Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Моят нож

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Моят нож

    Първоначално публикуван от Алекс Маринов Преглед на мнение
    Явно не е с високото окачване, или поне не с това, което аз очаквах да видя. Дали заради условието за "работна, максимално опростена кания", или заради нещо друго, но това с високото окачване е спестено
    Малко извън темата, но канията е неразделна част от ножа! Сашо, windwarrior има право, ще се опитам да онагледя разликата в двата типа. Ти смяташ, че това е "с високото окачване", но бъркаш, това си е типично "сканди", най - удобния/според мен/свободно висящ тип кания.

    А това е плътно по колана, сам прецени, кое от двете е "окачено" по - високо?

    Ножа, надявам се на есенните разходки и "тигани" да го преценим заедно!Поздрави!
    "Make love, not war!"

    Коментар


    • От: Моят нож

      Ами, зависи от гледна точка на кое говорим за високо:
      -"високо", като разположение на мястото, на което се намира ухото за окачване на канията на колана;
      -или "високо", като разположение на цялата кания върху колана.
      Аз останах с впечатление, че идеята е да е изработена по този начин:

      Явно под "високо" ти имаш предвид разположението на канията на колана като цяло, а не точката и на окачване.
      Все едно, да не спамим повече темата. Ножчето, като цяло е страхотно!
      Със здраве да го ползваш!
      Jeep Cherokee - Liberty 2.8 CRD
      First impression is not always true. Get inspired.
      Qualis vir, talis et oratio. (Какъвто човекът, такава и речта му.)Seneca
      Reading is sooo boring, unlike writing!

      Коментар


      • От: Моят нож

        А така, и къде ми изчезнаха снимките?! То не, че бяха супер, но така диалога е малко "постен".
        "Make love, not war!"

        Коментар


        • От: Моят нож

          Първоначално публикуван от dok_vd Преглед на мнение
          А така, и къде ми изчезнаха снимките?! То не, че бяха супер, но така диалога е малко "постен".
          Ами на мене picvalley.net не ми се зарежда. Вероятни за това форума на може да ги прочете...
          Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

          Коментар


          • От: Моят нож

            Аз ползвам тези - http://prikachi.com/ - и почти никога нямат сривове.

            Коментар


            • От: Моят нож

              Първоначално публикуван от dok_vd Преглед на мнение
              А така, и къде ми изчезнаха снимките?! То не, че бяха супер, но така диалога е малко "постен".
              Първоначално публикуван от CAESAR Преглед на мнение
              Ами на мене picvalley.net не ми се зарежда. Вероятни за това форума на може да ги прочете...
              А защо не си ги прикачвате от Файл Ъплоудер Мениджър - Управление на файловете. Така няма да се загубят.
              Land Rover Discovery:
              - ... "Най-хубавото на тази джипка е, че като закъсаш, можеш да си седиш вътре комфортно.".
              Land Rover, може да те закара навсякъде, но може и да не те върне!

              Коментар


              • От: Моят нож

                Първоначално публикуван от PETER PETRAKIEV Преглед на мнение
                А защо не си ги прикачвате от Файл Ъплоудер Мениджър - Управление на файловете. Така няма да се загубят.
                Аз не ползвам пиквалей, а фотобукет и нямам никакви забележки.
                Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

                Коментар


                • От: Моят нож

                  Спец нож. Доста добре ми изглежда.
                  Лопата - друг солдата!!!

                  Коментар


                  • От: Моят нож

                    Първоначално публикуван от O.K Преглед на мнение
                    Спец нож. Доста добре ми изглежда.
                    М даммм... Рамбо не е загубил своите последователи. Благодаря ти господи че от години израснах този етап в развитието. Що просто не си вземеш една китайска военна лопатка:
                    http://www.youtube.com/watch?v=VzpRh-ZE9Mo
                    Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                    No man left's behind !!!!

                    Коментар


                    • От: Моят нож

                      Първоначално публикуван от Mad Dog Преглед на мнение
                      М даммм... Рамбо не е загубил своите последователи. Благодаря ти господи че от години израснах този етап в развитието. Що просто не си вземеш една китайска военна лопатка:
                      http://www.youtube.com/watch?v=VzpRh-ZE9Mo
                      Лош ли е ножа, кажи ми аз не разбирам.
                      А този?
                      Лопата - друг солдата!!!

                      Коментар


                      • От: Моят нож

                        Първоначално публикуван от O.K Преглед на мнение
                        Лош ли е ножа, кажи ми аз не разбирам.
                        А този?
                        Този и стреля! Леле-мале...
                        Only after the last tree has been cut down,
                        Only after the last river has been poisoned,
                        Only after the last fish has been caught,
                        Only then will you find that money cannot be eaten.

                        Коментар


                        • От: Моят нож

                          Скромният ми опит е показал че с изключения не т.нар "мултитулове" всяко едно друго устройство претендиращо да изпълнява повече от основната си функция обикновено е "Jack of all trades, master of none" - демек не изпълнява добре нито една функция включително и първоначалната си. Лично аз съм минал през нож "Рамбо"- и оригиналния и винкела на "Арсенал", "оригинален" нож за оцеляване на USAF и още поне три подобни неща, докато разбера, че ножа на първо место трябва да е нож.
                          A НРС- Нож Разведчика Стреляющий е интересен основно с боеприпаса си...Подобни извращения има още от края на 19 ти век... Ей тва доло поне е пет зарядно и боеприпаса му не се явява колекционерска рядкост.
                          .Натиснете снимката за да я уголемите

Име:grad-knife-gun.jpg
Прегледи:1
Размер:4.7 КБ
ID:5412076
                          Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                          No man left's behind !!!!

                          Коментар


                          • От: Моят нож

                            Първоначално публикуван от O.K Преглед на мнение
                            Спец нож. Доста добре ми изглежда.
                            Лош ли е ножа, кажи ми аз не разбирам.
                            И не е до това, колко добре или е зле е изработен конкретния нож, а до това - до колко пригоден е за употреба в ежедневието ти. За какво конкретно ще ползваш този нож? Предполагам няма да пълзиш през телени заграждения, които евентуално да режеш с него и канията му. Дори и да се наложи да срежеш някоя тел, то предполагам с клещите ще е много по-лесно, или в краен случай с някой мултитул, както каза по-горе Mad Dog, ще ти е много по-удобно. А за рязане, каквото е основното предназначение на всеки нож, така заточен този тип ножове са почти непригодни. Да не говорим, че самото притежаване на втория - стрелящ екземпляр, си е направо съставомерно по НК
                            Поздрави!.
                            Jeep Cherokee - Liberty 2.8 CRD
                            First impression is not always true. Get inspired.
                            Qualis vir, talis et oratio. (Какъвто човекът, такава и речта му.)Seneca
                            Reading is sooo boring, unlike writing!

                            Коментар


                            • От: Моят нож

                              Без да съм особено луд фен и познавач на ножовете и хладните оръжия, искам да споделя колко съм доволен ей от тези двете остриета:
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:180.jpg
Прегледи:1
Размер:47.0 КБ
ID:5412094

                              Със сигурност повечето от вас ще ги разпознаят. Синьото е Hultafors RFR, 2.5 мм японска неръждавейка, закалена до 57-59 HRC, класически клипер с 10 см острие, аналог на оранжевото Bahco и клиперите на Mora (то май и Бако и Хултафорс се произвеждат в заводите на Мора). Зеленото е Hultafors GK, 3 мм въглеродна стомана, ръждавейка ли му се казва не знам, закалена до 58-60 HRC. Най-добрата брадва сред ножовете и най-добрия нож сред брадвите, носи на всякакви издевателства в гората... на цена общо няма и 30 лева, тия двете са комплект, който бих препоръчал с чиста съвест.
                              1986 Samurai SJ413 1.3 G13A
                              Андрей - 0894 272772

                              Коментар


                              • От: Моят нож

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:GK.jpg
Прегледи:1
Размер:31.0 КБ
ID:5412113

                                На Hultafors-а не ми харесва това, че острието е някъде до средата на дръжката. Не съм фен /вече/ на такива ножове. Hultafors GK ръждясва ужасно. За парите които струват могат да се подложат на всякакви издевателства без да ти пука, което в крайна сметка не е за пренебрегване.
                                Only after the last tree has been cut down,
                                Only after the last river has been poisoned,
                                Only after the last fish has been caught,
                                Only then will you find that money cannot be eaten.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X