Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Leatherman Charge vs Victorinox Spirit

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Leatherman Charge vs Victorinox Spirit

    Първоначално публикуван от lubashki777 Преглед на мнение
    Дане говорим ,че там има възможност да се ползват и двете страни на рамото/става и късо и дълго рамо/,а да не говорим че може да се комбинира и с тръбичка за по-голямо усилие.Така че за мен лично НЕ е преимущество това че американеца му се поставят битовете директно на самия инструмент!
    Поздрави!
    Целта на мултитула е да е компактен и да се ползва лесно и бързо . За останалите неща има куфари с инструменти - гидории . Освен това тук сравнявам стандартната комплектация на Спирит и Чардж . Поздрави !
    О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

    Коментар


    • #62
      От: Leatherman Charge vs Victorinox Spirit

      Хубава тема.Като тръгна да си купувам мултитул няма да се чудя каква марка да е

      Коментар


      • #63
        От: Leatherman Charge vs Victorinox Spirit

        Първоначално публикуван от droba Преглед на мнение
        Целта на мултитула е да е компактен и да се ползва лесно и бързо . За останалите неща има куфари с инструменти - гидории . Освен това тук сравнявам стандартната комплектация на Спирит и Чардж . Поздрави !
        Е да ама допълнителното Г-рамо на Викторинокса ти дава и и възможността освен да бръкнеш там където с Чарджа няма да можеш,в същото време можеш и да държиш контра примерно с клещите тъй като дефакто самия мултитул ще е свободен.....А нали въпроса е да си мобилно-компактен,щото аз не се виждам да мъкна на гръб по горите куфарчета с гедорий и т.н.
        Да не говорим че доста хора се оплакват че на държача на малката отверчица,пружинката редовно им пада,та аз все там ще трябва да гледам....и да се притеснявам.....
        Поздрави!
        NISSAN FOREVER
        -----------------------------------------------------------------------------
        Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

        Коментар


        • #64
          От: Leatherman Charge vs Victorinox Spirit

          Първоначално публикуван от lubashki777 Преглед на мнение
          За мен лично не представлява кой знае каква трудност да нося допълнителното Г-рамо...
          Първоначално публикуван от lubashki777 Преглед на мнение
          Доколкото с тънкото Г-рамо....
          Първоначално публикуван от lubashki777 Преглед на мнение
          Е да ама допълнителното Г-рамо на....
          Видно е ,че Г-рамото е важно нещо . Толкова важно ,че за момент дори се усъмних
          да не го бъркаш с Г-точката
          О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

          Коментар


          • #65
            От: Leatherman Charge vs Victorinox Spirit

            Относно падащите пружинки да падат ама американците се оказаха страшно точни и като им кажеш че падат ти пращат без пари резервни а и на мен за 3 години са ми падали и двете и то е от невнимание просто създаваш навик да ги пазиш те падат само при често отваряне и затваряне съвсем не е проблем.
            ДИМИТЪР ДОРОСИЕВ(Дявол Коледа)Хард Suzuki Samurai 1.6(каквото е останало от него),и паркетен Samurai 1.3.
            тел.088четири 9едно9 4нула4
            -------------------------------------------------------

            Коментар


            • #66
              От: Leatherman Charge vs Victorinox Spirit

              Първоначално публикуван от droba Преглед на мнение
              Видно е ,че Г-рамото е важно нещо . Толкова важно ,че за момент дори се усъмних
              да не го бъркаш с Г-точката
              Мислех че темата е да обсъдим + и - на двата мултитула.....ама явно е за това че Ледърмана е "по-добър"......
              Просто е безмислено да обсъждаме.....дерзайте !!!
              NISSAN FOREVER
              -----------------------------------------------------------------------------
              Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

              Коментар


              • #67
                От: Leatherman Charge vs Victorinox Spirit

                Първоначално публикуван от lubashki777 Преглед на мнение
                Мислех че темата е да обсъдим + и - на двата мултитула.....ама явно е за това че Ледърмана е "по-добър"......
                Просто е безмислено да обсъждаме.....дерзайте !!!
                Именно това е целта на темата . В началото и в края на темата съм написал ,че сравнявам стардантната комплектация . Освен това твърде често в постовете ви се среща : чувам това ,чувам онова ......На базата на чуто ли правите сравнения ?
                О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

                Коментар


                • #68
                  От: Leatherman Charge vs Victorinox Spirit

                  Първоначално публикуван от droba Преглед на мнение
                  Именно това е целта на темата . В началото и в края на темата съм написал ,че сравнявам стардантната комплектация . Освен това твърде често в постовете ви се среща : чувам това ,чувам онова ......На базата на чуто ли правите сравнения ?
                  Значи ако темата е за това че Ледърмана е по-добър,да взема да напиша и аз една тенденциозна тема и да искарам Викторинокса по-добър....и то с доводи логически....
                  Фразата "чувам" е просто начин на изразяване....Дявол Коледа го е написал черно на бяло в същатата тенденциозно представена тема от вас....така че...
                  Това че на вас не ви харесва това или онова от Викторинокса нали не смятате че го прави по-лош....Ами питам защото точно пък тия неща мен ми харесват....
                  Че в същата тази тема където вие твърдите че триончета на Ледърмана било по-широко,и следователно по-здраво/виж по-нагоре/,един или двама потребители написаха че точно триончето си са счупили.....Не чух такова нещо за по-слабото трионче на Швейцареца......
                  И още нещо...казвате че сравнявате стандартната комплектация.....Ами че кой друг модел на Ледърмана е извън този който сте използвали за сравнението....кой има нещо в повече като комплектация....Дайте го и да го сравним с Викторинокса Спирит плюс.....
                  Не съм дотам добре запознат с моделите на Ледърман,но ми се струва че сравнявате най-оборудвания им възможен мултитул/говорим за заводска комплектация/,със стандартния /най-слаб според мен/ модел на Викса.....А това не е реално сравнение.Защото и Викса го има във вариант със заострени ножчета,и то две на брой като второто е с нащърбено острие и т.н....но така везните може би ще се наклонят в обратната посока от тази на която сте заложили....
                  Поздрави!
                  NISSAN FOREVER
                  -----------------------------------------------------------------------------
                  Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                  Коментар


                  • #69
                    От: Leatherman Charge vs Victorinox Spirit

                    Уважаеми колеги, няма нужда да влагате толкова жар в обсъждането... Щом и двата ножа, ги има, съм сигурен че и за двата си има клиенти... Нека бъдем по-толерантни най вече към мненията, които не ни харесват... Аз лично с най-голямо удоволствие чета неща, които не съвпадат с моето виждане... Това много ми помага да разбера къде и в какво бъркам..., ако го правя...

                    Освен това всяко предимство в едно, е недостатък в друго... Колкото и очебийно да изглежда... Например липсата на острие с връх, във Викторинокс Спирит е голям плюс, ако ще го носите в чужбина... В много държави (Германия, Англия...) така е само инструмент... наличието на острие с връх, го прави оръжие и е криминализирано... Всичко може да е и предимство и недостатък...
                    VPetrov.photography

                    Коментар


                    • #70
                      От: Leatherman Charge vs Victorinox Spirit

                      Ползвам този Victorinox вече две години! Винаги е в мен и почти няма ден, в който да не се е налагало да ми помогне за нещо. Няколко пъти съм го сравнявал с Leatherma и то със същия модел, за който става дума. Освен че е по-груб като изработка е по-тежък и по-голям. Не намирам кой знае каква разлика в екстрите, или поне на мен не ми е трябвало нещо, което го има единия, а го няма в другия! Ревюто от първият пост е показателно и всеки може да си направи сам изводите. Аз вече съм го направил и ако се наложи пак бих избрал Victorinox-а. Но това всеки си го решава индивидуално Поздрави на всички, на който им предстои избора, но аз знам, че Victorinox-а е по-готин
                      LZ1PER

                      Коментар


                      • #71
                        От: Leatherman Charge vs Victorinox Spirit

                        Първоначално публикуван от lubashki777 Преглед на мнение
                        Не съм дотам добре запознат с моделите на Ледърман,но ми се струва че сравнявате най-оборудвания им възможен мултитул/говорим за заводска комплектация/,със стандартния /най-слаб според мен/ модел на Викса.....
                        Сравнявам неща ,които имам и ползвам .От приказки,чуто по пазара и снимки си правя изводи но избягвам да ги коментирам .Имам 7 фолдъра на Викс+мултитула Спирит .Никъде не съм плюл Спирит нито фирмата ,която го е произвела,напротив харесва ми много .Просто Чарджа ми харесва повече .Надявам се отговорих на въпросите ви .
                        Първоначално публикуван от peppy Преглед на мнение
                        аз знам, че Victorinox-а е по-готин
                        Ооооо ,играеш от отбора на лошите а
                        Последно редактирано от droba; 30-05-10, 13:58.
                        О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

                        Коментар


                        • #72
                          От: Leatherman Charge vs Victorinox Spirit

                          Първоначално публикуван от Дявол Коледа Преглед на мнение
                          Относно падащите пружинки да падат ама американците се оказаха страшно точни и като им кажеш че падат ти пращат без пари резервни ...
                          Което, когато ми се случи на вторият час от 168 на 4000м, се оказва едно изключително преимущество

                          Коментар


                          • #73
                            От: Leatherman Charge vs Victorinox Spirit

                            Първоначално публикуван от GN2355 Преглед на мнение
                            Което, когато ми се случи на вторият час от 168 на 4000м, се оказва едно изключително преимущество
                            Нещо не схванах какво искаш да кажеш.
                            ДИМИТЪР ДОРОСИЕВ(Дявол Коледа)Хард Suzuki Samurai 1.6(каквото е останало от него),и паркетен Samurai 1.3.
                            тел.088четири 9едно9 4нула4
                            -------------------------------------------------------

                            Коментар


                            • #74
                              От: Leatherman Charge vs Victorinox Spirit

                              Първоначално публикуван от Дявол Коледа Преглед на мнение
                              Нещо не схванах какво искаш да кажеш.
                              Аз схванах. = "Като се счупи горе в планината в началото на прехода - дреме ти че ще ти го сменят под гаранция..."
                              Издъних се на Тюринг теста

                              Коментар


                              • #75
                                От: Leatherman Charge vs Victorinox Spirit

                                Всъщност на Viktorinox пружините също падат. Само дето това се случва много по-рядко и инструмента запазва функционалност. Проблема се лекува като в ухото на пружината се набие "нит" от подходящ пластичен материал със съответстващ диаметър. След подобен "upgrade" не съм губил пружина.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X