Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Моят нож

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Моят нож

    Ей това съм посъбрал към момента:
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:028011518-big.jpg
Прегледи:1
Размер:116.9 КБ
ID:5396122

    И това също:
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:028011519-big.jpg
Прегледи:1
Размер:87.6 КБ
ID:5396123

    Коментар


    • От: Моят нож

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:548975_470391536318238_148019410_n.jpg
Прегледи:1
Размер:488.9 КБ
ID:5396148
      Симеон Симеонов - 0878666200
      Suzuki Bandit N600 with K&N filter and Hurric exhaust
      Suzuki - A way of life

      Коментар


      • От: Моят нож

        Първоначално публикуван от petrof Преглед на мнение
        Ей това съм посъбрал към момента:
        [ATTACH=CONFIG]478898[/ATTACH]

        И това също:
        [ATTACH=CONFIG]478899[/ATTACH]

        Очевидно си фен на Манли, Бък и Викс

        Ако не ме бъркат очите виждам и едно ЕСЕЕ-1 - дай малко впечатления от него...
        Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

        Коментар


        • От: Моят нож

          Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
          Очевидно си фен на Манли, Бък и Викс

          Ако не ме бъркат очите виждам и едно ЕСЕЕ-1 - дай малко впечатления от него...
          ЕСЕЕ нямам нито едно, нито две
          Бък, Кършо, Манли, Викс, разни китайски реплики ...

          Коментар


          • От: Моят нож

            Айде и аз барабар с мъжете - оляво надясно - за раницата, за джоба, за градината, за гората ( е немам кинти за истински Al Mar Pathfinder ), и за кеф може би ("стандартно военно", произведено в Шефилд и искам тук да попитам какво точно казва този надпис отгоре на острието за стоманата, че се набутах порядъчно а не съм сигурен все пак, па същото Непалско и Индийско издание в в пъти по-евтино ама според чужди форуми е доста по-некачествено ) . Не ми се смейте моля .
            А да кажа за кой не знае , отляво надясно - Венгер, Хеклер и Кох, Фискарс, Шрейд ( иска му се да е Al Mar Pathfinder ама и тук даже за "преиздадения вариант се оказа ,че Шрейд ги правят на няколко места вече и качеството е занижено, това е най добрия вариант - нема хлабавини и емблемата на спец службите е точно ( и главата не ми го побира как са се докопали до такова разрешение да я ползват) , калъфа е от дебела естествена кожа (тропащите и хлабави издания се познават по изкуствената кожа на калъфа с който се продават за жълти стотинки). Не се смейте ама аз си цепа и дърва с тва шрейдче , а и последното е стандартно военно кукри на Скорпион кнайфс (името което ползват Samuel Staniforth за военните си ножове) и наистина произведено в Англия.
            п.с моля помогнете със спецификацията на метала

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCF2320.jpg
Прегледи:1
Размер:196.7 КБ
ID:5396173Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCF2322.jpg
Прегледи:1
Размер:126.8 КБ
ID:5396174Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCF2323.jpg
Прегледи:1
Размер:155.7 КБ
ID:5396175Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCF2332.jpg
Прегледи:1
Размер:68.6 КБ
ID:5396176Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCF2335.jpg
Прегледи:1
Размер:94.5 КБ
ID:5396177
            висете отпуснато

            Коментар


            • От: Моят нож

              Първоначално публикуван от vratzassfront Преглед на мнение
              ....
              Кукрито кефи...

              Коментар


              • От: Моят нож

                Ето я и моята незаменима права лопатка Cold Steel АК-47

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:559394_3170568297857_283721882_n.jpg
Прегледи:1
Размер:59.4 КБ
ID:5396201
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:68567_1624352523429_5066515_n.jpg
Прегледи:1
Размер:49.0 КБ
ID:5396202
                Имам още десетина муелки, едно лахарче, няколко викса, и едно кукри в колата с него чупя лед и камъни ) Но АК-то ми е на сърце от както го имам просто не се разделям с него .. като изключим 2-те седмици ремонт щото се оказа че има проблемна закалка и се отлюпи 1 см парченце от острието та го преправяхме
                Lyubomir T. Marchev / LZ1DUV
                A POS
                0885600200
                За момента пасажер

                Коментар


                • От: Моят нож

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1050395.jpg
Прегледи:1
Размер:129.6 КБ
ID:5404184Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1050394.jpg
Прегледи:1
Размер:165.0 КБ
ID:5404183Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1050396.jpg
Прегледи:1
Размер:95.9 КБ
ID:5404185Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1050399.jpg
Прегледи:1
Размер:140.1 КБ
ID:5404186
                  Здравейте! Реших да поуспамя темата тъй като ножа не е мой а само украсата.
                  Кой е майстора на ножа не зная, гравировка и инкрустация Антон Маринов, канията е на Венцислав Димитров.
                  www.graviranebg.com

                  Коментар


                  • От: Моят нож

                    Кажете един много добър майстор на кании. Искам да пратя едно ножле (последния ми Фолк...).
                    ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

                    Коментар


                    • От: Моят нож

                      Привет, адаш! Предполагам, става въпрос за Фолкнивен - виж в темата "От нищо нещо...", пост#485, тези кании на 5-ракиев ми се виждат удачни и ползвателни/освен ако не търсиш някакво лукс изпълнение/. Аз много харесвам каниите на iivetsa от ножарския форум. Успех!
                      "Make love, not war!"

                      Коментар


                      • От: Моят нож

                        [QUOTE=dok_vd;1939050] тези кании на 5-ракиев ми се виждат удачни QUOTE]


                        Абсолютно точно!!!
                        www.graviranebg.com

                        Коментар


                        • От: Моят нож

                          След дълго проучване си купих нож Leatherman Skeletool CX. Предишният ми, който загубих някъде беше Victorinox Cybertool 32.

                          Критериите ми бяха да е мултитул, да става за носене всеки ден, да има възможно повечко инструменти, задължително да има отверка с битове и да не е над 200лв.

                          Гледах много в Youtube ревюта и накрая пак опрях до горните два ножа. Това, което наклони най-много везните, е че скелетула става за носене всеки ден без калъф и е много лек.
                          Купих си карбоновия от чиста суета

                          Най-много ме впечаляват в него изработката- всичко е без луфтове, заоблени ръбчета, точно преценена сила на пружините, ергономията, въобще качествен продукт и красив предмет. Харесва ми също, че е разглобяем, а не нитован.
                          Големите клещи са в съвсем друга категория от швейцарските. Наистина стават да развиеш гайка. Секачите също работят добре, както и частта за оголване на жици.
                          Острието е невероятно остро, пробвах го за някои по-груби работи и се представи отлично без да се наръбва.







                          Купих си към него всички битове и брус от Викторинокс




                          Всичко се побира в калъф за кръста, който става за закачане и вертикално и хоризонтално.






                          Носи се идеално в джоб и не се усеща.






                          Карабинката върши чудесна работа- става да си го закачиш някъде или да си отвориш бирата с нея.








                          За разлика от cybertool битовете се закачат със стопер и не могат да изпаднат. Загубих няколко със стария.




                          Клещите са здрави, но се справиха отлично като пинцета при вадене на трънче от пръста на дъщеря ми.








                          Острието се вади с палец, което също е голямо преимущество пред швейцарския, а и не може да се сгъне неволно.



                          Та накратко плюсовете:
                          + Удобен за носене и работа
                          + С почти истински клещи
                          + Заклюващо се острие, което можеш да извадиш с една ръка.
                          + Не се борави с нокти
                          + Голям избор на битове
                          + Впечатлява приятелите ми доста повече от другия : )

                          Сега минусите:
                          - Отверката НЕ става за яко напъване. в комбинация с WD40 е добре, но се усуква ако понапъна яко на сухо.
                          - Липсва ми ножицата, клечката за зъби, химикалката...
                          - Скъпичък е (200лв. с доставка и калъф + 45 за битове и 7лв. за брус). 150 лв. е нормална цена според мен.
                          - като го нося без калъф имам само два бита по избор.

                          Като цяло ме радва повече от Cybertool. Гледах и другите мултитулове - големите, страхотни са, но не стават за носене без калъф.


                          Последно редактирано от iassen; 12-09-12, 09:21.

                          Коментар


                          • От: Моят нож

                            Честито! Страхотна придобивка, със здраве да си я ползваш По-назад в темата бях показал малкото братче на твоя мултитул - Leatherman Freestyle. Това, което и мен ме впечатлява е качеството на изработката и вниманието към всеки детайл. Клещите не са бутафорни, няма разминаване в зъбците както и няма луфтове. Заводската заточка на ножа е добра, но специално покритието му се надрасква с не голямо усилие. Като цяло общите ми впечатления са много добри.

                            Коментар


                            • От: Моят нож

                              Първоначално публикуван от iassen Преглед на мнение

                              Сега минусите:

                              - Скъпичък е (200лв. с доставка и калъф + 45 за битове и 7лв. за брус). 150 лв. е нормална цена според мен.
                              Острието е от 154CM. Един нормален джобен нож от тази стомана струва колкото целия мултитул
                              Благодаря за ревюто !
                              О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

                              Коментар


                              • От: Моят нож

                                Нещо интересно
                                Лопата - друг солдата!!!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X