Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Стара сабя! От кога и каква може да е ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    На тая тема - случки много. Преди години бях на лов в СЗ България. Колега ме покани да нощувам у тях. Под един навес висеше кавказка шашка. Питах дали може да я купя. Отговорът на баба му - не! С какво ще сека тиквите, като храня прасетата, бре?
    ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

    Коментар


    • Кольо
      Кольо коментира
      Редактиране на коментар
      Ми ти и предложи една манарка, или каквото там и хареса...

  • #17
    Е тя шашката нали е за сеч на тикви!? Значи си се ползва по предназначение. Един сух парцал след употреба и понякога парцал със свинска мас и да седи на сухо, това е.
    Майтапа настрани, имали сме и ний такова сечиво на село. Ся - дали шашка, дали тесак някакъв, не знам. По спомени на вуйчо - почти право, широко острие, над половин метър /вероятно рязано/, дръжка украсена и можело да се хване с две ръце. И точно за сечене на тикви и цвекло за овцете се е ползвало. В началото на 50-те имало кампания за събиране на музейни експонати и вуйчо го предал. После, след няколко години като отишъл да учи в града го видял на витрината в градския музей. Аз не съм го виждал все още и все се каня да проверя има ли го още някъде по фондовете, ама май по-добре да си остана само с каненето.
    Иначе аз преди време прибрах един нож от Манлихера дето дупчеха прасета с него... Не е пълна комплектовка и някой му беше сложил плексигласови чирени, ама такъв е животът.

    Коментар


    • #18
      Ще ползвам темата - има ли тук специалист по саби?
      ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

      Коментар


      • #19
        Аз бих я купил, след като видя на живо, ако е възможно.
        CF MOTO X6

        Коментар

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X