Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Моят нож

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    До: Моят нож

    Първоначално публикуван от sa4mo Преглед на мнение
    ..през сламка, за да му е гадно-нали ще е загубил..победилият ще си я пие както му се ще-от чаша със столче,от халба,от шишето дори.А сега сериозно-темата май излишно се пунктоализира...в балканския регион(поради географската близост най-малко), и ножовете са близки като форма и дизайн...така че да не затъвам в подробности,обявявам се за загубил(мамка му и сламка)и съм готов да понеса последствията от баса-чакам Немезис да обяви кое-как,със здраве!
    Това съм го прескокнал.(не съм го прочел в бързината)Наистина ножовете от балканския регион доста си приличат по дизайн.Даже тази маркировка на въпросния нож съм я срещал и на български такива.Правил съм запитване за произхода в друг форум и излезе такъв.Като единия от отговорилите(бай Върбан) е много в час с Българското хайдушко оръжие.Но сега не ми се рови за линк.Колкото до бирата пий я без сламка няма проблем.Аз не пия иначе на драго сърце бих се включил с няколко бири все пак наздраве.

    Коментар


    • #62
      До: Моят нож

      Туй са ми железцата за момента.
      Прикачени файлове
      Черно, мирише и разваля характера!

      Коментар


      • #63
        До: Моят нож

        Интересни петна се виждат на ножа със зелената дръжка от втората снимка.
        А това е от мен. Докарано е от доста далеч
        Прикачени файлове

        Коментар


        • #64
          До: Моят нож

          Първоначално публикуван от ctef Преглед на мнение
          Интересни петна се виждат на ножа със зелената дръжка от втората снимка.
          А това е от мен. Докарано е от доста далеч
          Истиско Окапи от ЮАР, браво. Скоро един приятел с триста мъки донесе и на мен,че преди 10 години си бях взел на място такъв, но го затрих. Много оригинален и функционален нож, при добра заточка държи и ряз.
          LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
          www.ADV-Bulgaria.com

          Коментар


          • #65
            До: Моят нож

            Първоначално публикуван от zzlatev Преглед на мнение
            Истиско Окапи от ЮАР, браво. Скоро един приятел с триста мъки донесе и на мен,че преди 10 години си бях взел на място такъв, но го затрих. Много оригинален и функционален нож, при добра заточка държи и ряз.
            Мойте уважения към познавачите Не исках да го споменавам.
            Беше много популярен и всеки втори черен го имаше в джоба си.
            Имаше и вариант от лъскава неръждаема стомана без щемпел,но предпочетох този,защото ми изглежда по-автентичен.
            Последно редактирано от ctef; 14-09-09, 10:38.

            Коментар


            • #66
              До: Моят нож

              Мои ножови.

              Коментар


              • #67
                До: Моят нож

                Ето и моя любим хайдушки нож. Направи го за мен майстор Александър Спасов - с любов към традицията,
                по старите технологии и със златните си ръце.





















                Последно редактирано от Тодор Етрополе; 14-09-09, 15:34.
                С добре премерен риск превръщам мечтите в спомени !

                Коментар


                • #68
                  До: Моят нож

                  Колега Тодор Етрополе, имам въпрос:на шестата снимка/едър план на острието/ виждам ивици...стоманата дамаск/многослойна/ ли е?Ако да - препоръчвам ти да го ецнеш в разтвор на железен хлорид - ще стане много по-красив!

                  Коментар


                  • #69
                    До: Моят нож

                    По - скоро ми прилича на отпечатъци от пръсти и от светкавицата..

                    Коментар


                    • #70
                      До: Моят нож

                      Първоначално публикуван от rumbata_1 Преглед на мнение
                      По - скоро ми прилича на отпечатъци от пръсти и от светкавицата..
                      М,неее...при по внимателен преглед си личат типични за многослойката ивици...няма такива папиларни линии...а ножа е правен от човек,дето си обича занаята!

                      Коментар


                      • #71
                        До: Моят нож

                        Факта ,че сте разглеждали подробно моя нож и че оценявате майсторската ръчна изработка ме прави наистина щастлив.
                        Стоманата наистина е дамаска, неръждаема произведена в Германия.
                        Ще ви кажа защо не съм и не мисля да го ецвам та да се виждат шарките:
                        Резнах един лимон с ножа и го показах на един „разбирач” ,а той вика : О-о и шарки сте му направили, като на дамаска стомана.
                        Друг „спец” канстатира ,че това май е дамаска стомана,ама май е някаква индийска”
                        Сетих се, че е невъзможно друг да има стомана по-добра от неговата и тогава реших изобщо да не го ецвам за постоянно.
                        Знам, че когато ножа попадне в ръцете на истински мъж той веднага ще познае стоманата и ще се възхищава на изработката и на ножа и на канията.
                        Защото добрия нож има душа и тя трябва да е сродна с твоята за да се обичате и да си помагате в живота – също като в любовта.
                        Последно редактирано от Тодор Етрополе; 15-09-09, 11:19.
                        С добре премерен риск превръщам мечтите в спомени !

                        Коментар


                        • #72
                          До: Моят нож

                          Първоначално публикуван от sa4mo Преглед на мнение
                          М,неее...при по внимателен преглед си личат типични за многослойката ивици...няма такива папиларни линии...а ножа е правен от човек,дето си обича занаята!
                          Тогава грешката е моя явно не съм го огледал добре на последните снимки, но ножа наистина си заслужава вниманието!

                          Коментар


                          • #73
                            До: Моят нож

                            Мноооого скъпоценно желязо! Нещо за благородно завиждане си имаш колега. Наистина, чудесен нож.
                            Ако не свършва добре, значи не е свършило!
                            0888 315 794
                            LZ1UPI
                            A1 (Rh+)

                            Коментар


                            • #74
                              До: Моят нож

                              Ето и един от мен. Не е нещо уникално, но ми е много скъп подарък.
                              Още не е заточен
                              Прикачени файлове
                              Александър

                              Коментар


                              • #75
                                До: Моят нож

                                Включвам се, понеже дотук не видях друг да е показал нещо подобно:


                                Това е Lapin Puukko или по-точно една от разновидностите на финландските ловни ножове. Конкретната разновидност, според това, което намерих за нея из мрежата, се слави като "нож за лов на мечки"

                                Моят разбира се е реплика, изработена преди години някъде из родния ВПК, мисля че в Сопот.

                                Традиционните Puukko са изработвани с дръжки от специален вид плачеща върба, която расте само в ограничен район на Финландия и поради този факт са много ценни. Също така имат изключително красиви гравюри по дръжките и каниите, а някои и по остриетата.
                                Прикачени файлове
                                Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X