Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Моят нож

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Моят нож

    Това е моя втори любим нож. Приятелите ми казват , че е най грозния нож ,който били виждали, но го направих сам и си ми харесва-пък и си върши работата...



















    Всъшност ,още не е завършен, но и това ще стане.
    Последно редактирано от Тодор Етрополе; 25-12-09, 18:22.
    С добре премерен риск превръщам мечтите в спомени !

    Коментар


    • До: Моят нож

      Това са мойте скромни железца. Планирам още придобивки. На път е система за заточване Апекс. Следва Кукри мачете на Колд Стил.
      Аресеналския го ползвам при всяко ходене по планините и от опит мога да кажа, че е много корав нож. Опитва се да ръждясва леко, но само когато не се полагат и минимални грижи за него.
      Втория я немски параден/награден немски щик. Иска ми се да науча повече за него. Имах същия,но с функциониращ бутон и канал само, че в по-лошо състояние и го подарих на приятелче.
      Третия ми е наследство и той, но нищо не знам за него. Предполагам нещо соц от сорта на пададните. Не изглежда особено солидно изработен. Колд Стила е ясен. Не се разделям с него и досега само хубави неща мога да кажа за него.
      Както много други и аз се радвам и на цели два от BAHCO-тата за по 10лв. Все още не са тествани освен за луканката, но единя ще "живее" в колата като част от бойния запас.
      Венгера както по-горе някой каза са градско оцеляване и накрая един цигански нож в който по-скоро канията ме възхищава с направата си. Има дори своеобразно щракване при вкарване на ножа което го държи да не излиза. Иначе е много мек като стомана и при сечене на клек срещне ли чеп се криви. За 4лв. от женския пазар все пак е оферта
      Прикачени файлове
      [URL="http://sites.google.com/site/bonjovivonshamad/"]http://sites.google.com/site/bonjovivonshamad/[/URL]

      Коментар


      • До: Моят нож

        Ето ги и част от моите !
        Прикачени файлове

        Коментар


        • До: Моят нож

          И едно джобно сгъваемо ножче.Разгънато е около 55 см.
          Прикачени файлове

          Коментар


          • До: Моят нож

            Темата е много интересна,поздравления за хубавите ножове.Ще съм благодарен ако някой ме насочи към майстор ножар в Ст. Загора.Благодаря предварително!
            [SIGPIC][/SIGPIC]

            Коментар


            • До: Моят нож

              Първоначално публикуван от uzuna Преглед на мнение
              Темата е много интересна,поздравления за хубавите ножове.Ще съм благодарен ако някой ме насочи към майстор ножар в Ст. Загора.Благодаря предварително!
              Колега,познавам двама невероятни майстори.Единия е в Боженци,а другия е в Пловдив.

              Коментар


              • До: Моят нож

                Първоначално публикуван от uzuna Преглед на мнение
                Темата е много интересна,поздравления за хубавите ножове.Ще съм благодарен ако някой ме насочи към майстор ножар в Ст. Загора.Благодаря предварително!
                Разходи се до Пловдив.Мисля,че няма да е напразно.

                Коментар


                • До: Моят нож

                  А някъква връзка да ми дадете само магазин,улица,телефон и ще се разходя.Благодаря предварително!
                  [SIGPIC][/SIGPIC]

                  Коментар


                  • До: Моят нож

                    Първоначално публикуван от uzuna Преглед на мнение
                    А някъква връзка да ми дадете само магазин,улица,телефон и ще се разходя.Благодаря предварително!
                    В Боженци в етнографския комплекс е един единствен магазин който беше на открито под един навес и там имаше над 1500 ножа.Човека си работеше в една стаичка под навеса.Просто ше онемееш,а в Пловдив не зная улицата но мога да те заведа в къщата на бай Митьо.

                    Коментар


                    • До: Моят нож

                      ОК!Ако идвам до Пловдив ще се свържа предварително с теб.
                      [SIGPIC][/SIGPIC]

                      Коментар


                      • До: Моят нож

                        Първоначално публикуван от uzuna Преглед на мнение
                        ОК!Ако идвам до Пловдив ще се свържа предварително с теб.
                        Няма проблеми.Прати един смс на 0887 63 87 87 ,че возя един началник и съм постоянно на безшумен режим.

                        Коментар


                        • До: Моят нож

                          Тъй като и аз съм голям привърженик на ножовете, искам да си направя хубав нож. Но не знам с какво да закрепя дръжката за ножа. Питах някои хора - казаха ми с епоксидна смола, други с някакви болченца, а трети ми казаха с разтопен мед или олово. Ето да покажа и аз 1 хубав нож. Купуван е навремето от габровски ножар. Ножът е на повече от 70 години и не е раждясал, просто метала е потъмнял. Реже си идеално. Канията е направена от дърво, а отгоре е облицована с кожа.
                          Прикачени файлове
                          Последно редактирано от Димо; 21-01-10, 22:31. Причина: правопис
                          По малко, ама с хляб!

                          Коментар


                          • До: Моят нож

                            Единият от вариантите го има на твойте снимки-месингови нитове,не пречи,преди занитването да сложиш и някакво лепило...
                            Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

                            Коментар


                            • До: Моят нож

                              Първоначално публикуван от uzuna Преглед на мнение
                              Темата е много интересна,поздравления за хубавите ножове.Ще съм благодарен ако някой ме насочи към майстор ножар в Ст. Загора.Благодаря предварително!
                              Пишещия тук Дядо Благо е от Пловдив. Голям майстор! Ако искаш пиши му на ЛС.
                              Руският шофьор нарича "път", мястото през което възнамерява да мине.
                              ...Българския коледен дух е духът на заклано прасе...[COLOR="#008000"][/COLOR]

                              Коментар


                              • До: Моят нож

                                това са мойте
                                Прикачени файлове

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X