Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Препоръчайте хубав български нож за подарък

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Препоръчайте хубав български нож за подарък

    Тези дни ми идва на гости за Коледа мой роднина от Москва. Любител е на ножовете, знам, че има 80-тина бройки, колко са ценни - идея си нямам.

    Искам да го зарадвам с някое хубаво ножче от роден майстор. Фирмени няма да го учудят. Препоръчайте към кого да се обърна - ако го взимам директно от автора, най-добре.

    Бюджет - около 100-ина лева, да речем. А, и да стигне до София преди Бъдни вечер...
    Право казват докторите, че калта е целебна. Колкото по-дълбоко се бухнеш, толкова по-нахилен излизаш...

    TLC 100 1HD-FTE manual '02 | Forester '98 | Моntesa 315 '99

  • #2
    Хубав нож,за стотина лева и да се направи за три дни???Погледни финките.
    Дизелов Jeep, не е Jeep.

    Коментар


    • #3
      Колега ми купи нож от тук ( от тези с дървената дръжка ) и добре реже вече почти година .Долу на визитките има координата - в Костенец е .
      Прикачени файлове

      Коментар


      • #4
        Сещам се за Стоян Андонов в Трявна. При него има варианти около стотина лева. Има разни традиционни български ножове. Има ръчно ковани, но не знам дали са всичките. По-големи ножове от по-модерни стомани отиват на други пари.

        Коментар


        • #5
          Мда, очевидно за нещо, което си заслужава, ще трябва да завиша бюджета леко.

          Някой може ли да каже мнение за ножовете Ego? На снимка изглеждат добре. Странното е, че един и същи модел го намирам и за 200, и за 150 лв. при различни търговци.

          П.П. - след директен разговор с Ego се разбра откъде идват разликите - от търговците, разбира се. Остава да кажете дали си струват ножчетета им.
          Последно редактирано от badeff; 20-12-19, 10:47.
          Право казват докторите, че калта е целебна. Колкото по-дълбоко се бухнеш, толкова по-нахилен излизаш...

          TLC 100 1HD-FTE manual '02 | Forester '98 | Моntesa 315 '99

          Коментар


          • crazyjob83
            crazyjob83 коментира
            Редактиране на коментар
            Виждал съм и съм държал негов нож и изглеждаше добре направен, но нищо повече не мога да кажа. И да зависи от къде ще се вземе май, че гледам един модел на едно място 200лв. на друго 140лв. чак се зачудих.

        • #6
          Да не правя реклама,погледни в нета Килил Коликов(ножара) от ПЛОВДИВ.

          Коментар


          • #7
            Първоначално публикуван от nissan_gr Преглед на мнение
            Сещам се за Стоян Андонов в Трявна. При него има варианти около стотина лева. Има разни традиционни български ножове. Има ръчно ковани, но не знам дали са всичките. По-големи ножове от по-модерни стомани отиват на други пари.
            Споменатия Андонов е един голям мошеник, той не кове никакви ножове. Потърси в интернет за него.
            Той кове остриета само от прахова стомана RWL 34.

            Коментар


            • #8
              Яко не са променили нещо, нож в РФ със самолет не може.
              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

              Коментар


              • #9
                Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                Яко не са променили нещо, нож в РФ със самолет не може.
                И в куфара ли?

                Трябва да проверя, и аз се бях замислил по въпроса.

                Edit:

                Мда, благодаря за подсещането:

                "Ножи охотничьи, туристические и другие виды холодного оружия, имеющие длину лезвия более 6 см, могут перевозиться в самолете только при наличии разрешительных документов. Эти изделия должны быть качественно упакованы в специальные чехлы. После регистрации на рейс пассажир оформляет опасный груз в отделении досмотра в аэропорту. Уполномоченный сотрудник, тщательно проверив документы на нож, выдает акт, на основании которого путешественник может произвести сдачу опасного груза возле специальной стойки. Холодное оружие перевозится исключительно в грузовом отделении самолета."

                Няма да си го причиняваме, ще се търси друг подарък.
                Последно редактирано от badeff; 21-12-19, 09:33.
                Право казват докторите, че калта е целебна. Колкото по-дълбоко се бухнеш, толкова по-нахилен излизаш...

                TLC 100 1HD-FTE manual '02 | Forester '98 | Моntesa 315 '99

                Коментар


                • turtey
                  turtey коментира
                  Редактиране на коментар
                  Да, изобщо не можеше. Вероятно все още не. Провери че ще стане тъпо.

              • #10
                Абе то че може може , ама е голям филм. На мен ми донесоха , дамаски нож от Русия, с една камара документи
                Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                A1+

                Коментар


                • turtey
                  turtey коментира
                  Редактиране на коментар
                  Износа дали е на същия режим като вноса?

                • windwarrior
                  windwarrior коментира
                  Редактиране на коментар
                  Приблизително. В РФ някои видове ножове се считат за хладно оръжие и са на регистрационен режим (над определена дължина на тежещия ръб, ако има двустранен гард, двуострите ножове и т.н.). Затова заедно с ножа ти дават и сертификат че не ся явява хладно оръжие. Но по думите на познати - носенето на нож в РФ, дори и на обикновен викс, си е приключение. Е в тайгата едва ли, но в големите градове....

              • #11
                Заявете я да пътува по земен, а не по въздушен път тая пратка. Поне преди 5-6 години бше съвсем друг режима по земя.
                Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X