Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Leatherman Charge vs Victorinox Spirit

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    До: Victorinox или Leatherman

    Както написах и в другата тема, аз не споделям вашият ентусиазъм. За работа предпочитам да използвам инструменти направени за целта, обикновено използвам FACOM или Wuerth... Който и да е мултитул... е изключително далеч от изискванията към инструмент за постоянна работа... Това са средства за заместване на инструменти в аварийна обстановка или за спестяване на време...
    VPetrov.photography

    Коментар


    • #47
      До: Victorinox или Leatherman

      Да колега, май скачаме от тема в тема, съжалявам. Ще се разберем по някое време
      Approximately 29% of the Earth is land,the rest is ours...

      Коментар


      • #48
        До: Victorinox или Leatherman

        Първоначално публикуван от Sibirski Преглед на мнение
        http://knifereviews.net/article/a-56.html - Тазгодишен каталог на Ледерман и миналогодишен каталог на Викторинокс - http://knifereviews.net/article/a-32.html
        Моля ако някой е успял да свали каталозите нека ги публикува тук в темата (ако не е проблем).

        Коментар


        • #49
          До: Victorinox или Leatherman

          http://www.leatherman.com/products/category.asp?c=1

          Това не ти ли вьрши работа?
          TOYOTA SEQUOIA ‘11
          W140 S420 '99

          Коментар


          • #50
            Leatherman Charge vs Victorinox Spirit

            Реших са споделя впечатленията си от два мултитула спрягани като най-добрите в бранша. Битката на Титаните или по-точно битката на Титаните срещу Иноксите Leatherman Charge TTi и Victorinox Swiss Army SwissTool Spirit

            Калъфа на Ледърман е малко по-тлъст от тоя на Викс но все пак в него трябва да се побира и комплекта отверки .



            Американците са се сетили да добавят уши за евентуално носене на врата и малко джобче под велкрото за дреболии.


            На дъното на калъфа на Ледърман има отвор през който да минават клещите .Инструмента може да се постави в отворено положение.

            Друго предимство на Ледърман са двата клипса .Един за носене на колан и един за ключодъжател.



            Поставят се и се свалят изключително лесно с тая джаджа


            Внаги съм смятал, че Чарджа е по голям но нещата се оказаха малко по-различни.Викса е видимо по-дълъг а Ледърмана по-дебел .





            Чарджа има разграфена линийка в сантиметри и инчове ,Викса има лъскаво


            Пилата на Викс е по-дълга а на Ледърман по-широка
            .


            От другата страна Викторинокс са направили една идея по-финна пила а Ледърман диамантена .


            Триона на Чарджа е по широк, съответно по-здрав


            Клещите и на двата инструмента са доволно големи и масивни с лек превес на Ледърман .




            Ножицата на Викс е по-масивна и с по-дълго рамо което я прави по-удобна за работа.Тая на Чардж е с по-дълга режеща част но е сгъваема и ми изкарва нервите докато я преведа в действие.


            Нечестно е да сравнявам комплектацията от отверки понеже Викс имат същият мултитул (Спирит+) , който си има комплект отделни отверки .Все пак начина на поставяне на отверките при Ледърман е измислен доста по-удачно.Лично на мен не ми се нрави да разнасям рамена ,гаечни ключове и гидории.






            При ножовете отявлен победител е Ледърман .Чарджа е окомплектован с два ножа.Сейретиран с приспособление за рязане на колани


            Клип-пойнт острие от прахова S30V стомана.В пъти по износоустойчива от тази на Викс.За пример - при рязане на маркуч Викса спря да бръсне след 77 накълцотени парчета а Чарджа след 296 .Друго не малко предимство е видимата разлика в дължината на режещата част на остриетата.


            При Чардж двете остриета,пилата и триона са с liner-lock заключване .



            Чирените на Викс са от огледално полиран хром-никел, който изглежда чудесно но не предлага толкова добър захват като при титаниевите леко нащърбени чирени на Ледърман.Чарджа може да се разглобява за евентуална смяна на някой инструмент докато Викс е капсулован .
            Смятам, че и двете играчки си заслужават всяка стотинка .Въпреки прекрасната изработка на Спирит , Чарджа си остава моят фаворит.Липсата на нормално острие при швейцареца ме накара на втория ден да го захвърля в къщи и Чарджа зае старото си място в раницата.

            малко суха статистика
            Чардж
            цена - 100 $
            тегло - 232 грама
            дължина - 100 мм
            дебелина - 18 мм

            Спирит
            цена - 75 $
            тегло - 205 грама
            дължина - 107 мм
            дебелина - 14 мм
            Последно редактирано от Тодор (Zaarin); 13-02-10, 18:32. Причина: Подреждане на снимки
            О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

            Коментар


            • #51
              До: Leatherman Charge vs Victorinox Spirit

              Браво за хубавата тема и доброто сравнение.

              Баща ми има подобен Викс (мисля че дори е същия), а аз имам стария модел Charge TTi (без ножичка и с някой други промени).Още като го видях Викса на шкафчето му и ми се стори някак си по изискан.Лъснат и беличък някак си да не ти се иска да го товариш и цапаш много.
              Като изключим че си счупих триона и най-малката отвертка на Чарджа съм доста доволен от него.Верен приятел ми е.Вече повече от 2г го нося навсякъде с мен и дори забравям че е там.Проверяваха ме в една дискотека за оръжие и чак когато ме пуснаха вътре се сетих че е на кръста ми.Имам калъф за GSM до калъфа на Leatherman-а и за това може би охраната не го е усетила.После излязох и си оставих мултитулчето в колата де.

              Има ли начин да си закупя отделно трионче на Leatherman и от къде?
              Иван Маринов
              Suzuki RMX 250 '92 - sold / Yamaha XTZ 750 Super Tenere '91 - sold / KTM EXC 250 2t '06 - sold
              ЕНДУРО ВАРНА

              Коментар


              • #52
                До: Leatherman Charge vs Victorinox Spirit

                За втори път питаш Пробвай тук info@leatherman.com
                О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

                Коментар


                • #53
                  До: Leatherman Charge vs Victorinox Spirit

                  Добро сравнение. Аз гласувам с две ръце за Leatherman. Ползвам Wave от 4 години, извън града не излизам без него и съм много доволен. Износоустойчивоста много ме учуди, до сега не съм го острил а цепи косъм на две .

                  Коментар


                  • #54
                    До: Leatherman Charge vs Victorinox Spirit

                    Похвално ревю.

                    Крайно време е и аз да се обзаведа с един Ледерман
                    • Toyota Hilux DLX, 05.2007 • MB E 320 CDI, 05.2007 • Mazda 3 BL 08.2011 • Punto 1,2 SPI 10.1998 •

                    Коментар


                    • #55
                      До: Leatherman Charge vs Victorinox Spirit

                      Колега,благодаря ти за изчерпателната информация и хубавия снимков материал.Тъй като и на мен ми предстои закупуване на Ледърман темата ти ми беше много интересна.Искам да те попитам дали малките петна,които се виждат по Ледърмана са ръжда и има ли такива и по Викса?

                      Коментар


                      • #56
                        До: Leatherman Charge vs Victorinox Spirit

                        Да ,ръжда е. Нека не те плаши . По местата ,където не е полиран добре се появява лека ръжда. Със суха салфетка дори се чисти
                        По Викса за сега няма ,вероятно няма и да има .Полиран е перфектно .
                        О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

                        Коментар


                        • #57
                          До: Leatherman Charge vs Victorinox Spirit

                          Малък плюс да добавя за швейцареца- накрайниците му за отвертка са стандартни в цял свят - и да загубиш или счупиш - няма проблем. Американците са измагерили специални - т.е. само от тях и никъде по родопските села на пазара, пък там най-често се налага да търсиш.
                          подаръци за мъже от FACOM
                          промоция на читави инструменти

                          и на хоби такива

                          тел. О879 Ч8Ч 2З5

                          Коментар


                          • #58
                            До: Leatherman Charge vs Victorinox Spirit

                            Първоначално публикуван от maystor Преглед на мнение
                            Малък плюс да добавя за швейцареца- накрайниците му за отвертка са стандартни в цял свят - и да загубиш или счупиш - няма проблем. Американците са измагерили специални - т.е. само от тях и никъде по родопските села на пазара, пък там най-често се налага да търсиш.
                            Tоя проблем е решен има си специален бит екстендер
                            които освен роля на удължение играе и роля на адаптор за нормални накрайници така че срещу 12 долара проблема е решен.
                            ДИМИТЪР ДОРОСИЕВ(Дявол Коледа)Хард Suzuki Samurai 1.6(каквото е останало от него),и паркетен Samurai 1.3.
                            тел.088четири 9едно9 4нула4
                            -------------------------------------------------------

                            Коментар


                            • #59
                              До: Leatherman Charge vs Victorinox Spirit

                              Всеки стандартен накрайник става какъвто си поискаш на шмиргела за 5 минути



                              О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

                              Коментар


                              • #60
                                От: Leatherman Charge vs Victorinox Spirit

                                Да внеса едно уточнение,тъй като тия дни доста се интересувам от подобен мултитул и поогледах доста модели /особено на Викторинокс/
                                1.Викторинокс освен модела показан от колегата имат още два подобни в които ножчето си е остро отпред и доста по-голямо от показаното.
                                При единия модел то е само едно/съвсем стандартно/,а при втория освен стандартното ножче вместо ножичка Викторинотс са монтирали втори нож с лазерно заточено нащърбено острие.
                                2.За мен лично не представлява кой знае каква трудност да нося допълнителното Г-рамо за използване на битовете.При американеца доколкото виждам има подобно удължение/преход/което също трябва да се носи допълнително.Лично мое мнение е ,че битовете монтирани на самото ножче не са приложими навсякъде,т.е. не навсякъде може да се бръкне с обемистия мулти тул и това според мен го прави донякъде неефективен.Доколкото с тънкото Г-рамо на Викторинокс нещата стават доста по-достъпни....Дане говорим ,че там има възможност да се ползват и двете страни на рамото/става и късо и дълго рамо/,а да не говорим че може да се комбинира и с тръбичка за по-голямо усилие.Така че за мен лично НЕ е преимущество това че американеца му се поставят битовете директно на самия инструмент!
                                Поздрави!
                                NISSAN FOREVER
                                -----------------------------------------------------------------------------
                                Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X