Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Моят нож

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Моят нож

    Честно да ти кажа, нашенския с мотивите от Магурата още ми лежи на сърцето. Май беше на П.Петракиев
    LZ(единица) Лима Жоро Жоро
    2002 ●||||||● Grand Cherokee Limited 4.7L и Ксантия 2000 HDi 110 коня без едно магаре.

    Коментар


    • От: Моят нож

      Това са експонати за музей, прекрасна изработка.
      Колкото по-проходим джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор.....
      0882 52 00 52 - Жоро

      Коментар


      • От: Моят нож

        Като ще показваме красоти:
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1.jpg
Прегледи:1
Размер:138.0 КБ
ID:5517846

        Коментар


        • От: Моят нож

          Малеее.
          Колкото по-проходим джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор.....
          0882 52 00 52 - Жоро

          Коментар


          • От: Моят нож

            Здравейте!
            От около 2-3месеца ежедневно използвам Mora Companion Heavy Duty MG.Ножът е почти идентичен с добре познатият ни Bahco.
            Разликите между двата ножа са, че при Mora Heavy Duty острието е по-дебело(3,2мм) и е изработено от carbon а не от Sandvik.В резултат на това след първия нарязан домат ножът изгуби блясъка си и потъмня.Дръжката е малко по-голяма от тази на оранжевия и клипса на канията е по-добре направен, може да се закача на по-широки колани.

            Въпреки, че ножът добре се фиксира в канията, сложих тази връвчица като допълнителна осигуровка по примера на някакъв бушкрафтър от нета







            Купих си ножа, защото много харесвам удобния Bahco, но при него ме дразни оранжевия цвят.Използвам го постоянно в целенчуковата си градинка и като помощен при приготвяне на салата.
            В заключение, това е здрав,непретенциозен,работен нож, който като всяка Мора предлага повече от цената си.

            Коментар


            • От: Моят нож

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:023096189-big.jpg
Прегледи:1
Размер:87.9 КБ
ID:5519640Ползвам много ножове,като всеки си има предназначение.Този ми е един от ловните RWL 34.

              Коментар


              • От: Моят нож

                Първоначално публикуван от goiko Преглед на мнение
                Ползвам много ножове,като всеки си има предназначение.Този ми е един от ловните RWL 34.
                Чуден! Много харесвам тази класическа форма.
                42

                Коментар


                • От: Моят нож

                  Ееее, Гойко! Честито! Силвърмен-а отново е свършил отлична работа!

                  Коментар


                  • От: Моят нож

                    Браво, много барнат. Тия черни дръжки много ги уважавам.

                    Коментар


                    • От: Моят нож

                      Привет!
                      Днес пристигна една чикийка, която съм предвидил за подарък на бащинското тяло.
                      Ножа е на Byrd, модел Cara Cara 2. Стоманата е китайска 8Cr13MoV, която за целта на придобиване на ножа ще свърши перфектна работа. Не знам до колко HRC е кален но идеята е ножа да се ползва за рязане на салатки по време на командировки и в къщи ( баща ми е фен на зеленчуци нарязани на танурче . ) което мисля, че няма да е проблем. Заводската заточка е ОК, не съм изумен, бръсне трудно, но пък и не е това целта. Положителните черти на ножа: Дълго острие, читава стомана, лек, клипс с 4 позиции, Г10 дръжки, много мазно отваряне, ЕВТИН. Минусите : Струва ми се не толкова стабилен (може и да си въобразявам), тънка дръжка, кофти баланс. В сравнение с него CRKT-то е доста по- стабилно и тежко и ми се струва по-благонадеждно. Като финал - Byrd-a дава много за парите си и си заслужава всяка стотинка. За лично ползване обаче, аз бих избрал нещо с по-дебела дръжка.
                      Благодарности на Jose, който ми помогна да се сдобия с чикинджата.


                      Прикачени файлове
                      42

                      Коментар


                      • От: Моят нож

                        Поздравления, дано бащинското тяло му се зарадва. Като цяло Byrd (Б-бранд на паяците) са си перфектно съотношение цена-качество. Имах един техен Рейвън навремето - ми много прилична ножка. Даже честно казано тяхната изкилифинчена дупка ми е по-удобна за боравене от кръглия тъмбхол на паяците. Имай предвид, че стоманата много бързо се патинира от рязане на ябълки
                        Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                        Коментар


                        • От: Моят нож

                          Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
                          Поздравления, дано бащинското тяло му се зарадва. Като цяло Byrd (Б-бранд на паяците) са си перфектно съотношение цена-качество. Имах един техен Рейвън навремето - ми много прилична ножка. Даже честно казано тяхната изкилифинчена дупка ми е по-удобна за боравене от кръглия тъмбхол на паяците. Имай предвид, че стоманата много бързо се патинира от рязане на ябълки
                          А може ли да си го патира изкуствено в чашка с оцет за една нощ без това да прецака острието нещо?
                          42

                          Коментар


                          • От: Моят нож

                            Първоначално публикуван от slaf4u Преглед на мнение
                            А може ли да си го патира изкуствено в чашка с оцет за една нощ без това да прецака острието нещо?
                            Честно казано - от патиниране нищо не разбирам. Мисля че с кока-кола ставаше, за оцет - не съм сигурен. Това с ябълките го установихме постфактум, не беше търсен ефект
                            Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                            Коментар


                            • От: Моят нож

                              Първоначално публикуван от goiko Преглед на мнение
                              [ATTACH=CONFIG]628645[/ATTACH]Ползвам много ножове,като всеки си има предназначение.Този ми е един от ловните RWL 34.
                              Арна стомана. Арна форма. Арен нож. Да си го употребляваш със здраве!

                              П.С. Мяза сякаш го е правил Бат Сачмо!
                              Тука трябваше да стои една умност, ама по-насетне ще спиша някоя.

                              0034 605 82 41 87, 0897 34 28 58

                              Коментар


                              • От: Моят нож

                                Първоначално публикуван от Тодоров009 (Войводата) Преглед на мнение
                                Арна стомана. Арна форма. Арен нож. Да си го употребляваш със здраве!

                                П.С. Мяза сякаш го е правил Бат Сачмо!
                                Благодаря!Не е правен от Бат Сачмо,(Silverman)му е майстора.
                                Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 20-09-13, 07:13.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X