Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ножове - видове, предимства и недостатъци...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Ножове - видове, предимства и недостатъци...

    Първоначално публикуван от sl.daskalov Преглед на мнение
    Честно казано от твоята колекция най-ми харесва №10, на второ место №9 и на трето №12. Това разбира се като дизайн, иначе не им знам стоманите и качествата. Тоя с бокса много ограничава (може да се хване само по един начин и е трудно да се смени хвата при нужда) и е много голям!
    №10 е купен за 8лв от пазара, но стоманата за тази цена е чудо. исках да го оставям само по пластина, без чирените, но исках и да му пробия големи дупки на дръжката. пробвах се да му ударя център със сърцевина от бронебоен патрон - цък! носих го на стругари, фрезисти... пак цък!

    №9 се води армейски нож - от едно време. навремето се е ползвал вместо кортици от курсантите, а сега войниците в някои поделения дават наряд с него.

    №12 е от първите в БГ рамбо ножове. с куриер от телешопа ми излезе 14лв 94-95 година. той е №5, но му е сменяна дръжката и е заострен (с пилата) отпред. иначе стоманата е неръждаема и е много резлива.
    Психолозите съветват, когато някой много те е нервирал да броиш до 10 наум... И после да му вкараш един между зъбите - тъкмо ще се е отпуснал и няма да го очаква

    Коментар


    • До: Ножове - видове, предимства и недостатъци...

      №9 е стария наш десантен нож. Той и нож на дневалния, боен нож, параден, сигурно някъде е имало и други имена.
      Другото ценно нещо в тая колекция е крайно грозния №4. Особено ако имаш ремъчето и канията. Това е щик-ножица за АК от ГДР, струва ми се Образец 1.

      Коментар


      • До: Ножове - видове, предимства и недостатъци...

        Аз имах #5 и беше кошмарно зле.

        Коментар


        • До: Ножове - видове, предимства и недостатъци...

          Колеги, да се похваля, от Непал получих чуден дар - напълно автентично кукри, купено от специален ножарски магазин. Страхотно оръжие, ще постна снимки. А цените са съвсем достъпни, магазина извършва и продажби по интернет и доставки на място. Ето сайта им www.khukuriblades.com има интересни неща, има и истински кич, вижте сами.
          LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
          www.ADV-Bulgaria.com

          Коментар


          • До: Ножове - видове, предимства и недостатъци...

            Първоначално публикуван от zzlatev Преглед на мнение
            Колеги, да се похваля, от Непал получих чуден дар - напълно автентично кукри, купено от специален ножарски магазин. Страхотно оръжие, ще постна снимки. А цените са съвсем достъпни, магазина извършва и продажби по интернет и доставки на място. Ето сайта им www.khukuriblades.com има интересни неща, има и истински кич, вижте сами.
            много интересно
            а колко е доставката до бг като време?
            и с кой куриер става?
            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

            Коментар


            • До: Ножове - видове, предимства и недостатъци...

              Попитай в сайта. Ползват английски безпроблем, мен ми го донесоха на крака и наистина се кефя максимално. Само да добавя, това е официалния доставчик на непалската армия, магазина се държи от бивш офицер от Гхуркските полкове на Нейно Величество Елизабет ІІ.
              LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
              www.ADV-Bulgaria.com

              Коментар


              • До: Ножове - видове, предимства и недостатъци...

                И аз си харесах нещо.Казвайте как става и да го поръчаме.Че аз досега нищо не съм си купувал по Интернет и не съм в час.Така че,Злати,удари едно рамо.
                Най-страшното в България е, че хората, които пращат SMS-и във ВИП-Брадър,
                имат право да гласуват на избори.

                Коментар


                • До: Ножове - видове, предимства и недостатъци...

                  Приятели, аз съм по бос и от Вас в пазаруването по Интернет, на мене частите за Рейнджа ми ги поръчва Лазар. Пишете им един мейл на хората в Непал да обяснят. Но едно знам, за да стане плащането, трябва кредитна карта.
                  LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                  www.ADV-Bulgaria.com

                  Коментар


                  • До: Ножове - видове, предимства и недостатъци...

                    намчи това което видях до момента
                    плаща се с кредитна карта
                    около 35 долара е транспорта и таксите до бг

                    което е ок ама много зависи кой куриер ползват заради митниците
                    много съм си патил от юпс които нямат свое представителство в бг, а ползват интайм - а интайм са идиоти

                    лошото е че ще се минава митнища щото е над 50 усд пратката и ддс + мито + продуктова такса али бали

                    та едно кукри трябва да идва на около 150 лв по груби сметки

                    идеален подарък за коледа
                    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                    Коментар


                    • До: Ножове - видове, предимства и недостатъци...

                      Да се похваля и аз с новото си попълнение Скоро получих подарък от Непал това автентично кукри в перфектно състояние
                      Поздрави!
                      Прикачени файлове
                      VARADERO SD2

                      Коментар


                      • До: Ножове - видове, предимства и недостатъци...

                        Ето и част от моите ножове. Това са тези, които ползвам в гората и планината.

                        Ще ги представя накратко. Най-отгоре е верния приятел на всички ножове, моят брус за точене, с две едрини, донесиох си го от Мозамбик, някакво китайско производство е( или индийско) но съм много доволен.
                        Оранжевото е известният на всички Банчо, страхотно ножче, универсално и за работа, и за луканка. Вторият нож е много интересен, има 2 такива, официално продадени в България. Модела Хънтър на Викторинокс, най-големия им нож, предназначен основно за дране, с масивно, дебело острие и назъбване в горния край. Ползвам го за "технически нож", не е удобен за храна. Третия е любимия ми нож, правен от приятел, с дръжка от еленов рог и тънко острие. Универсален за всичко, много си го обичам и ползвам. Неговата кания и тази на Викторинокса са правени в Джоралти, София и съм много доволен. Четвъртия ми е много ценен емоционално, получих го през далечната 1994 година като подарък за 20-я си рожден ден. Испански, марка Халкон, с отличен ряз, ходил е и в Рила, и в Африка и се представи отлично. Въпреки малко панаирджйския си вид е много добър и качествен. Канията му е от естествена кожа, мое производство, с монограм З. Черното кукри е чисто ново, на Смит енд Уесън, още не съм го ползвал, но идеята е да стане основен аутдоор нож, заместващ последния. А той е любимото ми мачете Окапи №1, произведено в ЮАР, писал съм за него. Донесох си го от Мозамбик и там съм го ползвал година в саваната. Сега е навсякъде с мен в джипа. Отдолу е сравнително новия Летерман Сърдж, страхотен мултитуул, който ползвах на Въча и като нож, и като клещи и се представи повече от отлично. Канията му е оригинална от естествена кожа. До него, с кания от Джоралти, е старото ми сгъваемо китайско ножче от Илиянци, със страхотен ряз и цена 8 лева, ако помня правилно. До него е големия сгъваем Викторинокс с доста инструменти и оригинална кания. Навсякъде в планината, и с джипа, и пеша, той е с мен. Става за всичко. По принцип имам и още 2 китайски ножа, единия е стандартен, като големина колкото Хънтъра, и винаги седи добре наточен в джипа. Там е и мачетето, а като тръгвам за сериозен път за повече от няколко часа, с мене са и Летермана, малкия Викторинокс и оня с кокалената дръжка. Последните два са част от боекомплекта на походната ми малка раница( или голямата, зависи от похода) и дори и пеша като тръгна, те са с мен задължително. В леката кола, с която съм всеки ден, държа по скоро като инструмент, а не като оръжие, един от ония китайски псевдоАК щикове за 10 лева. Наточил съм го ръчно и за дребни( рязане на кашони например) неща става.
                        По натам ще ви представя и няколкото си по-ценни ножа, които си пазя като ценност вкъщи.
                        Последно редактирано от zzlatev; 13-11-08, 20:51.
                        LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                        www.ADV-Bulgaria.com

                        Коментар


                        • До: Ножове - видове, предимства и недостатъци...

                          Ето и два от тези ножове, толкова ценени като колекционни вещи от мен, най-стария и най-новия.

                          Камата е принадлежала на дядо ми, не става за нищо друго освен за оръжие и ми е страхотен спомен. А другото е въпросното кукри, за което писах. Получих го в понеделник, преди 3 дни, подарък от най-добрия ми приятел, който ходи на трекинг в Непал. Това е нова реплика на модела, използван от гхурките през Втората световна война и е с отлично качество. Двете малки неща са едно съвсем малко неизполваемо реално ножче( отляво) и специално точило за кукрито(вдясно). Ето и каква е дебелината му и къде седят втъкнати двете малки ножчета.
                          Последно редактирано от zzlatev; 13-11-08, 20:48.
                          LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                          www.ADV-Bulgaria.com

                          Коментар


                          • До: Ножове - видове, предимства и недостатъци...

                            Новите ми къмпинг ориентирани играчки



















                            О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

                            Коментар


                            • До: Ножове - видове, предимства и недостатъци...

                              Направо ти завиждам за някои от нещата. Честито. А комплекта за палене на огън, дето е в дланта ти като ключодържател, на какви пари ти се върза? Голям съм мераклия за нещо таков, но тук първо ги няма, второ са много неоправдано скъпи.
                              LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                              www.ADV-Bulgaria.com

                              Коментар


                              • До: Ножове - видове, предимства и недостатъци...

                                Първоначално публикуван от zzlatev Преглед на мнение
                                Направо ти завиждам за някои от нещата. Честито. А комплекта за палене на огън, дето е в дланта ти като ключодържател, на какви пари ти се върза? Голям съм мераклия за нещо таков, но тук първо ги няма, второ са много неоправдано скъпи.
                                Благодаря,да се връща

                                http://www.knifecenter.com/kc_new/st...SUBMIT2=Search
                                Прикачени файлове
                                О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X