквално неизползваем трион, непочистени мустаци...Може да съм се разлигавил, но до сега съм купил за мен и за подаръци поне 15 ножа Викторинокс и два Ледърмана и винаги качеството е било отлично. Гербер ме загубиха като клиент.
          Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

          Коментар


          • #95
            От: Leatherman Charge vs Victorinox Spirit

            Първоначално публикуван от GN2355 Преглед на мнение
            Има и тирбушон. Може да се поръча отделно и с малка отвертка. Не е най-удобното решение, но върши работа. Калъфа, като твоя от снимката, има отделение за него.
            http://www.victorinox.com/ch/product...pouch/3.0338.L
            Е това се вика полезна информация Благодаря колега!!! Моето калъфче е от кордура , но понеже с инструмента стои доста обемно ,ползвам едно друго ,което е само за основния инструмент. Не ми става ясно къде се захваща тирбушона..предполагам към рамото за ключетата...
            ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

            Коментар


            • #96
              От: Leatherman Charge vs Victorinox Spirit

              Сърджа в готин защото както и да го хванеш,каквото и да тръгнеш да вадиш все острие излиза- или е ножа или е назьбения.Моя Гербер е с едни цици под клещите,стискаш вадят се,отваряш и чак после търсиш ножа къде е.Това ако съм на зор в тъмницата.............
              TOYOTA SEQUOIA ‘11
              W140 S420 '99

              Коментар


              • #97
                От: Leatherman Charge vs Victorinox Spirit

                Аз ползвах Гербер, модела на който клещите са с твърдосплавни режещи пластини. Счупих едната, а ми трябваше и спешно, поради ежедневна употреба в продължение на месеци. Резервни пластини в "локалния" магазин нямаше. Калъфа на Гербер-а сдаде багажа и режиш, че ще взема нещо друго. Избирах го основно по калъфа и взех СОГ. Калъфа е много здрав с пластмасов "зъб" за закачане на колан. Клещите са със зъбни колела за намаляване на усилието. Супер са. Летерман съм ползвал малко, но съм останал с впечатление, че е доста скъп и аксесоарите към него също са скъпи.

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1.JPG
Прегледи:1
Размер:250.1 КБ
ID:5442645Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2.jpg
Прегледи:1
Размер:75.4 КБ
ID:5442646Натиснете снимката за да я уголемите

Име:3.jpg
Прегледи:2
Размер:77.6 КБ
ID:5442647
                If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                Коментар


                • #98
                  От: Leatherman Charge vs Victorinox Spirit

                  Първоначално публикуван от green Преглед на мнение
                  ... Не ми става ясно къде се захваща тирбушона..предполагам към рамото за ключетата...
                  На снимките е модела Spirit, но и на твоя захващането става по същият начин.
                  Прикачени файлове

                  Коментар


                  • #99
                    От: Leatherman Charge vs Victorinox Spirit

                    Абе Дробе, защо си си взел сапьорски мултитул?
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:017387015-big.jpg
Прегледи:1
Размер:165.5 КБ
ID:5444052
                    П.П. Аз от доста време избирам между този, Гербера и СОГ а.... за бомбаджийски мултитули иде реч.
                    Последно редактирано от Mad Dog; 14-01-13, 13:06.
                    Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                    No man left's behind !!!!

                    Коментар


                    • От: Leatherman Charge vs Victorinox Spirit

                      Супер туул 300 също не е лош, има го на добра цена в амазон и му се сменят резците на клещите.
                      Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

                      Коментар


                      • От: Leatherman Charge vs Victorinox Spirit

                        Много полезна тема. От маса време не мога да си збера такова, а те са скъпи и все го отлагам. А как точно се познават дали са сапьорски или не?

                        Коментар


                        • От: Leatherman Charge vs Victorinox Spirit

                          По това дали имат изрез за "кримпване" на капсул детонатори..... От тук показаните Ледермана Чардж и СОГ а имат такова. При Ледермана е в края на клещите, а при СОГ-а е зад клещите. Обикновено са и немагнитни и пак стандартно един от инструментите (най-често кръстата отвертка) е направена и като инструмент за оформяне на гнездото за капсул детонатора в експлозива.
                          Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                          No man left's behind !!!!

                          Коментар


                          • От: Leatherman Charge vs Victorinox Spirit

                            СОГ-а ми е много удобен, макар и сапьорски. Аз с него редовно кербовам........кабелни обувки и е много полезен, когато ми е на кръста и нямам нищо друго под ръка. Гербера от предната страница БГ модела е много малък, много евтин. Хубав е ама с потни или мокри ръце забрави да ползваш заключването на инструментите му. И не става за груби селски изпълнения, трябва да се жали, все пак и малък и си има своето предназначение.

                            Обикновено са и немагнитни и пак стандартно един от инструментите (най-често кръстата отвертка) е направена и като инструмент за оформяне на гнездото за капсул
                            Май това е стандарт при всички марки.
                            If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                            Коментар


                            • От: Leatherman Charge vs Victorinox Spirit

                              Ясно, то таман ми трябва и кримпвалка, ще си купя сапьорски значи. Ледермана ми допадаше повече в началото на темата, към края викса, а след последните мнения вече изобщо не мога да реша, но май по-евтиното ще окаже значение

                              Коментар


                              • От: Leatherman Charge vs Victorinox Spirit

                                Първоначално публикуван от droba Преглед на мнение
                                Показвам снимката на приятел, фен на Викторинокс
                                - Ето едно предимство да имаш Летърман !
                                - Е, ние с Виксовете просто не си забиваме рибарски куки по ръцете .....
                                Дробе, публично си признавам че именно тази твоя тема със сравненията м/у двата тула наклониха везните да си купя Чардж миналото лято. За година и половина ползване не е мръднал.
                                Само че аз си поръчах модела Charge AL заради покритието, че нещо не ми допаднаха титановите дръжки.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X